Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mass Effect 1

    Το καθυστέρησα λίγο αλλά το άρχισα τελικά.Μέχρι στιγμής πάντως το μόνο που με έχει συναρπάσει(πολύ όμως) είναι ο κόσμος του.Galaxy FTW λέμε.

    Κατά τα άλλα το battle system είναι ΟΚ και το RP στοιχείο αρκετά καλό.


    Comment


    • World of WarCraft: Cataclysm.

      70lvl σε εξι μερες. Raids κλπ. Τα παντα Olic. Fat Lewtz και τα μπλιμπλικια οεο.

      ΝΕρφαρισμα στους Paladins ΤΩΡΑ! VIVA LA FERAL!!!!!!
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Me too. Στο Grim Batol πέφτουν τρελοί ψόφοι:kill:
        sigpic

        Comment


        • Μετά το Kingdom Hearts 2 είπα να πιάσω κάτι πιο χαλαρό οπότε ξεκίνησα τα ghost trick που φαίνεται ενδιαφέρον μέχρι εκεί που το έχω φτάσει.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Ξεκίνησα πάλι το FF XIII( delete save, new game), είπα να του δώσω μια 2η ευκαιρία, γιατί την πρώτη φορά 6 ώρες σε ένα 3μηνο ελέω στρατού, δεν λογίζονται σαν σοβαρή επαφή με τον τίτλο.

            Τι στο καλο? Διαφορετικό παιχνίδι έπαιζα? Έχω κλείσει 8 ώρες σε μία μέρα με αρκετές ασχολίες. Μου αρέσει που σκεφτόμουν αποχή και τελικά κόλλησα από ότι φαίνεται. Mέχρι και οι Sazh και Vanille πλέον αποτελούν από τους αγαπημένους χαρακτήρες. Καλά ο Snow σπέρνει με την καλοσύνη/ αγαθοσύνη του και έχει και τις Shiva sisters. Μακάρι να πάει έτσι μέχρι το τέλος. Από battle system πλευράς πάντως είναι παρα πάρα πολύ απολαυστικό.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Nai to Battle system htan arketa psagmeno, h eleipsh periegxomenou kai to kako story telling (enw exei kalo story) einai apo ta kaka tou paixnidiou.

              Parola afta einai ena solid JRPG
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                Ξεκίνησα πάλι το FF XIII( delete save, new game), είπα να του δώσω μια 2η ευκαιρία, γιατί την πρώτη φορά 6 ώρες σε ένα 3μηνο ελέω στρατού, δεν λογίζονται σαν σοβαρή επαφή με τον τίτλο.

                Τι στο καλο? Διαφορετικό παιχνίδι έπαιζα? Έχω κλείσει 8 ώρες σε μία μέρα με αρκετές ασχολίες. Μου αρέσει που σκεφτόμουν αποχή και τελικά κόλλησα από ότι φαίνεται. Mέχρι και οι Sazh και Vanille πλέον αποτελούν από τους αγαπημένους χαρακτήρες. Καλά ο Snow σπέρνει με την καλοσύνη/ αγαθοσύνη του και έχει και τις Shiva sisters. Μακάρι να πάει έτσι μέχρι το τέλος. Από battle system πλευράς πάντως είναι παρα πάρα πολύ απολαυστικό.
                Άντε ωραίος, τόσο καιρό περίμενα να το πιάσεις για να συζητήσουμε και πάνω που έχασα κάθε ελπίδα διαβάζω αυτό το ποστ. Καλή διασκέδαση είναι δεδομένη, παρόλα τα προβλήματα.

                Comment


                • Originally posted by Ground_zero View Post
                  Nai to Battle system htan arketa psagmeno, h eleipsh periegxomenou kai to kako story telling (enw exei kalo story) einai apo ta kaka tou paixnidiou.

                  Parola afta einai ena solid JRPG
                  Είναι και οι χαζοπόζες, οι οποίες είναι χάσιμο χρόνου...
                  sigpic

                  Comment


                  • Μοιράζω το χρόνο μου ανάμεσα σε Abe's Odyssey και Divinity 2: Dragon Knight Saga, και μου γίνονται όλο και φανερότερα δύο πράγματα.

                    Το πρώτο είναι πως ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα καλός στα platform και δεν πρόκειται να γίνω τώρα στα γεράματα, που η υπομονή μου έχει μειωθεί πολύ. Το Abe's Odyssey παραμένει εξαιρετικό παιχνίδι και έχει ιδιοφυή σχεδιασμό, αλλά το σύστημα με τα ckeckpoints μου έχει διαλύσει την ψυχολογία. Υπάρχουν σημεία που τα έχω παίξει πάνω από 40 φορές απλά και μόνο επειδή δεν προλαβαίνω το επόμενο checkpoint και χάνω από βλακεία/ αφηρημάδα/ κούραση. Επίσης ώρες ώρες η ανταπόκριση του χειρισμού είναι απλά κακή ( = έχω γίνει βουτυρομπεμπές) και ευτυχώς υπάρχουν μερικά Gameplay issues (σχεδόν glitches) που με βοηθούν. Ευχαριστιέμαι το παιχνίδι πολύ αλλά όταν έχω ολοκληρώσει 20 φορές μια περίπλοκη secret area επειδή χάνω σε κάποιο συγκεκριμένο άλμα μια οθόνη παραδίπλα φορτώνω άσχημα...

                    Το δεύτερο είναι πως θυμήθηκα το λόγο που δε φτιάχνω 2 - handed builds πια. Πολύ απλά, τα 2 σπαθιά έχουν περισσότερα enchantments. Αυτό, συν το ότι κυνηγάω ένα συγκεκριμένο set, με κάνουν να μην την παλεύω πολύ καλά απέναντι σε mobs με ranged attacks ενώ και οι μάγοι είναι αρκετά ενοχλητικοί.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Έβαλα λίγο Trials HD να ξεσκασω κ τελικά έκλεισα 4ωρο πάλι. Στο δια ταύτα trials 1 burai 0. To pad έχει πληρώσει τα νεύρα μου. Δεν ξέρω πότε θα το ξαναπιάσω μετα τα σημερινά. Πίσω στο 13 με τα χίλια λέμε:kill:
                      Edit: underground jolly jumper η πηγή του κακού προς το τέλος με τις ανηφορικες μπάρες... Δεν εχω αλλη υπομονή για μηδέν λάθη. 1μιση ώρα την παλευα. Πάλι καλα ζει ακόμη το pad.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Τελειωσα με το Sonic 4 και πλεον λεω να ξεκινησω με ενα απο τα 3 παιχνιδια που εχω να καθονται (1 σε καθε κονσολα). Ειμαι αναμεσα λοιπον στα castlevania lords of shadow,deadly premonition και mgs peace walker...

                        Σε πρωτη φαση εβαλα λιγο το peace walker, το οποιο ξεκιναει με μια απο τις πιο μεγαλες ανατροπες στην ιστορια της σειρας . Δεν ξερω πως θα εξελιχθει αλλα αν το παει προς την κατευθυνση που δειχνει η εισαγωγη τα πραγματα ερχονται πανω κατω... πολυ epic σκηνικο παντως. Τα γραφικα του ειναι τελεια, η σκηνοθεσια φαινεται απιστευτη και απο χειρισμο μαλλον θα ακολουθησω το shooter type (face buttons για την καμερα) που ειναι οτι πιο κοντινο σε αυτο που ειδαμε στο mgs4. Τωρα δεν ξερω αν θα το συνεχισω γιατι απ'οτι εχω διαβασει ειναι τεραστιο και θελω κατι χαλαρο γι'αυτη την περιοδο.

                        Θα δουμε, περισσοτερα στα αντιστοιχα topics (αναλογα με το τι τελικα επιλεξω) τις επομενες ημερες...

                        Comment


                        • H εμπειρία μου με τo Trials HD μόλις έλαβε τέλος μέχρι νεοτέρας. Τελείωσα το medium με bronze, silver και gold κυρίως τα πιο εύκολα και παραιτούμαι από το κυνήγι των 0 mistakes και gold μιας και οκ έχουμε και μια ζωή δε γίνεται να αφιερώνω 3ωρα σε κάθε πίστα- και λίγο λέω. Πάντως είναι παιχνιδάρα, αλλά ίσως από τα πιο δύσκολα games ever, τολμώ να το συγκρίνω με bullethell τύπου DoDonpachi Daioujou.

                          Για πιο χαλαρά sessions θα συνεχίσω το Αfterburner και το Road Blaster στο iphone- βγήκε remake και είναι super, ακριβώς σαν το arcade για 79 cent.

                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • hmmmm einai tosa polla!
                            1) ghost trick(DS)
                            2)Call of duty Black ops(360)
                            3)LoS(360)
                            4)FF 4 heroes(DS)
                            5)Golden eye (wii)
                            6)Super Meat Boy(PC)

                            Comment


                            • Crysis
                              Cryostasis
                              Unreal Tournament III

                              Comment


                              • μιας και μου ηρθαν mass effect 2 ps3, litltle big planet 2

                                ξεκινησα το πρωτο και παιζω το 3o playthroyght μεν αλλα στο ps3 πλεον, το comic μου φανηκε αξιοπρεπες οπως και η εξιστορηση των γεγονοτων του 1ου ME μεσα απο αυτο, τα γραφικα μου φαινονται ιδια με του xbox μην ακουτε τι λενε

                                to lbp2 θα μπει μαλλον (για λιγο) αυριο μιας και δεν ειμαι και ο φανατικοτερος υποστιρικτης του συγκεκριμενου genre στο κοσμο

                                Comment

                                Working...
                                X