Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ασχολήθηκε κανείς με τα AR Games;
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Originally posted by Evans View Post
      Για πες δύο λόγια για το SSD. Καλύτερο/χειρότερο του ps3; Το έχω στο τελευταίο και δε νομίζω ότι αξίζει να το πάρω και στο Vita. Άσε που στο PS3 μου φάνηκε καλύτερο.
      Δεν το εχω κατεβασει ακομα,χθες εβαλα τον preorder code.Θα μου στειλουν καποιον κωδικο σε email ετσι?


      Originally posted by straier
      Ασχολήθηκε κανείς με τα AR Games;
      Σημερα σκοπευω να τα δοκιμασω.

      Comment


      • Έχει το vita AR games???Κάμερες υπάρχουν???
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • καλά ρε παιδιά ακόμη δεν τα αγοράσατε και χάλασαν; What the.....
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Έχει το vita AR games???Κάμερες υπάρχουν???
            Δύο αν και προφανώς μόνο την πίσω χρησιμοποιείς. Χωρίς κάμερες πώς;
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Αυτό λέω χωρίς κάμερες δεν γίνεται.Μια χαρά τότε.Τα AR games τα σπάνε.Έχει και το 3ds.
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Επαιξα τα ΑR games σημερα.Eνταξει πλακιτσα εχουνε,αλλα τπτ το ιδιαιτερο.Το ποδοσφαιρακι με κρατησε περισσοτερο.Ειχε λιγη πλακα.

                Comment


                • How Good is the PS Vita's Camera?


                  It sucks....

                  Comment


                  • Δε χρειάζεται καλή κάμερα. Για ΑR μπήκε έτσι κι αλλιώς. Του iPad 2 με τίποτα δεν είναι καλύτερη πάντως.

                    Πραγματικό μειονέκτημα της συσκευής είναι η έλλειψη gorilla glass. Ας έκοβαν από κάπου αλλού (ή ας έβαζαν χωρίς να κόψουν από πουθενά, διατηρώντας την ίδια τιμή ). Το δικό μου ήδη απέκτησε την πρώτη του γραντζουνιά. Ευτυχώς δε φαίνεται με τίποτα .

                    Comment


                    • It sucks....
                      Όντως αλλά ντάξει δε με απασχολεί ιδιαίτερα. Ένα καλό είναι πως δουλεύει και σε πολύ χαμηλό φωτισμό. Πολύ χρήσιμο όταν βγει το σκάιπ.

                      Του iPad 2 με τίποτα δεν είναι καλύτερη πάντως.
                      5 ΜΡ κάμερα δεν έχει;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • 0.92 .

                        Comment


                        • Εσυ ρε μανατζερ πώς ακριβως θα γυρισεις το account σου σε UK, να το κανω κι εγω;
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Δυστυχώς migration δε γίνεται. Χθες το διαπίστωσα. Αγόρασα μια psn card από εδώ αλλά ήθελε γερμανικό account. Οπότε νέο account αποκλειστικά για PS Vita Shin_Burai, κάντε με add

                            Σχετικά με το σύστημα τώρα. Έρωτας μεγάλος. Ξέρω δεν πρόκειται με τπτ να φάει τις ωρες που έχει φάει από τη ζωή μου σε καθημερινή χρήση το iPhone 4, αλλά σαν handheld βάζει υποψηφιότητα για ένα από τα αγαπημένα μου. Η οθόνη ομολογουμένως είναι πανέμορφη αλλά ως κλασικός ocdάς έβαλα το screen protector με το καλημέρα και ηρέμησα- γενικά πολύ καλό το starter kit αν και θα μπορούσε να κοστίζει και 20€.

                            Τώρα το near μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Βρήκα 27 ανθρώπους σε ακτίνα 4km να παίζουν games- από Dynasty Warriors, NG Sigma μέχρι Fifa.

                            Στα των games. Εγώ αγόρασα το Rayman Origins αλλά το έχω παίξει και στο Wii οπότε ήξερα πως τα σπάει. Στο Vita πραγματικά είναι πανέμορφο. Eπίσης αγόρασα το Tales from Space: Mutant Blobs Attack και μου αρέσει πάρα πολύ. Πολύ καλή χρήση των λειτουργιών του PS Vita, χιούμορ και καλό platform μέχρι στιγμής.


                            Στα των multimedia, κατέβασα και είδα κάποια trailers και η οθόνη είναι καλύτερη από του PSP για να παρακολουθείς ταινίες κτλ αλλά η ανάλυση ήταν κάπως χαμηλή. Υπάρχει στο γερμανικό PSN η δυνατότητα αγοράς ταινιών ή ενοικίασης αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιούσα ποτέ για το Vita. Επίσης ο browser είναι πολύ μέτριος, αργός, κολλάει, κτλ κτλ. Sony update αμέσως τον browser ή έστω ένας 3d party να βγάλει εναν της προκοπής. Δεν είναι βέβαια προτεραιότητα για μένα μιας και έχω το WiFi μοντέλο και δεν θα χρησιμοποιούσα το vita για surfing αλλά και πάλι...

                            Μου έκαναν εντύπωση και τα ηχεία. Καλή ποιότητα ήχου, τολμώ να πω καλύτερη από του πρώτου PSP. Δεν αισθάνομαι υποχρεωμένος να βάλω τα ακουστικά δλδ κάθε φορά που θέλω να παίξω.

                            Στα του PSN. Θεωρώ πως υπάρχουν games με λογικές τιμές που έχουν πιάσει το πνεύμα της εποχής όπως το Stardust( αν και δε μου άρεσε όσο του PS3 έστω από το demo), το Tales from Space και το Motorstorm RC( χαλαρή αγορά, σαν τα micro machines racers είναι) Από την άλλη κάποιες τιμές για τα PSP games είναι καπως υπερβολικές. Σωστή ας πούμε η τιμολόγηση του War of The Lions στα 9.99, του Maverick Hunter X στην ίδια τιμή, αλλά κάτι άλλες τιμες είναι εκτός τόπου και χρόνου. Πιστεύω πως σιγά σιγά θα συνετιστούν και οι εταιρείες και θα πέσουν οι τιμές.

                            All in all πολύ ευχαριστημένος με το μηχάνημα, day one έτοιμες online υπηρεσίες, μεγάλο μέρος του καταλόγου του PSP( αν και αρκετά games σε εξωφρενικές τιμές και δυστυχώς δε θέλω να αγοράσω games που έχω ήδη μια φορά ειδικά για την ίδια τιμή ή και πιο ακριβά), καλό launch line up και γενικά το potential υπάρχει όπως λένε όλοι.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Νόμιζα ότι με αλλαγή του billing details γίνεται η μεταφορά του account. Ας το δοκιμάσω να δω. Αλλιώς τι να πω, super fail .

                              edit: Όντως δε γίνεται. Πόσο για #@!$@#% είσαι ρε sony. Μπορώ να φτιάξω καινούριο account (μάλλον αυτό θα κάνω), αλλά θα πάει χαμένο το escape plan...

                              Comment


                              • Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά φευ... Αυτό με τα billing details ισχύει για το app store etc της Apple.

                                Όντως μεγάλο στραπάτσο έφαγα κι εγώ. Τόσο με το xbox live όσο και με το PSN έστω για το Vita. Στο xbox live έχω ωστόσο αγοράσει αρκετά games με το greek account οπότε δε μου κάνει καρδιά να το παρατήσω και να φτιάξω γερμανικό για αγορές( το migrate επιτρέπεται μόνο προς νέες χώρες που μπαίνουν στο live οπότε owned...)

                                Για το PSN δυστυχώς στο BuraiWarrior έχω αγοράσει πάρα πολλά πράγματα για το PS3 και για το PSP( psone classics βασικά) και δε μου κάνει καρδιά να το παρατήσω. Οπότε θα έχω γερμανικό account στο Vita και ελληνικό για το PS3. Ευτυχώς δεν πρόλαβα να εξαργυρώσω το promo code από το ελληνικό.

                                ΕDIT:
                                Τουλάχιστον πρόλαβα κι έπαιξα το Uncharted demo από το greek account γιατί για κάποιο λόγο στο german PSN δεν είναι διαθέσιμο. Θα ηθελα να δοκιμασω και κανά demo etc από το japan PSN store αλλά δε γίνεται κάθε φορά να κάνω delete τα πάντα και πάλι από την αρχή. Δεν επέτρεπαν τουλάχιστον 2 accounts στο ίδιο σύστημα? Τόσο τραγικό θα ήταν πια?
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X