Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Evans View Post
    To Chains είναι πριν το 1, όχι πριν το 2.
    Μάλιστα. Λάθος μου... Αλλά και πάλι. Πως βρέθηκε εκεί ?
    sigpic

    Comment


    • Ekane krouaziera sta nhsia ypothetw.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Originally posted by Evans View Post
        To Chains είναι πριν το 1, όχι πριν το 2.


        Δεν ειναι πριν το 1 ακριβως. Το chains ξεκιναει μετα την εισαγωγη του 1 που ο Κρατος εχει δωσει τη ψυχη του στον Αρη και κανει τα θεληματα του. Οταν τελειωνει το Chains, συνεχιζει το 1 μετα την εισαγωγη που ειδε πως τον προδωσε ο Αρης.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • Ekane krouaziera sta nhsia ypothetw.
          Μα πώς; Νόμιζα πως οι ναυτεργάτες έκαναν κατάληψη στα λιμάνια για άρση του καμποτάζ.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • LOL


            Tous skotwse kai autous.


            DO NOT DENY ME MY VACATIOOOOONS
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Μα πώς; Νόμιζα πως οι ναυτεργάτες έκαναν κατάληψη στα λιμάνια για άρση του καμποτάζ.
              Exei teleiwsei edw kai mia evdomada +
              Ase pou tote htan ta arxaia xronia.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Nai kala... apla den emeine kapoios Zwntanos gia na kalipsei to gegonos. ''Koukoulwthikan'' ola.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • 2 βδομάδες εκτός, βρέθηκα πάλι με το Ps2. Στην αρχή έβαλα Digital Devil Saga και παράτησα ένα save για την επόμενη φορά, με κούρασε λίγο, έτσι έβαλα πάλι Grandia 3 και του άλλαξα τα φώτα, τερματίζοντάς το για τρίτη φορά. Δοκίμασα λίγο το Magna Carta και μετά από 2 βόλτες στην αρχή σιχάθηκα και το έβγαλα, ούτε μάχη δεν έκανα.
                  Μετά έβαλα Sands of Time και γούσταρα platforming και αφού το τέλειωσα κι αυτό έβαλα Shadow of the Colossus και πρόλαβα να το φτάσω μέχρι τον 9ο κολοσσό. Τα σπάει το SotC, μου αναθέρμανε το ενδιαφέρον για το Last Guardian.
                  sigpic

                  Comment


                  • grandia 3? με την milfara τη μαvα του πρωταγωνστη που εμοιαζε μικροτερη απ' αυτον?? παντος το θεωρω το χειροτερο της σειρας αν και ο κακος τα εσπαγε αγριος,ητανε και μικρο σε διαρκεια αν θυμαμαι καλα.

                    το grandia που ειχα απολαυσει στο ps2 ητανε το extreme ειχε πεσει πολυ λιωσιμο σε αυτο το dungeon crawling ενταξει ειχε σχεδον ανυπαρκτο σεναριο but still!!

                    grandia 2 (milllena ftw)>extreme>1>>>>>3 for me


                    digital devil saga ναι ειναι για μικρες δωσεις δεν παλευεται ευκολα μονοκοπανια ειχε και πολυ υψηλο encounter rate που το σταματησες?
                    ισως να το γκαζωνες λιγο να επαιζες μετα καπακι το 2 που ειναι αρκετα βελτιωμενο


                    anwyay τελειωσα το nier με τον πρωτο τερματισμο, και θα κανω ενα διαλειμμα με το 3d dot game heroes (το οποιο βρισκω πολυ ενδιαφερον so far) μεχρι να μου ερθει η ορεξη να κανω και τους αλλους τερματισμους στο nier η να μου ερθει το trinity universe, οτι κατσει πρωτο

                    Comment


                    • Grandia 2.Πόσο παιχνιδάρα.Θα ήθελα πολύ να του ρίξω ένα replay.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Εγώ δεν τα έχω παίξει τα Grandia, οπότε είμαι απαράδεκτος. Προσπαθώ να τα συλλέξω όσο μπορώ όλα αυτά τα J-RPG...
                        sigpic

                        Comment


                        • Vaynard θυμάσαι πόσες ώρες σου πήραν τα 2 πρώτα grandia;Το 2 ήταν ψιλομικρό αν θυμάμαι καλά και το είχα λατρέψει.Το 1 πως θα μου φανεί;Ψήνομαι άσχημα να παρατήσω τα πάντα και να το πιάσω.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • το ενα ειναι το μεγαλυτερο σε διαρκεια καθως και το δυσκολοτερο της σειρας τουλαχιστον απο οσο θυμαμαι, μονο που δεν διαθετει καθολου χαρτες και σε καποια σημεια ητανε πολυ confusing και ηθελε πολυ εξερευνηση, ατοφια κλασσικη old school jrpg λογικη,
                            θυμαμαι δεν ειχα κατσει να κανω καθολου farming και εφτασα final boss lvl80+
                            απο τα ποιοτικοτερα jrpg του ps1 ακομα θυμαμαι το battle abushed theme




                            απορω αν και δεν το εχω ψαξει γιατι δεν συνεχιστηκε η σειρα και σε αυτη την γενια των κονσολων
                            διεθετε παντα εξαιρετικα και διασκεδαστικα συστηματα μαχης

                            edit: ασχετο εφαγα φλασια με το digital devil saga 1, διαθετει το δυσκολοτερο optional boss στην ιστορια των jrpgs imo δε θα το ξεχασω ποτε...

                            Comment


                            • γιατί να συνεχιστεί? Μετά το 1, τα δείγματα γραφής δεν ήταν και τα καλύτερα όπως και οι πωλήσεις.

                              Ακόμη και η Gamearts έχει αλλάξει σαν εταιρεία..

                              Altair προβλέπω να εγκαταλείπεις κι αυτό το παιχνίδι
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • vale to epsxe kai piasto.einai apisteuto game.makari na eixe vgei kai sto saturn sta agglika...
                                Deus Misereatur...
                                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                                Viva los Vatos Locos

                                ---------------------
                                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                                Comment

                                Working...
                                X