Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by straier View Post
    Όχι, είναι emulated PS1 παιχνίδια, όπως στο PS3-PSP.
    Palia paixnidia diladi......den katalabeno giati einai toso simantiko.
    To Bita den to blepo polu kalo se paixnidia..liga exei kai to 3ds pio polla.
    Simera eida oti stin Iaponiki E3 tha deixoun kai alla polla, opos auto me ton dikigoro to Attorney to 5, i to Monster Hunter to 4.
    M aresan polu 2 pou eixa paixei se ena filo...
    ara diladi re paidia na paro 3ds kalitera?ti lete?

    Comment


    • Originally posted by KimahriRonso View Post
      Palia paixnidia diladi......den katalabeno giati einai toso simantiko.
      To Bita den to blepo polu kalo se paixnidia..liga exei kai to 3ds pio polla.
      Simera eida oti stin Iaponiki E3 tha deixoun kai alla polla, opos auto me ton dikigoro to Attorney to 5, i to Monster Hunter to 4.
      M aresan polu 2 pou eixa paixei se ena filo...
      ara diladi re paidia na paro 3ds kalitera?ti lete?
      Εγω παντως δεν προτεινω σε κανεναν να παρει vita αυτη τη στιγμη.Για μενα δεν αξιζει τα χρηματα του σημερα και κακως δεν περιμενα να πεσει η τιμη αλλα και να βγουν περισσοτερα παιχνιδια(η αληθεια ειναι οτι περιμενα και το lbp νωριτερα...
      Οποτε για μενα παρε 3ds και βλεπεις.

      Οσο για τα psone classics ειναι αρκετα σημαντικο,γιατι μπορεις να εχεις σε δελεαστικες τιμες μερικα απο τα καλυτερα παιχνιδια που κυκλοφορησαν ποτε.Παιχνιδια μιας κονσολας που ειχε απο τις καλυτερες βιβλιοθηκες ever.

      Comment


      • Το ps vita ειναι μια κονσολα που υποτιθεται οτι συγκεντρωνει ολα τα playstation πανω της, εχοντας και τη δικη της βιβλιοθηκη ταυτοχρονα. Ουσιαστικα η sony προσπαθει να φτιαξει ενα οικοσυστημα με το vita στο κεντρο, οποτε θα σου προτεινα να κινηθεις προς τα εκει μονο αν ησουν πωρωμενος με το playstation brand.

        Παρε 3DS.

        ΥΓ: Φαντάσου, το Νο1 fanboy του PS Vita στο φόρουμ προτείνει το 3DS ως σωστότερη αγορά. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι το fail ή η Sony .

        Comment


        • Sure, running PSP homebrews on Vita is fun, and VHBL is a very nice piece of work, but it’s about time we move on, isn’t it? Developer yifanlu started a new project called Usermode...


          Homebrew on the way? Αντε μηπως παρει τα πανω της η κονσολα για τα καλα .

          Comment


          • Σύμφωνα με τον keiji inafune στο tokyo game show θα έχει πολλά vita με διαθέσιμο playable demo του soul sacrifice.Εμένα πάντως αυτό το παιχνίδι δεν με τραβάει καθόλου.Μακάρι να βγει καλό.

            Επίσης ο ίδιος αναφέρει ότι θα υπάρχει μια ανακοίνωση έκπληξη.Η αλήθεια να λέγεται,τις φοβάμαι τις εκπλήξεις των ιαπώνων.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Εγώ πάλι το περιμένω πως και πως.Του έχω και μια αδυναμία του μάστορα λόγω Onimusha.
              Carpe diem

              Comment




              • Eξι χιλλιάδες κομμάτια!!!ρε παιδιά τι γίνεται?Τελικά πάλι τον πήρε η Σόνι...έτσι?

                Comment


                • Define "πάλι," αλλά ναι θεωρητικά τον πήρε στη συγκεκριμένη περίπτωση.

                  Πρόσφατα διάβαζα ότι το μεγάλο της πρόβλημα είναι το ότι δεν μπορεί να προσελκύσει τους developers. Από την ημέρα που ανακοινώθηκε το PS Vita μέχρι την ημέρα κυκλοφορίας του, ΟΛΟΙ έλεγαν ότι είναι το όνειρο κάθε developer... και τώρα δεν μπορεί να τους προσελκύσει.

                  Ε δεν ξέρω αν αυτό πρέπει να θεωρηθεί αποτυχία ή επιτυχία...

                  Ας μην τα ξαναλέμε, η εν δυνάμει καλύτερη φορητή κονσόλα που φτιάχτηκε ποτέ (και ίσως ένα από τα καλύτερα hardware επίσης, με τρομερό potential) κατέντησε κάτι τελείως δεύτερο.

                  Comment


                  • Να τον "επαιρνε" μονο απο το Vita καλα θα ηταν.. Η Sony εχει μεγαλα οικονομικά προβλήματα δυστυχως, κριμα γιατι ημουν παντα φαν του Design και της αισθητικης των προιοντων της..

                    Comment


                    • Η Sony έχει φοβερό ταλέντο σαν εταιρεία: κατάφερε να φτιάξει ίσως την πιο εντυπωσιακή βιβλιοθήκη της γενιάς και τα καλύτερα μηχανήματα, αλλά κατάφερε να κάνει τις πιο ανεγκέφαλες κινήσεις.

                      Τι να πει κανείς, πραγματικά, ένας Gabe τους χρειάζεται.

                      Comment


                      • Δεν ξέρω αν το πήρε κανείς χαμπάρι αλλά το little kings story κυκλοφόρησε στο vita.

                        Το παιχνίδι αρχικά κυκλοφόρησε στο wii και θεωρείται διαμάντι αν και το έχουν παίξει λίγα άτομα.

                        Σύμφωνα με το rpgfan όμως το port είναι μέτριο.



                        Αν το έχει δει κανείς ας γράψει τίποτα.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • To είδα για πρώτη φορά σε ένα game shop στο Μόναχο και μετά το ξαναείδα όταν επέστρεψα Αγγλία. Σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να μαζέψω τα λεφτά για να το αγοράσω, αλλά αν είναι τόσο μέτριο όσο λένε... Τι να πω πια .

                          Comment


                          • Εγώ από την άλλη περιμένω να δω αν θα έρθει κατά δω το bundle w/ Assassin's Creed 3 Liberation και σε τι τιμή ή αν θα ανακοινωθεί price drop όπως είχαν πει,γύρω στα Χριστούγεννα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Για το vita θα κυκλοφορήσει το tales of hearts r,το οποίο θα είναι remake του tales of hearts που κυκλοφόρησε για το ds.

                              Θα κυκλοφορήσει ιαπωνία την άνοιξη του 2013.Για κυκλοφορία στην δύση δεν έχουν πει τίποτα.

                              Καλό νέο φτάνει να μεταγλωτιστεί.



                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Άμα έρθει και το Innocence και το Hearts καλά πάμε.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X