Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Γιατί τέτοια ήττα; Κονσόλα που καλά καλά δεν έχει κλείσει 6μηνο στην αγορά και δεν μπορεί να σηκώσει σύγχρονη μηχανή γραφικών;

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Ναι γιατι η τεχνολογια της κονσολας μονο 6μηνη δεν ειναι
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Μιλάμε για μηχανές (2 και 3) που τρέχουν σε PS3 και 360 και ο τύπος προσπαθεί να πείσει πως δεν τρέχουν στο WiiU.
        Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο;
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • Originally posted by NickTG View Post
          Μιλάμε για μηχανές (2 και 3) που τρέχουν σε PS3 και 360 και ο τύπος προσπαθεί να πείσει πως δεν τρέχουν στο WiiU.
          Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο;
          Νομιζω πως ,πολυ απλα,το wii u εχει τοσο μικρη εγκατεστημενη βαση που δεν τους συμφερει να βγαλουν ports και λενε διαφορες δικαιολογιες.

          Comment


          • Originally posted by Roronoa
            Νομιζω πως ,πολυ απλα,το wii u εχει τοσο μικρη εγκατεστημενη βαση που δεν τους συμφερει να βγαλουν ports και λενε διαφορες δικαιολογιες.
            Κι εγώ αυτό πιστεύω, έχουμε δει τις απίστευτες συμπιέσεις και μειώσεις ποιότητας γραφικών για την κυκλοφορία ενός τίτλου στις κονσόλες, αυτό δε θα μπορούσαν να κάνουν;

            Επίσης πιστεύω ότι η αγορά του Wii κάθε άλλο παρά κοροΐδευε τον κόσμο, τα πάντα ξεκάθαρα ήταν εξ αρχής. Το ζήτημα είναι ότι το Wii προσέφερε κάτι καινοτόμο σε πολλαπλά επίπεδα (αμεσότερο control scheme, κονσόλα διαφορετικής φιλοσοφίας από τις άλλες, φτηνή και προσιτή στους πάντες, sports/ gym/ rhythm games), ενώ το Wii U προσφέρει... κανένας δεν ξέρει . Είναι μία κονσόλα χωρίς κανέναν προσανατολισμό, που εισήγαγε μία έξυπνη ιδέα (gaming παντού), η οποία όμως προφανώς και δεν είναι αρκετή για να πείσει. "Next gen" με παλιό hardware, μειωμένη υποστήριξη τίτλων, όχι τόσο καλές υπηρεσίες μέσω του gamepad κτλ κτλ.

            Εγώ επιμένω στις αρχικές μου δηλώσεις όταν πρωτο-ανακοινώθηκε η κονσόλα, θεωρητικό potential υπάρχει, το θέμα είναι ποιος θα ασχοληθεί σοβαρά. Κακά τα ψέματα, αν η ίδια η εταιρεία δε δώσει πατήματα για ανάπτυξη, ίσως και παραδείγματα καινοτόμων χρήσεων του χειριστηρίου, δε θα πεισθούν εύκολα όλοι οι άλλοι. Σε μεγάλο βαθμό τα ίδια συμβαίνουν και με το Vita.

            Comment


            • Οουυυ μωρη ΕΑ, με τα μουτρα κατεβασμενα θα γυρισεις κι ολοι οσοι κραζετε τωρα θα αναγνωρισετε για αλλη μια φορα την ανωτεροτητα της μονης εταιριας που προσφερει διασκεδαση και καινοτομια.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Επίσης πιστεύω ότι η αγορά του Wii κάθε άλλο παρά κοροΐδευε τον κόσμο
                Διαφωνώ. Ναι εξαρχής αυτό, αλλά όταν στις αρχικές δηλώσεις σου υποσχόντουσαν πως θα "μπεις" στο παιχνίδι και ο καθένας φανταζόταν μάχες με lightsabers και ότι θα πετάει ιστούς από τα χέρια, και τελικά επικεντρώθηκαν σε Zak and Wiki και Wario Ware...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Μια χαρά σηκώνει το Wii U τις frostbite, ήμαρτον εδώ η ίδια η Crytek είπε ότι τρέχει την cryengine 3 'beautifully' και δεν σηκώνει την frostbite 2;
                  Ο λόγος που δεν θα εμφάνιστουν τα παιχνίδια είναι αυτός:

                  Comment


                  • Originally posted by Somari View Post
                    Διαφωνώ. Ναι εξαρχής αυτό, αλλά όταν στις αρχικές δηλώσεις σου υποσχόντουσαν πως θα "μπεις" στο παιχνίδι και ο καθένας φανταζόταν μάχες με lightsabers και ότι θα πετάει ιστούς από τα χέρια, και τελικά επικεντρώθηκαν σε Zak and Wiki και Wario Ware...
                    Δε διαφωνώ στο ότι η Ν έκανε βαρύγδουπες δηλώσεις και τελικά αρκέστηκε στα τυπικά, αλλά αυτό που προσέφερε, τουλάχιστον τους πρώτους μήνες του Wii, ήταν κάτι πολύ φρέσκο στη βιομηχανία, τουλάχιστον σε αυτή τη μορφή. Πιστεύω πάντως ότι το βασικό κοινό του Wii, που φαντάζομαι ότι απαρτίζεται από παιδάκια και casual gamers, δε θα αισθάνεται ιδιαίτερα προδομένο. Αυτοί πήραν μία κονσόλα απλώς για να υπάρχει στο σαλόνι και να βάζουν κανά χαλαρό παιχνίδι όταν μαζευτεί παρέα. Οι hardcore τώρα είναι οξύμωρο να βγαίνουν προδομένοι, αφού υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ξεχωρίζουν τον προσανατολισμό του Wii από αυτόν όλων των άλλων κονσολών.

                    Αντικειμενικά πάντως το Wii όντως θα μπορούσε να προσφέρει αυτά που έλεγε η Ν στην αρχή. Το πρόβλημα είναι ότι ούτε η ίδια έκανε σοβαρή προσπάθεια για να βγει κάτι πρωτότυπο, ούτε προσέλκυσε τους developers, ούτε έκανε τη ζωή των πιθανών indie ευκολότερη (αν και οι indie συνήθως δε συνάδουν με τις κονσόλες λόγω κόστους αγοράς και συντήρησης των dev kits).

                    Comment


                    • Originally posted by Enpsty View Post
                      Μια χαρά σηκώνει το Wii U τις frostbite, ήμαρτον εδώ η ίδια η Crytek είπε ότι τρέχει την cryengine 3 'beautifully' και δεν σηκώνει την frostbite 2;
                      Ο λόγος που δεν θα εμφάνιστουν τα παιχνίδια είναι αυτός:

                      http://seekingalpha.com/article/1412...pt?part=single
                      Τι μας λεει αυτο? δεν σε πιανω..

                      Comment


                      • Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Τι μας λεει αυτο? δεν σε πιανω..
                        H EA σταματάει να υποστηρίζει τις κονσόλες που δεν πάνε (βλ. vita & wii u) Έχει μεγάλο θέμα στο gaf (από εκεί το πήρα )

                        http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=555268

                        Comment


                        • Ναι αλλά και το Wii αν δεν κάνω λάθος δεν το στήριξε.Και στην προηγούμενη γενιά το Wii ξεπατώθηκε να τυπώνει χρήμα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Enpsty View Post
                            H EA σταματάει να υποστηρίζει τις κονσόλες που δεν πάνε (βλ. vita & wii u) Έχει μεγάλο θέμα στο gaf (από εκεί το πήρα )

                            http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=555268
                            Ενταξει περιμενα να λεει κατι πιο ξεκαθαρα αλλα οκ.. Εψαχνα συγκεκριμενα για wii u αναφορα, αλλα λογικο μου φαινεται να μην υποστηριξει τις κονσολες που δεν τσουλανε οπως λογικο μου φαινεται το wii u να μην τραβαει τις βαριες μηχανες γραφικων.

                            Comment


                            • Originally posted by Altair View Post
                              Ναι αλλά και το Wii αν δεν κάνω λάθος δεν το στήριξε.Και στην προηγούμενη γενιά το Wii ξεπατώθηκε να τυπώνει χρήμα.
                              Το στήριξε. Έβγαλε αρκετές σαπίλες, όλα τα αθλητικά. Όχι τρελά πράγματα αλλά έβγαλε παιχνίδια. Στο U δεν θα βγάλει ούτε το FIFA μάλλον. :xp:

                              Comment


                              • Originally posted by i Have no Equal View Post
                                οπως λογικο μου φαινεται το wii u να μην τραβαει τις βαριες μηχανες γραφικων.
                                Η cryengine 3 βαριά δεν είναι;

                                Comment

                                Working...
                                X