Announcement

Collapse
No announcement yet.

Achievement Unlocked

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Κάποτε λέγατε τα ίδια και για τα FPS, αλλά η ιστορία έδειξε ότι μέχρι και σε αυτό το είδος μπορούν να υπάρξουν σενάρια και καλή σκηνοθεσία (HALO2 κανείς;).
    Επιτέλους μετά απο τόσα χρόνια είπες και κάτι σωστο!!
    I attack sharks
    when i smell them bleed
    I dont go swimming
    water just wants to be around me.

    Comment


    • #92
      Originally posted by Evans View Post
      "Give me my stone"

      "I don't have your stone and fuck you anyway"
      Στην Αμερικη κατι τετοιοι διαλογοι δια στοματος πχ Al Pacino και Robert de Niro πουλανε πολλα εκατομμυρια εισητηρια
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #93
        Αυτό που θέλω να πω είναι πως για το είδος των παιχνιδιών που αντιπροσωπεύει,δηλαδή survival horror,έχει αρκετές καλές ιδέες που ίσως πάνε το genre μπροστά.Το αν υλοποιούνται καλά ή όχι είναι άλλο θέμα.Σημασία έχει ότι προσπαθεί να δώσει κάτι διαφορετικό.Πχ οι συνδυασμοί των αντικειμένων,το real time inventory που υπάρχει και στο resident evil 5,σε άλλη μορφή βέβαια,το ότι μπορείς να χρησημοπιήσεις σχεδόν τα πάντα για το σκοπό σου.Και η κινηματογραφικότητα δεν καταλαβαίνω που σε ενοχλεί.Μου φαίνεται πως μερικοί κράζουν απλά για να κράξουν.
        Τελπάν.Παίξτο μέχρι τέλους και βγάλε ελεύθερα το φτυάρι μετά.
        Θα το παίξω κι εγώ και βλέπουμε.;)
        Carpe diem

        Comment


        • #94
          Δε μου λέει τίποτα απολύτως το να υπάρχουν 15 "καλές" ιδέες που υλοποιούνται χάλια. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα που αποδεικνύουν ότι τα πάντα μπορούν να γίνουν και μάλιστα με πολύ αποτελεσματικό τρόπο. Μέτριες προσπάθειες και μέτριες υλοποιήσεις δε μετράνε ΙΜΟ.

          Αναφέρω την κινηματογραφικότητα γιατί είναι το μόνο που ουσιαστικά φαίνεται να προσφέρει το παιχνίδι. Αυτό και τίποτα παραπάνω.

          W/e σύντομα θα υπάρξουν και ολοκληρωμένες απόψεις.

          Comment


          • #95
            Ειδικά από τη στιγμή που έχεις πληρώσει κάτι,όντως έχεις δίκιο.Όμως εγώ απλα έγραψα πως έχει καλές ιδέες και αξίζει να του ρίξεις ένα βλέφαρο.Το κατά πόσο καλή είναι η υλοποιήσή τους θα το δω όταν τον προχωρήσω τον τίτλο γιατί έχοντας παίξει μόνο το πρώτο κεφάλαιο δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη.Πάντως ακόμα και με τα τόσα προβλήματα που έχει θέλω να το παίξω μιας και μου άφησε θετική εντύπωση σαν σύνολο.Μάλλον είμαι μαζοχιστής.:whip:
            Carpe diem

            Comment


            • #96
              Πάρτε τη US που δεν έχει τα σιχαμένα borders
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #97
                Λες και αυτό είναι το πρόβλημα...
                Carpe diem

                Comment


                • #98
                  Λες και μιλάει σοβαρά.

                  Comment


                  • #99
                    Το Alone in the Dark είναι φοβερό παιχνίδι και εσείς είστε μίζεροι gamers που ψάχνετε αφορμή να κράξετε.
                    Τα είπα και ησύχασα...:kill:

                    Comment


                    • Μετά από πολύ κόπο και χρόνο (συγκεκριμένα γύρω στις 16 ώρες συνεχούς gaming) πήρα τα 5 και 7 days survivor στο infinite mode του Dead Rising... μπορώ να πω πλέον πως έχω κάνει ότι ήθελα να κάνω στο παιχνίδι και όταν θα ξαναπαίξω Dead Rising θα είναι το 2...

                      και η πολυπόθητη Megaman Suit επιτέλους ολοκληρώθηκε:

                      Comment


                      • Φοβερή στολή άξιζε τον κόπο. Το Dead Rising ουρλιάζει πάντως για coop. Ας δούμε τι θα γίνει στο sequel.
                        Insert Coin

                        Comment


                        • Originally posted by Ferryman View Post
                          Μετά από πολύ κόπο και χρόνο (συγκεκριμένα γύρω στις 16 ώρες συνεχούς gaming) πήρα τα 5 και 7 days survivor στο infinite mode του Dead Rising... μπορώ να πω πλέον πως έχω κάνει ότι ήθελα να κάνω στο παιχνίδι και όταν θα ξαναπαίξω Dead Rising θα είναι το 2...

                          και η πολυπόθητη Megaman Suit επιτέλους ολοκληρώθηκε:
                          Μπραβο το 7 day θελει χρονο πολυ.. εγω εχω το 5 day και βαρεθηκα για το 7.. megaman suit και το σπαθι τα ειχα παρει και εγω μαλλον στο 5 στα δινει η δε θυμαμαι καλα..

                          Comment


                          • Επί της ουσίας μόνο το σπαθί παίρνεις από το infinite mode (5-day) το οποίο ok δεν είναι και μέρος της στολής, αλλά παράλληλα έκανα και το Punisher (έτσι νομίζω πως λέγεται) που σου δίνει την κυρίως στολή του Megaman. Το 7-day survivor σου δίνει το μποξεράκι του sir arthur

                            Για την ακρίβεια έκανα 8-day survival έτσι για την πόρωση και χωρίς achv.

                            Comment


                            • Driver Level 50.

                              Forza Motorsport 3.

                              Παμε λιγο στα στατιστικα την στιγμη που εγινε αυτο το γεγονος:

                              Percentage of career complete: 20.9% (shit....)
                              Total Winnings: 3.393.644 CR
                              Distance Driven: 3.603 Km
                              Number of Victories: 243
                              Nomber of Podiums: 274
                              Number of Races: 279 (σε ολα τα παραπανω νουμερα παιζει τεραστιο ρολο το rewind button. Στο forza 2 δεν υπαρχει καμια περιπτωση να δειτε ποτε τετοια νουμερα)
                              Total Repairs: 67.121 Cr
                              Number of Cars in Garage: 62
                              Parts Value: 1.920.510 CR
                              Garage Value: 33.263.510 CR
                              Time Driven: 22h 39m 31sec


                              Αυτο που μενει ειναι να τελειωσω την 6η (και τελευταια απο οτι ξερω) season στο παιχνιδι και να παρω απο την αρχη ολα τα events στο event list που δεν εχω βγει πρωτος. Shit...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Assassin's Creed 2:1000/1000.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X