Announcement

Collapse
No announcement yet.

Meeting in Athens

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άλλο το ταξιδάκι αναψυχής,να είσαι 7 ώρες στο τρένο και άλλο να ανεβοκατεβαίνεις ανηφόρες για 5 ώρες.Και μετά απ'όλα αυτά να πρέπει να τρέχεις στη Ν. Σμύρνη που για να πας χρειάζεσαι καμιά 500αρια μεταφορικά μέσα.Οκ αν δε σέβεστε τον άλλο,κλάην.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      πρέπει να τρέχεις στη Ν. Σμύρνη που για να πας χρειάζεσαι καμιά 500αρια μεταφορικά μέσα
      τόσο χάλια είναι η συγκοινωνία στην Αθήνα;
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Όχι, αλλά ακόμα δεν υπάρχει τρένο/μετρό στον Κορυδαλλό που μένει ο Altair. Για μένα είναι 5 λεπτά με το αμάξι μέχρι το Φάληρο, παίρνω Τραμ και έφτασα. Suck it !

        Comment


        • Εδώ είναι ο χάρτης με την τοποθεσία του μαγαζιού.



          Με ΜΜΜ το πιο εύκολο είναι Τραμ από οπουδήποτε και κατεβαίνετε στη στάση Αγ. Παρασκευή. Με αυτοκίνητο είναι πολύ εύκολα προσβάσιμη μέσω Συγγρού (270 μοίρες στο ύψος της Καλλιθέας και μετά είναι τυφλοσούρτης) και δεξιά από Λ. Αμφιθέας, συν το ότι βρίσκεται πάνω σε κεντρικό δρόμο της Ν. Σμύρνης οπότε δε χάνεστε εύκολα.

          Για λεωφορεία δεν ξέρω τι παίζει.

          Για να διευκολυνθούμε όλοι, ας πούμε λίγο πώς θα έρθει ο καθένας και με τι μέσο για να εξυπηρετήσουμε ο ένας τον άλλο. Εγώ θα πάω με αυτοκίνητο και μπορώ να εξυπηρετήσω οποιονδήποτε κατέβει Καλλιθέα με ηλεκτρικό και Συγγρού Φιξ με μετρό.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Καμία σχέση με Κορυδαλλό.Εκεί μένει ο Grimmtak.
            Θέλω λεωφορείο μέχρι το μετρό,μετά μετρό μέχρι το τραμ και μετά το τραμ για να πάω εκεί.Ε εντάξει,άμα είναι να κάνω 1μιση ώρα να πάω και μιάμιση ώρα να γυρίσω,να το βράσω.Άσε που εκείνη την ώρα δε θα έχει ΜΜΜ.
            Carpe diem

            Comment


            • Για πες λίγο που μένεις μπας και βολεύει να περάσω να σε πάρω με κάρο να πάμε Φάληρο κατευθείαν. Εγώ είμαι Καμινιώτης και θυμόμουνα οτι είσαι κάπου κοντά. :p

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                Άλλο το ταξιδάκι αναψυχής,να είσαι 7 ώρες στο τρένο και άλλο να ανεβοκατεβαίνεις ανηφόρες για 5 ώρες.Και μετά απ'όλα αυτά να πρέπει να τρέχεις στη Ν. Σμύρνη που για να πας χρειάζεσαι καμιά 500αρια μεταφορικά μέσα.Οκ αν δε σέβεστε τον άλλο,κλάην.

                Για Νεα Σμυρνη λενε τα παιδια, οχι για Σπατα... Το κεντρικα το οποιο ζητας σε σχεση με τη Νεα σμυρνη η διαφορα του ειναι 20 λεπτα (μπορει να λεω και πολυ) με το τραμ.
                Τραμ εχει μεχρι τις 2:30, μετρο μεχρι τις 2:00, το προβλημα σου θα ηταν το λεωφορειο αλλα αυτο θα το ειχες ακομα και κεντρικα οπως το εννοεις εσυ να πηγαιναν τα παιδια.

                Με το να λες οτι δεν υπαρχει σεβασμος επειδη κανονιζουν για Νεα Σμυρνη απλα δημιουργεις εντυπωσεις που δεν εχουν καμια επαφη με την πραγματικοτητα.
                Ουτε κι εμενα μου αρεσει το τραμ και το πιο κοντινο μετρο απο το σπιτι μου ειναι 30 λεπτα περπατημα αλλα δεν θα ζητουσα απο τους υπολοιπους να πηγαιναμε σε κανενα σαπιο μαγαζι στου ψυρρη ή να πηγαιναμε 7 το απογευμα για καφε με τον ηλιο για να αποφυγω εγω το τραμ και το περπατημα.

                Comment


                • Ο σεβασμός δεν υπάρχει διότι αποφασίζετε και διατάζετε χωρίς να ρωτήσετε τους άλλους αν βολεύει.Γιατί και πριν 2-3 χρόνια εκεί κοντά είχαμε πάει αλλά το είχαμε κανονίσει όλοι μαζί.
                  Άστο Chris,λογικά θα είμαι κομμάτια οπότε δεν με βλέπω να τρέχω εκεί πέρα.Αν αλλάξει κάτι θα σου στείλω.
                  edit:30 λεπτά περπάτημα;Πωωωω ταξίδι πραγματικά.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Τελικά δεν βολεύει το πρόγραμμα για Παρασκευή.Θα φτάσω στις 12 παρά...Κυριακή ίσως να είναι καλύτερα..νωρίς όμως..
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Αν καποια προταση δε βολευει, τοτε οποιος θελει ας προτεινει κατι καλυτερο. Ταβερνα που να ναι και της προκοπης και να βολευτουμε Παρασκευη βραδυ ενα σωρο μαντραχαλοι και να ναι και στο κεντρο δεν παιζει.
                      Αν δεν υπαρξουν αλλες προτασεις να κλεισουμε αυριο εκει που ειπαμε να τελειωνουμε.

                      Comment


                      • Δε βλεπω αλλες προτασεις, οποτε αν ειναι προχωραμε σε αυτο που ειπαμε. Θα κλεισω τραπεζι ως το βραδυ, οποιος αλλος ειναι μεσα ας το πει, (το ιδιο ισχυει για οσους ηταν στο ισως) για ωρα ας πουμε κατι του τυπου 21:30 για να φυγει μετα οποιος θελει με την ανεση του με μετρο/τραμ κτλ.

                        Comment


                        • OK, I'm in! Μιλαμε για αυριο ετσι; Υπαρχει περιπτωση να αργησω λιγακι λογω δουλειας αλλα σιγουρα θα ερθω.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ο Paixtis Κυριακή δε θα έρθει;Γιατί κανονίζεται Παρασκευή;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Αν δεις. πιο πάνω λέω ότι δεν θα μπορέσω.Παρασκευή βράδυ θα'μαι εκεί.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Τελικά τι θα κάνουμε;Πείτε να κανονίσω το πρόγραμμά μου.Για Παρασκευή μπορώ πλέον,ίσως να μπορώ και τις άλλες μέρες εντός Σ/Κ απλά πείτε τελικά για πότε,να κανονίσω.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X