Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Wii U

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A καλά εσύ το έκανες fortress. Το κουτί το φύλαξα προσεκτικά μιας και είναι και το limited edition του Zelda, δεν θέλω να το αλλοιώσω με οποιονδήποτε τρόπο.

    Το backwards compatibility τι λέει? Σκέφτομαι κατά ποσο αξίζει να παίξω τα παιχνίδια του Wii στο Wii U ή σε emulator στου PC μου που τα σηκώνει άνετα. Δεν έχω βρει κάπου στο internet να έχει γίνει σύγκριση για το που θα έχει καλύτερα γραφικά. Η μ*λακία με το emulator θα έχει bugs και errors και settings που πρέπει να κανεις, όμως από την άλλη είναι όλα free και άκουσα ότι το HD του είναι ανώτερο απότι αν παίξεις τα παιχνίδια σε Wii U. Δηλαδή ότι στο PC τα κάνει upscale, κάτι τέτοιο, όμως δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει.

    Comment


    • Τι να σου πω,ένα παιχνίδι δοκίμασα και μάλιστα ούτε καν τρισδιάστατο αλλά μου φάνηκε πανέμορφο.Αλλά οκ,εμένα και το Wii μου φαινόταν πανέμορφο στην HDTV με Component οπότε δεν ξέρω σίγουρα.Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα.
      Φρούριο;Όχι ρε,απλά είναι πανάκριβο το χειριστήριο,αν πάθει κάτι άντε πλήρωνε.
      Carpe diem

      Comment


      • Τελικά, δυστυχώς, το Wii U παίζει τα παιχνίδια του Wii όπως είναι, δεν τα κάνει καθόλου upscale, ούτε σε HD τα παίζει. Το δήλωσε και η Nintendo 1-2 φορες αυτό.

        Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν έτσι, πραγματικά. Θα τους κόστιζε κάτι παραπάνω δηλαδή? Απογοήτευση για μένα που περίμενα να παίξω τόσα παιχνίδια του Wii και περίμενα να πάρω το Wii U για να το κάνω. Έχω δει και παίξει παιχνίδια του Wii σε HD σε emulator του PC και ξέρω την διαφορα, είναι κάμποση.

        Κρίμα... I guess I'll stick with the emulator and its bugs/errors.

        Comment


        • Είμαι στραβός δεν εξηγείται αλλιώς.
          Carpe diem

          Comment


          • Εγω που ειχα δοκιμασει DKCR μου φανηκε αρκετα καλυτερο απο wii με component, μπορει να ειμαι στραβος και εγω δεν ξερω.. Αν δεν βαριομουν να συνδεω wii παλι θα τεσταρα και τα 2..

            Comment


            • Originally posted by i Have no Equal View Post
              Εγω που ειχα δοκιμασει DKCR μου φανηκε αρκετα καλυτερο απο wii με component, μπορει να ειμαι στραβος και εγω δεν ξερω.. Αν δεν βαριομουν να συνδεω wii παλι θα τεσταρα και τα 2..
              Καλά του Altair του έσπασαν τα γυαλιά, εσύ τι δικαιολογία έχεις?

              Όταν βάλεις παιχνίδι του Wii στο Wii U σε παίρνει στο Wii Menu και είναι σαν να λειτουργείς Wii κονσόλα. Θα κάνω και εγώ σύγκριση αλλα ανάμεσα σε Wii U και PC emulator να δω τι γίνετε.

              Πάντως από comparison που βλέπω εδώ όντως τα κάνει λίγο καλύτερα, παρόλο που επίσημα δεν θα έπρεπε:



              Αμφιβάλλω όμως να τα κάνει τόσο καλά όσο το Dolphin.

              Comment


              • Είμαι τελείως στραβός,μια χαρά μου φαίνονται.
                Carpe diem

                Comment


                • Καλα το emulation με το dolphin αν εχεις και καλο pc ειναι αλλη φαση, 1080p λεμε.. Βεβαια εχει τα glitches του σε μερικα games αλλα αυτα που παιζουν καλα ειναι πολυ πολυ καλυτερα απο το wii/wiiU.

                  Comment


                  • Είχα δοκιμάσει το Pandora's Tower και γινόταν συνεχεια disconnect το controller. Όμως μιλάμε για μεγάλη διαφορα στον οπτικό τομέα.

                    Comment


                    • Carpe diem

                      Comment


                      • Ας παιξουμε ενα παιχνιδι, θα το ονομασω The Deal is Right!

                        Μεταξυ των δυο:

                        Wii U basic 8GB
                        Wii Pad Pro
                        Super Mario 3D World
                        DKC Tropical Freeze
                        New Super Mario Bros U + New Super Luigi U
                        Zombi U
                        Sonic Lost World
                        NBA 13 + Fifa 13
                        290€
                        Wii U premium 32GB
                        Wii Pad Pro
                        Super Mario 3D World
                        DKC Tropical Freeze
                        New Super Mario Bros U
                        Mario Kart 8
                        Batman Arkham City
                        Zelda Wind Waker HD digital
                        320€
                        Ποιο ειναι το καλυτερο deal? Απαντηστε και κερδιστε!
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Το πρώτο επειδή έχει ZombiU μέσα, τέλος. Ας κλειδωθεί το θέμα.

                          Comment


                          • Το δεύτερο μόνο και μόνο επειδή έχει Mario Kart(άσχετα αν το κατέστρεψαν gameplay wise).Ας έβαζες και στο δεύτερο το ZombiU!Μου αρέσει πολύ!
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Το θεμα ειναι για το Wii U γενικα οποτε μαλλον οχι... Το Zombi U βρισκεται new για λιγοτερο απο 10€ στο skroutz, οχι οτι με ενδιαφερει ιδιαιτερα. Δε βοηθα η απαντηση σου

                              edit
                              Paixtis ειναι απ αγγελια αλλα κι εγω προς τα εκει κλινω γιατι αν παρω το basic θα πρεπει να βαλω εξτρα μνημη που αρχικα πιστευα οτι δε θα ταν προβλημα αλλα τελικα 1) τα usb stics που σκεφτομουν να βαλω δεν ενδεικνυνται γι αυτο, 2) η nintendo προτεινει δισκο με εξωτ. τροφοδοσια που σημαινει κι αλλα καλωδια πισω.

                              Originally posted by paixtis View Post
                              Το δεύτερο μόνο και μόνο επειδή έχει Mario Kart(άσχετα αν το κατέστρεψαν gameplay wise).Ας έβαζες και στο δεύτερο το ZombiU!Μου αρέσει πολύ!
                              Αυτο βεβαια καταλαβαινεις οτι δε βγαζει πολυ νοημα, συνιστας το game αλλα λες οτι το κατεστρεψαν στο gameplay...
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • To 2o με τεράστια διαφορά γιατί:

                                Premium>>>Basic και λόγω μνήμης και λόγω χρώματος και λόγω cradle.
                                Έχει ΜΚ8.
                                Τα Fifa+NBA 13 σου είναι άχρηστα.
                                Το Sonic (που παίζω τώρα) δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
                                Το ZombiU όπως είπες το βρίσκεις τζάμπα.
                                Τα Batman και φυσικά Zelda είναι κλάσεις ανώτερες επιλογές.

                                Το μόνο που θα σου λείπει είναι το NSLU αλλά με τόσα games για αρχή και με το NSMBU δεν έγινε και τίποτα.

                                Comment

                                Working...
                                X