Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gaming Awards 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by sOLiD SNAKE View Post

    Δεν δινω και πολυ σημασια στα βραβεια αλλα αυτα (απο τις υποψηφιοτητες κυριως και οχι με τους νικητες) μου μοιαζουν για μεγιστη προχειροδουλεια του στυλ πρεπει να βγαλουμε βραβεια στο επομενο τευχος.....5λεπτα αργοτερα Edge Awards 2011

    ναι, καπως ετσι...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      Τα βραβεία δεν είναι τίποτα παραπάνω από αφορμή για κουβεντούλα και αυτό ακριβώς κάνουμε.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #33
        Originally posted by Somari View Post
        Όσο για το Zelda, ε, ναι, 2011 και κολλήματα δεκαετίας, όχι δε χρειάζομαι να νιώσω το gameplay για να κρίνω πως θέλει +++ για να πάει για βραβεία...
        Αυτό δεν είναι λογική. Ειδικότερα όταν την λες στον paixtis πως βγάζει συμπεράσματα χωρίς να τα έχει παίξει.
        Δεν υποστηρίζω το zelda εδώ. Απλώς ή μιλάμε για games που όντως έχουμε παίξει ή απλώς για γνώμες που σχηματίσαμε διαβάζοντας τα αντίστοιχα threads.
        Φιλικά πάντα. :giggle:

        Comment


        • #34
          Δικιο εχει ο Somari σε αυτα που λεει, καταλαβαινω τι θελει να πει απολυτα.. Εχει μεγαλη διαφορα ο ποιοτικος τιτλος(ειδικα σε μια τετοια χρονια..) με τον τιτλο αξιο βραβειου..

          Comment


          • #35
            Originally posted by i Have no Equal View Post
            Δικιο εχει ο Somari σε αυτα που λεει, καταλαβαινω τι θελει να πει απολυτα.. Εχει μεγαλη διαφορα ο ποιοτικος τιτλος(ειδικα σε μια τετοια χρονια..) με τον τιτλο αξιο βραβειου..
            Προκειμένου όμως να διακρίνεις ποιος είναι ο ποιοτικός και ποιος ο άξιος βραβείου πρέπει να τον έχεις παίξει πρώτα...

            Comment


            • #36
              Σαν γενικος κανονας ναι αλλα δεν ειναι απαραιτητο για μερικα παιχνιδια..

              Comment


              • #37
                Πρώτα απ'όλα είναι Αλταήρ.Κατά δεύτερον,όλοι καταλάβαμε τι λες.Το θέμα είναι ότι εσύ δεν κατάλαβες τι λέμε εμείς.Κι επειδή χρειάζεται κατεβατό για να αναλύσω τι λέω μιας και δεν μπορείς να νιώσεις,αλλά πρέπει να παώ οδοντίατρο,σε αφήνω να ξαναδιαβάσεις τι έχω γράψει μπας και καταλάβεις.Όταν γυρίσω θα σου απαντήσω.Φιλικά.
                BTW τα fucking να τα βάλεις εκεί που ξέρεις,στην άκρη δηλαδή.Εγώ δε σου μίλησα έτσι.

                UEG πες μας εσύ,τι είναι άξιο βραβείου;
                Carpe diem

                Comment


                • #38
                  Originally posted by i Have no Equal View Post
                  Σαν γενικος κανονας ναι αλλα δεν ειναι απαραιτητο για μερικα παιχνιδια..
                  Και το καινούριο zelda δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία όπου βγάζεις συμπέρασμα αν δεν το έχεις παίξει.Θέλει εξονυχιστικό ψάξιμο για να βγάλεις συμπέρασμα.Γιατί ναι έχει πολλές αλλαγές.Τα κολήματα του παρελθόντος υπάρχουν αλλά υπάρχουν και πολλές φρέσκες ιδέες.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Altair View Post

                    UEG πες μας εσύ,τι είναι άξιο βραβείου;
                    Το Arkham city μονο Φυσικα.!!

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Enpsty View Post
                      Προκειμένου όμως να διακρίνεις ποιος είναι ο ποιοτικός και ποιος ο άξιος βραβείου πρέπει να τον έχεις παίξει πρώτα...
                      γιατί το νέο ζέλντα τι το φοβερό, προς το καλύτερο έχει σε σχέση με τα προηγούμενα Ζέλντα για να είναι άξιο βραβείου GOTY; τι το νέο προσέφερε στα vg σε σχέση με ένα Heavy Rain, Little Big Planet, Minecraft, GTA III, ή Halo και άλλα που πράγματι επιρρέασαν την πορεία κάποιου είδους vg ή υλοποίησαν φρέσκες έως επαναστατικές ιδέες;
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #41
                        Noμίζω το Zelda είχε λιγότερα bugs/glitches κτλ, για αυτό κέρδισε!!

                        Go Zelda, go!!!

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by BigBOSS View Post
                          γιατί το νέο ζέλντα τι το φοβερό, προς το καλύτερο έχει σε σχέση με τα προηγούμενα Ζέλντα για να είναι άξιο βραβείου GOTY; τι το νέο προσέφερε στα vg σε σχέση με ένα Heavy Rain, Little Big Planet, Minecraft, GTA III, ή Halo και άλλα που πράγματι επιρρέασαν την πορεία κάποιου είδους vg ή υλοποίησαν φρέσκες έως επαναστατικές ιδέες;
                          Προκαλείς τώρα νομίζω..Θα μπορούσα να σου κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση για το skyrim.. αλλά δεν το έχω παίξει και δεν το κάνω.Το zelda έχει πολλές καινοτομίες και αν δεν το παίξεις δεν μπορείς να τις καταλάβεις.

                          Και μια τρολλιά.:troll:Το minecraft που έβαλες πιο πάνω μόνο γέλια προκαλεί...:troll:
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • #43
                            ας προσδιορησει ο καθενας τι θεωρει πετυχημενη ανανεωση γιατι οσο βελτιωθηκε το revelations απο το brotherhood και το ΑC2 αλλο τοσο βελτιωθηκε και το city απο το asylum στα δικα μου τα ματια ειδικα αν λαβουμε υποψην και το χρονο διαφορα της κυκλοφοριας τους απο τα prequels τους, με το ενα ομως εχουνε χαζεψει ολοι με το αλλο ουτε που να το φτησουνε

                            Για να πάρει ένα βραβείο, πρέπει να είναι και πρωτότυπος/ανανεωμένος ΕΚΤΟΣ απο ποιοτικός, αλλιώς δώστε τα όλα στα GTA και τα PRO/FIFA να τελειώνουμε.
                            κοιτα αν διναμε βραβεια εφευρεσεων να το καταλαβω οτι η πρωτοτυπια παιζει βασικο ρολο αλλα στα vgs δεν ειναι τοσο απαραιτητη ειδικα αν μιλαμε για κατι νεο απο το μηδεν, οι core gamers θελουνε να βλεπουνε τα αγαπημενα τους genres τις περισσοτερες φορες να πατανε στις βασεις που ξερουνε και απο εκει και περα να γινονται ανανεωσεις και προσθηκες

                            να το πω ποιο απλα πλεον ΔΕΝ κυκλοφορουνε αρκετοι τιτλοι που να πρωτοτυπουνε καθε χρονο που να περιεχουνε την καταλληλη ποιοτητα και production values για να τα βαλουνε με τα γνωστα IPs, η εστω για να πουμε οτι εχουνε πλειαδα πρωτοτυπων παιχνιδιων να διαλεξουμε ενα δυο που κανανε την διαφορα και να τους δωσουμε βραβειο, ολοι οι developers ακολουθουνε γνωστες πεπατημενες συνταγες και αναλογως τι ζητανε οι fans κανουνε καποιες επιπλεον προσθηκες στο gameplay του IP τους,

                            σε καποια αλλα genres πχ στα fightings ΔΕΝ χρειαζεται να πρωτοτυπησεις, το πιθανοτερο ειναι να φας τα μουτρα σου εκει, ο κοσμος ζηταει στην συγκεκριμενη κατηγορια competitive μηχανισμους να υπαρχει balance και στο μετρο του δυνατου οι γνωσεις που εχει αποκομισει ο καθενας απο τα προηγουμενα fightings που εχει παιξει να χρησιμοποιηθουν και στα επομενα που θα ασχοληθει

                            κατα τα αλλα συμφωνω με τον somari στο οτι τα AC ΔΕΝ επρεπε να γινει ενα IP που βγαινει καθε χρονο, το gameplay τους δεν ειναι καν τοσο εθιστικο που θα δικαιολογει την αναγκη του καθενα να περνει την δωση του μια φορα το χρονο απο AC, το multiplayer του απο την αλλη δειχνει οτι εχει μελλον

                            τωρα για το νεο zelda, πιστευω οτι σταθηκε στο υψος των περιστασεων που απαιτει η θρυλικη αυτη σειρα παρολα τα κολληματα και τις εμμονες στο παρελθον σε καποιους τομεις, το πιστευω αυτο ισως γιατι δεν εχω την προσδοκια απο καθε νεο zelda ντε και καλα να δειξει το δρομο στους υπολοιπους για νεα πραγματα και να θεσει νεα standards οπως πιστευουνε καποιοι αλλοι ορκισμενοι fans υποθετω, το δεχομαι γι αυτο που ειναι

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by paixtis View Post
                              Προκαλείς τώρα νομίζω..Θα μπορούσα να σου κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση για το skyrim.. αλλά δεν το έχω παίξει και δεν το κάνω.Το zelda έχει πολλές καινοτομίες και αν δεν το παίξεις δεν μπορείς να τις καταλάβεις.

                              Και μια τρολλιά.:troll:Το minecraft που έβαλες πιο πάνω μόνο γέλια προκαλεί...:troll:
                              Εκτός αν αναφέρεσαι στα motion controls, το Skyward Sword δεν έχει απολύτως καμία καινοτομία που να ενδιαφέρει το medium, κάποιες αλλαγές που έγιναν αφορούν την εσωτερική πραγματικότητα της σειράς και μόνο.

                              Όπως και να χει, το Skyward Sword δε δικαιούται το GOTY όχι επειδή δεν είναι καινοτόμο (στη τελική παρά τη ποιότητα των φετινών κυκλοφοριών, δε νομίζω ότι είδαμε κάποιον τίτλο που να κάνει κάποιου είδους breakthrough), αλλά επειδή υπάρχουν τομείς που ο τίτλος βρίσκεται πίσω από τα standards του medium.

                              Από κει και πέρα, νομίζω ότι θα ήταν προτιμότερο αν έβγαινε ο καθένας επιλέγοντας το GOTY + δυο runner ups και, μέσω επιχειρηματολογίας, προσπαθούσε να δικαιολογήσει τις επιλογές του. Αυτό που γίνεται τώρα δε νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #45
                                Συμφωνώ.Μια έρωτηση να σου κάνω μόνο.Το skyrim σε σχέση με το oblivion είχε καινοτομίες και αν ναι ποια/ποιες?
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X