Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poly fash eixe to prwto, gia na doume kai to deftero.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Πρέπει να βρω και το Prinny. Έχει πολύ γέλιο το Πιγκουινάκι !
      sigpic

      Comment


      • Αρχές του 2011 το The 3rd Birthday
        http://www.gameover.gr/psp/news/%CE%...day.13749.html

        Comment


        • Το θυμάται κανένας το MUBI;



          Δε θυμάμαι το trailer του, βασικά πρώτη φορά το βλέπω, αλλά οι ταινίες που έχει είναι πάρα πολλές και πάρα πολύ καλές. Δε σας κρύβω ότι έπαθα πλάκα βλέποντας το Merry Christmas Mr. Lawrence και το Metropolis, δύο από τις πολύ αγαπημένες μου ταινίες (η πρώτη ήταν η τελευταία ταινία που είδα πέρυσι στο φεστιβάλ κινηματογράφου και μου έμεινε). Σήμερα βγήκε και το νέο trailer που μπορείτε να δείτε στο παρακάτω link του kotaku:

          Movies? No, MUBI. The streaming art house cinema service is coming to the PS3 this week, so grab the popcorn.


          Η αναφορά σε Wong Kar Wai και Jeanne Luc Godard με έστειλε αδιάβαστο, προωθούν ανεξάρτητες παραγωγές, ευρωπαϊκό κινηματογράφο και κλασσικούς σκηνοθέτες. Τι να πω, εξεπλάγην για τα καλά, δεν περίμενα να δω μία τέτοια υπηρεσία σε κονσόλα. Καλά τα συζητούσα με φίλους ότι το PS3 έχει έναν πιο "ευρωπαϊκό" προσανατολισμό, καμμία σχέση με την αμερικανιά που έχει μαζευτεί στο Xbox 360, λογικά απόρροια της καλής αποδοχής που έχει.

          Δεν ξέρω από εδώ μέσα ποιος θα ενδιαφερθεί, σίγουρα όμως εγώ, burai και laharl πάμε για άμεση συνδρομή!

          Εdit: Βλέποντας ξανά το trailer, έχουν σκηνές από το κόκκινο μπαλόνι, ταινίες του Jarmusch, ερωτική επιθυμία, οι ζωές των άλλων, άσε το κακό να μπει, dogville και ΠΟΛΛΑ άλλα, wtf πιάνουν μία τεράστια γκάμα. ΟΚ είπαν για 1000 ταινίες αλλά 1000 μάπα ταινίες από 1000 καλές - ποιοτικές ταινίες διαφέρουν πολύ. Day one μηνιαία συνδρομή λέμε .-

          Comment


          • Wow... Κάτσε να το επεξεργαστώ λίγο πρώτα.

            Οκ day one 13€. Μακάρι να το φέρουν ελληνικό psn. Αν και δε βρίσκω λόγο να μη γίνει κάτι τέτοιο, έστω και με english subs
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Εντωμεταξύ το δεύτερο trailer έχει ΑΠΕΙΡΕΣ αναφορές σε κλασσικές ταινίες, taxi driver, dr strangelove, clockwork orange, vertigo (εκεί που πέφτει το ανθρωπάκι σε μία δίνη), άστα να πάνε, έχω ενθουσιαστεί μιλάμεεεε.

              Comment


              • :O Επος!
                I'm sold ^_^

                Comment


                • What?Έχει ΑΠΕΙΡΕΣ ταινίες σύμφωνα με το trailer που είναι ΑΑ διαλογής!

                  Αλλά οκ 13 ευρώ τον μήνα είναι πολλά,εκτός αν μπορούμε να τις κατεβάσουμε .Με 12 έχω unlimited renting και στα Seven...

                  Θα προτιμούσα κάτι σε 40 ευρώ τον χρόνο


                  Comment


                  • Ωραια κινηση σιγουρα, παροτι η Sony δεν ειναι 1η στο χωρο, τουλαχιστον φαινεται να ξεφευγει απο τη λογικη αλλων παρομοιων υπηρεσιων προσφεροντας αρκετα πιο εναλλακτικες επιλογες.

                    Προσωπικα δεν παιζει να ενδιαφερθω βεβαια, δε βρισκω νοημα στο να πληρωσω για κατι που μπορω να απολαυσω τσαμπα και μαλιστα σε καλυτερη ποιοτητα.

                    Οπως και να χει θα θελα να ξερω για τι audio και video quality μιλαμε, τι προσφερει λοιπον η παραπανω υπηρεσια;

                    Comment


                    • +1 όπως είπε ο Xeno.

                      Πρόσθεσε το ότι οι ταινίες αυτές είναι και παλιές και τις έχω ήδη δει... Βαριέμαι να επενδύσω σε κάτι τέτοιο, γιατί θυμίζει πολύ την εποχή Filmnet.
                      sigpic

                      Comment


                      • @Laharl: Δε νομίζω να πληρώνω 13€/μήνα για κάτι που θα μπορούσα να έχω τσάμπα από το internet, αλλά σίγουρα θα κάνω μία φορά συνδρομή για να δω τι κίνηση υπάρχει. Όσον αφορά τα seven, η λογική ενός ψηφιακού video club (με ό,τι συνεπάγεται αυτό, δηλαδή ύπαρξη account για μοίρασμα απόψεων, μπορείς να βλέπεις τι προτιμήσεις έχει ο άλλος κτλ) μου φαίνεται πολύ πιο ελκυστική από τα ήδη υπάρχοντα. Εσύ προφανώς το πας στο άλλο άκρο, δηλαδή στην αντιγραφή ταινιών, που κάτι τέτοιο προφανώς και δεν μπορεί να μπει στα υπέρ ή στα κατά κάποιας υπηρεσίας .

                        @Xeno: Δεν είναι θέμα "τι παραπάνω προσφέρει" αλλά "τι διαφορετικό προσφέρει." Καλώς ή κακώς πλέον τα πάντα ψηφιοποιούνται και το μέλλον των video clubs είναι η αντικατάστασή τους από ψηφιακή διακίνηση ταινιών (δε μιλάω για παράνομη ). Μία τέτοια υπηρεσία, που φαίνεται να προσανατολίζεται σε cinefil κυρίως κοινό, είναι εξαιρετική κατά την άποψή μου.

                        @Tanno: Τι έχεις δε μωρέ, κόβω το κεφάλι μου ότι πολλές από τις ταινίες που ανέφερα και μόνο δεν τις ξέρεις καν .

                        Όπως και να έχει, ο ενθουσιασμός μου έγειται κυρίως στο γεγονός ότι προωθείται ο πιο "καλλιτεχνικός" κινηματογράφος μέσω αυτής της υπηρεσίας και όχι οι γνωστές εμπορικές (και κατ' εμέ αδιάφορες) ταινίες. Μία δοκιμαστική συνδρομή θα γίνει σίγουρα, αφενός για υποστήριξη μίας ιδέας που καραγουστάρω, αφετέρου για να δω τι παίζει σε έναν καλύτερο βαθμό. Ανυπομονώ να δω σε περιόδους διαφόρων φεστιβάλ τι περιεχόμενο θα υπάρχει, αν θα γίνονται προβολές ταινιών που παίζονται και αν θα υπάρχει live μετάδοση (τι ζητάω ρεεεε; ).

                        Comment


                        • Τελικά το mubi είναι site:

                          Watch truly great cinema. Wherever you are. From iconic, award-winning directors to emerging auteurs. Transformative films from all over the world. Stream Now. Download to watch Offline. Start your free 7 day trial now.




                          Απλά πλέον έχει υποστήριξη από το PS3. Δεν ξέρω πώς λειτουργεί μέσω του μηχανήματος (αν υπάρχει μενού ειδικό ή πρέπει να μπεις στο site).

                          Comment


                          • Naughty Dog: Uncharted 3 inspired by ICO

                            GamesRadar+ takes you closer to the games, movies and TV you love.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Originally posted by BigBOSS View Post
                              Naughty Dog: Uncharted 3 inspired by ICO

                              http://www.computerandvideogames.com....php?id=275635
                              Τολμώ να πω ότι μόλις "τελείωσα".
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Δηλαδή θα πάρεις επιτέλους PS3;

                                Comment

                                Working...
                                X