Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PlayStation Vita Games Will Be Cheaper On PSN


    Λογικο...

    Comment




    • Ευκολα ο καλυτερος τροπος να χαρει κανεις τα συγκεκριμενα MGS.
      H photo ειναι απο το twitter του Kojima.

      Comment


      • ΛΟΛ στο iPhone case .

        Λογικά θα το αγοράσω το συγκεκριμένο παιχνιδάκι. Είπα ότι δε θα ασχοληθώ ξανά με τη σειρά, πάντα όμως (θα) είμαι ανοιχτός για ένα replay των τεσσάρων βασικών - γιατί όχι και των 2 του PSP με controls PS Vita.

        Comment


        • Originally posted by Bartman View Post
          Δεν μοιάζει με το gba classic στο σχήμα??Πολύ άκομψο μου φαίνεται...
          Αν βγει κανά kingdom hearts το συζητάμε για αγορά(και σε χαμηλή τιμή εννοείται).Μέχρι τότε vita be my guest!
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Kamia sxesh me GBA clasic, me to PSP moiazei alla poio strogylemeno.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Λολ, δεν έχεις ξαναδεί PSP στη ζωή σου;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                Ευκολα ο καλυτερος τροπος να χαρει κανεις τα συγκεκριμενα MGS.
                Αλήθεια, γιατί; Δεν τα έχω παίξει, έχω παίξει μόνο το πρώτο, το οποίο ήταν γεμάτο στα cut-scenes (που δεν νομίζω να δείχνουν ωραία στην οθόνη του PSV σε σχέση με μια καλή τηλεόραση.) Επίσης τα φορητά μου φαίνονται καλύτερα για είδη όπως τα JRPG, SRPG, Adventure, Puzzle όπου δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεις κάτι όταν χρειάζεται (λόγω μεγέθους οθόνης), σε αντίθεση με ένα Stealth/Action παιχνίδι. Διαφέρουν τα επόμενα MGS;

                Comment


                • Καταρχήν η οθόνη του PSVita είναι φοβερή. Προφανώς χάνει σε μέγεθος σε σχέση με κανονικές τηλεοράσεις αλλά είναι πανέμορφη.
                  Αυτό που, εικάζω, ήθελε να πει ο Ζήνο είναι πως πολύς κόσμος προτιμάει να παίξει σε φορητό λόγω ευκολίας, ιδίως παλιά παιχνίδια. Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και με PSP.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Kαι οτι θα δειχνει πιο ομορφο στο psv.Οπως εδειχναν πιο ομορφα τα παιχνιδια του psone στο psp απ'οτι στο ps3.
                    Αν εχουν την μεγιστη αναλυση της οθονης του psv και 60 fps θα προτιμησω και εγω την psvita εκδοση.αν με το καλο το παρω καποια στιγμη.Eτσι και αλλιως δεν υπαρχει 3D στην εκδοση για τις κονσολες για να προτιμησω αυτη.

                    Comment


                    • Για μένα μοιάζει πολύ με το PSP 5000(Το μοντέλο που έχω εγώ...). Είναι και άβολο, μη χέσω... -.- Ορισμένες φορές πιάστηκαν τα δάχτυλα μου για να μπορέσω να βρω την άνετη μεριά του.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by straier View Post
                        Λολ, δεν έχεις ξαναδεί PSP στη ζωή σου;
                        PSP έχω.Ακριβώς του ότι είναι πιο στρογγυλεμένο μου θύμισε το gameboy advance το πρώτο μοντέλο που βγήκε.Οι σκανδάλες και το όλο στήσιμο μου θύμισαν αυτό.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • To prwto GBA den htan katholou etsi, mhpws telika den exeis dei to prwto GBA?

                          WTF dhladh

                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Τι λετε ρε μοιαζει οντως.. Μονο εγω το βλεπω??

                            Comment


                            • Και με Game Gear μοιάζει και με τα μισά μουφο handheld που έχουν αριστερά δεξιά κουμπιά, σταυρό και στην μέση οθόνη :troll:

                              Σοβαρά τώρα, στην αίσθηση στα χέρια δεν έχουν σχέση πάντως.

                              Comment


                              • Καλα το πώς γινεται να μοιαζει με GBA αλλα οχι με PSP ειναι τουλαχιστον mindblowing. Μην απορειτε αν στο τελος δειτε posts του GO να σχολιαζονται και σε αλλα fora.

                                Επαιξα και σημερα λιγο με το Vita γιατι την 1η φορα απλα το επιασα για 2' και χαζευα το μενου.
                                Κατι πολυ προφανες που για καποιο λογο τωρα το παρατηρησα: τα κουμπια και το d-pad ειναι απιστευτα μικρα, σε σημειο που γινεται ολιγον τι ενοχλητικο. Ειναι περιεργο γιατι το hardware ειναι απιστευτο, αλλα στο trade-off μεταξυ οθονης και εργονομιας, πιστευω πως ριξαν ολο το βαρος στο μεγεθος της οθονης. Τα triggers παντως ειναι λιγο καλυτερα απο του PSP. Tα analogs τελος αν και μικρα, ειναι πιστευω υπεραρκετα για μια φορητη κονσολα.

                                Απο παιχνιδια ειδα αυτη τη φορα το Wipeout και το Gravity Rush - το 2ο πολυ ωραιο φανηκε παρεπιπτοντως.
                                Για το 1ο μιας και χθες εγινε κουβεντα για το Wipeout HD, δυστυχως μπορω να πω πως οποιος εχει παιξει το HD δυσκολα μπορει να γυρισει σε οποιοδηποτε αλλο Wipeout. Τα γραφικα μου φανηκαν απλως οκ και το animation λιγοτερο smooth - στεκει αυτο ομως; Νομιζω πως τρεχει στα 60fps δηλαδη, οχι τιποτα αλλο..

                                Επισης ετρεχες με το R, φρενο το L, αναρωτιεμαι αν αλλαξε κανεις τα κουμπια και το καναν λες και επαιζα Forza και PGR.
                                Περισσοτερα την επομενη φορα, κριμα παντως που δεν ειχε κανα demo απο Rayman.. ειμαι περιεργος να δω πως φαινεται σε τετοια οθονη .

                                Comment

                                Working...
                                X