Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanyard εξαρτάται από το στυλ παιχνιδιού σου. Για τις πίστες 4 -10 για κάθε campaign στο Starcraft υπολόγισε κάτι λιγότερο από μια ώρα για την κάθε μία, με μεγάλο σκόντο για πίστες που λένε "κατάστρεψε αυτό" ή "πήγαινε εκεί". Προσπαθώ να παίζω γρήγορα, οπότε δεν καθαρίζω τελείως τις πίστες, δε φτιάχνω μεγάλους στρατούς, παίζω με απλές και μεσαίες μονάδες και φτιάχνω παράλληλες βάσεις χωρίς σταθερές άμυνες. Αν παίξεις λίγο σοβαρά και είσαι κάπως ικανός (που θα είσαι) σε μια βδομάδα το πολύ αργότερο το έχεις τερματίσει. Το Broodwar σίγουρα θα με καθυστερήσει περισσότερο, και έχω βάλει σκοπό να περάσω την τελευταία πίστα των Zerg χωρίς κωδικούς.

    Η πλάκα που έπαθα με την τελευταία πίστα των Protoss στο Broodwar ήταν πολύ μεγάλη, μου είχε πάρει 6+ ώρες να την καθαρίσω τελείως.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • starcraft kai eimai sthn 6h pista me terrans (prepei na swsw to norad ii).Once more i tell to myself , what a wonderful game...
      Deus Misereatur...
      Gloria filiorum patres i.e.m.e
      Viva los Vatos Locos

      ---------------------
      UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

      Comment


      • Τσίμπησα το Starcraft πριν λίγες μέρες (σε digital μορφή) και παίζω το Terran campaign ώστε να ξέρω τι μου γίνεται όταν πιάσω το SC2.


        Comment


        • SC einai to Soulcalibur
          An thelete na peie Starcraft peite Starcraft please.

          Ah kai WB by the way.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Originally posted by Alexandros View Post
            Τσίμπησα το Starcraft πριν λίγες μέρες (σε digital μορφή) και παίζω το Terran campaign ώστε να ξέρω τι μου γίνεται όταν πιάσω το SC2.
            Έλα στην παρέα μας φαντάρε! Είμαστε 3 άτομα που παίζουμε το Starcraft 1 στο forum - εγώ είμαι στη μέση ακριβώς του Broodwar.

            Μου μπαίνουν επίσης περίεργες σκέψεις για να ξεκινήσω Civilization 5 ή να συνεχίσω κάποιο από τα παιχνίδια που έχω αφήσει στο ράφι.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Teleiosa to Shadow of the Beast
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Pic or it didn't happen.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Έχει μπει Laptop με emulators και pad εδώ πέρα (όπως επίσης και Xbox360 lol).

                  Σε όλο το στρατόπεδο εδώ στον Karavomilos City είμαστε 6 στρατιώτες και οι μισοί έχουμε λιώσει στο Sensible Soccer του Mega Drive. Ο λόχος Παναθηναικοκρατείται κι έτσι παίρνουμε Athens και τα σαρώνουμε όλα.

                  DunisWerzychaSeravakos μπροστά και Frentzeskos στο κέντρο πετάνε φλόγες.

                  Τεράστιο τόπι.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Mega Drive ? Ε ρε τυχεροί !
                    sigpic

                    Comment


                    • Somari αν το έπαιξες με save states σε πιστεύω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Den exoun oi Amiga emulators (i toulaxiston aftos pou epaiza ego) save states
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Εγώ το έπαιξα και το τελείωσα στο megadrive με save states και νόμιζα ότι κι εσύ στην έκδοση megadrive το έπαιξες.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • ΝΒΑ 96 SNES

                            Comment


                            • Originally posted by Loggo View Post
                              Έχει μπει Laptop με emulators και pad εδώ πέρα (όπως επίσης και Xbox360 lol).

                              Σε όλο το στρατόπεδο εδώ στον Karavomilos City είμαστε 6 στρατιώτες και οι μισοί έχουμε λιώσει στο Sensible Soccer του Mega Drive. Ο λόχος Παναθηναικοκρατείται κι έτσι παίρνουμε Athens και τα σαρώνουμε όλα.

                              DunisWerzychaSeravakos μπροστά και Frentzeskos στο κέντρο πετάνε φλόγες.

                              Τεράστιο τόπι.
                              Πόσο μα πόσο τεράστιος...

                              Γιατί Sensible soccer όμως και όχι Kick Off?
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • 'Έτσι!

                                Καλό το Kick Off, αλλά η πιο ρεαλιστική προσέγγιση με το σύστημα που η μπάλα δε μένει στα πόδια του παίχτη (πολύ μπροστά για την εποχή btw), συνεπάγεται learning curve αρκετά μεγαλύτερο από το αντίστοιχο του Sensible Soccer. Όπως καταλαβαίνεις τα παιδιά εδώ δε παίζει να κάτσουν να περάσουν από τέτοιες διαδικασίες.

                                Συν τοις άλλοις, το Kick στερείται δυο βασικών πραγμάτων.

                                Δεν έχει σύστημα one-touch passing για διαστημικό τόπι.
                                Και, φυσικά, δεν έχει Athens με Frentzeskos.

                                Ακόμα και το παλικάρι που έχει φέρει το Xbox360 με το Pro Evolution 6, λιώνει στο Sensible!
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X