Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σιχαίνομαι τις ψηφιακές κόπιες οπότε εξ'ορισμού άκυρο το παράδειγμά σου.Γιατί εγώ μπορεί να πάρω έναν τίτλο 10 ευρώ και μετά να τον πουλήσω 20,το έχω κάνει,οπότε πάμε παρακάτω.
    Στο θέμα αξιοπιστίας δεν μπορώ να σου πω τι θα κάνεις,εσύ ξέρεις καλύτερα.Εμένα το μοναδικό μου πρόβλημα ήταν ένα RROD το οποίο απ'όταν το φτιάξανε η κονσόλα λειτουργεί καλύτερα από ποτέ.
    Από κει και πέρα,όσον αφορά τις αναβαθμίσεις,ξαναλέω ότι εγώ προτιμώ να δώσω 4 κατοστάρικα τώρα και άλλα 2 (που θα έχει πέσει η τιμή) σε 3 χρόνια αν πχ χαλάσει,παρά να δίνω κάθε 3 χρόνια άλλα ποσά ώστε να μπορώ να παίξω έναν τίτλο που έχει θέματα συμβατότητας ή δεν το σηκώνει ο υπολογιστής κλπ κι ας είναι με χειρότερο τεχνικό τομέα.Εντάξει,με αυτά που αγοράζω κάθε χρόνο σίγουρα μπροώ να πάρω πισί τούμπανο αν θελήσω,απλά δεν θέλω.Για μένα το σωστότερο για κάποιον που θέλει το καλύτερο είναι, Η/Υ για τα multiplatform,κονσόλες για τις αποκλειστηκότητες και είναι κομπλέ,αρκεί βέβαια νε έχει και το απαραίτητο ρευστό.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by hideo View Post
      Aλλα ακομα και πισω να το πας(2010) και παλι δεν βλεπω πολλα παιχνιδια με εντυπωσιακοτερα γραφικα απο αυτο.
      Λεπτομερια σε κοντινο

      scale(Παλαμη του Κρονου/Gaia)



      Αυτη η γενια γερασε καλα.
       







      και μια shogun 2



      σχετικά με το εκτος θέματος...θυμάμαι είχε ανοίξει ανάλογο thread μπορούνε να μεταφερθούνε τα post εκει.

      Originally posted by Altair View Post
      Σιχαίνομαι τις ψηφιακές κόπιες οπότε εξ'ορισμού άκυρο το παράδειγμά σου..
      επειδή τις σιχαίνεσε εσύ δεν είναι καθόλου άκυρο παράδειγμα.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Ακόμη αυτά δν βγήκαν!Το ότι θα έβλεπα τον bigboss να τα χώνει στη Sony και το playstation ειλικρινά ούτε στα πιο τρελά μ όνειρα! :-P
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Τhanks για το ποστ bb.:troll:
           





          Φυσικα και ειναι διαφορετικα παιχνιδια και δεν μπορουν να συγκριθουν αμμεσα.Αλλα αφου εβαλες την εικονα..

          Tεσπα για να μην ξεφευγουμε και μας φαει ο xeno.

          Ξαναλεω για τελευταια φορα οτι τοι αριθμοι δεν λενε κατι.Ας περιμενουμε να δουμε τι μπορουν να βγαλουν οι νεες κονσολες.

          Comment


          • Ναι αλλά εγώ μπορώ να τα μεταπωλήσω αν θέλω,εσύ όχι.Οπότε και τον τίτλο έχω για όσο γουστάρω και τσάμπα μπορεί να καταλήξω να τον έχω.Σταματάω κι εγώ εδώ γιατί θα με φάει ο Ζήνο και θα έχει και δίκιο.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by hideo View Post
              Τhanks για το ποστ bb.:troll:
               





              Φυσικα και ειναι διαφορετικα παιχνιδια και δεν μπορουν να συγκριθουν αμμεσα.Αλλα αφου εβαλες την εικονα..

              Tεσπα για να μην ξεφευγουμε και μας φαει ο xeno.

              Ξαναλεω για τελευταια φορα οτι τοι αριθμοι δεν λενε κατι.Ας περιμενουμε να δουμε τι μπορουν να βγαλουν οι νεες κονσολες.
              η εικόνα που έβαλα είναι 100% real time απο το pc μου καθώς έπαιζα witcher 2(εχω 130+ ώρες) δεν είναι καν cut scene, δεξιά απο τον Γκεραλτ υπηρχαν επιλογες διαλογου που μπορεις με το Η να την εξαφανισεις/επανεμφανισεις. Επίσης το Witcher 2 έχει πολύ πιο μεγαλες περιοχες απο το gow 3 και φυσικά καλυτερα γραφικά. Η εικονα με τον Kρατο einai cut scene και bull shot.

              Aλταηρ πες δεν μα αρεσει να παιζω στο pc, όλα τα άλλα είναι περιττά.

              Στο pc με τις τιμές του steam δυσκολα να αγοράσει κάποιος κατι απο εσένα.

              Originally posted by paixtis View Post
              Ακόμη αυτά δν βγήκαν!Το ότι θα έβλεπα τον bigboss να τα χώνει στη Sony και το playstation ειλικρινά ούτε στα πιο τρελά μ όνειρα! :-P
              ε ειδες που δεν ειμαι φανμπόι
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                το σημαντικότερο είναι οι κονσόλες να είναι επιτέλους αξιόπιστες και να μην έχουνε ημερομηνία λήξης με rrod και ylod
                μόνο; αρκετά μέτριες cpu ένας 4πυρηνος i5/i7 και χωρίς oc είναι πολύ πιο ισχυρός

                γενικά ως hardware δεν είναι κάτι το φοβερό.
                To PS3 δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Ίσως φταίει που δεν έπεσα με τα μούτρα και περίμενα να ωριμάσει λίγο το πράγμα.

                Συνεχίζεις να συγκρίνεις άμεσα πορτοκάλια με μήλα.
                sigpic

                Comment


                • Μου αρέσει που χρειάζονται και αποδείξεις με screenshots για τα γραφικα, Ο hideo οτι και να του δωσεις θα βλεπει καλυτερα γραφικα στο PS3 και θα δει κατι καλυτερο μονο στο PS4 το εχουμε καταλαβει αυτο, μεχρι τοτε θα τρολλάρει και εσεις θα τσιμπατε.. :troll:

                  Επισης BB sorry αλλα το PC σου δεν ειναι και το benchmark για να βαλεις screenshot..

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    Επισης BB sorry αλλα το PC σου δεν ειναι και το benchmark για να βαλεις screenshot..
                    γιατι είπα πως έχω το καλυτερο pc του κόσμου

                    Originally posted by deus_d0pe View Post
                    To PS3 δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Ίσως φταίει που δεν έπεσα με τα μούτρα και περίμενα να ωριμάσει λίγο το πράγμα.

                    Συνεχίζεις να συγκρίνεις άμεσα πορτοκάλια με μήλα.
                    όπως και μενα για 5 πέντε χρονια και μια μέρα ξαφνικά παρουσιάσε Ylod όπως και τοσα άλλα Ps3. Aρα μιλάμε για αναξιόπιστα υλικα hardware.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post
                      η εικόνα που έβαλα είναι 100% real time απο το pc μου καθώς έπαιζα witcher 2(εχω 130+ ώρες) δεν είναι καν cut scene, δεξιά απο τον Γκεραλτ υπηρχαν επιλογες διαλογου που μπορεις με το Η να την εξαφανισεις/επανεμφανισεις. Επίσης το Witcher 2 έχει πολύ πιο μεγαλες περιοχες απο το god 3 και φυσικά καλυτερα γραφικά. Η εικονα με τον Kρατο einai cut scene.
                      Η δευτερη που προσθεσα στο πανω ποστ μου ειναι gameplay,οπως και οι προηγουμενες.Αλλα αν εχεις παιξει το παιχνιδι στο σχολιο σου για real time και cut scene το εκανες ετσι για να το κανεις.
                      Δεν εχει διαφορα.Στο uncharted 3 ας πουμε υπαρχει διαφορα σε καποιες cut scenes.Το gow3 ειναι παντου το ιδιο.

                      Tεσπα ξαναλεω(γιατι αυτο σου ειπα απο την αρχη,αλλα δεν το καταλαβαινεις) Φαντασου τι θα βγαλουν οι καινουριες κονσολες οταν οι γερασμενες κονσολες εχουν ακομα παιχνιδια που ειναι εντυπωσιακα στα γραφικα εν ετη 2013.

                      Comment


                      • Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Μου αρέσει που χρειάζονται και αποδείξεις με screenshots για τα γραφικα, Ο hideo οτι και να του δωσεις θα βλεπει καλυτερα γραφικα στο PS3 και θα δει κατι καλυτερο μονο στο PS4 το εχουμε καταλαβει αυτο, μεχρι τοτε θα τρολλάρει και εσεις θα τσιμπατε.. :troll:
                        ε?????
                        Που εγραψα οτι εχει βγαζει καλυτερα γραφικα το ps3 και οτι θα δω μονο κατι καλυτερο στο ps4?
                        Για δωσε μου quote.Περιμενω.

                        Εγω τρολλαρα?Η εσυ που πετας ασυναρτησιες, χωρις να εχεις διαβασει τα ποστς.
                        Και δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανεις.

                        ΥΓ.Περιμενω.

                        Comment


                        • Ποσα παιχνιδια του pc φετος δειχνουν πιο εντυπωσιακα απο gowA,the last of us,beyond2souls?
                          Bρες μου κατι αναλογο.
                          http://i.minus.com/iHPSqU839KOvt.gif
                          Δεν εννοεις εδω οτι δεν εχεις δει σε PC κατι αναλογο?? η καταλαβα λαθος? Δεν λες επισης οτι δεν βλεπεις καλυτερα παιχνιδια απο αυτα?
                          Aλλα ακομα και πισω να το πας(2010) και παλι δεν βλεπω πολλα παιχνιδια με εντυπωσιακοτερα γραφικα απο αυτο.
                          Λεπτομερια σε κοντινο

                          scale(Παλαμη του Κρονου/Gaia)



                          Αυτη η γενια γερασε καλα.
                          Εσυ μπορει να μη βλεπεις λογο "οπτικης γωνιας" αλλοι βλεπουν ομως.. Το να βαζεις καθε φορα εικονες πραγματικα δε λεει τιποτα γιατι μπορει ο οποιοσδηποτε να σου βαλει επισης απο pc games σε high end pc αλλα δεν ειναι εκει το νοημα..

                          Δεν ειπες δηλαδη οτι το PS3 κραταει καλα ακομα, συγκρινες και ειπες βρειτε μου κατι καλυτερο εκτος αν καταλαβα κατι πολυ λαθος..

                          Comment


                          • Καταρχην το ποστ σου ηταν προσωπικη επιθεση απεναντι σε αποψη.Αρεσει δεν αρεσει,ειναι αποψη.
                            Τεσπα το αφηνω στην ακρη αυτο.

                            Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απολογηθω για την αποψη μου λοιπον αλλα ας το κανω.

                            Ξεκινησα με αυτο.
                            Οταν βλεπεις το 2013 8χρονες ή 7χρονες κονσολες να δινουν μερικα απο τα εντυπωσιακοτερα γραφικα της χρονιας(βαζω και το pc μεσα),με ενα μικρο upgrade θα δεις οργια.
                            Ποσο μαλλον οταν οι νεες κονσολες ειναι αρκετα ισχυρες.
                            Δεν διαφωνω οτι ο καθενας εχει την δικη του οπτικη, αλλα σε εμενα και στον μεσο gamer,τυπο δειχνουν εντυπωσιακα(Και ειναι εντυπωσιακα μερικα απο αυτα.Τωρα αν δεν το βλεπει καποιος δεν μπορω να κανω κατι)

                            Απο κει και περα επειδη ο big boss επεμεινε οτι σχεδον ολα τα παιχνιδια του pc ειναι εντυπωσιακοτερα,γραφω στο επομενο ποστ μου
                            Χαιρω πολυ, υπαρχουν καλυτερα γραφικα στο pc ,δεν ηταν αυτο το point,αλλα οτι γερασμενες κονσολες μπορουν ακομα να δινουν μερικα απο τα καλυτερα γραφικα της φετινης χρονιας.
                            Μετα ποσταρα εικονες για να ενισχυσω κυριως το αρχικο μου επιχειρημα.
                            Εκανε ενα ατυχες ποστ ο bb με το witcher οπου eγραψα οτι δεν μπορουν να συγκριθουν τα 2 παιχνιδια ,γιατι ειναι διαφορετικα, αλλα το μοντελο του κρατος ειναι εντυπωσιακοτερο.Ψεμμα?

                            Απο κει και περα ποσταρα ενα gifακι απο το b2s και του ειπα βρες μου κατι αναλογο.
                            Δεν θα βρει,αλλα και αν βρει εξακολουθει να παραμενει εντυπωσιακο.Διαφωνεις?

                            Που καταληγουμε?Στην αρχικη μου αποψη οτι εφοσον οι κονσολες(παντα εγραφα οι κονσολες, παρ'ολο που με κατηγορησες οτι μιλαω για ps3 σε ...thread του ps3)αυτες βγαζουν τετοια γραφικα το 2013 ,τοτε περιμενω πολυ καλα πραγματα απο τις νεες κονσολες.

                            Επισης δεν μιλησα ποτε μονο για το ps4 αλλα για τις νεΕΣ κονσολΕΣ.Δεν γνωριζουμε ποια θα ειναι η δυνατοτερη και δεν με ενδιαφερει στην συγκεκριμενη κουβεντα.

                            Εσυ κρατησες το γεγονος οτι γουσταρω sony και εκανες επιθεση προσωπικη με βαση αυτο.Δεν ασχοληθηκες με την αποψη μου, αλλα με μενα και απαντησες σε μια αλλη φανταστικη συζητηση(pcvsps3,ps4).
                            Θα μπορουσα να κανω και εγω το ιδιο, καθως οσο εγω γουσταρω sony αλλο τοσο εσυ δεν την γουσταρεις(απο gamepro forum παρεα ειμαστε).Σιγουρα αν ημουν στο xbox thread και μιλαγα για xbox games δεν θα αντιδρουσες ετσι.
                            Αλλα εχει καποιο νοημα να κανω και εγω το ιδιο?

                            Θα πω για τελευταια φορα τι ειπα εξαρχης και ποια ειναι η αποψη μου.

                            Οταν οι κονσολες σημερα μπορουν να βγαζουν εντυπωσιακα γραφικα με αυτο το hardware, τα specs των καινουριων ειναι αρκετα για να δουμε τεραστιες διαφορες ,διοτι οι κονσολες δουλευουν διαφορετικα.

                            Αυτο.

                            Comment


                            • Egw pantws den entypwsiazomai apo ta grafika sto Screenshot tou BB gia to WItcher einai h alhtheia.
                              Epishs anaferthike Elder Scrolls online sta paixnidia pou eipe? Wut???
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Hideo μόλις έδωσες ένα από τα πιο καλογραμμένα ποστ τον τελευταίο καιρό.Εύγε.
                                Επίσης,μόλις θυμήθηκα ότι ακόμα δεν σε έχω προσθέσει στο psn.Πάω τώρα.Άσχετο το ξέρω,αλλά οκ να ξεφύγουμε λίγο από τους καυγάδες.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X