Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί AH και pay to win

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Περί AH και pay to win

    για να καλωσορησω την νεα γενια αντι για ps4/x1 λεω να αγορασω D3gold εν'οψη του ROS και πριν κλεισει το ΑΗ...με 400 ευρω παιρνεις 20 billions και κανεις παιχνιδι στο d2jsp μετα, τσαμπα!:jumpy:

  • #2
    Sovara twra an xalaseis 400 evrw sto Diablo se exoun piasei kotso.
    Oti lefta kai na xalaseis se exoun piasei alla panw apo 20 evroulakia IMO tha kaneis terastia vlakeia an xalaseis.
    MHN TO KANEIS!

    Kalytera ksekina ena MMO kai paize 5 xronia...
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #3
      κοιταξε σχετικα ειναι ολα , δεν εχω προβλημα να τα σκασω για πραγματα που γουσταρω γιατι απλα μπορω...

      στο diablo εχω 1500+ ωρες και στο expansion ενδεχομενως να βαλω αλλες τοσες, πολυ περισσοτερες απο οσες θα κατσει να παιξει ενας την ολοκαινουργια κονσολα του για τους επομενους 6μηνες

      Comment


      • #4
        Opws nomizeis, egw pantws synexizw na nomizw oti petas ta lefta sou.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #5
          Πετάς λεφτά σε game που θα παίξεις 1000 ώρες?? Ο άλλος που θα δώσει 500ε να παίξει knack η ο άλλος που παίρνει limited edition για να παίξει 10 ώρες τι κάνει?? Σχετικά ειναι όλα αλλα και εγω πολύ πιο εύκολα τα δίνω στο diablo που ξέρω ότι θα μου προσφέρει πολλές ώρες διασκέδασης, η σε ένα mmo όπως είπες..

          Comment


          • #6
            Σας έχω όλους!Εγώ θα δώσω 50-60e για να παίξω τις ίδιες πάνω κάτω ώρες στο mk8!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #7
              ολα αυτα ειναι καταναλωτικες προτιμησεις και τουτο το forum εχει πολλα παραδειγμα για διαφορες καταναλωτικες αδυναμιες των χρηστων του:troll:δεν θεωρω κομψο λοιπον να χαραχτηριζεις καποιον για το που αποφασιζει να ξοδεψει τα λεφτα του αν εχει τρελα με κατι μεγια του με χαρα του,ειναι ατοπο να του πεις οτι πεταει τα λεφτα του, και στην τελικη το ''x ποσο'' μπορει για καποιον να ειναι μεγαλο για καποιον αλλον οχι...

              Comment


              • #8
                Eipa "opws nomizeis" kai eipa thn gnwmh mou.
                Den se xarakthrhsa, dwse kai olh sou thn prika sthn Blizzard an to thewreis kalo, alla me tosa lefta pou dinete sto Diablo mhn diavazw meta posts gia kako paixnidi kai Path of Exile kserw gw.

                Dika sou ta lefta ta ksodeveis opws theleis eksalou, aplws mia symvoulh edwsa.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #9
                  Το σκεπτικό σου Vaynard είναι σωστό,αλλά φιλική συμβουλή,μην το κάνεις.Θεωρώ πως με το που κλείσει το RMAH θα μπορείς να βρίσκεις ότι θες απλά παίζοντας.Μπορεί να κάνω και λάθος,δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το όλο θέμα,απλά λέω τη γνώμη μου.Ότι νομίζεις. ;)
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vaynard View Post
                    για να καλωσορησω την νεα γενια αντι για ps4/x1 λεω να αγορασω D3gold εν'οψη του ROS και πριν κλεισει το ΑΗ...με 400 ευρω παιρνεις 20 billions και κανεις παιχνιδι στο d2jsp μετα, τσαμπα!:jumpy:
                    ρίξε ρε συ και μια εξήγα για τους άσχετους με τον τίτλο γιατί καταλαβαίνοντας μόνο το ποσό με έπιασε η καρδιά μου

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by sub_zero View Post
                      ρίξε ρε συ και μια εξήγα για τους άσχετους με τον τίτλο γιατί καταλαβαίνοντας μόνο το ποσό με έπιασε η καρδιά μου
                      Το ΑΗ στο οποιο μπορεις να αγορασεις gear και gold κανει shut down που σημαινει οτι ο μονος τροπος να βρεις gold ειναι να φαρμαρεις(εξαιρετικα χρονοβορο και inefficient) παρ'ολα αυτα ομως το gold χρειαζεται για in game trades/enchantments/crafting και τα σχετικα.

                      Αγοραζοντας αρκετα πριν κλεισει εκτος του οτι θα μπορεις να κανεις trades top items και μετέπειτα με αλλους παιχτες θα εισαι και ανετος σε item crafting η οτι αλλο προκυψει. Μπορει βεβαια η blizz να κανει κατι για αυτο και να χασεις κιολας τιποτα δεν ειναι σιγουρο, η λογικη λεει παντως οτι αυτη τη στιγμη ειναι μια καλη κινηση να εξασφαλίσεις οσο gold θεωρεις οτι θα σου χρειαστει. Ο Vaynard για παραδειγμα αν θελει να συνεχισει στο ιδιο επιπεδο καπου τοσο θα πρεπει να δωσει ισως και περισσοτερο για να ειναι ανετος, εγω θα δωσω κανενα 100-150αρι max περισσοτερο για να μη με απασχολησουν τα in game gold sinks ξανα..

                      Και δεν ισχυει μονο για αυτο το expansion αλλα και για το επομενο και για ολη τη ζωη του d3. Υπαρχουν βεβαια και οι κινεζοι farmers αλλα με τα bans δεν ξερεις σε τι τιμες θα παιζει το gold στο μελλον.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Το ΑΗ στο οποιο μπορεις να αγορασεις gear και gold κανει shut down που σημαινει οτι ο μονος τροπος να βρεις gold ειναι να φαρμαρεις(εξαιρετικα χρονοβορο και inefficient) παρ'ολα αυτα ομως το gold χρειαζεται για in game trades/enchantments/crafting και τα σχετικα.

                        Αγοραζοντας αρκετα πριν κλεισει εκτος του οτι θα μπορεις να κανεις trades top items και μετέπειτα με αλλους παιχτες θα εισαι και ανετος σε item crafting η οτι αλλο προκυψει. Μπορει βεβαια η blizz να κανει κατι για αυτο και να χασεις κιολας τιποτα δεν ειναι σιγουρο, η λογικη λεει παντως οτι αυτη τη στιγμη ειναι μια καλη κινηση να εξασφαλίσεις οσο gold θεωρεις οτι θα σου χρειαστει. Ο Vaynard για παραδειγμα αν θελει να συνεχισει στο ιδιο επιπεδο καπου τοσο θα πρεπει να δωσει ισως και περισσοτερο για να ειναι ανετος, εγω θα δωσω κανενα 100-150αρι max περισσοτερο για να μη με απασχολησουν τα in game gold sinks ξανα..

                        Και δεν ισχυει μονο για αυτο το expansion αλλα και για το επομενο και για ολη τη ζωη του d3. Υπαρχουν βεβαια και οι κινεζοι farmers αλλα με τα bans δεν ξερεις σε τι τιμες θα παιζει το gold στο μελλον.
                        Η αλήθεια είναι ότι ούτε καν μου πήγε το μυαλό ότι ΑΗ σημαίνει Action House και αυτό γιατί στο μυαλό μου το να κλείσει είναι κάτι θετικό (και ο λόγος που ασχολήθηκα με tl2 αντί για d3) και όχι αφορμή για να σκάσει κάποιος 400 ευρώ. Εντάξει προφανώς και δεν θα κάνω κουμάντο στην τσέπη κανενός αλλά μου φαίνεται κάτι παραπάνω από παράλογο να στηρίζονται από τους Gamers τόσο αισχρές pay to win λογικές.

                        Comment


                        • #13
                          Μπορεις να παιξεις παντα casual με self found gear, στην τελικη ειναι πως αποφασιζει ο καθενας να παιξει και οχι pay to win τακτικες.. Το να κλεισει το ΑΗ ηταν κατι που ηθελε μια μεριδα παιχτων η οποια θεωρουσε οτι εδινε ενα advantage σε αλλους παιχτες, εντελως λανθασμενη κινηση imo γιατι απο εφοσον ειναι gear dependent game παντα θα βρισκεται καποιος τροπος αν πληρωσεις.

                          Και στα mmo τι ιδιο δεν ισχυει?? Τι να κανουμε arpg ειναι δεν ειναι CoD και BF..

                          Comment


                          • #14
                            Oxi den isxyei to idio se ola ta MMOs.
                            Giafto kai eimai fysika yper oswn MMO einai syndromhtika, epeidh oloi ekei metraei o paixths, oxi h tseph tou.

                            To Diablo einai aisxro pay to win opws eipe kai o Subzero nai, einai kai enas logos pou symvoulepsa enantia sto na xalasete ta lefta sas, egw proswpika den tha eimoun perhfanos gia to gear mou pou apekthsa me afton ton tropo kai oso nanai to poso akougetai poly megalo gia na to dwseis se ena "dwrean" paixnidi.

                            Eixa mia fora enan filo pou xalouse 50 evrw ton mhna se ena pay to win MMO kai kserw pws twra to metaniwse gia pollous kai diaforous logous, aftos einai o allos logos ths symvoulhs mou, epeidh isws einai ligo kalytero na to skefteis prin ependyseis tosa se ena game pou exeis gemisei to thread tou me tosa arnhtika posts.

                            Egw proswpika tha synexisw na paizw, alla den prokeitai na dwsw lefta pantws, to game einai dwrean.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #15
                              Επειδη η blizzard στο εκανε πιο ευκολο και το ενθάρρυνε δεν σημαινει οτι οποιος ηθελε δεν εβρισκε τροπο να τα σκασει και να παρει καλυτερο gear, μην κρυβόμαστε πισω απο το δαχτυλο μας τωρα.. Tο ιδιο ισχυει και για το ff xiv, το wow, το diablo 2 και οποιο mmo εχει κάποιου είδους trading..

                              Τεσπα το θεμα τωρα δεν ειναι να παρεις καλυτερο gear μιας και με το loot 2.0 θα
                              πεφτει(λογικα..) αλλα να εισαι ανετος και να μην χρειαστει να φαρμαρεις gold για κανενα λογο, εγω προσωπικα αυτο σκεφτομαι οτι αν ειναι να συνεχιζω να παιζω diablo πρεπει να αγορασω καποιο gold πριν κλεισει το AH..

                              Εγω για το d3 τα καλυτερα λογια εχω πει και απλα γελαω με κατι συγκρισεις τυπου torchlight(sinle player 15 ωρων) και τετοια, δεν ξερω αν λες για εμενα..

                              Comment

                              Working...
                              X