Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Wii U

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • τι λες μωρε
    1) στο Χ360 φαινεται καλυτερα
    2) ειπες καθαρα "εχει ανωτερο hardware απο ps3, και θα φανει στο μελλον". που κολλανε οι συγκρισεις; το να λες οτι ειναι καλυτερο απο ps3 σημαινει πως ΞΕΡΕΙΣ τι τσιπακια εχει εσωτερικα.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • το ειδα το video ίδια είναι γιατί απλά η εταιρεία έφτιαξε το παιχνίδι να παιζει παντου το ιδιο!

      Comment


      • Τεσπά.Εγώ το είπα κυρίως βάσει του ότι δεν μπορεί να βγήκε κονσόλα 6 χρόνια μετά από μια άλλη και να έχει κατώτερα ή στα ίδια επίπεδα γραφικά..Σε αυτό που λέει ο luffy πιθανόν να έχει δίκιο.Ας περιμένουμε κάποιο επόμενο multiplatform game που θα φαίνεται διαφορετικά στις 3 ή στις 5 κονσόλες στο μέλλον και τα λέμε.
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Ήμουν υποστηρικτής του GC και του DS αλλά η Ninty και τα πατσαβούρια, όπως προειπώθηκε, που περνάει για κονσόλες, είναι ξεγραμμένη υπόθεση για'μένα εδώ και χρόνια.

          Εγώ το είπα κυρίως βάσει του ότι δεν μπορεί να βγήκε κονσόλα 6 χρόνια μετά από μια άλλη και να έχει κατώτερα ή στα ίδια επίπεδα γραφικά..


          Παρα ένα χρόνο, συνέβη κάτι τέτοιο με το Xbox και το Wii.

          Comment


          • γουστάρω κράξιμο!!!!


            nintendo failed once again!
            Δε μπορώ να φανταστώ τι θα έχει να αντιμετωπίσει το Wii U αλλά θα πατώσει.

            Comment


            • Εγώ το είπα κυρίως βάσει του ότι δεν μπορεί να βγήκε κονσόλα 6 χρόνια μετά από μια άλλη και να έχει κατώτερα ή στα ίδια επίπεδα γραφικά



              Nintendo, ποτέ μη λες ποτέ!!!

              (εντάξει, 5 χρόνια)
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Τεχνικά είναι ανώτερη και σε μικρότερο μέγεθος..
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Ναι, είχε 22ΜΒ Ram παραπάνω. -_-
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Καλά το αν το WiiU είναι ανώτερο από τα ps360 δεν θα φανεί από τα day one ports. Δεν θα φανεί ούτε καν με τα μετά ports γιατί με αυτή την λογική το ps3 έχει χειρότερα γραφικά από το 360.

                    Το θέμα είναι:
                    -Αν είναι όντως ανώτερο θα φανεί από τα first party και εκεί πρέπει να δούμε αν η Nintendo είναι διατεθειμένη να κάνει καμία μεγάλη παραγωγή γιατί από τα NSMU δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.
                    -Αν το WiiU θα γίνει το νέο 360. Δλδ. η κονσόλα όπου θα αναπτύσονται τα multiplatforms και μετά θα περνάνε με ports του κώλου στα ps4/720. Σε αυτήν την περίπτωση χαμένα θα είναι τα ps4/720 όπως ήταν χαμένο και το ps3 σε αυτή την γενιά με επεξεργαστή cell, blu-ray και δεν συμμαζεύεται να ανέχεται ports με γραφικάκια 360.*






                    *Αυτό για τα MS fanboys :troll:

                    Comment


                    • oll:
                      Originally posted by paixtis View Post
                      Τεχνικά είναι ανώτερη και σε μικρότερο μέγεθος..
                      Έχεις δει πολλά παιχνίδια του wii μα έχουν καλύτερα γραφικά από παοχνίδοα του χβοχ;Εγώ δεν έχω δει κανένα.Οκ,συμφωνώ ότι στην θεωρία το wii είναι ισχυρότερο αλλά στην πράξη δεν το είδαμε αυτό.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Originally posted by Deus View Post
                        oll:

                        Έχεις δει πολλά παιχνίδια του wii μα έχουν καλύτερα γραφικά από παοχνίδοα του χβοχ;Εγώ δεν έχω δει κανένα.Οκ,συμφωνώ ότι στην θεωρία το wii είναι ισχυρότερο αλλά στην πράξη δεν το είδαμε αυτό.
                        Kαι μην ξεχνάς το χάσμα 5 ετών.

                        Το gamecube παίζει να είναι πιο ισχυρό από το Wii :troll:

                        Comment


                        • Originally posted by Linkmastersword View Post
                          Kαι μην ξεχνάς το χάσμα 5 ετών.

                          Το gamecube παίζει να είναι πιο ισχυρό από το Wii :troll:
                          Λες να υπάρχει hack να κάνω το GC μου να παίζει Wii games?:troll:

                          (repeat for infinite wiis)
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Comment




                            • Originally posted by paixtis View Post
                              Τεσπά.Εγώ το είπα κυρίως βάσει του ότι δεν μπορεί να βγήκε κονσόλα 6 χρόνια μετά από μια άλλη και να έχει κατώτερα ή στα ίδια επίπεδα γραφικά..
                              Από που προκύπτει αυτό;

                              Μέχρι στιγμής πάντως, δυο πράγματα έχουν γίνει γνωστά αναφορικά με τα specs του Wii U.

                              1: Η CPU είναι αρκετά κατώτερη τόσο από του Xbox 360 όσο και από του PS3.

                              Wii U is now available in the US, but the verdict is still up in the air for many critics. One comment that's repeatedl…


                              2: Η RAM του Wii U είναι 43% πιο αργή από εκείνη των PS360.

                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Originally posted by Deus View Post
                                oll:

                                Έχεις δει πολλά παιχνίδια του wii μα έχουν καλύτερα γραφικά από παοχνίδοα του χβοχ;Εγώ δεν έχω δει κανένα.Οκ,συμφωνώ ότι στην θεωρία το wii είναι ισχυρότερο αλλά στην πράξη δεν το είδαμε αυτό.
                                Το Wii μπορει να παιξει GC games, πολλα απο τα οποια εχουν καλυτερα γραφικα απο του Xbox. Ergo...

                                hint: ενα απο αυτα το βλεπετε στο gif απο πανω
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X