Announcement

Collapse
No announcement yet.

Competitive Gaming

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ela twra Vaynard pou den antilamvanetai kaneis sto forum, me plhgwneiς
    ενταξει εσενα σου μιλαω και στο msn αν ειναι

    το ξερω οτι εννουμε διαφορετικα επιπεδα στρατιγικης με τον IHNE αλλα απογοητευομαι οταν διαβαζω τετοιες ισωπεδοτικες προτασεις

    μονο το γεγονος οτι η καθε κινηση σε ενα fighting game εχει ενα συγκεκριμενο hitbox/hurtbox σε συνδιασμο με το οτι εχει συγκεκριμενα frames (start up/active/recovery) μπορει να καταλαβει κανεις και ο ποιο ασχετος τους συνδιασμους και την αλληλεπιδραση σε στρατηγικο επιπεδο, ποσο μαλλον ενας ηδη gamer

    δεν ειναι θεμα βαρεμαρας δεν ειδες πανω τι posts εχω κανει?

    Comment


    • #62
      Katse na to diatypwsw alliws, den enow varemara akrivws, alla paradosh twn oplwn
      Ama deis kai endiaferetai kapoios to synexizeis, alliws to stamatas.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #63
        Vaynard να ξέρεις ότι τα ποστ σου τα παρακολουθώ με ενδιαφέρον παρόλο που δεν σχολιάζω τις περοσσότερες φορές.;)Τα fighting μου αρέσουν πολύ,αναγνωρίζω το βάθος τους και μπορώ να καταλάβω τι γράφεις στα ποστ σου.Απλά δεν έχω την πολυτέλεια,λόγω έλλειψης χρόνου να ασχοληθώ.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #64
          το γνωριζω φιλτατε deus και σε ευχαριστω, κριμα που δεν εχεις τον χρονο να ασχοληθεις, παντως να ξερεις οτι δεν θελει κοπο θελει τροπο;) λιγα sessions να εκανες με καπoιον που ξερει το fighting που θες να παιξεις θα σου πει αμεσως που να εστιασεις, αμεσως κανεις 100 lvl up χωρις να χρειαστεις και πολυ practice

          Comment


          • #65
            Pws den thelei practice
            Aplws glytwneis ton kopo tou na ta matheis empeirika.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #66
              Ε οκ οταν μιλαμε για ενα team based game και για ενα fighting μιλαμε για διαφορετικου ειδους στρατηγικη.. Τελος παντων δεν εχει νοημα γιατι συγκρινουμε ανομοια πραγματα, φαινεται να σε πειραζει που οι περισσοτεροι δεν ασχολουνται με τα fightings και δεν ξερουν.. Και εγω αν ημουν στη θεση σου θα με πειραζε να σου πω την αληθεια αλλα μην το κανεις και τοσο θεμα ο καθενας λεει την αποψη του. Εγω εξαλλου το παραδεχτηκα και δεν μιλησα παραπανω για αυτα, αφου δεν γνωριζω απο fighting ουτε στο ελαχιστο.

              Θελει την υπερτατη στρατηγικη και κανω λαθος?? οκ σε πιστευω no big deal(αληθεια δεν το λεω ειρωνικα..) Μετα το post του ground βασικα γιατι εσυ δεν ειπες τιποτα για το θεμα. Απλα ειναι αλλου ειδους στρατηγικη, στο ενα πρεπει να συνεργαστει μια ολοκληρη ομαδα στο αλλο εισαι εσυ απεναντι σε ενα αλλο αυτο ειπα και εγω στην αρχη αν δεν υποτιμουσα το στρατηγικο θεμα(στο οποιο κανω λαθος και το δεχομαι)..

              Comment


              • #67
                Edw o Vaynard poio pisw anefere para polles fores to "option select" se ena fighting game kai malista se ena allo post tou edwse kai paradeigma xwris na pei ti einai option select.

                Twra milame gia poly texnikes anafores pou pragmatika akomh kai oi psagmenoi den tis kseroun, poso mallon oi asxetoi.
                Kalo tha htan na ekshgountai kapoia pragmata prin anaferthoun.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #68
                  Και εγω αν ημουν στη θεση σου θα με πειραζε να σου πω την αληθεια αλλα μην το κανεις και τοσο θεμα ο καθενας λεει την αποψη του
                  δεν το εκανα θεμα αδερφε...αλοιμονο, απογοητευτικα ισως απο την συγκεκριμενη προταση κυριως γιατι ηρθε απο σενα που συνηθως δειχνεις ενα υψηλο IQ στα post σου και εισαι γενικα cool, αλλα ενταξει θα ζησω

                  Comment


                  • #69
                    δεν εχει νοημα να συνεχισω να χαλαω και τον δικο μου χρονο αλλα και τον δικο σας απο την στιγμη που δεν αντιλαμβανεται κανενας τι παιζει στα fighting games στο forum ουτε ασχολητε με αυτα, γι αυτο εχω σταματησει να κανω και συχνες αναφορες πλεον η να αναφερω νεα του community
                    Ναι αλλα και εσυ ισοπεδωνεις . Ειδικα τα οσα γραφετε κατα καιρους σε σχεση με τα fighting νομιζω τα παρακολουθει πολυ κοσμος, ακομα και εγω που δεν εχω ιδεα παντα διαβαζω οσα ανεβαζετε, βλεπω τα videos απο τα tournaments κλπ. Και στην περιπτωση του ground επισης, παροτι δεν προκειται να ασχοληθω με mmo, διαβαζω τα οσα γραφει στο ffXIV...Γενικοτερα δε, απο την ολη συζητηση δεν νομιζω να ηταν κανενας αδιαλακτος σε οτι αφορα στα περι fighting, ακομα και ο ΙΗΝΕ αναφερεται κατα πασα πιθανοτητα σε αλλου ειδους στρατηγικη και λογω team based και λογω παντελους αποκλεισης στη λογικη των 2 ειδων.

                    Για ingame footage θα ψαξω απο αυριο γιατι με ενα γρηγορο search δεν βρηκα κατι αξιολογο στο youtube. Evans αναφερομουν σε βιντεο που εχουν προκυψει απο προσωπικους αγωνες (σε mode αντιστοιχο με αυτο των halo), θα ψαξω βεβαια και στο net και αν βρω κατι αντιστοιχο θα το ανεβασω...εχει πιστευω πολυ ενδιαφερον ειδικα στην περιπτωση του gears γιατι συνηθως τα demonstration videos δεν εχουν ουδεμια σχεση με το τι μπορει να κανει πραγματικα το παιχνιδι...

                    Comment


                    • #70
                      Osoi exoun thn periergeia as doun ti einai ena option select:




                      Exete ypopshn oti afta an kai demonstration videos, deixnoun pragmata pou prepei na ekteleis ingame at will, den milame gia spanies faseis twra
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Vaynard
                        δεν το εκανα θεμα αδερφε...αλοιμονο, απογοητευτικα ισως απο την συγκεκριμενη προταση κυριως γιατι ηρθε απο σενα που συνηθως δειχνεις ενα υψηλο IQ στα post σου και εισαι γενικα cool, αλλα ενταξει θα ζησω
                        Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες γιατι το ιδιο θα ελεγα και εγω.. Αν το βαλω στο μυαλο μου μπορω να φανταστω οτι θελει να αναπτυξεις διαφορες στρατηγικες εναντια σε διαφορετικο αντιπαλο απλα οταν το ειπα ειχα στο μυαλο μου τη στρατηγικη αλλιως με την εννοια της ομαδας. Και επειδη στα fighting δεν ξερω ουτε η αμυνα πως γινεται δεν θα επρεπε να το πω ετσι.

                        Γενικα ειχα τη στρατηγικη στο μυαλο μου αλλιως οποτε καταλαβαινω οτι ειπα κατι ακυρο..

                        Comment


                        • #72
                          Ναι αλλα και εσυ ισοπεδωνεις
                          εισαι αδικος αν ισοπεδωνω σε πολυ πολυ λιγες περιπτωσεις το κανω γιατι θα ειμαι 100% σιγουρος για κατι



                          option select=It's a set of motions that various characters can do to technically do two moves at once, and have the best option for the situation come out automatically.

                          Comment


                          • #73
                            Sta Ellhnika, esy ekteleis ena command kai to PC kanei ton xarakthra sou na vgalei diaforetikh antidrash analoga me to ti kinhsh tha kanei o antipalos paixths.
                            Afth h antidrash einai kai afth pou symferei ton xarakthra sou.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #74
                              να συμπληρωσω οτι υπαρχουνε πολλων ειδων option selects πχ το συνδυασμενο δηλαδη να πατησεις τα commands που θες ταυτοχρονα, το δευτερο ειδος ειναι αναλογως το buffering μετα αν επιτρεπει το παιχνιδι huge windows buffering (πχ sf4) να δωσεις τα commands με μια αλληλουχια το ενα μετα το αλλο

                              Comment


                              • #75
                                Options select.Να κάτι καινούριο.
                                Συνεχίστε έτσι μάγκες γουστάρω.Κι επειδή βλέπω ότι δεν την παλεύω στα SF με το χειριστήριο του ps3,αποφάσισα να πάρω το SSF4AE στο Χ360.Vaynard θα μου κάνεις μαθήματα ή απλά θα με ταπεινώσεις πάλι όπως στο MvC3;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X