Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι Shin_Burai.
    Δοκίμασα και το Forbisher Says! Εντάξει έχει την πλάκα του. Μου θύμισε αρκετά το Stupidness 2 για iPhone. Ωραίο το σημείο που πρέπει να πεις Forbisher με διάφορους τρόπους και προφορές. Αν το τελικό πακέτο έχει 1.99€ και περιέχει αρκετά mini games τότε για παρέα κτλ έχει την πλάκα του- pass το Vita ο ένας στον άλλο κτλ.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Εγώ όλα αυτά τα έχασα με το switch του account. Δε βαριέσαι .

      Comment


      • Originally posted by Bartman View Post
        Ταννο , τεκμηριωσε τι εχεις ακουσει να σου πουμε αν ειχαμε παροιμοια εμπειρια...
        Τα διάβασα στο ninty.gr τα εξής σχόλια.

        Ελληνική Κοινότητα Nintendo


        Δεν ξέρω τι παίζει εκεί, γιατί έχω χάσει επεισόδια, όσο ήμουν Αθήνα.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Evans

          Θα δουλέψω λίγο τις γραμματοσειρές και τη θέση των τίτλων. Η φωτογραφία είναι δικιά μου, αν τη θέλετε χωρίς watermark, pm .

          Προτιμώ ο τίτλος να βρίσκεται σε μία γωνιά, ώστε να μη χαραμίζεται η μισή οθόνη. Design = usability, όπως είπε και ο Στέφανος .
          Πολυ καλη δουλεια

          Ναι το πρωτο link που εδωσα εχει μεγαλους τιτλους και εχανες σε χωρο

          Originally posted by Sinclair View Post
          Ναι Shin_Burai.
          Δοκίμασα και το Forbisher Says! Εντάξει έχει την πλάκα του. Μου θύμισε αρκετά το Stupidness 2 για iPhone. Ωραίο το σημείο που πρέπει να πεις Forbisher με διάφορους τρόπους και προφορές. Αν το τελικό πακέτο έχει 1.99€ και περιέχει αρκετά mini games τότε για παρέα κτλ έχει την πλάκα του- pass το Vita ο ένας στον άλλο κτλ.
          Τωρα το επαιξα και ειχε πολυ πλακα,αλλα σιγουρα θα το βαριεσαι σε καποια φαση.Ειναι περισσοτερο οπως λες για παρεα και για ατομα που δεν το εχουν παιξει.Εκτος αν περιεχει τοσα πολλα mini games.

          Γελασα στο σημειο που επρεπε να οδηγησω κατι τυπους στην πισινα και την δευτερη φορα που με εβαλε να το κανω,παρατηρησα οτι ειχαν ονοματα απο την friend list μου.:p

          Comment


          • Απορία.Πέρα από τα minis,μπορείς να παίξεις και τίτλους playstation 1 που κατεβάζεις από psn;Γράφει ότι παίζουν σε Ps3+psp μόνο αλλά λογικά δε θα παίζουν και στο Vita;
            Carpe diem

            Comment


            • Οχι ακομα, ειχαν πει πως κατι τετοιο δε θα γινεται, τουλαχιστον στο launch του PSV.
              Λογικα θα μπει σε καποιο μελλοντικο fw update.

              Comment


              • Τελικά λίγο πιο κάτω στο email με τους κωδικούς υπήρχε και ο κωδικός για το frobisher says. Δεν το είχα παρατηρήσει, οπότε τον εξαργύρωσα τώρα, στο νέο account .

                edit:

                Λολ κοιτάξτε τι διάβασα:

                Upon booting up a pre-owned Vita title, players will get a screen that reads, "You cannot earn trophies in this application. Only the first player to use an application can earn trophies. To earn trophies, you must link the Sony Entertainment Network account of the first player to use this application with the PS Vita system." Pocket Gamer says the following steps will render that warning useless:
                Aπό joystiq.

                Comment


                • PHAIL!!!
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Καλά που δεν το αγόρασα ακόμη. xD
                    sigpic

                    Comment


                    • Θες ν' αγιάσεις και δε σ' αφήνουν. Κάτι τέτοια γίνονται και η πειρατεία φαίνεται ως η καλύτερη λύση επειδή απλά προσφέρει καλύτερο προϊόν.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • How to earn trophies in pre-owned Vita games
                        If you try and play a pre-owned PlayStation Vita game, you'll get a rather alarming message from Sony. Here's what it says:
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • So much Win.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Στο άρθρο που διάβαζα έλεγε αυτό που παρέθεσε ο burai παραπάνω, αλλά σίγουρα θα διορθωθεί με firmware update. Από τη μία λες ok, δε θα παίρνω trophies, από την άλλη όμως στερείσαι μία υπηρεσία που πλέον σου παρέχεται σε οποιαδήποτε πλατφόρμα.

                            Δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί. Αυτό που αρχικά σκέφτηκα είναι ότι το κάθε παιχνίδι φέρει ένα μοναδικό κωδικό που "κλειδώνει" στο PSN ID που πρώτο θα το "τρέξει." Από την άλλη βέβαια, στο 2ο PSN ID που έβαλα το Rayman, παίρνω κανονικά και με το νόμο trophies. Ίσως να σχετίζεται με PS Vitas και όχι με PSN IDs.

                            Comment


                            • Φαίνεται αυτά που λέτε, παίδες, να είναι τα «μικροπροβλήματα» που έλεγε ο McSolid. Θα περιμένω να τα διορθώσουν και να κατεβεί λίγο ακόμα η τιμή και το σκάω μία αγορά.
                              sigpic

                              Comment


                              • Εγώ κλασσικά θα περιμένω να βγει κάποιο game που με ενδιαφέρει και σε τιμή όχι πολύ πάνω από 100e θα το τσιμπήσω.Για την ώρα δεν με ενδιαφέρει.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X