Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πρώτα απ' όλα χαιρετώ τους χρήστες του forum και 2ον όσον αφόρα το shenmue,προσωπικά το θεωρώ και αυτό και το 2 καταπληκτικά games.Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες απλά ίσως ένα απ'τα πράγματα που έχω ακούσει να απωθεί παίκτες είναι ο σχετικά αργός ρυθμός του παιχνιδιού, εάν δεν σου αρέσουν παιχνίδια αυτού του στυλ νομίζω να ξετρελαθείς.

    Comment


    • Hello Zakate.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Hello Zakate! Όπως τα λέτε είναι παίδες!!
        Όντως το μόνο που με πείραζε ήταν τα κάπως πολυάριθμα loading. Το παιχνίδι σε καθηλώνει και δε γουστάρεις να περιμένεις ούτε στιγμή στα loading!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Εγω θα πω μονο ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ στον Burai που το εκανε για αλλη μια φοραα σωστα και τερμαατισε Act Raiser, χεστηκαμε για τα save states, το retro gaming ζει καλυτερα σημερα παρα την εποχη που ηταν οντως state of the art (@@ δηλαδη, την συγκεκριμενη τελικη μαχη την ξερω κι εγω και οφειλω να ομολογησω οτι οντως αποτελει προκληση περισσοτερο για τα νευρα παρα για το gaming skill).
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • Wow thanks. Εντάξει να είναι καλά το emulation βασικά. Η συγκεκριμένη μάχη είναι το μόνο προκλητικό σημείο σε όλο το πρώτο παιχνίδι κι αυτό γιατί τα patterns σε κάποια bosses δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα μιας και το παιχνίδι είχε σχεδιαστεί δίνοντας βάση στη χρήση των spells, κάτι που στην τελική μάχη πάει περίπατο. Τέλος πάντων, έβαλα να δοκιμάσω και το Act Raiser 2 και αν εξαιρέσουμε τον πανέμορφο τεχνικό τομέα είναι ένα action platformer της σειράς με άσχημο έλεγχο και χαζή δυσκολία... Αποφύγετέ το.

            Τώρα έχω βάλει στόχο να τελειώσω το Vagrant Story στο psp( το έχω πάρει από psn) 13 ώρες είμαι και οφείλω να ομολογήσω πως πρόκειται όντως για ΑΑΑ τίτλο. Υπέροχο σε όλα του.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Prwto sou playthrough einai burai?
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Yup. Το έχω ξεκινήσει άλλες τρεις φορές. Την πρώτη το 2001 αλλά δεν είχα καταλάβει και πολλά και το παράτησα στις 4 ώρες. Το ίδιο και τις άλλες δύο. Πλέον πάει ολοταχώς για τερματισμό.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Bravo burai , to paixnidi einai apla koryfh....vlepw exeis arxisei ta top games tou parel8ontos svarna!!!
                  Deus Misereatur...
                  Gloria filiorum patres i.e.m.e
                  Viva los Vatos Locos

                  ---------------------
                  UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                  Comment


                  • Eφυγε σε πολυ χαλαρο ρυθμο αλλη μια φορα το panzer dragoon s@ga.Τελος παιχνιδαρα εβγαλε η team andromeda...all time classic.
                    Deus Misereatur...
                    Gloria filiorum patres i.e.m.e
                    Viva los Vatos Locos

                    ---------------------
                    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                    Comment


                    • Vagrant Story. Περισσότερα στο σχετικό θέμα.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Donpachi στο MAME γύρω στις 2-3 ώρες καθημερινά. Το παιχνίδι είναι διαμαντάκι. Καιρό είχα να απολαύσω τόσο πολύ ένα shooterάκι. Σχετικά απλό σύστημα, ειδικά αν συγκριθεί με μεταγενέστερες δημιουργίες των θεών στην CAVE. Max score που έχω κάνει είναι 2.753.460 στην 1-3 και 50 chain. Δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά έχω βλετιωθεί σε μεγάλο βαθμό από όταν το πρωτοέπιασα όπου έχανα στα μισά του 1-2 Απορώ πόσο καλύτερο είναι το DoDonpachi και φυσικά το Mushi Futari για 360 το οποίο λαμβάνει praise από παντού και θα ήθελα να το δοκιμάσω.

                        Παράλληλα αργά αλλά σταθερά τελειώνω σιγά σιγά με το FF 12.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Για έναν ανεξήγητο λόγο, αναζωπύρωσε η όρεξή μου για το υπέρτατο Mortal Kombat Trilogy. Το τρέχω σε PC Emulator με μηδενικό loading και είναι πραγματική απόλαυση. Το μόνο πρόβλημα του παιχνιδιού είναι η Α.Ι του, που στην ουσία τις περισσότερες φορές "βλέπει" τις κινήσεις του παίχτη και πράττει αναλόγως, δηλαδή νικάει επειδή κλέβει. Παρ' όλ' αυτά επειδή είναι τόσο προβλέψιμη, μπορεί εύκολα κάποιος να μάθει όλα τα κόλπα του CPU.



                          Και ένα βίντεο αφιερωμένο σε όσους υποστηρίζουν πως το ΜΚ2 (που δεν είχε παραπάνω από 2 hit combo) είναι το καλύτερο Mortal Kombat.


                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Είσαι θεός.Το βρήκα για ps1 και ψήνομαι να το τσιμπήσω,παρόλο που αν θυμάμαι καλά,είναι από τους λίγους τίτλους που δεν παίζουν στο ps2.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Και ένα βίντεο αφιερωμένο σε όσους υποστηρίζουν πως το ΜΚ2 (που δεν είχε παραπάνω από 2 hit combo) είναι το καλύτερο Mortal Kombat.
                              Prwta prwta na ypenthymisw pws genika ta MK pote den htan ta games pou poloi nomizoun pws htan, giafto den mou aresoun ws seira genikotera.

                              Meta, to oti yparxoun death combos sto video pou edwses den shmainei pws to paixnidi einai kalo, h kalytero apo opoiodhpote allo ths idias seira, isa isa deixnei pws einai spasmeno kai "poorly programmed"...

                              Makari to Mortal Kombat 2 na eixe mono 2Hit combos, alla afth den einai h alhtheia:




                              Proswxh den yposthrizw pws den yparxoun death combos sta ypoloipa fighting games.... yparxoun kai alloi logoi pou katevazoun to MK stis kathgories twn kalwn fighting.
                              H proswpikh mou apopsh einai pws ontws apo MK to trilogy kai to 2 einai ta 2 kalytera.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Ξεκίνησα το oot στον κύβο, έφθασα στο adulthood.

                                Αμέσως μετά το master quest... Ελπίζω να είναι δύσκολα τα dungeons...

                                Μόνο που συχαίνομαι να σκέφτομαι το Water Temple στο MQ. Ωχχχχ πόσο δυσκολότερο απο το πρώτο;;;

                                Comment

                                Working...
                                X