Announcement

Collapse
No announcement yet.

VG Ντοκυμανταίρ, άρθρα, και πάσης φύσεως εγκυκλοπα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Γιατι ακριβως;

    Comment


    • #62
      ηταν οικονομικος συμβουλος του γιωργακη
      sigpic

      Comment


      • #63
        .. ως το 2006, αλλα τελοσπαντων, κουβεντα να γινεται.

        Comment


        • #64
          Ο Γιωργάκης είχε άλλους οικονομολόγους πολύ πιο κοντά του από το Βαρουφάκη (ο Αντρίκος ο αδερφός του πχ ή ο Πολεμαρχάκης, τότε και οι δύο στο Οικονομικό της Νομικής - ο δεύτερος στο μεταπτυχιακό - και τώρα ο δεύτερος πίσω στο Warwick). Επίσης έπαιξε αυτό το ρόλο για λίγους μήνες μόνο και πριν το 2009 (edit - o Xeno έχει καλύτερη μνήμη από εμένα).

          Απλά για την ιστορία. Σε άλλα νέα το Indie Game - The Movie μπορεί να βρεθεί στο Steam για 8 ευρώ οπότε αν κάποιος Evans το έχει δει ας μας πει τι παίζει.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #65
            Θα το δω σήμερα, το κατέβασα δωρεάν από τα διάφορα γνωστά μέρη - σε 720p μάλιστα . Αγορά όταν (και αν) βρεθεί δουλειά/υποτροφία XD .

            Comment


            • #66
              Βλεπω την ταινια στο iPad ενω μαγειρευω φακες, how cool is that?

              Ps: που εισαι xeno!!!

              Edit:

              Την ειδα την ταινια και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιάστηκα. Ειχε σιγουρα πολλες ενδιαφερουσες λεπτομερείες για την ιστορία των blow, Edmund+tommy, Phil, αλλα ουσιαστικα μονο αυτο ειναι: οι προσωπικές ιστορίες αυτων των τριων, συνοδευομενες απο διαφορα "ρομαντικά" στοιχεια που σχετιζονται με τον κύκλο αναπτυξης των παιχνιδιών τους και ποσο πολυ ζοριστηκαν πριν, ενδιάμεσα και μετα. Το πιο ενδιαφερον κομματι ειναι εκει που μιλάνε για το πως ένιωσαν βλέποντας τις απόψεις των οπαδών.

              Συνολικα, εξαιρετικα περιορισμένη ματια στην indie σκηνή, αφήνοντας στην απο εξω εξαιρετικούς και παρα πολυ σημαντικούς δημιουργούς και τη γενικοτερη επιρροή αυτου του "κινήματος" στη βιομηχανια και στο "gaming στερέωμα." περιμενα να εβλεπα κατι βαθύτερο και γενικοτερο, οχι τοσο εξειδικευμένο, του οποίου η αντικειμενικότητα ειναι αμφισβητησιμη (προσωπικα δεν πείθομαι τοσο εύκολα βλέποντας κλάματα, βρισιές και ξεσπασματα οργής στην κάμερα).

              Οι φακες μου απο την αλλη ηταν τελειες.

              Comment


              • #67
                Φακές rules.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #68



                  MIND BLOWN

                  Comment


                  • #69

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Enpsty View Post



                      MIND BLOWN

                      Γιατί mind blown? Αφού φαίνεται πεντακάθαρα στο mario bros 1 ότι φοράει άλλα χρώματα
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #71


                        Μου είχε συμβεί το παραπάνω. Κάθε φορά που έκανα load ήταν συγκεκριμένα αυγά που έπρεπε να παίρνω ξανά και ξανά, ενώ κάθε φορά υπήρχε περίπτωση να σβηστούν και μερικά τυχαία. Σε κάθε κόσμο που προχώραγα κόλλαγε ολοένα και περισσότερο, ειδικά στα bosses. Θυμάμαι όταν πήγα να παλέψω τον τελικό αρχηγό του παιχνιδιού, crashαρε, με έστειλε πάλι στον πρώτο πρώτο κόσμο, μου μηδένισε την πρόοδο και ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ OVERWRITE ΤΟ SAVE ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ !!! :kill:

                        Εκεί ξενέρωσα και το παράτησα εντελώς μέχρι που το βρήκα αυθεντικό και το ξανάρχισα. Η πλάκα είναι πως και στο αυθεντικό είχε κάποια κολλήματα / glitches αλλά ευτυχώς όχι κάτι τόσο τραβηγμένο όπως τα παραπάνω.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • #72
                          Και για ποιο λόγο δεν εφαρμόζεται σε όλα τα παιχνίδια αυτό το σύστημα;

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Somari View Post
                            Γιατί mind blown? Αφού φαίνεται πεντακάθαρα στο mario bros 1 ότι φοράει άλλα χρώματα
                            Η αλλαγη παντως εγινε πρωτη φορα στο SMB3 το οποιο βεβαια ηταν λιγο πριν το launch του snes...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #74
                              Και για ποιο λόγο δεν εφαρμόζεται σε όλα τα παιχνίδια αυτό το σύστημα;
                              Palia to ekanan se arketa paixnidia afto, thymamai sto Castlevania Rondo of blood anti gia to paixnidi epaize afto:

                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #75
                                To εκαναν και στο Arkham Asylum
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X