Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλά έχει ξεφύγει η βιομηχανία όσον αφορά τα διαφημιστικά, έχουμε δει τρομερά σποτ τα τελευταία χρόνια.

    Comment


    • Re file oso kai na prospathoun na ton parousiasoun katatregmeno ton Kratos den mporw na ton lypithw re na parei...
      Olo gelaw kai skeftomai ok kala na pathei.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Πολύ καλοφτιαγμένο.Κλασσικός ήρωας ελληνικής τραγωδίας.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by CensoredX View Post
          PlayStation 4 revealed: The spec, the new controller and how it compares to the next Xbox

          http://www.edge-online.com/news/playstation-4-revealed/
          Αυτά είναι τέλεια νέα. Μακάρι να αληθεύουν, αν όντως developers μίλησαν στο Edge τότε δεν μπορεί να απέχει πολύ η αλήθεια. Το σημαντικότερο είναι η ευκολία στο προγραμματισμό όπου σε συνδυασμό με την αισθητά καλύτερη απόδοση, όπως λένε, σε σχέση με το νέο Xbox θα δώσει άλλο αέρα στα multiplatform του PS4. Άντε μπας και αλλάξει γήπεδο η μπάλα και δούμε άσπρη μέρα.
          sigpic

          Comment


          • το σημαντικότερο είναι οι κονσόλες να είναι επιτέλους αξιόπιστες και να μην έχουνε ημερομηνία λήξης με rrod και ylod
            Both platforms are driven by eight-core AMD CPUs clocked at 1.6GHz, with Microsoft opting for a D3D11.x GPU from an unknown source and Sony utilising a more capable solution in AMD’s ‘R10XX’ architecture, alongside the so-called ‘Liverpool’ system-on-chip.
            μόνο; αρκετά μέτριες cpu ένας 4πυρηνος i5/i7 και χωρίς oc είναι πολύ πιο ισχυρός

            γενικά ως hardware δεν είναι κάτι το φοβερό.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • To GOW spot είναι τραγικό. Κάτι μεταξύ fan made και 300 parody.
              Kαι μόλις το κορίτσι τρέχει προς τον Kratos λέω 'πάει το σφάξε κι αυτό'.

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                μόνο; αρκετά μέτριες cpu ένας 4πυρηνος i5/i7 και χωρίς oc είναι πολύ πιο ισχυρός

                γενικά ως hardware δεν είναι κάτι το φοβερό.
                Οταν βλεπεις το 2013 8χρονες ή 7χρονες κονσολες να δινουν μερικα απο τα εντυπωσιακοτερα γραφικα της χρονιας(βαζω και το pc μεσα),με ενα μικρο upgrade θα δεις οργια.
                Ποσο μαλλον οταν οι νεες κονσολες ειναι αρκετα ισχυρες.

                Comment


                • ποια εντυπωσιακά γραφικά είδα το crysis 3 σε pc και ps3 και είναι η μέρα με τη νύχτα εντάξει δεν είναι exclusive αλλά και πάλι το pc κάνει πολύ καλύτερα γραφικά και απο τα exclusive του ps3.

                  Είναι αρκετά ισχυρές σε σχεση με ps3, 360 και θα δούμε μεγάλη βελτίωση αλλά εγώ προσωπικά δεν ξαναπαίρνω κονσόλα αν δεν λυθούνε τα προβλήματα αξιοπιστίας/υπερθέρμανσης.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Προτιμάς δηλαδή να δίνεις ανά 3 χρόνια 500 ευρώ για αναβάθμιση,από το να πάρεις μια κονσόλα με 400 και μετά από 4 χρόνια να την ξαναπάρεις 200;
                    ΙΜΟ αν μπορείς πάρε και Πισί τούμπανο και κονσόλα.Εγώ πισί δε γουστάρω αλλά μέχρι κι εγώ διακρίνω πλέον ότι όλα τα multiplatform βγαίνουν κι εκεί.Αλλά τι γίνεται με τις αποκλειστηκότητες;Για μένα εκεί είναι το ζουμί και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο έχω 3DS και το Vita ακόμα περιμένει.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Το crysis3 του ps3 ειναι χειροτερο και απο το killzone του vita σε γραφικα.Μην συγκρινεις multiplatform παιχνιδια που στην ουσια εκμεταλευονται το μισο hardware.
                      Ποσα παιχνιδια του pc φετος δειχνουν πιο εντυπωσιακα απο gowA,the last of us,beyond2souls?

                      Χαιρω πολυ, υπαρχουν καλυτερα γραφικα στο pc ,δεν ηταν αυτο το point,αλλα οτι γερασμενες κονσολες μπορουν ακομα να δινουν μερικα απο τα καλυτερα γραφικα της φετινης χρονιας.
                      Οταν λοιπον ερθουν οι επομενες, μην εκπλαγεις οταν η εικονα που εχεις φτιαξει στο μυαλο σου με βαση τους αριθμους,δεν θα συμβαδιζει με αυτα που θα βλεπεις.
                      Ειναι διαφορετικη η λογικη των κονσολων.

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Προτιμάς δηλαδή να δίνεις ανά 3 χρόνια 500 ευρώ για αναβάθμιση,από το να πάρεις μια κονσόλα με 400 και μετά από 4 χρόνια να την ξαναπάρεις 200;
                        ΙΜΟ αν μπορείς πάρε και Πισί τούμπανο και κονσόλα.Εγώ πισί δε γουστάρω αλλά μέχρι κι εγώ διακρίνω πλέον ότι όλα τα multiplatform βγαίνουν κι εκεί.Αλλά τι γίνεται με τις αποκλειστηκότητες;Για μένα εκεί είναι το ζουμί και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο έχω 3DS και το Vita ακόμα περιμένει.
                        γιατί λες μόνο για αναβαθμισεις και δεν λες πως τα games στο pc είναι πολύ πιο φθηνά σε σχέση με τις κονσόλες, ας είναι καλά το steam, και έτσι άμα θες να κάνεις και μια αναβάθμιση μαζεύεις λεφτά σιγά σιγά επειδή ακριβώς για να πάρεις το ίδιο game στο pc ξοδευεις τα μισά και ίσως και ακόμη λιγότερα. Είχα πει τις προάλες πως απο το steam τους τελευταίους μήνες αγόρασα πάνω από 20 games με μόλις περίπου 90 ευρώ. Πήρα κάτι witcher 2 με 7,50 ευρώ, το πρώτο witcher με 2 ευρώ τα δύο batman με 10 ευρώ και κάτι ψηλά, ΟΛΑ τα GTA με 7 ευρώ.......κτλ τέτοιες τιμές βλέπεις (αν δεις) με κυάλια στο console gaming. Εγώ αγορασα και πολύ καλό pc (δεν μα αρέσει ο ορος τουμπανο) και ps3 και φυσικά παίρνοντας αυτά δεν πήρα άλλα πράματα που μπορούσα να πάρω πχ ρούχα παπούτσια κτλ γιατί δεν μας περισεύουν λεφτά ειδικά τώρα, έτσι έχω την απαιτηση ότι παίρνω να κρατάει. Το πρώτο παλιο pc το πήρα το 2005, εχει λειτουργήσει άπειρες ώρες και συνεχίζει να λειτουργεί, το ps3 που το πήρα το 2008 με 400 ευρώ κρατησε πέντε χρονια και τα φτυσε έχοντας λιγότερες ώρες λειτουργίες, δηλαδή ήταν/ είναι ενα προιόν με ημερομηνία λήξης καθώς το ylod δεν είναι ενα μεμονωμένο αλλά γενικευμένο πρόβλημα. Βέβαια και οι προηγούμενες κονσόλες της sony ήταν αναξιόπιστες.

                        Άμα λοιπόν η sony δεν φτιάχνει κονσόλες με σοβαρά και καλά υλικά εγώ δεν σκοπεύω να συνεχίζω να αγοράζω κονσόλες με ημερομηνία λήξης. Πήρα δύο ps2 και με το δεύτερο να παρουσιάζει προβλήματα στην ανάγνωση των dvd, πήρα με 400 ευρώ ps3 τα φτυσε, ε ως εδώ ήταν.

                        Απο την άλλη δεν έκανα καμια αναβάθμιση στο pc απο τον οκτώβριο του 2010 παρά μόνο αγόρασα μια υδροψυξη για υπεργχρονισμό της cpu, δηλαδή όσοι λένε πως στο pc χρειάζεσαι αναβαθμιση καθε 5-6 μήνες δεν ξέρουνε τι λένε, γιατι πραματι αμα εξαρχης πάρεις μάπα/απολίθωμα CPU,GPU κτλ και παιζεις pc games ε πράματι τότε κάθε 6 μήνες θα πρέπει να κάνεις αναβαθμιση.

                        Originally posted by hideo View Post
                        Το crysis3 του ps3 ειναι χειροτερο και απο το killzone του vita σε γραφικα.
                        το ξέρω αυτό και αυτόν ήταν το πρώτο που σκέφτηκα βλέποντας το crysis 3 στο ps3 ότι δηλαδή είναι πολύ κατωτερο των Killzone2+3. Aλλά άλλο αυτό και άλλο το γεγονός ότι στο pc υπάρχουνε shooters που οπτικά είναι πολύ πιο μπροστά απο το Killzone, απο όλες τις απόψεις.

                        Originally posted by hideo View Post
                        Ποσα παιχνιδια του pc φετος δειχνουν πιο εντυπωσιακα απο gowA,the last of us,beyond2souls?
                        σχεδόν τα πάντα, ακόμη και το Witcher 2 που κυκλοφόρησε 2011.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Η αξιοπιστια ειναι θεμα και ελπιζω να τα πανε καλυτερα σε αυτην την γενια.
                          Εμενα μου χαλασε το 60αρι πριν 2-3 χρονια.

                          Originally posted by BigBOSS View Post
                          σχεδόν τα πάντα, ακόμη και το Witcher 2 που κυκλοφόρησε 2011.
                          Ηταν ξεκαθαρο αυτο που ρωτησα.Δεν μιλησα για αλλες χρονιες.
                          Εγω θα σου πω ποσα.
                          Ενα.Το crysis3. δεν μπορω να σκεφτω αλλο.

                          Aλλα ακομα και πισω να το πας(2010) και παλι δεν βλεπω πολλα παιχνιδια με εντυπωσιακοτερα γραφικα απο αυτο.
                          Λεπτομερια σε κοντινο

                          scale(Παλαμη του Κρονου/Gaia)



                          Αυτη η γενια γερασε καλα.

                          Comment


                          • rome ii total war, elder scrolls online , νέο metro, heart of the swarm, Company of Heroes 2, τα νέα shooters (το bioshock III θα είναι πολύ μπροστά σε σχέση με τις κονσόλες) γενικά σχεδόν τα πάντα όπως προείπα εκτός απο τυχόν προχειρες μεταφορές τύπου Dark Souls ή Dead Space 3.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Παιδες οκ sony news ειναι το θεμα, μην το κανουμε παλι pcs vs consoles.

                              Comment


                              • Tα multiplatform ειναι καλυτερα σιγουρα.Αλλα δεν βλεπω κατι εντυπωσιακοτερο απο αυτα που σου ειπα γιατι ουσιαστικα ειναι copy paste των console εκδοσεων με καλυτερο IQ και frame rate.
                                Απο αυτα που εβαλες κραταω metro και total war.

                                Bρες μου κατι αναλογο.


                                Τεσπα αυτο που λεω ειναι οτι αν βλεπεις τετοια γραφικα απο αυτες τις κονσολες,με τις νεες θα εκπλαγεις σε βαθος χρονου.

                                Comment

                                Working...
                                X