Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ηταν επιθεση ποιο πολυ πλακα σου εκανα(με λιγο μπηχτη επειδη εισαι Sony fan) αλλα το πηρες πολυ σοβαρα μαλλον.. Τελος παντων σου ζητω συγνωμη αν το ειδες σαν προσωπικη επιθεση δεν ηταν αυτη η προθεση μου..

    Εκανε ενα ατυχες ποστ ο bb με το witcher οπου eγραψα οτι δεν μπορουν να συγκριθουν τα 2 παιχνιδια ,γιατι ειναι διαφορετικα, αλλα το μεντελο του κρατος ειναι εντυπωσιακοτερο.Ψεμμα?
    Οχι, γιατι ο BB ποσταρε κακο screenshot απο το pc του που δεν αντιπροσωπευει καλα το παιχνιδι και του το ειπα κιολας..

    Ναι οκ οι κονσολες αποδιδουν αλλιως δεν διαφωνουμε αλλα και παλι σε λιγο καιρο τα high end pc τουλαχιστον φευγουν μπροστα(αν δεν ειναι ηδη), αυτο παντα θα γινεται γιατι η τεχνολογια προχωραει. Απο την πλευρα του graphics whore το λεω, για τον μεσο gamer μια χαρα εντυπωσιακα γραφικα θα βγαλουν οι κονσολες..

    Εγω το κλεινω εδω παντως δεν υπαρχει λογος να το συνεχιζουμε αλλο..

    Egw pantws den entypwsiazomai apo ta grafika sto Screenshot tou BB gia to WItcher einai h alhtheia.
    Με το δικιο σου..

    Εδω αν θελετε καλα screenshots απο witcher 2

    Comment


    • Originally posted by i Have no Equal View Post
      Οχι, γιατι ο BB ποσταρε κακο screenshot απο το pc του που δεν αντιπροσωπευει καλα το παιχνιδι και του το ειπα κιολας..
      μια χαρά το αντιπροσωπεύει ολα τα φίλτρα ενεργοποιημένα είναι εκτός ubersampling
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Έλα ΒΒ σταμάτα τώρα και παραδέξου ότι έχεις μπρίκι,καβουρδιστήρι,κομπιουτεράκι τσέπης πως το λένε;
        Carpe diem

        Comment


        • Δεν υπαρχει προβλημα i Have no Equal.
          sorry που ημουν και εγω καπως επιθετικος.

          Εδω εχει πολλες direct feed εικονες για console games(εχει και GeoW για σενα IHNE:p)


          Αυτα ειναι πολυ καλα γραφικα για μενα σημερα.
          Κρατανε μια χαρα.

          Comment


          • Originally posted by Altair View Post
            Έλα ΒΒ σταμάτα τώρα και παραδέξου ότι έχεις μπρίκι,καβουρδιστήρι,κομπιουτεράκι τσέπης πως το λένε;
            ναι αν επειδή κάποιoυ το pc τρέχει witcher 2 που είναι απαιτητικό game χωρίς 8xMSAA στα 1080p, ubersampling και saoo αλλά με ρυθμίσεις very high/high και 60 fps χαρακτηρίζεται μπρίκι τότε αυτό μου ακούγεται ως τρολάρισμα:troll: που να κάνω και αναβάθμιση σε hd 7950 ή μάλλον θα πάω για hd 8xxx.

            για το ps3 που μου χάλασε ξαφνικά ενω πέντε χρόνια δεν παρουσιάσε κανενα προβλημα σπαστικά πολύ πάντως, όταν το πήρα δεν ήξερα για ylod, μετά το έμαθα αλλά άλλο να το ξέρεις και άλλο να το παθαίνει και το δικό σου ps3

            Originally posted by Altair View Post
            Ναι αλλά εγώ μπορώ να τα μεταπωλήσω αν θέλω,εσύ όχι.Οπότε και τον τίτλο έχω για όσο γουστάρω και τσάμπα μπορεί να καταλήξω να τον έχω.Σταματάω κι εγώ εδώ γιατί θα με φάει ο Ζήνο και θα έχει και δίκιο.
            εγώ προτιμώ να αγοράσω ένα game 7.5-10 ευρώ και όχι 40-50 ευρώ για να το έχω στο κουτί με το ενδεχόμενο να το πουλήσω. Το παίρνεις ψηφιακά με 50-75% έκπτωση αλλά δεν θα μπορείς να το πουλήσεις στο μέλλον; ε μη τα θες και όλα δικά σου.

            Originally posted by i Have no Equal View Post
            \


            Με το δικιο σου..

            Εδω αν θελετε καλα screenshots απο witcher 2

            http://www.neogaf.com/forum/showthre...=430456&page=7
            σιγά τα screen shoots τα έχουνε βάλει όλα τέρμα και ubersampling και τρέχει με 25-35 fps

            Πχ εδώ http://www.neogaf.com/forum/showpost...&postcount=326

            έχουνε ενεργοποιημένο το cinematic DOF που στους διαλογους προσδίδει πολύ θολούρα στο γύρω περιβάλλον, εμένα δεν μου αρέσει αυτο και το έχω απενεργοποιημένο. Εχω ενεργοποιημένο το DOF στους διαλόγους και στο gameplay. Eπίσης δεν μου αρέσει και το motion blur. Πέρα το γεγονός ότι αυτές οι εικόνες είναι bullshots έχουνε τα ίδια textures με τις εικόνες που έβαλα και εγώ που τον φωτισμό τον έχω Ultra.

            Σε λίγο θα με πείτε πως έβαλα τέτοια εικόνα


            hideo όπως σε είπα έβαλες εικονα κράτος απο cut scene με μια γκριμάτσα στο πρόσωπο, εγώ έβαλα εικονα απο gameplay και όχι ο Κράτος δεν φαίνεται ποιο εντυπωσιακός, ο Γκέραλτ έχει χιλιες δύο λεπτομέρειες πάνω του. Ο κράτος όταν παιζεις σε καμια περιπτωση δεν φαίνεται όπως στο cut scene, όπως και ο Drake στο gameplay δεν φαινεται όπως στο cut scene, ούτε ο snake στο gameplay φαίνεται με την εκφραστικότητα του cut scene.

            Αλλα αν εχεις παιξει το παιχνιδι στο σχολιο σου για real time και cut scene το εκανες ετσι για να το κανεις.
            το απάντησα παραπάνω.

            Originally posted by hideo View Post
            Μετα ποσταρα εικονες για να ενισχυσω κυριως το αρχικο μου επιχειρημα.
            Εκανε ενα ατυχες ποστ ο bb με το witcher οπου eγραψα οτι δεν μπορουν να συγκριθουν τα 2 παιχνιδια ,γιατι ειναι διαφορετικα, αλλα το μοντελο του κρατος ειναι εντυπωσιακοτερο.Ψεμμα?

            Απο κει και περα ποσταρα ενα gifακι απο το b2s και του ειπα βρες μου κατι αναλογο.
            Δεν θα βρει,αλλα και αν βρει εξακολουθει να παραμενει εντυπωσιακο.Διαφωνεις?
            τι πάει να πει δεν μπορούνε να συγκριθούνε, δηλαδή εάν συνέκρινα το Witcher 2 με το Gow 2 ή το πρώτο witcher με το GoW3 ποιο θα ήταν καλύτερο; ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω.

            Η εικόνα του Β2S είναι bull shot αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως το game οπτικά είναι εντυπωσιακό. Από την άλλη αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή στο pc δεν έχει βγει κατι ανάλογο με τo B2S ή το Last of Us (εννοώ σε θέμα όχι τεχνολογία) ότι το pc δεν μπορεί να κάνει ένα Last of Us που θα μοιάζει σαν να είναι 3 γενιές μπροστά.

            τα καλυτερα γραφικά του ps3 αλλα σε καμια περίπτψση δεν φαίνονται έτσι, τόσο καθαρά, χωρίς καθόλου jaggies στα 720p, με άλλα λογια είναι bull shots.


            εγω θα το ξαναπώ δεν έβαλα bull shots έβαλα εικονα 100% real time.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Originally posted by BigBOSS View Post
              hideo όπως σε είπα έβαλες εικονα κράτος απο cut scene με μια γκριμάτσα στο πρόσωπο, εγώ έβαλα εικονα απο gameplay και όχι ο Κράτος δεν φαίνεται ποιο εντυπωσιακός, ο Γκέραλτ έχει χιλιες δύο λεπτομέρειες πάνω του. Ο κράτος όταν παιζεις σε καμια περιπτωση δεν φαίνεται όπως στο cut scene, όπως και ο Drake στο gameplay δεν φαινεται όπως στο cut scene
              Κανεις λαθος.

              Εδω

              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



              Παιζεις.


              Δεν υπαρχει διαφορα στα cut scene του gow3 με gameplay και φυσικα αν μου λες οτι δειχνει καλυτερα ο Γκέραλτ τι να πω.Οπως νομιζεις.:troll:
              Στο uncharted3 δεν ειναι ingame μονο ενα βιντεο.Αυτο στην ερημο.
              gameplay




              Δεν ειναι bullshot του b2s ,ειναι απο offscreen video.
              ΑτυχησεςΠως γινεται το gif να ειναι bullshot?Eπεξεργασια σε καθε καρε?

              Originally posted by BigBOSS
              εγω θα το ξαναπώ δεν έβαλα bull shots έβαλα εικονα 100% real time.





              ΥΓ.Φυσικα και δεν μπορεις να συγκρινεις διαφορετικα παιχνιδια(αλλα αφου επιμενεις σε βοηθαω).

              Comment


              • Originally posted by hideo View Post
                ΥΓ.Φυσικα και δεν μπορεις να συγκρινεις διαφορετικα παιχνιδια(αλλα αφου επιμενεις σε βοηθαω).
                οκ και συ τότε με ποιο game του pc συγκρίνεις το GOW3 ή το Last of Us αφού δεν υπάρχουνε αντίστοιχα

                άμα έμενα κοντά σε σένα θα σε λεγα να περάσεις να παιζαμε κανα witcher 2:troll:
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • To gow3 μονο με κανα dmc ισως ή dante's inferno.Αλλα μην πεις στον κοπο.
                  To TLOU δεν ξερω,με i am alive?
                  Ουτε εκει μην μπεις στον κοπο.


                  Πατρα εισαι?Ερχομαι!:troll:

                  Comment


                  • Καλά σοβαρά τώρα τι κάθεστε και συζητάτε;Προτιμώ να έχω έπη όπως The Last of Us,God of War 3,Heavy Rain,Uncharted κλπ με τα γραφικά που βγάζει το ΠΣ3 και να έχω και τα Battlefield,Skyrim,Witcher 2,Crysis 1,2,3,4 με γραφικά Χ360,από το να έχω Battlefield 3,Witcher 2,Crysis 3 με σούπερ ντούπερ ούλτρα γαμώ και δέρνω γραφικά.Στην τελική,τα ίδια checkpoints θα περάσουμε όλοι,τους ίδιους εχθρούς θα σκοτώσουμε,τον ίδιο τερματισμό θα δούμε ότι γραφικά και να έχει.Αλλά τουλάχιστον εγώ θα μπορέσω να ζήσω και έπη όπως τα Uncharted,God of War,Heavy Rain.Άρα...
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Νομιζω οτι τελικα εχει ξεφυγει λιγο η κουβεντα απο το αρχικο θεμα

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        μην το κανουμε παλι pcs vs consoles.


                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Originally posted by Loggo View Post


                          Να μιλήσω ελεύθερα τώρα;
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Παιδες οκ sony news ειναι το θεμα, μην το κανουμε παλι pcs vs consoles.
                            Κώστα σβήνε posts, τα ιδια και τα ιδια συνεχει. Οσο και οι δυο πλευρές δεν καταλαβαίνουν ποσο λάθος ειναι η συζητηση δε θα προχωρήσει.

                            Comment


                            • Sorry ρε παίδες αλλά όσον αφόρα τα τεχνικά χαρακτηριστικά η σύγκριση δεν είναι απλώς άτοπη αλλά ηλίθια. Γιατί ναι μεν τα pc έχουν καλύτερα γραφικά αλλά θες κάρτες γραφικών των 300 ευρώ, επεξεργαστές, μνήμες κτλ. Το δίκαιο είναι να συγκρίνεις το ps3 των 230 ευρώ με ένα pc των 230ευρώ, εκεί ποιος κερδίζει αγαπήτα pc fanboys;

                              Ουσιαστική συζήτηση(=πόλεμος) μπορεί να γίνει μόνο για τις βιβλιοθήκες και κι εκεί ξέρουμε ποιος κερδίζει.

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Να μιλήσω ελεύθερα τώρα;
                                Γιατι ρε γαματο το gifaκι.
                                Eλιωσα γιατι περιμενα να σκασει ''neogaf''.

                                Comment

                                Working...
                                X