Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To quackshot to eixa paiksei prin para polla xronia sto mega drive.
    Poly dyskolo platform gia tis tote ikanothtes mou, mou eixe parei arketo kairo gia na to teleiwsw.
    Agaphmenh pista to karavi me ta fantasmata.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Burai_Fighter View Post
      Μόλις τερμάτισα το Quackshot για το Mega Drive. Πολύ καλό platformer, ίσως το καλύτερο με πρωταγωνιστή τον Donald. Αναφορές στα κλασικά comics, πολυ όμορφα σχεδιασμένοι εχθροί και περιβάλλοντα και το last boss ήταν τέλειο. Το διασκέδασα πάρα πολύ. Super!!
      Άπειρο respect για το γούστο σου,φοβερό παιχνίδι το quackshot και με πολύ ευρηματικά επίπεδα και bosses.Είναι μάλιστα το δεύτερο παιχνίδι που αποκτήσαμε και παίξαμε(μετά το sonic 1)

      Δυστυχώς σήμερα δεν κυκλοφορούν καθόλου αξιόλογα παιχνίδια με ήρωες του ντισνευ αν και αυτό από ότι φαίνεται θα αλλάξει με την κυκλοφορία του επικ μικυ.

      Άντε να δούμε και κανα next gen ducktales να ολοκληρωθούμε σαν gamers.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Αν πάνε όπως τα υπολογίζω, Darkwing Duck και Duck Tales είναι τα επόμενα retro games στη σειρά

        Άντε να δούμε και κανα next gen ducktales να ολοκληρωθούμε σαν gamers
        Απλά θεός.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Αρχηγέ τα είπαμε και από msn, δυνατές επιλογές και σωστές απόψεις. Παράτησες 3 FF για retro βέβαια, αυτό δε στο συγχωρώ .

          Comment


          • Πολύ σωστοί με το Quackshot, θα το δω κι εγώ έτσι για την πλάκα! Το Maui Mallard επίσης είναι κορυφή και το συστήνω σε όσους (ελάχιστους) δεν το έχουν παίξει.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Είχα τελειώσει είτε το Quackshot είτε το Maui Mallard.Βλακείες λέω,ένα άλλο είχα τελειώσει με τον Duffy Duck (καμία σχέση με Disney).Darkwing Duck είναι παιχνιδάρα,το είχα τελειώσει πριν πολλά χρόνια,ενώ το Ducktales το έχω παίξει ελάχιστα (για 2 μέρες μου το είχανε δανείσει μόνο).
              Carpe diem

              Comment


              • To Ducktales το είχα τερματίσει σε μια μέρα σε δανεικό gameboy φίλου όταν ήμουν Ε δημοτικού. Παιχνιδάρα. Το Darkwing πολύ αργότερα σε NES emu.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Egw to Ducktales pou teleiwsa htan daneiko, alla se diko mou gameboy lol
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Για να πω και γω κάτι εντός θέματος έχω τερματίσει νομίζω το Ducktales στο gameboy. Δεν είμαι σίγουρος αν λέμε το ίδιο παιχνίδι βέβαια. Ήσουν ο Σκρουτζ και χοροπηδούσες με τη μαγκούρα και σε κάποια στιγμή πολεμούσες και τη Μάτζικα. Μάλλον κάποιος μου το είχε δανείσει αλλά δε θυμάμαι πώς και τι.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Ολοι τα χουν παιξει αυτα τα παιχνιδια μικροι τελικα .
                      Νομιζω οτι το Duck Tales ειχε και πολυ καλη μουσικη αν θυμαμαι καλα.
                      Το Darkwing Duck παλι δεν το τελειωσα ποτε, μου ειχε φανει πολυ δυσκολο τοτε:/.

                      Το Maui Mallard το χα αγορασει για PC το 1996 αν θυμαμαι καλα, φοβερη αγορα . Νταξει πλακα ειχε, αλλα οκ τοτε υπηρχαν πολυ καλυτερες επιλογες στο χωρο και εκλαιγα τα λεφτα μου (ποια λεφτα δηλαδη, μαλλον την ευκαιρια που ειχα τοτε να παρω ενα παιχνιδι της επιλογης μου μιας και ηταν και Χριστουγεννα ).

                      Comment


                      • Pifff...

                        Τα ducktales τα έπαιζα από εποχή Sega Master System. Ήταν ένα ωραίο platform παιχνιδάκι !
                        sigpic

                        Comment


                        • Ducktales είναι αυτό με το ελικόπτερο στο εξώφυλλο; Κι εγώ μικρός το πάλευα αλλά δεν το είχα τερματίσει ποτέ

                          Comment


                          • Παίζω το super mario kart στο snes!Μιλάμε για το απόλυτο challenging(και cheating) mario kart παιχνίδι.Μόλις ξεκλείδωσα το special cup!Δεν έχει 150cc το παιχνίδι ε?Άλλα unlockables έχει?
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Νομιζω πως τα unlockables σταματανε στο ενα επιπλεον cup.
                              Οντως υπερβολικα αδικο παιχνιδι απο αποψης AI αλλα γι' αυτο το λατρευουμε .

                              Comment


                              • O Luigi πάντα ήταν αντιπαθητικός χαρακτήρας...
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X