Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μάλλον σύντομα θα το ξεκινήσω κι εγώ.
    Πάντως διαβάζοντας το άρθρο,ένα πράγμα είναι σίγουρο.Ο τίτλος πέρασε από 40 κύματα και οι δημιουργοί του παρόλο το ταλέντο τους,δνε μπόρεσαν να αποδόσουν λόγω άσχημων συνθηκών και καλής διεύθυνσης.
    Πάντως,όσα σχόλια διάβασα,οι περισσότεροι μιλάνε με καλά λόγια για τον τίτλο.Εντάξει το ξέρω ότι ο καθένας ανάλογα την εμπειρία που βιώνει βγάζει και τα αντίστοιχα συμπεράσματα στο αν ένας τίτλος είναι καλός ή κακός,αλλά γενικά υπάρχει ένα συγκεκριμένο μέτρο όσον αφορά καλά και κακά παιχνίδια.Φαίνεται πως δεν μπορεί να ειπωθεί το ίδιο για εδώ.Θα δούμε.
    Carpe diem

    Comment


    • Δε νομίζω πως μιλάει κανείς για κακό παιχνίδι. Περισσότερο παράπονα για κακά σημεία και κακές design επιλογές που επηρεάζουν τη συνοχή και το κάνουν χειρότερο από το πρώτο (και κακό τέλος), λίγο πολύ ό,τι λέει και το άρθρο που παρέθεσα.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Titanfall GT review:



         
        9.3

        Comment


        • Από όσα έχω διαβάσει για το lords of shadow 2 κατάλαβα ότι δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση για κακό παιχνίδι,απλώς έχει κάποια θέματα τα οποία κάποιοι ( όπως το edge με το 4 του λολ) τα φούσκωσαν.Αν το παίξει κανείς ας γράψει εντυπώσεις.

          Εγώ πάντως το πρώτο δεν έχω αξιωθεί να το τελειώσω ακόμα.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment




          •  
            [YOUTUBEHD]aqVqQtWv7NE&feature=youtu.be[/YOUTUBEHD]
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Παιδιά εγώ το δηλώνω πάντως, έτσι και γίνει τέτοια ανακοίνωση οργανώνω event και ανοίγω σαμπάνιες! Και θα είστε όλοι καλεσμένοι!

              Δεν κάνω πλάκα αυτή τη στιγμή!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Originally posted by Ryu_gr View Post
                Παιδιά εγώ το δηλώνω πάντως, έτσι και γίνει τέτοια ανακοίνωση οργανώνω event και ανοίγω σαμπάνιες! Και θα είστε όλοι καλεσμένοι!

                Δεν κάνω πλάκα αυτή τη στιγμή!
                υπομονή, θα το δούμε σε έξη μέρες
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Originally posted by Ryu_gr View Post
                  Παιδιά εγώ το δηλώνω πάντως, έτσι και γίνει τέτοια ανακοίνωση οργανώνω event και ανοίγω σαμπάνιες! Και θα είστε όλοι καλεσμένοι!

                  Δεν κάνω πλάκα αυτή τη στιγμή!
                  αν ανακοινωθει πρωτον θα καει το πελεκουδι



                  και δευτερον θα παμε να παραγγειλουμε 2 ps4 ταυτοχρονα απο τον στελιο (ξερει ο ryu) για να μπορεσουμε να το παζαρεψουμε και να πετυχουμε καλυτερη τιμη
                  sigpic

                  Comment


                  • E, ρε φόλα που θα φάμε πάλι.

                    Comment


                    • Batman: Arkham Knight screenshots surface


                      Best Roblox Games Roblox, a virtual universe that lets you play, create, and be anything your imagination conjures up, is a treasure trove of interactive experiences crafted by a global community. It’s a platform where creativity and gaming collide, presenting myriad worlds to explore. As a seasoned Roblox gamer, I’m thrilled to share my take […]
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • BigBOSS άνοιξε θέμα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Έφυγε ο Iga απ' τη Konami.

                          Koji Igarashi, best known for his work on Castlevania: Symphony of the Night, has left Konami. His last day at the Japanese developer was Saturday, March 15.

                          The producer departed the studio with intent to open a new development studio.

                          "I've decided to break out on my own to have the freedom to make the kind of games I really want to make -- the same kind I think fans of my past games want as well," Igarashi told IGN. "Leaving Konami was a big decision, and not one I took lightly – I’ve spent my entire career there, made many friends, and had a lot of great opportunities – but I hope all the gamers and fans who have supported me in the past will join me in being excited about what comes next. Wish me luck!”


                          Φαίνεται ότι πάει για Kickstarter a la Inafune.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • FUUUUUU!!!
                            Ότι ελπίδες είχα για αναβίωση των 2d Castlevania στο στυλ του Ιγκαράσι,εξανεμίστηκαν πλέον.
                            Από κει κι ύστερα καλή τύχη εύχομαι.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Εγώ από την άλλη- αν και μέγας φαν των 2d action adventures- δεν θα ήθελα καινούριο IGA Metroidvania. Νομίζω με τα 3 games του DS είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και η σειρά κλείνει στα πολύ καλά της(το Dawn ήταν πολύ καλό, το PoR οκ και το Order ιδανικό κλείσιμο). Προτιμώ να δω μια ακόμη φρέσκια εναλλακτική στο franchise( κάτι που ήταν το LoS- love it or hate it) Ακόμη και η επιστροφή σε πιο action 2d φορμες δε θα με χάλαγε καθόλου- προσωπικά όσο λατρεύω το SotN άλλο τόσο τεράστιος fan των πρώτων Castlevania είμαι.
                              Ακόμη και ένα rpg στο Castlevania universe θα μου άρεσε. Για να δούμε...
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Originally posted by Sinclair View Post
                                Εγώ από την άλλη- αν και μέγας φαν των 2d action adventures- δεν θα ήθελα καινούριο IGA Metroidvania. Νομίζω με τα 3 games του DS είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και η σειρά κλείνει στα πολύ καλά της(το Dawn ήταν πολύ καλό, το PoR οκ και το Order ιδανικό κλείσιμο). Προτιμώ να δω μια ακόμη φρέσκια εναλλακτική στο franchise( κάτι που ήταν το LoS- love it or hate it) Ακόμη και η επιστροφή σε πιο action 2d φορμες δε θα με χάλαγε καθόλου- προσωπικά όσο λατρεύω το SotN άλλο τόσο τεράστιος fan των πρώτων Castlevania είμαι.
                                Ακόμη και ένα rpg στο Castlevania universe θα μου άρεσε. Για να δούμε...
                                Ιδανικό κλείσιμο θα ήταν αν είχαν φτιάξει ένα γαμάτο interconnected overworld.

                                Από game design μέχρι art direction, κατά τη γνώμη μου, το Ecclesia τα είχε όλα. Μόνο αυτό του έλειπε για να δώσει το κάτι παραπάνω (και πιθανολογώ ότι ο λόγος που δεν έγινε ήταν το πετσόκομμα του budget στον Igarashi). Αν το Ecclesia είχε interconnected overworld θα το έβαζα στο ίδιο επίπεδο, ίσως και πάνω, απ' το Symphony.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X