Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλυτερο design σε κονσολα!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλυτερο design σε κονσολα!!!

    Καλα πολυ εμπνευση το θεμα που ανοιξα, ενοειτε πως δεν θα παω ποιες κονσολες ειχαν καλυτερη σχεδιαση κατ εμενα, απλα νομιζω πως πιασατε το κεντρικο αξονα του θεματος και θα ποσταρετε αναλογα...

  • #2
    αν καταλαβα καλα ρωτας για εξωτερικη εμφανιση, σχεδιασμο δηλαδη της κονσολας μονο κι ΟΧΙ και του χειριστιριου (γιατι τοτε θα ειχαμε περισσοτερες επιλογες) οπωτε θα βαλω απλα αυτες τις δυο...


    Comment


    • #3
      Το xbox μου άρεσε αρκετά αν και δεν ήταν και τόσο βολικό. Το wii είναι πιο φιλικό, πιο ελαφρύ και μικρό, ίσως η πιο "βολική" κονσόλα.

      Comment


      • #4
        Αναποφασιστος μεταξυ DC και Wii.

        Comment


        • #5
          <div class='quotetop'></div>
          αν καταλαβα καλα ρωτας για εξωτερικη εμφανιση, σχεδιασμο δηλαδη της κονσολας μονο κι ΟΧΙ και του χειριστιριου (γιατι τοτε θα ειχαμε περισσοτερες επιλογες) οπωτε θα βαλω απλα αυτες τις δυο...
          [/b]
          Προτεινω οι κονσολες μαζι με τα χειρηστηρια να παρουσιαζωνται ως ενα συστημα, δυλαδη να μετραει και αυτο στη προτιμηση μας.

          Comment


          • #6
            GameCube, σχεδόν από κάθε άποψη.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • #7
              Για εμένα η εντυπωσιακότερη οπτικά κονσόλα εώς τώρα δεν είναι άλλη από το ps3. Όπως είπα και στο blog μου:

              "Η πρώτη αίσθηση που μου άφησε η κονσόλα πιανοντάς την είναι πως είναι πολύ γερή, συμπαγής, μου έδωσε την εντύπωση πως εξωτερικά το περιβλημά της είναι μέταλλο και όχι πλαστικό (πλάστικό είναι βέβαια εξαιρετικής ποιότητας). Η κονσόλα γενικά αποπνέει μια έντονη χλιδή συν μια ωμή υπολογιστική δύναμη."




              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #8
                Αρτιστικα φοβερο design ειχε το Nintendo64, το οποιο ανετα ξεχωριζε απο το μονοκοματο PlayStation και το Saturn.

                Απο εκει και περα θεωρουσα παντα ομορφωτερη κονσολα το MegaDrive II απο το SNES. Το Game Gear ηταν επισης πιο ομορφο εξωτερικα απο το οποιοδηποτε GameBoy που εχει βγει.

                Εχει κανενας κανενα Atari Jaguar να δουμε να γελασουμε λιγο;;;;;;;
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #9
                  Εγω ψηφίζω 360 δαγκωτό.

                  Comment


                  • #10
                    Εμένα πάλι μου άρεσαν πάρα πολύ-και τα ζούλευα-τα Master System II και Sega Saturn.Επίσης αγάπη jedi το Dreamcast.
                    Από τις καινούριες κλίνω προς Play 3.

                    Aπό φορητές το DS lite και ίσως τα Game & Watch-ναι σας πάω πίσω
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #11
                      Εχουμε και λεμε



                      Πραγματικα οτι ομορφοτερο εχει υπαρξει...

                      Επισης πολυ ομορφα μηχανηματα



                      αλλα και οπως ειπε και ο dj



                      Comment


                      • #12
                        Απο special εκδοσεις, σιγουρα το Panasonic Q




                        Απο ποιο απλες εκδοσεις, πιθανοτατα πρωτο το FZ1 3DO



                        Αν εξερεσουμε την πραγματικα βλακωδες σκεψη, να μην εχει δευτερο joypad port η ιδια η κονσολα, ειναι απλα πανεμορφο. Παλαιοτερα ειχα δει, πως η nintendo αντεγραψε με αδεια της panasonic, μερος του σχεδιασμου του 3do, και το υλοποιησε στο nintendo 64.

                        Το αδικημενο Atari Jaguar, ειχε πλυν πολλων αλλων πραγματων, και φανταστικο σχεδιασμο. Κριμα που δεν καταφερε να κανει περισοτερα..
                        http://www.vidgame.net/ATARI/Atari/J...jaguar_sys.jpg
                        http://www.vidgame.net/ATARI/Atari/J...guar_cdsys.jpg


                        Περιττο να πω, πως κατασκευαστικα ηταν παρα πολυ μπροστα. Ανθεκτικοτατο και χωρις σοβαρα προβληματα.

                        Απο φορητες κονσολες, σιγουρα πρωτη το Watara Supervision απο ολες που εχω δοκιμασει.
                        Φανταστικο κρατημα, και πολυ ομορφη οθονη, σε συνδιασμο με ενα απλο, αλλα αρκετα κομψο σχημα σχηματιζουν μια επισης αδικοχαμενη φορητη κονσολα.


                        Ned Stark

                        A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                        It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                        A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                        In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                        Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                        Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                        Ειναι ο Getta Robo.

                        Comment


                        • #13
                          GameCube, σχεδόν από κάθε άποψη.
                          [/b]
                          Αν δεν είχε το χερούλι από πίσω ίσως είχα καλύτερη τύχη στο συγκεκριμένο θέμα

                          Comment


                          • #14
                            saturn-dreamcast-psp

                            Comment


                            • #15
                              To Wii μου θυμιζει φρυγανιερα, το Cube το τετραγωνο καρπουζι της Ιαπωνιας.
                              Αυτα που συγκινησαν την αισθητικη μου ειναι :

                              Turbo Duo απο NEC που ειναι επισης και μια απτις πολυαγαπημενες μου κονσολες.


                              κι επισης απτην ιδια εταιρεια, το PC-FX που το συμπαθω κ σαν κονσολα αρκετα :


                              Eναλλακτικα Saturn & Neo-Geo CD
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment

                              Working...
                              X