Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Xeno View Post
    Ειμαι περιεργος να μου πεις πώς ακριβως γινεται αυτο.
    Εγώ που δεν το έχω δει το μηχάνημα, είμαι κι εγώ περίεργος. Θέλω να εξακριβωθεί αυτό και από 2ο άτομο(μου το είπε ο Bartman ως πρώτο άτομο).
    sigpic

    Comment


    • Kατσε να βγαλει καποιος εξωτερικο mini usb umd drive και το συζηταμε.

      Comment


      • Αυτό δεν είναι κάτι standard??Δεν έχει ανακοινωθεί αν θα είναι region free ή όχι???
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • To Vita εννοειται πως ειναι region free για τα παιχνιδια του.

          Comment


          • Το πρόβλημα είναι τα PSP παιχνίδια. Πολλοί από μας θα θέλουμε να τα παίξουμε εκεί, και γι' αυτό κωλώνω, ρε παιδιά...
            sigpic

            Comment


            • 19.00 ημουν σε φαση,αστο μωρε εχω να παιξω παιχνιδια θα περιμενω να το παρω αργοτερα,19.30 τρωω φλασια ετοιμαζομαι και φευγω για πλαισιο να προλαβω την προσφορα.
              20.15 ειμαι στο πλαισιο,20.25 κλεινω το psvita.20.30 τελειωνε η προθεσμια για την προσφορα.:troll:
              Αυριο πρωι θα το εχω.

              Δυστυχως το πακετο με τα 16gb δεν υπηρχε πλεον,oποτε πηρα αυτο με τα 8gb.

              Comment


              • Μειγεια ρε συ Hideo Αντε ωραιος Εγω,εσυ και Evans ειμαστε οι λεγομενοι early adopters του PS-Vita Εγω ευτυχως προλαβα το 16αρι.

                Comment




                • Αντε να δουμε τι θα δουμε αυριο.Ο Evans εξαφανιστηκε!Περασαν οι 3 ωρες

                  Comment


                  • Knanenas video me unboxing tha kanei na anevasoume youtube?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Αν δεν κανει κανεις μεχρι αυριο το μεσημερι , ψηνομαι εχω και HD καμερα
                      O evans αυνανιζετε

                      Comment


                      • Κάνε εσύ bart, εγώ έκανα unboxing με τον Dj .

                        Αναλυτικές εντυπώσεις θα ακολουθήσουν όταν δε βαριέμαι, προς το παρόν παίζω με το vita . Ok είναι το wow της στιγμής, πραγματικά ό,τι ήταν να μάθουμε για το μηχάνημα το μάθαμε, αυτή τη στιγμή απλά βλέπω το real deal. Η αλήθεια είναι ότι είμαι τόσο πιεσμένος που δεν μπορώ να χαρώ όπως θα έπρεπε, αλλά δε βαριέσαι .

                        Έβαλα το Rayman, κατέβασα 2 demos, αγοράζω Escape Plan σε λίγο και πριν κοιμηθώ θα ασχοληθώ με λίγο από όλα.

                        Από τα ωραιότερα unboxing btw, πολύ απλό κουτί.

                        Comment


                        • Bart kane kai steile mou, kane kai kanena sxolio mhn steileis vouvo video
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Μεγειές στους early adopters. Αν θέλετε unboxing το ξαναβάζουμε στο κουτί και το βγάζουμε για βίντεο.
                            Στις ευρωπαϊκές εκδόσεις των παιχνιδιών έχει χάρτινα manuals τελικά;

                            Κάνε κι έναν έλεγχο να δεις αν το PSV είναι region-free και για τα UMD του PSP.
                            Τώρα προσπαθώ να χώσω το UMD σε ότι σχισμή έχει το PSV. Αν το χαλάσω όμως θα μου πάρεις καινούργιο...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Steilte oloi na kanoume compilation
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Ναι, έχει manual. Όχι τίποτα ιδιαίτερο, απλά δικαιολογεί την ύπαρξή του.

                                Uncharted sucks BIG TIME πάντως . Θα πω τα ίδια πράγματα που έλεγα και τότε με το PSP: δεν υπάρχει νόημα να βγάζουν τέτοια παιχνίδια σε φορητά, από τη στιγμή που θα είναι χειρότερα στα πάντα. Το Uncharted έχει μέτριο frame rate και γραφικά αισθητά χειρότερα από του PS3, κάποια εφέ μάλιστα είναι άσχημα (ειδικά της φωτιάς). Χαίρομαι που δεν το αγόρασα. Το Rayman από την άλλη είναι πανέμορφο.

                                Στα του μηχανήματος, όπως είπε νωρίτερα και ο straier, πολλές δαχτυλιές, πολύ βολικό και πολύ εύχρηστο. Το interface του δεν είναι τόσο intuitive όσο των κινητών, αλλά είναι σίγουρα ένα βήμα μπροστά από αυτά που είχαμε συνηθίσει ως τώρα. Αρκετές επιρροές από Android πάντως, τόσες που τα περισσότερα πράγματα τα κάνω σχεδόν αυτόματα. Λίγο άβολο (inconsistent, όπως είπε ο straier - btw στο interaction design αυτός ο όρος χρησιμοποιείται ακριβώς σε τέτοιες περιπτώσεις, απόλυτα σωστή παρατήρηση ) το ότι δεν μπορείς να χειρίζεσαι τα πάντα με τον ίδιο τρόπο, ή που δεν έχεις εναλλακτικές. Τα menu λειτουργούν μόνο με touch, ενώ τα παιχνίδια, κατά κύριο λόγο, με physical buttons, ενώ τα menus τους πάλι με touch. Πιστέυω ότι αυτά γίνονται επειδή το μηχάνημα κυκλοφόρησε τώρα και θέλουν να προωθήσουν όλα τα control schemes του.

                                PSN αρκετά πιο εύχρηστο από ότι του PS3. Η περιήγηση είναι ευχάριστη και μπορείς να μεταφερθείς από τη μία κατηγορία στην άλλη άμεσα και χωρίς πισωγυρίσματα (αν θυμάμαι καλά τουλάχιστον). Αυτό σου γλυτώνει σίγουρα χρόνο, άσε που δε χρειάζεται να μάθεις ιεραρχίες σε menus. Μου αρέσει και η "μεταφορά" των stickies για να κλείνεις τα applications. Αυτό βέβαια δημιουργεί και ένα άλλο inconsistency, μια που από τη μία όλα τα προωθούν πλέον ως "apps" τα οποία μπορείς να τα διαχειρίζεσαι ως "stickies," αλλά η συνολικότερη δομή του menu παραπέμπει σε ένα κλασικό touch interface. Τέλος πάντων, επηρεάζομαι μάλλον από τα όσα διαβάζω αυτήν την περίοδο .

                                Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες στο interface που με εντυπωσίασαν. Μπορείς να δημιουργήσεις δικές σου σελίδες και να ταξινομήσεις τις εφαρμογές όπως σε βολεύει. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ τη λύση των φακέλων, κάτι που δεν υπάρχει και θα το ήθελα, αλλά και έτσι μπορείς να έχεις αρκετά συμμαζεμένα και όμορφα τα όσα έχεις γραμμένα στο μηχάνημα. Βέβαια, είναι λίγο δύσκολο να αποκτήσεις πρόσβαση σε κάποιες αρκετά χρήσιμες πληροφορίες, όπως το πόση μνήμη είναι διαθέσιμη (οι ρυθμίσεις είναι ίδιες με του PSP, πρακτικά). Επίσης, μπορείς να βάζεις στην κάθε σελίδα το background που επιθυμείς (είτε τα γνωστά φόντα του PSP, είτε φωτογραφία).

                                Τα κουμπιά είναι τοποθετημένα σε αρκετά βολικά σημεία. Το volume down είναι το λιγότερο προσβάσιμο, το lock/unlock (lol, αντί για power on/off, λέω lock/unlock ) είναι άνετο ενώ το home button ανοίγει ένα shortcut menu με τα βασικά και με τα όσα έχεις ανοιχτά. Τα πάντα είναι απόλυτα responsive και η touch screen τα σπάει (αμφέβαλλα για αυτό). Τα 4 βασικά κουμπιά συνηθίζονται, το ίδιο και οι αναλογικοί. Στην αρχή με δυσκόλεψαν, αλλά μετά από 5-10 λεπτά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το touch pad δεν το χρησιμοποίησα πουθενά ακόμα, ελπίζω να μου δωθεί άμεσα η ευκαιρία. Τα ηχεία είναι πολύ καλά, μπορεί να το επιβεβαιώσει κι ο Dj αυτό που άκουγε τη μουσική του μηχανήματος μέσω του skype.

                                Υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν έχω κοιτάξει ακόμα, όπως ο browser, το near, κάποιες ρυθμίσεις, το AR κτλ. Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να έχω κι άλλα πράγματα να γράψω.

                                Αυτά λοιπόν από το μεγαλύτερο enthusiast up until now. Μου φαίνεται απίστευτο το ότι επιτέλους το έχω στα χέρια μου, όλα όμως, για μία ακόμα φορά, αποδεικνύεται ότι είναι στο μυαλό, μια που αισθάνομαι ότι το είχα και από χτες . Ας το πάρουν και οι υπόλοιποι με το καλό και ας μας πουν τις γνώμες τους.

                                Για το bitching btw, είναι η πρώτη φορά που στην κοινότητα αγόρασαν τόσοι πολλοί ένα νέο hardware στο release .

                                Πάρτε και μία φωτογραφία πριν το unboxing:

                                Comment

                                Working...
                                X