Announcement

Collapse
No announcement yet.

God Of War III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • to ghost of sparta tha einai anamesa sto gow1 kai sto gow 2.

    to peace walker den anakoinwsan pws tha erthei sto ps3.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • Originally posted by Azrael View Post
      to ghost of sparta tha einai anamesa sto gow1 kai sto gow 2.

      to peace walker den anakoinwsan pws tha erthei sto ps3.
      Το έχουν ήδη ανακοινώσει και επισημοποιήσει από την ΚΟΝΑΜΙ.

      Όσο για το Ghost of Sparta τώρα μάλιστα. επική ιστορία θα δούμε...
      sigpic

      Comment


      • Τέλος στο Titan... Η άποψη μου για το τέλος παραμένει η ίδια.

        Οι δύο boss fights με τον Δία ήταν αρκετά βατες. Αρκετή χρήση Cestus και counter attack και όλα πήγαν μια χαρά. Δε μου έβγαλε το Trophy ακόμη-λες επειδή είχα κρατήσει save από τη μάχη στον Cerberus όπου είχα κάνει το Πάσχα switch σε easy mode( περίεργο αφού αφότου έκανα switch το έβαλα σε άλλο save το easy :S)

        "Ω γάμησέ τον!!!"

        EDIT:
        Γράψτε λάθος το έβγαλε αφού επέστρεψα στην title screen

        EDIT 2:
        Tέλος και τα Challenges of Olympus. Tα Challenges of Exile είναι ψιλολούκια, έβγαλα μόνο το Crows ενώ στο δεύτερο έβγαλα 44/50 αλλά ζαλίστηκα. Ξεκλέιδώνει τίποτα αν τα τελειώσεις- είναι αποκλειστικά από όσο ξέρω στην Ultimate Trilogy, Limited εκτός κι αν κάνω λάθος.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Rofl sth teliki maxi pou akougetai to 'ooo gamise ton'


          ta challenges of exile einai mono stis ultimate/collector's. ta exw k gw, de ta prospathisa katholou, alla fainontai paloukia.

          to dominus skin ta spaei
          Ground_Zero:

          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

          Comment


          • Το έβαλα στο normal να πάρω τα τελευταία trophies που μου μείνανε και να το παίξω κάπως πιο άνετα.

            Είδα το plot analysis btw, αλλά η άποψη μου παραμένει η ίδια... Μπορούσαν να το τελειώσουν πολύ καλύτερα και λιγότερο προβλέψιμα. Υπέροχο παιχνίδι δεν το συζητώ- ήμουν σίγουρα υπερβολικός λόγω των νεύρων μου προηγουμένως- σίγουρα το καλύτερο gameplay wise της τριλογίας. Απλά όφειλε να έχει καλύτερο τελικό boss fight και ένα πιο cool ending, imo.

            Τώρα food for thought and speculation....

            Τι απέγινε ο άγνωστος αδερφός του Kratos?? Παρατηρήσατε που η Gaia είπε πως έπρεπε να είχε χρησιμοποιήσει τον other one( ή μήπως της το λέει ο Δίας, δεν το θυμάμαι ακριβώς) Σίγουρα ο χαμένος αδερφός δεν είναι ο Ηρακλής...

            Επίσης, θυμάστε στο 2ο GoW πριν την τελευταία μάχη- αν δεν απατώμαι- που σε έναν πίνακα είχε τους 3 μάγους και το αστέρι??

            Ευελπιστώ σε expansion ή έστω DLC για να δούμε ένα σωστό τέλος στην τριλογία.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Επίσης, θυμάστε στο 2ο GoW πριν την τελευταία μάχη- αν δεν απατώμαι- που σε έναν πίνακα είχε τους 3 μάγους και το αστέρι??
              Λες ο αδερφός του Κράτος να είναι ο Ιησούς, και να πρωταγωνιστεί στο επόμενο παιχνίδι;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Originally posted by Tanno View Post
                Το έχουν ήδη ανακοινώσει και επισημοποιήσει από την ΚΟΝΑΜΙ.
                Προσωπικά δεν ξέρω αν είναι 100% σίγουρο, αλλά είπαν πως το σκέφτονται αυτό πολύ σοβαρά. Οπότε πολύ πιθανόν να γίνει κάτι τέτοιο. Tanno ξέρεις κάτι περισσότερο;
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Το peace walker δεν εχει επιβεβαιωθει για το ps3 παιδια. Αν εχουμε κυκλοφορια παντως θεωρω οτι θα γινει μεσω psn καθως η λογικη του τιτλου παραμενει portable.

                  Στο θεμα μας τωρα, εχω ξεκινησει το collection και παιζω το πρωτο παιχνιδι. Ποσο τελεια δουλεια εχει γινει στον οπτικο τομεα ρε γαμωτο...στεκεται ανετα ακομα και σημερα. Πραγματικα μπραβο που καθησαν και ασχοληθηκαν τοσο πολυ. Το μονο που δεν εχουν αναβαθμισει ειναι τα cut scenes απο τη μηχανη γραφικων αλλα δεν με χαλαει καθολου...απολαμβανω παρα πολυ τον τιτλο. Πλησιαζει η ωρα για το 3!!

                  Comment


                  • To αστείο είναι ότι χτες που κάθησα να παίξω λίγο PS3 είδα εσένα και τον Bart να παίζεται το collection και τον Burai, τον Azrael και κάποιον ακόμα (δε θυμάμαι ποιον) το ΙΙΙ. Βραδιά god of war λοιπόν η χτεσινή.

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Λες ο αδερφός του Κράτος να είναι ο Ιησούς, και να πρωταγωνιστεί στο επόμενο παιχνίδι;
                      :sneer:

                      To είδα να έρχεται σαν απάντηση.


                      Αυτό για τον χριστιανισμό πάντως το έγραψα γιατί ήταν hint πως τελικά ο Kratos θα κατέστρεφε Τιτάνες και θεούς. Ωστόσο υπάρχουν και οι παραφωνίες στο σενάριο- λολ ανάλυση- ειδικά αν θυμηθούμε τον τερματισμό του πρώτου.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Αυτό για τον χριστιανισμό πάντως το έγραψα γιατί ήταν hint πως τελικά ο Kratos θα κατέστρεφε Τιτάνες και θεούς. Ωστόσο υπάρχουν και οι παραφωνίες στο σενάριο- λολ ανάλυση- ειδικά αν θυμηθούμε τον τερματισμό του πρώτου.
                        Τι είχε γίνει στο πρώτο; Αν και το έχω παίξει δε θυμάμαι...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Κάτι έδειχνε για τους παγκοσμίους πολέμους κτλ.

                          Comment


                          • Πώς ο Kratos έγινε τελικά ο θεός του πολέμου και έπειτα άρχισε μία αναπαράσταση των πολέμων, μέχρι που έδειξε και δεύτερο παγκόσμιο.

                            Comment


                            • Ήταν ο δικός του πόλεμος για να εκδικηθεί για τον θάνατο της οικογένειας του στον πόλεμο της Σπάρτης. Το πως έγινε έτσι δεν το ξέρουμε, γιαυτό θα το μάθουμε στο Ghost of Sparta.

                              Όσο για το Κυνηγητό των Ολύμπιων Θεών, ήταν φανερό που ο Δίας ήθελε κι έστειλε στρατιά από δαίμονες να σκοτώσουν τον Κράτο μετά τον θάνατο του Άρη. Κι έτσι ο Κράτος πήγε να κυνηγήσει τον Δία, αλλά με αποτέλεσμα ήταν να μάχεται εναντίον των τιτάνων.

                              Πραγματικά εκεί είναι και μπέρδεμα. Αν παίξουμε το Ghost of Sparta, θα μάθουμε ΤΙ ακριβώς είχε γίνει και τα κάνει όλα λίμπα δίχως έλεος.
                              sigpic

                              Comment


                              • Αυτό που είπε και ο Ραφαήλ. Ουσιαστικά η narrator( που μάθαμε πως είναι η Gaia στο GoW 2) έλεγε πως ο Kratos έγινε ο νέος θεός του πολέμου και πως παρακολουθούσε όλες τις μάχες της ανθρωπότητας. Έφτανε μέχρι και αρκετά σύγχρονες...

                                Τώρα πώς έγινε κάτι τέτοιο, ενώ με το που ξεκινάει το ΙΙ παύεις να είσαι θεός είναι άλλο θέμα...

                                EDIT

                                Tanno το έχεις μπερδέψει πολύ το πράγμα ενώ το σενάριο είναι απλούστατο

                                Απλά ήθελα να δείξω πως το GoW μάλλον έγινε τριλογία- προφανώς δεν το είχαν στο μυαλό τους. Εδώ δεν ήταν σίγουροι καν για το sequel όταν είχε κυκλοφορήσει το πρώτο- το οποίο παίζει να είναι το πιο δεμένο σεναριακά. Όπως έχω ξαναπεί- όσοι διαβάζετε κομικς το ξέρετε- το time travel, παράλληλες διαστάσεις κτλ είναι η κατάρα του storytelling... Εδώ για τον αδερφό του Kratos, που αποτελούσε και καλά το μυστικό του πρώτου GoW( και όχι δεν είναι ο Ηρακλής αυτός στον οποίο αναφέρονται) έκλεισε η τριλογία και δε μάθαμε τίποτα.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X