Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συγγνώμη για το διπλό post...

    Άρχισα το Xenosaga 3. Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα, όταν το ψάξω παραπέρα. Μου άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις.
    sigpic

    Comment


    • bioshock 2, fallout new vegas

      και με αυτα θα ολοκληρωθει το ετος

      Comment


      • Άρχισα το Demon's Souls.Δείχνει αρκετά ενδιαφέρον.Μου αρέσει ιδιαίτερα το όλο συστηματάκι με τα μυνήματα που σου αφήνουν οι άλλοι παίκτες,αλλά και το fighting system ενώ απο τα video μου φαινότανε κάπως άχαρο και αργό είναι τελικά αρκετά καλύτερο απ'ότι το περίμενα.Μέχρι στιγμής όλα βαίνουν θετικώς.Α,ναι.Είναι όντως πολύ δύσκολο το άτιμο

        Comment


        • Originally posted by Naked Snake View Post
          Άρχισα το Demon's Souls.Δείχνει αρκετά ενδιαφέρον.Μου αρέσει ιδιαίτερα το όλο συστηματάκι με τα μυνήματα που σου αφήνουν οι άλλοι παίκτες,αλλά και το fighting system ενώ απο τα video μου φαινότανε κάπως άχαρο και αργό είναι τελικά αρκετά καλύτερο απ'ότι το περίμενα.Μέχρι στιγμής όλα βαίνουν θετικώς.Α,ναι.Είναι όντως πολύ δύσκολο το άτιμο
          Αν είσαι καμένος RPGας, τότε δεν είναι δύσκολο.

          Μίας που λέμε για το Demon's Souls, μπορεί κάποιος να μου διευκρυνίσει ποία έκδοση είναι η καλύτερη συλλεκτική ? Θυμάμαι έχει διαφορά η Αμερικάνικη με την Ευρωπαική.

          Ευχαριστώ πάρα πολύ.
          sigpic

          Comment


          • Πάρε την Ευρωπαϊκή,η Αμερικάνικη πλέον είναι δυσέυρετη(μόνον ebay σε τιμές 100$+) και πολλές φορές την βρίσκεις χωρίς soundtrack+artbook

            Naked Snake είσαι παληκάρι.Πίασε το Demons Souls και πέτα του τα μάτια όξω!

            A και Tanno όσο καμμένος rpgas να είσαι το παιχνίδι είναι δύσκολο στο πρώτο playthrough δες δεν θες.


            Comment


            • Originally posted by Laharl View Post
              Πάρε την Ευρωπαϊκή,η Αμερικάνικη πλέον είναι δυσέυρετη(μόνον ebay σε τιμές 100$+) και πολλές φορές την βρίσκεις χωρίς soundtrack+artbook
              Να υποθέσω ότι θα είμαι τυχερός αν βρω την Αμερικάνικη με το soundtrack και το artbook ?

              Στάθηκα τυχερός που βρήκα μόνο το Pandora's Box με το παιχνίδι και το artbook μέσα, κάτι τ' οποίο ήθελα εξ' αρχής.
              sigpic

              Comment


              • Μωρέ δεν είναι δύσκολο να την βρεις,το ebay είναι φίλος σου.Αλλά θα την βρεις ακριβά,γύρω στα 100$.Πάρε καλύτερα την ευρωπαική που σου δίνει τα ίδια πράγματα σε πολύ καλύτερη τιμή


                Comment


                • Originally posted by Laharl View Post
                  Μωρέ δεν είναι δύσκολο να την βρεις,το ebay είναι φίλος σου.Αλλά θα την βρεις ακριβά,γύρω στα 100$.Πάρε καλύτερα την ευρωπαική που σου δίνει τα ίδια πράγματα σε πολύ καλύτερη τιμή
                  Μάλιστα. Ευχαριστώ. Θα το πράξω αναλόγως στον επόμενο μήνα.
                  sigpic

                  Comment


                  • Καμμένο post στις 4:30 ώρα.Απλά για να δείξω πόσο μου**ρα παιχνίδι είναι το Demon's Souls.Ποτέ δε το περίμενα ότι ένα rpg και δη made in japan θα μου έκανε τέτοια "ποδιά".Επιτέλους,χαίρομαι την τοστιέρα μου μετά απο το καλοκαίρι του MGS4.Αλληλούϊα.

                    Comment


                    • Λέω να ξεκινήσω Uncharted Drake's Fortune.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Το Mass Effect 2 πάλι ύστερα από κάμποσους μήνες. Έπαιζα το demo στο Ps3 χθες βράδυ και μου άνοιξε η όρεξη.
                        sigpic

                        Comment


                        • ναι το ειδα και εγω στο ps store αλλα δεν το κατεβασα, αφου θα το ξανατσιμπησω 100% στο ps3 για replay (4η φορα), γιατι δεν περιμενεις να το ξαναπαιξεις στο ps3? ενας μηνας εμεινε
                          για πες τιποτα για το demo? τα γραφικα λενε οτι ειναι βελτιωμενα

                          Comment


                          • Όλα τα λεφτά στο demo είναι το Previously on Mass Effect που σε βάζει για τα καλά στο κλίμα. Από gameplay σε αρχίζει στο tutorial και παίζεις και το κομμάτι που πας να βρεις τον Mordin. Aπό γραφικά ίδια με του PC μου φάνηκαν, μάλλον δεν είχε τη νέα μηχανή το demo. Κοίτα, όσο κι αν γούσταρα αραχτός στο καναπέ και να παίζω Mass Effect στη μεγάλη τηλεόραση, δε βολεύομαι με το gamepad στο shooting, προτιμώ ποντίκι.
                            sigpic

                            Comment


                            • Διάβασα πάντως ότι λόγω U3, το τελικό (γραφικό) αποτέλεσμα είναι ίσως χειρότερο του 360, σίγουρα όχι καλύτερο. Σταθερό frame rate στα 30, tearing και κάποια άλλα αρνητικά. Όπως και να έχει, είναι το ultimate πακετάκι αυτήν τη στιγμή, οπότε γιατί να μην το πάρει κάποιος. Όλα τα dlcs+comic=win. PC version >> all βέβαια .

                              Comment


                              • tearing? omg

                                αν ειναι στα 30 φρειμς πειτε το μου να το ξαναρχισω σε pc/xbox


                                αλλου λενε οτι ειναι ποιο crisp και χωρις καθολου framedrops, dunno θα δειξει σε ενα μηνα

                                αβυσσος τα ματια του καθενος

                                Comment

                                Working...
                                X