Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To MQ είναι προχειροδουλεμένο (η καλύτερα προχειροτεσταρισμένο), εγώ έτυχε να βγάλω το Water Temple σε 10 λεπτά επειδή έπεσα σε bug και παρέκαμψα καταλάθος το μισό dungeon.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Εμένα μου φάνηκε το πρώτο water temple άσκημο και δυσκολοκατανόητο, αλλά ούτως ή άλλως όλα τα παιχνίδια τα έπαιζα τότε με walkthroughs, κάτι που ξέκοψα, αφού τα χαλάει όλα.

      Είναι εντελώς ξανασχεδιασμένα τα dungeons ή είναι με λίγες διαφορές;

      Comment


      • Είναι εντελώς ξανασχεδιασμένα και το επίπεδο δυσκολίας των γρίφων έχει ανέβει αισθητά.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment




        • ePSXe is ON.

          Final Fantasy Tactics teh original.

          Μου χουνε βγει τα μάτια στην οθόνη του PCιού, αλλά διάολε αξίζει τον κόπο!

          Comment


          • An den exeis PSP entaksei, alla an eixes thn dynatothta na to kaneis kai dialekses to original, pragmatika tote xaneis para polla.
            H metafrash einai apalefth.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Dεν υπάρχει γνωστός μου να έχει PSP που να μπορώ να δανειστώ. Και να σκάσω 150 ευρά για να παίζω μονάχα ένα game θα ήταν ψιλοfail.

              Το μόνο σοβαρό θέμα που έχω είναι οτι μου έχουν βγεί τα μάτια με τα γραφικά στην TFT. Σχεδόν unplayable είναι, αλλά δυστυχώς για μένα θέλω πολύ να το παίξω.

              Comment


              • Καταπιάστηκα με Final Fantasy 3( aka as 6 ) για SNES. Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ αν και πραγματικά δεν ήξερα τι να περιμένω. Εχω παίξει γύρω στις 7 ώρες και δεν μπορώ να το αφήσω. Btw το soundtrack μέχρι στιγμής είναι υπέροχο ειδικά το theme στο overworld. Καλό άγιο το zsnes αλλά άλλη αίσθηση να παίζω κανονικά στην 14άρα TV( retro pure gaming λέμεεεε) Ο Sabin είναι όλα τα λεφτά λέμε όπως και ο Shadow
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                  Καταπιάστηκα με Final Fantasy 3( aka as 6 ) για SNES. Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ αν και πραγματικά δεν ήξερα τι να περιμένω. Εχω παίξει γύρω στις 7 ώρες και δεν μπορώ να το αφήσω. Btw το soundtrack μέχρι στιγμής είναι υπέροχο ειδικά το theme στο overworld. Καλό άγιο το zsnes αλλά άλλη αίσθηση να παίζω κανονικά στην 14άρα TV( retro pure gaming λέμεεεε) Ο Sabin είναι όλα τα λεφτά λέμε όπως και ο Shadow
                  Μπράβο ρε αρχηγέ, το είπες και το έκανες . Περιμένω εντυπώσεις .

                  Comment


                  • ωραιος mr.burai παιζεις ενα απο τα καλυτερα ff, εκανες καλα που διαλεξες την original εκδοση, μιας και η εκδοση του psx πασχει απο loading times, αν και η εκδοση του gba νομιζω πως ειναι η καλυτερη λογω των extras και του ανανεωμενου script (εγω δυστηχως εχω τελειωσει μονο την εκδοση του psx, δυο φορες και ολας)

                    Comment


                    • Sonic 1 στο HTC Desire (emulator ftw)


                      Γιατι τελικα ειναι τεραστια εμπειρια να εχεις μεσα στο κινητο σου ολη την βιβλιοθηκη των 8-16 bit σε μεγεθος MicroSD...


                      Πουλανε πουθενα μπαταριες που να φορτιζουν απο μονες τους;...
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • Originally posted by Dj Solid


                        Πουλανε πουθενα μπαταριες που να φορτιζουν απο μονες τους;...
                        Check here
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Ωπα Burai, 1η φορα FF VI; Νομιζα πως το ειχες ηδη παιξει.
                          Οντως φοβερη εμπειρια, πραγματικα ολοκληρωμενο παιχνιδι με μια απιστευτα ωριμη σεναριακη προσεγγιση, ιδιως για τα δεδομενα της εποχης.
                          Το καταχαρηκα και τις 2 φορες που το επαιξα (1 στο PSX, 1 στο GBA) και οντως βρηκα μερικους χαρακτηρες απιστευτους (γενικα το cast και η σεναριακη αναπτυξη του καθε χαρακτηρα ξεπερνανε καθε προσδοκια) αλλα κλασικα και οι υπολοιποι τομεις ηταν παρα πολυ καλοι.
                          Το OST οντως προκαλει εντυπωση, κορυφαια character themes, battle themes, boss themes κτλ κτλ (να ακουσεις καποια στιγμη και τα Piano Collections του FF VI).

                          Καλη συνεχεια με το VI λοιπον οπως και να χει.
                          Εγω παλι μολις γυρισα απο 1 εβδομαδα διακοπων και αυριο ξαναφευγω, οποτε τα αφηνω ολα στην ακρη για λιγο καιρο ακομα (ωιμε ).

                          Comment


                          • Κάνω ένα γρήγορο playthrough σε Starcraft και Broodwar. Προς το παρόν είμαι 6η πίστα με Zerg, παίζω όσο πιο γρήγορα μπορώ για να ξεμπερδεύω (τις μισές πίστες τις έχω περάσει στα 35 λεπτά και σχεδόν όλες κάτω από μια ώρα) και μελετώ μερικές στρατηγικές. Είμαι κάθε άλλο παρά έμπειρος παίχτης και θέλω να δοκιμάσω διάφορές μεθόδους στο Broodwar, όπως Valkyrie + Goliath (από τις αγαπημένες μου μονάδες!), Ghost raiding και γενικά πεζικό Terrans, ελάχιστα siege tanks, hydralisk raiding, defilers και μερικές τσαχπινιές των Protoss.

                            Επιτέλους, μετά από πολλή ταλαιπωρία, είμαι σε θέση να παίξω το 2 σε skirmish και campaign. Bring it on!
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Εαν την παλευε το ιντερνετ θα σε πηγαινα μια κοντριτσα... Λες απο Οκτωβρη να χωθουμε Star2;
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • mr.titus με εψησες να το κανω και εγω πρωτου αρχισω το 2 να θυμηθω τι γινεται,ποση ωρα σου πηρε?

                                το τελος του broodwar θυμαμαι ητανε επικο απο την μερια των protoss

                                Comment

                                Working...
                                X