Announcement

Collapse
No announcement yet.

God Of War III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μολις το τελειωσα.

    Ο τερματισμος διαβαζω παντου ειναι love it or hate it. Καποιοι τον λατρεψαν καποιοι το αντιθετο, δυστυχως ανοικω στους δευτερους.

    Οχι γιατι δε μου αρεσε τοσο το αποτελεσμα(το περιμενα) αλλα ηταν βαρετο το σκηνικο. Περιμενα αλλα σκηνικα για τον τερματισμο.

    Οι ιδιοι ειπαν πως ειχαν αλλο τερματισμο (με boss fight τιτανα) αλλα δε προλαβαν καθως ηταν και δυσκολο να το βαλουν. Ειπαν πως το σκεφτονται για DLC, το οποιο θα ειναι δωρεαν. Το ελπιζω γιατι αλλιως το ηθελα.


    Το τελευταιο boss fight στην πρωτη μορφη ηταν τελειο. Μετα τελειως σκατα.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • Να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα να τελειώσει έτσι, παρ'όλο το σκηνικό που προηγήθηκε. Τάσσομαι στους πρώτους λοιπόν
      sigpic

      Comment


      • Εγω την εβλεπα τη δουλεια με τα σκηνικα που

         
        ησουν στο σκοταδι κτλ και μετα που ειχες fps view με τον Δια. Αν και το ειχα ψηλιαστει απο τη δευτερη μαζη με τον Δια μεσα στη καρδια της Gaia.Δε μου αρεσε.


        Μετα τα credits υπαρχει μια ακομα σκηνη που αφηνει περιθωριο για πολλα.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • Στο σημειο που ειμαι...απλα προχωραω,βρισκω αρενα,χανω 40 φορες,περναει ενα 2ωρο και μετα παλι αρενα...

          Comment


          • Στα making of αφήνουν να εννοηθεί πάντως ότι θα δώσουν διακοπές στον Kratos, η τριλογία κλείνει με αυτό το παιχνίδι, άγνωστο βέβαια για πόσο. Για μένα θα ήθελα να δω τη Santa Monica να δοκιμάζει κάτι καινούριο, γιατί όχι και σε άλλο είδος εκτός του action, φαίνεται ένας developer που ξέρει καλά τι του γίνεται.

            Και εκτός παιχνιδιού, πραγματικά τα making of videos τα απόλαυσα όλα, μακάρι κι άλλοι τίτλοι να είχαν τέτοια bonus να βλέπουμε τι πραγματικά γίνεται για κάτι που αγαπάμε τόσο πολύ, έχει φοβερό ενδιαφέρον.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by deus_d0pe View Post
              Στα making of αφήνουν να εννοηθεί πάντως ότι θα δώσουν διακοπές στον Kratos, η τριλογία κλείνει με αυτό το παιχνίδι, άγνωστο βέβαια για πόσο. Για μένα θα ήθελα να δω τη Santa Monica να δοκιμάζει κάτι καινούριο, γιατί όχι και σε άλλο είδος εκτός του action, φαίνεται ένας developer που ξέρει καλά τι του γίνεται.
              Eτσι ειναι.Πρεπει να τελειωσει εδω το GoW.Μετα απο ενα ανταξιο των προσδοκιων 3ο και τελευταιο μερος,η σειρα IMO δεν εχει να δωσει κατι παραπανω.
              Στο μελλον μπορει να υπαρξουν κι αλλα GoW,αλλα σιγουρα διαφορετικα απο την τριλογια.

              Deus δεν ξερω αν το εχεις διαβασει καπου,αλλα εργαζονται ηδη πανω σε 2 νεους τιτλους.Πολυ θετικο αυτο,γιατι το εχουν και ειναι κριμα να μην δουμε και αλλες προσπαθειες τους.

              Comment


              • Deus τα gow θα συνεχιστουν επισημα το ειπαν. Η τριλογια εκλεισε.

                Σε ενα σημειο στο τελος

                 
                O Διας λεε στη Gaia ''Το πιονι σου απετυχε, επρεπε να διαλεξεις τον αλλο''. Εννοει τον αδερφο του Κρατος ο οποιος αναφερεται στο game κανα δυο φορες οπως και στο GOW1 στα extras.


                Βασικα τωρα που το σκεφτομαι αυτο που με πειραξε ειναι πως εκλεισε αποτομα σαν τραγωδια, εγω ηθελα αμερικανια

                Αλλα το τελος ειναι αυτο που θα επρεπε:

                 
                Aυτοκτονησε για δεν ηθελε να δωσει τη δυναμη αυτη στους Θεους παλι(που τον παρακαλαγε η Αθηνα.) Ηθελε να αφησει τους ανθρωπους να ζησουν με τους δικους τους κανονες και να ξαναχτισουν τον κοσμο ας πουμε




                Παω να δω τα εξτρα βιντεο, φαινονται πολλα.




                Hideo κουραγιο, εμενα μου εσπασε τα νευρα σε ενα σημειο που σκαει ενας Κερβερος με τους Satyrs μαζι.

                Tελικα πηρα τα Cestus full level και δεν εμεινε τπτ ορθιο. Το καλυτερο οπλο στο game.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Originally posted by Azrael View Post
                  Hideo κουραγιο, εμενα μου εσπασε τα νευρα σε ενα σημειο που σκαει ενας Κερβερος με τους Satyrs μαζι.

                  Tελικα πηρα τα Cestus full level και δεν εμεινε τπτ ορθιο. Το καλυτερο οπλο στο game.
                  Μαλλον εκει ειμαι...(Σε μερος που ημασταν και στην αρχη)
                  Το θεμα ειναι οτι δεν το εχω σε full level το Cestus και ειναι πραγματικα εκνευριστικα δυσκολο.

                  Comment


                  • Ναι εκει λεω και γω. Αστα να πανε φιλε. Ενα κολπο να του κοψεις το πρωτο κεφαλι ειναι να περνεις τα σκυλια με τον κυκλο και να τα σουταρεις πανω του να σκανε (επος...). Αλλα μετα τι να σου πω.. εγω με τα Cestus τον διελυσα, αλλα το ειχα και στο normal.Πω πω να δεις τι σε περιμενει παρακατω κακομοιρη
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Ρε θα το σπασω αν ειναι πιο δυσκολο παρακατω...δεν παει αλλο.:kill:

                      Comment


                      • Aπο μαχες με εχθρους ετσι οχι, αλλα το boss fight στο hard δε ξερω...
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • αντε απο αυριο θα το αρχισω και εγω, ελπιζω να μου πεσουνε τα σαγονια οπως και τα δικα σας!
                          btw σε ποια δυσκολια να το βαλω για αρχη? any suggestions??
                          εχει επιλογη απο την αρχη για hard? ξεκλειδωνεις difficulties??
                          ποια ειναι η διαρκεια του? ελπιζω να ειναι μεγαλυτερο απο το 1 και το 2 μαζι

                          Comment


                          • Εχει hard αλλα νορμαλ βαλτο, εμενα μου πηρε πανω απο 12 και τα βρηκα ολα για upgrades στις μπαρες κτλ.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Eγω στο τερμα δυσκολο το παιζω.Καποια στιγμη θα σε εκνευρισει σε αυτην την δυσκολια,αλλα σε ρωταει παντα αν θες να χαμηλωσεις στο normal.
                              Eγω προς το παρον κανω υπομονη στο Hard...

                              Comment


                              • 12? κυριλε, ειναι ικανοποιητικος αριθμος για παιχνιδι του ειδους, thx για την απαντηση

                                Comment

                                Working...
                                X