Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "ΣΕΕΕ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ:

    Ομαδικες αυτοκτωνιες μετα την μαζικη εμπλοκη πολλων χρηστων με γνωστο υπερφιαλο τιτλο της Square-Enix. Πηγες αναφερουν πως μετα το καψιμο των manuals οι χρηστες κατεληξαν να αυτοτραυματιζουν τα ματια τους με κολλα uhu μεχρις εσχατων."
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Κι εγω για FF XIII πηγαινα αλλα στο ενδιαμεσο επιασα και τελειωσα το Uncharted 2 (ειναι 6+ το πρωι και μολις ξεμπερδεψα). Εντυπωσεις σε επομενο ποστ γιατι εριξα ενα γερο 3ωρο τωρα και νομιζω πως προεχει ο υπνος.

      Ακομα δεν ειμαι σε mood για RPG μετα το καψιμο που προηγηθηκε και με το Valkyria, οποτε βλεπω το ΧΙΙΙ να περιμενει λιγο ακομα.
      Η πλακα ειναι πως ελεγα να το αφησω για πιο μετα το UC2, αλλα εδειξα πριν 2-3 μερες σ' εναν φιλο το UC1 και ψηθηκα τοσο που επιασα και το 2 το ιδιο βραδυ και σε 3 sessions το καθαρισα κι αυτο.

      Comment


      • Λέτε να το πιάσω κι εγώ ξανά; Epic game is epic.

        Comment


        • Ομαδικες αυτοκτωνιες μετα την μαζικη εμπλοκη πολλων χρηστων με γνωστο υπερφιαλο τιτλο της Square-Enix. Πηγες αναφερουν πως μετα το καψιμο των manuals οι χρηστες κατεληξαν να αυτοτραυματιζουν τα ματια τους με κολλα uhu μεχρις εσχατων.
          JRPG fanboy mode on
          Τουλάχιστον έχει manual για να κάψεις όχι σαν κάτι άλλα παιχνίδια **γκούχου γκούχου Mass Effect 2 γκούχου γκούχου** που δεν έχουν χάρτινο manual και καλά λόγω οικολογικής ευαισθησίας...
          JRPG fanboy mode off
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Originally posted by Dj Solid View Post
            "ΣΕΕΕ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ:

            Ομαδικες αυτοκτωνιες μετα την μαζικη εμπλοκη πολλων χρηστων με γνωστο υπερφιαλο τιτλο της Square-Enix. Πηγες αναφερουν πως μετα το καψιμο των manuals οι χρηστες κατεληξαν να αυτοτραυματιζουν τα ματια τους με κολλα uhu μεχρις εσχατων."
            Έχεις κάποια πηγή να διαβάσω αυτή την είδηση?
            sigpic

            Comment


            • Πάντως οι τρεις πρώτες ώρες παίζει να είναι οι πιο βαρετές της gaming ζωής μου.
              Αυτό δεν είναι linear. Είναι 1D!

              Comment


              • Καλά άστο, πιάσε pokemon . Αν δε σου άρεσαν οι πρώτες ώρες δε θα σου αρέσει γενικά το παιχνίδι.

                Comment


                • RPG einai, den einai action adventure, parola afta oi idies oi maxes einai exciting.
                  Kai symfwnw me evans.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Αλλά η πολιτική στα pokemon είναι καθαρά σεναριακή και βαρετή. Σ' όλα τα παιχνίδια pokemons υπάρχει πάντα το ίδιο σενάριο, πας, μεγαλώνεις ένα Pokemon και μετά το κάνεις πρωταθλητή φτάνοντας στα ύψη της αναβάθμισης και τέλος, ξανά από την αρχή και με τα άλλα. Αυτό είναι κάτι που το καταντά βαρετό και σε gameplay και σε σενάριο. Άμα σου αρέσει τέτοιο RPG, τότε καλό κουράγιο στην βαρεμάρα σου...
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Ground_zero View Post
                      RPG einai, den einai action adventure, parola afta oi idies oi maxes einai exciting.
                      Kai symfwnw me evans.
                      Χωρίς υπερβολή όλες τις μάχες μέχρι στιγμής τις έχω βγάλει πατώντας το Χ και χρησιμοποιώντας που και που κανά potion.

                      Comment


                      • ναι αρκετα διαφορετικο απο πολλα jrpgs αυτης της γενιας, εχει εναν αερα shadow hearts και εναν adventuristiko τονο, το gameplay ειναι ψηλοποκεμον-shin megami tensei λογικη
                        ειναι του kouji οkada οποτε ανεμομενο
                        εγω το διασκεδασα , μου αρεσε πολυ και το art direction του τιτλου

                        Comment


                        • Χωρίς υπερβολή όλες τις μάχες μέχρι στιγμής τις έχω βγάλει πατώντας το Χ και χρησιμοποιώντας που και που κανά potion.
                          Ok den kserw ean exeis paiksei allo FF (h genika JRPGs) poio palia, alla to mono pou patas synithws gia na kairdiseis maxes einai to "X".
                          Sthn periptwsh tou FF12 den patas kai tipote an theleis.
                          Sthn periptwsh tou FF13 tha xreiastei opwsdhpote na pathseis kai R1
                          Opote akyro to sxolio.

                          An perimeneis ligo na deis pws einai to Battle system mporei na sou aresei, an to vlepeis apo thn plevra enos action adventure me combos tote sou ksanalew pws den yparxei nohma sto na paikseis allo, ta RPGs den einai gia sena, isws to kingdom hearts...
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Ok den kserw ean exeis paiksei allo FF (h genika JRPGs) poio palia, alla to mono pou patas synithws gia na kairdiseis maxes einai to "X".
                            Sthn periptwsh tou FF12 den patas kai tipote an theleis.
                            Sthn periptwsh tou FF13 tha xreiastei opwsdhpote na pathseis kai R1
                            Opote akyro to sxolio.

                            An perimeneis ligo na deis pws einai to Battle system mporei na sou aresei, an to vlepeis apo thn plevra enos action adventure me combos tote sou ksanalew pws den yparxei nohma sto na paikseis allo, ta RPGs den einai gia sena, isws to kingdom hearts...
                            Δεν μπορώ να καταλάβω από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν έχω παίξει αλλά rpgs ή ότι κρίνω το απ'την πλευρά ενός action adventure.
                            Δλδ. θες να μου πεις ότι στα rpgs πατάς ένα πλήκτρο την ώρα που εσύ τρως το τοστάκι σου χωρίς να κοιτάς καν την οθόνη (ναι το έκανα κι αυτό).
                            Να μου πεις είναι νωρίς ακόμα να το καταλάβω, τα αυθαίρετα συμπεράσματα δεν μου λένε κάτι.

                            Comment


                            • Sthn periptwsh tou FF12 den patas kai tipote an theleis.
                              θα πατησεις κουμπακια για να φτιαξεις τα gambits



                              Δεν μπορώ να καταλάβω από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν έχω παίξει αλλά rpgs ή ότι κρίνω το απ'την πλευρά ενός action adventure.
                              Δλδ. θες να μου πεις ότι στα rpgs πατάς ένα πλήκτρο την ώρα που εσύ τρως το τοστάκι σου χωρίς να κοιτάς καν την οθόνη
                              αμα μου δινανε ενα ευρω καθε φορα που τρωω ενα τοστακι και δεν κοιταω την οθονη οποτε παιζω ενα jrpg τωρα θα ειμουνα περιπου ο νιαρχος

                              Comment


                              • Ναι στα rpg μπορείς να πατάς ένα πλήκτρο να τρως το τοστάκι σου να διαβάζεις περιοδικό και να μιλάς στο τηλέφωνο ταυτόχρονα αν έχεις την όρεξη .Το 13 μάλιστα είναι από τα λίγα που πρέπει να είσαι και λιγάκι γρήγορος για τις μάχες αλλά αυτό θα το δεις αφού θα πάρεις paradigm shift δηλαδή γύρω στις 5-6 ώρες...

                                Δώστου λίγο χρόνο πάντως,αν πάρεις και paradigm shift και ακόμα δεν σου αρέσει το σύστημα μάχης και επίσης δεν σε ελκύει το σενάριο παράτα το ακαριαία


                                Comment

                                Working...
                                X