Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Evans View Post
    Daxter ή Size Matters και γιατί;
    Daxter.
    Ωραιο και το size matters,αλλα το daxter μου αρεσε περισσοτερο.Iσως επειδη το ps3 δεν εχει παιχνιδι της σειρας(jack and daxter) και ειχα ηδη παιξει ratchet στο ps3.

    Daxter για psp/vita και crack in time για ps3 θα προτεινα:p

    Comment


    • Δε θα έβγαινε και η συλλογή jack and daxter στο vita; Καιρός είναι να ασχοληθώ με αυτά τα παιχνίδια. Το Vita είναι ό,τι πρέπει νομίζω.

      Comment


      • Noμιζω οτι δεν εχουν ανακοινωσει κατι τετοιο.

        Comment


        • To daxter ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι, ειναι πιο κοντα στο original jak n daxter δηλαδη βασιζεται περισσοτερο στο platforming. Το size matters ουτε εγω το εχω δοκιμασει...

          Comment


          • Μακαρι να εβγαινε , αλλα ουτε και εγω εχω ακουσει τιποτα. Βγηκε πριν κανα μηνα HD Collection για το PS3 ...

            Comment


            • Τα έχω τελειώσει both αλλα δεν μπορω να βρω τα αντίστοιχα posts. Και τα δυο games είναι σούπερ. Ίσως ένα μικρό προβάδισμα στο ratchet ελεω αναβαθμισεων όπλων κτλ Ένα τελεί κ με τα δυο διασκεδασα! Οποτε your call.

              EDIT:
              Edit γιατί πριν έγραφα από το κινητό. Λοιπόν το Daxter και το Size Matters είναι από τα καλύτερα games που έπαιξα στο PSP. Το ζήτημα είναι περισσότερο τι θες. Platform του Daxter ή το υβρίδιο platform/ shooting του Ratchet. Το πρώτο έχει καλύτερο humour- κλασικός Daxter σε solo- και κάποια mini games βασισμένα σε ταινίες για να σπάει η μονοτονία αλλά γενικά είναι σαν μια μικρογραφία του Jak II. Ένα κεντρικό hub αρκετές πίστες και bug hunting( όχι δεν κάνω πλάκα έντομα κυνηγάς στο game).


              Το Ratchet από την άλλη- αν θυμάμαι καλά πάνε και 3 χρόνια- έχει τη μετακίνηση με το σκάφος, τις κλασικες shooting πίστες( δυστυχώς μου διαφεύγει τελείως ο χειρισμός αν δλδ είναι πλέον τοπ με δυο αναλογικούς του Vita) Αυτό που θυμάμαι είναι πως είχα πωρωθεί με τις δυνατότητες αναβάθμισης των όπλών( κάθε όπλο αλλάζει μορφή και δύναμη ανάλογα με το πόσο exp συγκεντρώνεις όταν το χρησιμοποιείς) και νέες πανοπλίες. Επίσης χειρίζεσαι και τον Clank.


              Δες και τα δύο trailers και αποφάσισε. Αν και, imo, you can't go wrong όποιο και να διαλέξεις.;)

              EDIT 2:
              Και ένα νέο που διάβασα χθες στο neogaf κι αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει ποσταριστεί εδώ
              Sony to hold web broadcast for unannounced Vita games on March 9th
              Sony is promising information on unannounced PlayStation Vita titles during a web broadcast that it will hold on March 9. The broadcast is titled "Welcome! PlayStation Vita Game Heaven."

              According to Sony's announcement, the broadcast will include information about unannounced Vita titles, upcoming releases, and Vita services, as well as new information about in-release titles. The broadcast will feature presentations from game creators.

              Sony will also be giving away 20 3G/Wi-Fi Vita systems.

              To watch the broadcast, turn to the event official site on March 9 at 20:00 JST
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Πήρα Vita με 3G.

                Δοκίμασα και Vodafone και Cosmote και η απόδοση και σε internet και σε εφαρμογές ήταν άριστη. Βέβαια το δοκίμασα μόνο στην Αθήνα. Όταν πάω επαρχία θα γράψω ξανά εντυπώσεις.

                Όσο για παιχνίδια διάλεξα Blazblue και Rayman αλλά και Wipeout (τζαμπέ από τη Vodafone). Τα δύο πρώτα φαίνονται φανταστικά στην οθόνη του Vita. Το Wipeout είναι το μοναδικό που μπόρεσα να παίξω αξιοπρεπώς (έχω και ένα άλλο στο PSP αλλά με δυσκόλευε πολύ).

                Από μελλοντικούς τίτλους ίσως πάρω silent hill και ένα ακόμη fighting (SF VS Tekken ή MK).
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • ΦΗΜΗ:
                  Ω ρε τι παιχνιδάρες έρχονται στο Vita.

                  GTA Vice City Nights,Tales of Innocence R,Final Fantasy Type O HD,Monster Hunter 3.
                  Άμα βγει κάνα καλό bundle με κάποιο από αυτά,βλέπε Type O με βλέπω να τσιμπάω σύντομα Vita.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Telika de htan fhmh oti to Type 0 tha evgaine se Vita e?
                    Kalh fash.
                    Exei kai monster hunter? Pou einai o paixths?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Monster Hunter Portable 3 και FF Type 0 ειναι PSP ports.
                      Θα ειναι τραγικο αν δε βγαλουν το Type 0 εκτος Ιαπωνιας και στο PSP παντως, εστω και σε digital release.

                      Comment


                      • Το ότι το Tales of Innocence βγαίνει επιτέλους εκτός Ιαπωνίας δε βλέπω να το σχολιάζετε.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Δεν έχει επιβεβαιωθεί τίποτα από αυτά ρε παιδιά...

                          Comment


                          • Όπου υπάρχει καπνός...Άλλωστε δεν τα ακούμε πρώτη φορά τα νέα αυτά.
                            Εντάξει,φήμη δε λέω,αλλά εγώ χάρηκα πολύ.Και είμαι 99% σίγουρος ότι θα επιβεβαιωθεί.Μόνο downside ότι θα πρέπει να παραγγείλω από τώρα το Tales γιατί αλλιώς δε βλέπω να το προλαβαίνουμε.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Sorry dp.Plz delete.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Originally posted by Ground_zero View Post
                                Exei kai monster hunter? Pou einai o paixths?
                                Aν έχει online το συζητάμε..Όμως κοματάκι δύσκολο σε φορητό λόγω φιλοσοφίας της ομάδας ανάπτυξης υποθέτω...Το portable 3rd δεν το έχω παίξει και θα ήθελα να το παίξω σε online όπως κάναν στο tri.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X