Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dromoi tis orgis 4

    Katapliktiko,tromeri 2d art, mousikara. Pao na deiro punkerades kai na fao koutopoula apto patoma.

    Comment


    • Περιμένουμε εντυπώσεις. Το εχω προπαραγγειλει απο LRG, οποτε θα περιμένω 😅 Το review του Eurogamer και τα vids απο DFoundry με εχουν γεμίσει hype.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Originally posted by thunderjohn
        Pao na deiro punkerades kai na fao koutopoula apto patoma.
        Ή και βραστά μπρόκολα, καθώς υπάρχει και επιλογή για βίγκαν φαγητό.

        Comment


        • Perimeno ena filo t'apogeuma gia klassiko patroparadoto co-op tou kanape.
          Parepiptodos eide kaneis sto Yooka Laylee to kainourgio 64bit filtro pou balane me to teleutaio update? Milame gia 64bit nostalgia overdose. An kai dustuxos bagare to paixnidi kai mou kleidose olous tous expanded worlds.

          Comment


          • Axiom Verge

            Σίγουρα φαίνεται να είναι αξιόλογο, ακολουθεί τη σχολή Metroid αλλά δείχνει να φτιάχνει δική του ταυτότητα. Η κίνηση κι η φυσική του χαρακτήρα δίνει λίγο την αίσθηση game maker basic, τα μπος και η μάχη γενικώς ενώ δεν ενοχλούν δεν παρουσιάζουν -ακόμα- ενδιαφέρουσες επιπλοκές, και τα textures φέρνουν προς την χειρότερη πλευρά του οχτάμπιτου, αλλά φτιάχνει πολύ καλή ατμόσφαιρα, έχει προσεγμένο sound design και μουσική, και ήδη προετοιμάζει για δημιουργική χρήση αναβαθμίσεων/όπλων. Γενικώς μια κλασική εμπειρία metroidvania που είναι πολύ καλοδεχούμενη.

            Comment


            • Επαιξα λιγο Streets of Rage 4 να δω τι λεει, ειναι η ιδεα μου ή ειναι ΠΟΛΥ αργο;
              Κατι αυτο, κατι η μετρια μουσικη, εκ πρωτης δεν τρελαθηκα δυστυχως, ενω θυμαμαι με το 2 (που το επαιξα πρωτη φορα πριν λιγα χρονια μολις) ειχα μονο καλες εντυπωσεις απο την αρχη ως το τελος.

              Raf ωραιος, περιμενω τελικες εντυπωσεις απο το παιχνιδι. Ειναι ισως το μονο παιχνιδι του ειδους που εχω εδω και χρονια στα υποψιν και ακομα δε δοκιμασα.

              Comment


              • Ξεκινησα τα kingdom hearts, ειμαι κανα 2ωρο και μεχρι στιγμης μου αρεσει παρα πολύ, η Aerith να μιλάει με τον Ντοναλντ δηλαδη οκ πως μου ειχε ξεφύγει κατι τετοιο εμενα.. Μετα εχω να επιλεξω η να παω hard mode ff vii και platinum με αρκετο grind η να παίξω το extra content του XV γιατι πηρα το royal pack τωρα σε sale απο PStore. Το remake παντως με δυσκολεύει αρκετα σε καποια σημεία στο hard, δεν ειναι καθολου ευκολο παιχνιδι με πολυ ωραιο difficulty curve ομως οποτε το platinum θα ειναι challenge.

                Μεχρι στιγμης ειμαι περισσοτερο frustrated σε καποιες μαχες στο remake απο οτι σε Nioh 2 και Sekiro μαζι που παραδοσιακά θεωρούνται πολυ δυσκολα παιχνιδια.

                Comment


                • Ραφ επειδή με ενδιαφέρει το Axiom Verge γράφε καμιά εντύπωση αν σου κάνει όρεξη.

                  ΙΗΝΕ άψογος για το Kingdom Hearts. Πιστεύω θα σου αρέσει πολύ.

                  Σε τι δυσκολία το ξεκίνησες; Επίσης, όταν σε έβαλε να επιλέξεις σπαθί, ασπίδα ή ραβδί τι διάλεξες;

                  Επίσης, παίζω και εγώ Streets of Rage 4 και είναι καταπληκτικό. Ψήνεται κανένας για online coop; Μια φορά δοκιμάσαμε με τον εβανς να παίξουμε και είχε τρελό lag, δοκίμασε κανένας το online του; Είχε και σε εσάς lag;


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Originally posted by Deus View Post

                    ΙΗΝΕ άψογος για το Kingdom Hearts. Πιστεύω θα σου αρέσει πολύ.

                    Σε τι δυσκολία το ξεκίνησες; Επίσης, όταν σε έβαλε να επιλέξεις σπαθί, ασπίδα ή ραβδί τι διάλεξες;

                    Επίσης, παίζω και εγώ Streets of Rage 4 και είναι καταπληκτικό. Ψήνεται κανένας για online coop; Μια φορά δοκιμάσαμε με τον εβανς να παίξουμε και είχε τρελό lag, δοκίμασε κανένας το online του; Είχε και σε εσάς lag;
                    Στη νορμαλ και διαλεξα σπαθι και να χασω το wand, μετα ειδα οτι δεν εκανα τις σωστες επιλογες αλλα ενταξει δεν νομιζω να ειναι ιδιαιτερα δυσκολο στο normal. Το ψηνω το streets of rage 4 και εγω αλλα δεν ξερω αν θα υπαρχει κοσμος να παιξω.

                    Comment


                    • Μμμ κοίτα, όχι, δεν έχασες και κάτι τρομερό. Απλά στο Kingdom Hearts 1 αν επιλέξεις το ραβδί παίρνεις +1 στο MP και είναι κάτι που δεν μπορείς να το αποκτήσεις από κάπου αλλού, φυσικά και θα αυξήσεις με πολλούς άλλους τρόπους το MP σου αλλά στο τέλος θα έχεις -1 από το μέγιστο που μπορείς να πετύχεις. Αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία.

                      To normal έχει μέση δυσκολία, δεν είναι ούτε πανδύσκολο αλλά ούτε γελοίο, είναι ιδανικό. Ότι άλλο χρειαστείς πάντως πες μου, το έχω λιώσει αυτό το παιχνίδι και είναι ένα από τα αγαπημένα μου.

                      Που το έχεις φτάσει;

                      Streets of Rage 4 θα παίζω σίγουρα εγώ, αν ψηθείς πες μου οπωσδήποτε. Α υπόψιν, το έχω στο Switch.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Originally posted by Deus View Post
                        Μμμ κοίτα, όχι, δεν έχασες και κάτι τρομερό. Απλά στο Kingdom Hearts 1 αν επιλέξεις το ραβδί παίρνεις +1 στο MP και είναι κάτι που δεν μπορείς να το αποκτήσεις από κάπου αλλού, φυσικά και θα αυξήσεις με πολλούς άλλους τρόπους το MP σου αλλά στο τέλος θα έχεις -1 από το μέγιστο που μπορείς να πετύχεις. Αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία.

                        To normal έχει μέση δυσκολία, δεν είναι ούτε πανδύσκολο αλλά ούτε γελοίο, είναι ιδανικό. Ότι άλλο χρειαστείς πάντως πες μου, το έχω λιώσει αυτό το παιχνίδι και είναι ένα από τα αγαπημένα μου.

                        Που το έχεις φτάσει;

                        Streets of Rage 4 θα παίζω σίγουρα εγώ, αν ψηθείς πες μου οπωσδήποτε. Α υπόψιν, το έχω στο Switch.
                        Ειμαι μετα το πρωτο πραγματικό boss, τωρα εχω φτιαξει το party στην ουσία και ειμαι στο σημειο που μου λενε να τσεκαρω τα shops και να ετοιμαστω να προχωρησω. Διάβασα οτι το optimal ειναι να παρεις shield και wand και να ξεφορτωθείς το σπαθί το οποιο ειναι αχρηστο, τωρα εγω διαλεξα ανάλογα το playstyle μου περισσότερο (δεν ηθελα να παιξω magic σε τετοιο παιχνιδι) χωρις να το ψάξω τυχαια επεσα πανω, οποτε μαλλον θα ειναι λιγο δυσκολοτερο αλλα πιστευω τιποτα ιδιαιτερα σημαντικό. Αν με κλειδώνει απο κανενα καλο αντικειμενο ομως παιζει να το σκεφτω για reset αλλα δεν ειδα κατι τετοιο οσο εψαξα.

                        Το σκέφτομαι το streets λογικα θα το τιμήσω για λιγο mindless fun απλα εχω ηδη αρκετα να κανω σε ff vii/KH/ff xv/animal crossing κλπ οποτε δεν βιαζομαι.

                        Comment


                        • Ξεκινησα το Luigi's Mansion 3. Πανεμορφο πραγματικα και πολυ ενδιαφερον οσο εχω δει μεχρι στιγμης (δεν εχω παιξει κανενα αλλο της σειρας και το λιγουρευομουν απο εποχες gamecube). Περισσοτερα οταν με το καλο προχωρησω!

                          Comment


                          • Ξεκινησα Yoshi Crafted World αλλα περισσοτερο σε co op. Παραλληλα παιζω Banjo Tooie - θα θελα να το 100%ισω για πρωτη φορα - και AC Odyssey season pass - αφησα την ατλαντιδα που μου φανηκε σαπια και πηγα στο Legacy of the First Blade.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • 2 ευχαριστα παιχνιδακια στο switch, fury unleashed και huntdown. Το πρωτο ειναι κλασσικο roguelite με πολυ καλα controls, artstyle αλλα ενα combo system το οποιο δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει και το δευτερο ειναι το κλασσικο 16μπιτο το οποιο θυμίζει εντονα demolition man/robocop, εχω παιξει ελαχιστα αλλα εχει επισης tight controls και πολυ καλο artstyle.

                              Θα τα ελεγα wait for sale και τα 2 εκτος γιατι ειναι λιγο ακριβα για το ειδος.

                              Comment


                              • Vagrant Story.

                                Dragon Quest XI. (Nintendo Switch version)

                                Ενίοτε Ring Fit adventure.



                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X