Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gaming συνήθειες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gaming συνήθειες

    (Ελπίζω να μην υπάρχει ήδη το θέμα)

    Ξεκινώ το θέμα για να αναφέρουμε τις διάφορες συνήθειες μας και κάποιους "κανόνες" πριν/κατά τη διάρκεια/μετά το gaming.

    Μερικές δικές μου είναι:
    - Καφές ή/και αναψυκτικά κατά τη διάρκεια πολύωρου λιωσίματος. Filter coffee is my fuel!
    - Αρκετά διαλείμματα με μουσική, σερφάρισμα, φαγητό που αποτελούν την τακτική "διαίρει και βασίλευε". Το φαγητό είναι στο 90% των περιπτώσεων ένα περιποιημένο τοστ ή κατεψυγμένη πίτσα και όχι κάτι που θα χρειαστεί πολλή ώρα να γίνει.
    - Αν χτυπήσει τηλέφωνο οι απαντήσεις σε οτιδήποτε είναι "μμμ/ναι/όχι/δε ξέρω" σε βαρεμένο/απασχολημένο τόνο για να κλείσει γρήγορα!
    - Στάση σώματος ποτέ χαλαρή! Όχι άραγμα πίσω είδικα σε FPS και online gaming! This is serious business!!!
    - Σε περιόδους achievement hunting συνοδευτική μουσική, συνήθως rock ή metal(αφού ξέρω τι πρέπει να κάνω δε χρειάζομαι τον ήχο του παιχνιδιού συνήθως εκτός κι αν γουστάρω τόσο πολύ τη μουσική του).

    Αυτά για τώρα. Η πάσα σε σας!



  • #2
    -ΠΑΝΤΑ ξαπλωμένος στο κρεβάτι.
    -Σε μεγάλα παιχνίδια (βλέπε Skyrim) ή racing, sports κτλ. βάζω ακουστικά και ακούω μουσική.
    -Αυτά.

    Comment


    • #3
      Κάνω κάτι που παλιά δεν το έκανα, τα διαλειμματάκια. Βοηθούν στο να ξεκαθαρίζει το κεφάλι σου και να αλλάζουν λίγο οι παραστάσεις - το κολημμένο μονοκόμματο παίξιμο που έκανα παλιά τώρα απλά δε με ευχαριστεί. Επίσης έχω συνήθως ανοιχτή τηλεόραση.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #4
        An paizw MMO exw anoixth thn thleorash (gia to grinding), gia ton idio logo exw panta parea mazi mou otan paizw single player RPGs.

        Ena allo synitheio pou exw einai na xamhlwnw entelws ton hxo, to 99% twn paixnidiwn pou paizw ta paizw xwris hxo.
        Nomizw oti afto mou emeine apo otan xamhlwna entelws thn TV epeidh mou thn espage to ateleiwto "tweak tweak" pou ekane o kersoras tou FF7.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #5
          Originally posted by Chaoscrow View Post
          - Αν χτυπήσει τηλέφωνο οι απαντήσεις σε οτιδήποτε είναι "μμμ/ναι/όχι/δε ξέρω" σε βαρεμένο/απασχολημένο τόνο για να κλείσει γρήγορα!
          χαχαχα ποσο αληθεια.
          Πλεον η επομενη αντιδραση τους ειναι:''παιζεις ε?''

          Comment


          • #6
            Oταν παίζω σε pc και κονσόλα (εκτός και αν είναι αργά βράδυ) σχεδόν πάντα κάνω καφέ πριν ξεκινήσω να παίζω, το χειμώνα φραπέ, διπλό ελληνικό,νες η φίλτρου και το καλοκαίρι μόνο φραπέ. Εννοείτε πως στο pc παιζω πάντα καθισμένος σε καρέκλα (τώρα θέλω να πάρω μια πιο αναπαυτική απο αυτές τις ακριβές γραφειου κάνα κατοστάρι δηλαδή) ενώ στις κονσόλες ποτέ δεν παιζω ξαπλωμένος αλλά κάθομαι τις περισσότερες φορές στον καναπέ και λιγότερες φορές σε καρέκλα. Κάποιες λίγες φορές οταν παιζω αντι για καφέ μπορεί να πινω καμιά μπύρα ή κάποιο αναψυκτικό και να τρώω κάνα ξηρό καρπό. Όταν παιζω δεν ακούω μουσική ενώ κάποιες φορές δεν σηκώνω και τηλέφωνα ειδικά αν έχει χτυπήσει πολλές φορές πριν και με χουν πρήξει. Επίσης οταν λιωνω σε κάποιο game στο pc, πατάω alt+tab για να δω για λιγα λεπτά gamers odyssey ή ότι άλλω θέλω να δω εκείνη τη στιγμή.Αυτά
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #7
              Λογω ενος προβληματος με τον «τονο» στο πληκτρολογιο μου, θα γραψω χωρις τονο.

              Λοιπον...

              Συνηθως πριν το gaming τρωω κατι πριν ξεκινησω λογω αβολιας, ειδικα στον υπολογιστη. Επειδη εχω και κονσολες και καπου να ξαπλωσω τα ποδια μου, εγω τρωω με δισκο πανω και το χειριστηριο απο κατω του.
              Σε περιπτωση μουσικης, συνδεω τα ακουστικα μου για να την χαιρομαι. Καποιες φορες παιζς και χωρις ηχο λογω εκνευριστικων ηχων στα παιχνιδια. Εγω θελω να ακουω μουσικη ενω παιζω παιχνιδια, οπως στο Silent Hill και στο Zelda.
              Μετα το gaming απλα βλεπω κανα anime για να μπορεσω να αποκοιμηθω η παω κατευθειαν για υπνο η παω στο κρεβατι για να παιξω κανα PSP/DS μεχρις να με παρει ο υπνος.
              sigpic

              Comment


              • #8
                - καφες και νερο ειναι το σιγουρο
                - Παντα μουσικη(Metal) ακομα και online CoD να παιζω
                - Οταν παιζω single player ταυτοχρονα εχω και 20 tabs ανοιχτα στον chrome και παταω pause συνεχεια(Damn ADHD.. )

                Comment


                • #9
                  Όταν έπαιζα LoL, είχα πάντα ανοιχτά youtube, google, facebook και άκουγα μουσική.
                  Όταν παίζω CounterStrike δεν κάνω απλά τίποτα άλλο, πέρα απο το περιστασιακό alt-tab και browsing καθώς δεν με αφήνει το Game να προλάβω.
                  Τέλος, όταν παίζω Civilization βάζω playlist με κλασική (συνήθως) μουσική και ακούω.

                  Φαγητά, νερά, αναψυκτικά κτλ. δεν έχουν θέση στο γραφείο.

                  Comment


                  • #10
                    Εγώ παλι έχω πάντα ένα ποτήρι με νερό δίπλα μου, που το σκουντάω με τον αγκώνα μου, χύνεται, βρέχει βιβλία και χαρτιά, σιχτιρίζω και τρέχω να σώσω ό,τι μπορώ.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #11
                      Titus χρειάζεσαι ένα τέτοιο


                      Tanno κλείνεις τον ήχο όταν παίζεις Silent Hill; Φιμώνεις τον Akira Yamaoka ρε βλάσφημε;

                      BigBOSS πρέπει να κάνεις ένα σχεδιάγραμμα για το ποιός καφές πάει πότε!


                      Συμπληρώνω:
                      - Το φως δεν έχει καμία θέση στο χώρο που παίζω. Στο gaming mode γίνομαι vampire!


                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Chaoscrow View Post
                        Tanno κλείνεις τον ήχο όταν παίζεις Silent Hill; Φιμώνεις τον Akira Yamaoka ρε βλάσφημε;
                        Με τιποτα ρε! Τον εχω παντα ανοιχτο τον ηχο λογω μουσικης! Ευτυχως υπαρχει και το Sound FX να το απενεργοποιεις!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ναι σωστά! Μπερδεύτηκα όπως το διάβασα. My bad...


                          Comment


                          • #14
                            Μία συνήθεια που απέκτησα τελευταία είναι να κοιτάω συχνά-πυκνά τριγύρω μου μη φανεί κανένας αξιωματικός. :p

                            Comment


                            • #15
                              Παίζω πάντα σε καρέκλα και πάντα με κλειστά όλα τα φώτα και τις κουρτίνες.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment

                              Working...
                              X