Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι σας απογοήτευσε από αυτή την γενιά;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Γυρίζοντας τη συζήτηση λίγο πίσω (bioshock) να πως οτι θεωρώ άκομψη τη δικαιολογία του ότι χάριν της κινηματογραφικότητας θυσιάζεται το άρτιο gameplay... Στη ρέτρο πως το κατάφεραν δηλαδή (και μάλιστα όταν δανείζεται έναν από τους κύριους μηχανισμούς του αφήγησης από το metroid)

    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      Chris ρίξε ένα βλέφαρο στο Nihilumbra. Αν και είμαι ακόμα στην αρχή φαίνεται αρκετά υποσχόμενο.

      Comment


      • #33
        Το είδα κι εγώ το Nihilumbra από review στο site του PC Master. Φαίνεται πολύ όμορφο παιχνίδι, στάνταρ θα ασχοληθώ κι εγώ κάποια στιγμή. Από κριτικές που βλέπω λένε πως είναι σαν ένας συνδυασμός Limbo + Portal.


        EDIT προς τον Christop
        Αν σου άρεσε το Braid, μπορείς να δοκιμάσεις παρεμφερή όπως τα Winterbottom, Fez, Limbo, Machinarium. Και από εκεί και πέρα ίσως Trine ή/και World of Goo. Το καθένα έχει το στυλ του, απλώς είναι παρεμφερή.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #34
          To Machinarium είναι άλλου είδους παιχνίδι ενώ το Limbo δεν έχει το πλήθος των μηχανισμών του Braid ούτε είναι τόσο καλό σαν παιχνίδι... Για τα άλλα δύο δε ξέρω.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #35
            Το είδα κι εγώ το Nihilumbra από review στο site του PC Master
            θα το δεις και σε εμάς σύντομα

            Comment


            • #36
              Thanks μάγκες θα τα δοκιμάσω!
              Το Limbo το χω τερματίσει και το θεωρώ κακό platform με όμορφη καλλιτεχνική προσέγγιση.

              Comment


              • #37
                Spelunky, Rogue Legacy, Dust, Trine 2, la mulana, fez ειναι μερικα..

                To limbo δεν μου αρεσε καθολου προσωπικα, το braid ειχε το κακο οτι ηταν πολυ μικρο κατα τα αλλα πολυ καλο παιχνιδάκι..

                Comment

                Working...
                X