Announcement

Collapse
No announcement yet.

God Of War III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πωπω εντάξει δεν παλεύεται στο hard.Ok να χάνω στα bosses,αλλά να χάνω και στις μάχες με τους απλούς εχθρούς;Πιο πολλές φορές έχασα στο σκηνικό με τον δεύτερο κένταυρο παρά στον Πλούτωνα (και όχι Άδης).Τελικά δεν το πέρασα ακόμα.Προσπάθώ τρομάρα μου να μην μου ψοφήσει προτού κάνω το QTE.Με βλέπω να αλλάζω τη δυσκολία.Ελπίζω να μπορώ να το βάλω normal μη μου βάλει κάνα easy.

    Hideo ακολουθώ τα χνάρια σου.

    BTW η μάχη με τον Πλούτωνα απίστευτη.:resp:
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Hideo ακολουθώ τα χνάρια σου.
      Τι ειχα πει?δεν θυμαμαι

      Τεσπα παντως χιλιες φορες στο hard παρα στο normal που ειναι πολυ ευκολο.Δυστυχως αν το ριξεις στο normal σε αυτο το παιχνιδι ,θα ειναι σαν να παιζεις στο easy.

      Στο hard βεβαια ειναι υπερβολικα δυσκολο ορισμενες φορες,αλλα οταν το εριξα στο Normal προς το τελος(αυτο μηπως εννοουσες με το ''χναρια'':p) ηταν τοσο ευκολο που δεν μου εμεινε τπτ να θυμαμαι απο τις τελευταιες μαχες,διοτι τις περασα σε fast forward

      Comment


      • Στο normal έχασα δύο φορές μόνο και αυτές ήταν στο τελικό boss, τι να λέμε τώρα, ήταν άπειρα γελοίο . Μετά το έπαιξα στο titan και έχανα στο tutorial.

        Comment


        • :cunao:
          Οντως ξεχασαν να βαλουν normal στο παιχνιδι.

          Comment


          • ασεταψοφιαρε

            στο easy το ριξες . Αν χασεις πολλες φορες σου λεει αν θες να αλλαξεις δυσκολια, αλλα μονο στο easy.

            Στο titan(hard) ηταν πανευκολο επισης.Στο Chaos mode το last boss μου ξεσκισε το κωλαρακι αλλα την εφαγε καλα μετα.


            Altair, αστο παιξε απο την αρχη στο νορμαλ, αν δυσκολευεσαι τωρα τοσο, παρακατω θα σε παιρνουν νουμεραδα
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Originally posted by Azrael View Post
              ασεταψοφιαρε

              στο easy το ριξες . Αν χασεις πολλες φορες σου λεει αν θες να αλλαξεις δυσκολια, αλλα μονο στο easy.
              Εισαι σιγουρος?Δλδ επεσε στο easy?

              Comment


              • Ναι ρε

                Στο easy

                Πω ρε τι δουλεμα σου ειχα ριξει χαχαχα

                Τεσπα εμενα μου φανηκε ευκολο γενικα, Altair παιξτο απο την αρχη στο νορμαλ. Γιατι τον λες Πλουτωνα;
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Βασικά έκανα βλακεία.Όταν μου βγάζει να κάνω το ημικύκλιο με τον μοχλό για το QTE του Κενταύρου,προσπαθούσα με λάθος μοχλό.Και λέω,αφού το κάνω ρε γμτ,γιατί δεν πιάνει;
                  Θα το συνεχίσω και όπου φτάσω.Worst case scenario,κάνω δεύτερο save και αλλάζω τη δυσκολία,να δω την ιστορία,και μετά αν είναι το ξαναπιάνω από το παλιό επίπεδο δυσκολίας για το τρόφυ.
                  Πλούτωνας δεν λέγεται στην ελληνική μυθολογία;Άδης ονομάζεται ο κάτω κόσμος,άλλο που τα αμερικανάκια το έχουν αλλάξει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Oχι ρε συ, Αδης λεγεται ο κατω κοσμος που πηρε το ονομα του απο τον Θεο.

                    Συνεχισε το δεν ειναι τοσο δυσκολο στο hard. Προς το τελος γινεται της τρελης παντως.
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Πλούτωνας δεν λέγεται στην ελληνική μυθολογία;Άδης ονομάζεται ο κάτω κόσμος,άλλο που τα αμερικανάκια το έχουν αλλάξει.
                      Λάθος κάνεις. Και το όνομα του θεού Άδης ήταν και μάλλον πιο συχνά χρησιμοποιούμενο από το Πλούτων.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Γι'αυτό μπερδεύτηκα.Επειδή χρηησμοποιείται και για τα δύο.My bad.
                        Το διορθώνω αμέσως.
                        Πόσο γαμάτη η μάχη με τον Άδη;:resp:
                        Carpe diem

                        Comment


                        • στο very hard θυμαμαι εχασα γυρω στις 20 φορες στη τελευταια μαχη με τον κερβερο και τους satyrs

                          Comment


                          • Στο hard ένα ownage το είχα φάει κι εγώ στα πρώτα στάδια μέχρι τον Ποσειδώνα μετά μόνο στο γνωστό σημείο με τους satyrs είχα πρόβλημα- αν και με ό,τι είχα διαβάσει εδώ δεν μπήκα καν στον κόπο να το βάλω στο normal. Αλλά οκ πραγματικά με σωστή χρήση του roll και του L1 για counters etc δεν συνάντησα ιδιαίτερο πρόβλημα. Οι τελευταίες μάχες ούτως ή άλλως στο hard είναι πιο εύκολες από το καταραμμένο σημείο που όλοι την πατήσαμε- σχεδόν...
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • τετραγωνο,τετραγωνο, τριγωνο αυτα ειναι αμα ο προγραματιστης ξερει πως να φτιαξει ενα βαθυ συστημα μαχης χωρις να abusaretai ευκολα

                              στο ποσειδωνα παιζει να εχασα και εγω στο hard περισσσοτερες φορες και απο το last boss

                              Comment


                              • τετραγωνο,τετραγωνο, τριγωνο
                                Καλά κάπου εδώ συνοψίζεται το battle system της τριλογίας με ολίγην από άμυνα και roll. Εγώ για ποικιλία έκανα και κανά δύο άλλα.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X