Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλυτερο design σε κονσολα!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Μάλιστα είναι από τις επαναστατικές "τοστιέρες". Το τοστ έρχεται στο στόμα για να φαγωθεί ελεγχόμενο από το επαναστατικό χειριστήριο.

    Επίσης τελικά και η εμφάνιση στις κονσόλες δεν είναι τελείως υποκειμενική. Άντε να δεχτώ ότι το wii γεμίζει πιο πολύ το μάτι δίπλα σε ένα ps3, αλλά το jaguar ή η μπακατέλα gameboy να είναι πιο όμορφα από ένα psp;
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #77
      Ναι ρε συ BigBOSS αλλά τα χωρίζει μία δεκαετία και βάλε. ;)
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #78
        <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; Mar 31 2008, 10&#58;08 PM) [snapback]16516[/snapback]</div>
        Ναι ρε συ BigBOSS αλλά τα χωρίζει μία δεκαετία και βάλε. ;)
        [/b]

        Άρα μήπως το πόσο όμορφη θεωρείτε μια κονσόλα δεν έχει να κάνει με την εποχή που κυκλοφόρησε; Για παράδειγμα τώρα το ps2 που το βλέπω δεν μου λέει κάτι αλλά για τότε η σχεδιάση του ήταν εξαιρετική, ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα, γωνίες κτλ ένα γενικό σχέδιο (ορθογώνιο παραλληλόγραμμο) που τώρα έχει το wii, ενώ οι άλλες δύο ακολούθησαν καμπυλώδες πλαίσιο.

        Θυμάμαι μια επική έκφραση του ? για το wii "αλλά ρε σεις, το wii το βάλαμε στην τηλεόραση που του αρμόζει&#33;"


        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #79
          Η νοσταλγία και οι αναμνήσεις του καθενός επηρεάζουν την κρίση σε αυτό το θέμα.Προσωπικά λατρεύω τα NES και SNES και το Mega Drive αν και ειδικά το πρώτο για πολλούς είναι τοστιέρα.Ωστόσο ακολουθεί αρκετά τη σχεδιαστική νοοτροπία των μέσων 80s όπως και τα άλλα δύο των τελών 80s(Mega Drive)και 90ς(MegaDriveII και SNES).Eπίσης ποτέ δε μου άρεσε το αμερικάνικο SNES.Σαφέστατα είναι άτοπο να πω είναι ομορφότερο από το Xbox πχ.Για ένα παιδί που δεν έζησε την αναμπουμπούλα των 8 και 16 bit λογικό να μην παίζουν ρόλο οι αναμνήσεις αλλά και πάλι παίζει ρόλο το γούστο ως ένα βαθμό ενώ πιθανή είναι και η αδιαφορία.Ποτέ δεν είχα έναν Amstrad GX 4000 ή ένα TurboGrafx άρα δεν έχω κάποιο δέσιμο μαζί τους,ασχέτως σχεδιασμού.
          Προσωπικά σπάνια δεν μου αρέσει κονσόλα που έχω στην κατοχή μου.Αυτό θα άλλάξει όταν αποκτήσω το πρώτο XBOX
          Το PS2 ναι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο όταν όμως το είχα αγοράσει ήταν για εμένα ό,τι καλύτερο.Όπως συνέβη αργότερα και με το GC etc etc.
          Τώρα που το σκέφτομαι μία άθλια κονσόλα που έχω και απεχθάνομαι από σχεδιαστική άποψη είναι το DS phat...

          Όσο για το Jaguar ασχέτως πορείας σαν κονσόλα μου άρεσε πάντα ο σχεδιασμός όπως μου αρέσει και του πρώτου GameBoy αλλά και του Game Gear τα οποία-ειδικά το δεύτερο-κάθε άλλο παρά φορητά ήταν από άποψη μεγέθους

          Ελπίζω να έγινα κατανοητός μετά από τόση πάρλα
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #80
            Για παράδειγμα τώρα το ps2 που το βλέπω δεν μου λέει κάτι αλλά για τότε η σχεδιάση του ήταν εξαιρετική, ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα, γωνίες κτλ ένα γενικό σχέδιο (ορθογώνιο παραλληλόγραμμο) που τώρα έχει το wii, ενώ οι άλλες δύο ακολούθησαν καμπυλώδες πλαίσιο.

            [/b]
            Ηuh?


            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #81
              Somari, μάλλον εννοεί τα Xbox 360 και PS3 και όχι "τις άλλες" της προηγούμενης γενιάς.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #82
                H διαφορά είναι ότι το πρώτο δεν θυμίζει ψησταριά
                [/b]

                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #83
                  Somari, μάλλον εννοεί τα Xbox 360 και PS3 και όχι "τις άλλες" της προηγούμενης γενιάς.
                  [/b]
                  ΟΚ,διφορούμενες προτάσεις ftw
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #84
                    lol.&#39;Ετσι μόνο τα fanboys δεν βλέπουν το αυτονόητο.Ότι το PS3 θυμίζει ψησταριά όπως και το Wii θυμίζει τοστιέρα. ;)
                    Επίσης BigBOSS είναι εντελώς θέμα προσωπικού γούστου όπως τόνισε και ο Burai αλλά και το δέσιμο που είχε κάποιος με κάποια κονσόλα αλλά και τα συναισθήματα που του βγάζει.Γι&#39;αυτό και επιλέγουμε κονσόλες που εμείς θεωρούμε κορυφαίες και όχι αυτές που θεωρούν οι άλλοι ή η γενική γνώμη.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #85
                      Ναι αλλα αντικειμενικα το Wii τα σπαει. Τελος.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #86
                        Nαι υποκειμενικά ίσως...
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment

                        Working...
                        X