Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • εγω θυμαμαι κατι παρομοιο σε σχεδιο και την ιδια μουσικη αλλα με την οδυσσεια.
    sigpic

    Comment


    • Μετά από πολλά χρόνια επιμονής επιτέλους το ξαναβρηκα και ετοιμάζω λουκέτα κ θησαυροφυλάκιο στιλ Σκρουτζ να το κλείδωσω!
      Οργανώνω gaming βραδιά με τον αδερφό μου να θυμηθούμε τα παλιά!

       


      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • To diko sou einai afto sthn fwtografia?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Ναι μόλις το παρέλαβα! Μου λειπουν βέβαια οι ελληνικές μεταφράσεις(νοσταλγία κι έτσι), το στοιχειο αντί για Elf, σώμα και μυαλό, κατάρα του δαιμονικού, λεπίδα του πνεύματος κ.α. μιας κ πήρα την αγγλική έκδοση(η οποία έχει και 12 επιπλέον figs και τις Dark Company missions)
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Afto akrivws tha se rwtousa!
            To diko mou den exei afta ta extras!

            Poso to phres?
            Enas filos mou agorase to Ellhniko 150 evrw!!

            Afto einai to diko mou, to eixa ksanavgalei paliotera nomizw







            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Καλά έκανες και το ξαναεβαλες το δικό σου γιατί το έψαχνα να το δω τις προάλλες και έχουν σβηστές οι παλιές σου εικόνες. Εσύ είσαι για άπειρο ρισπεκτ που το διατηρησες σε τέτοια κατάσταση για τόσα χρόνια. Από το δικό μου δεν είχε μείνει τπτ γτ εγώ ήμουν τότε 8-9 κ ο αδερφός μου 5 οπότε δεν τον ενοιαζε να ασχοληθεί με το game και έπαιζε με τις φιγούρες που τις έχασε όλες η τις έσπασε...
              Μου κόστισε 80€ αλλα η συγκεκριμένη έκδοση- η uk- θεωρείται η πιο σπάνια για το main game- τα expansions και δη τα αμερικάνικα είναι πανάκριβα ειδικά τα frozen horror, wizards of morcar... 150€ μου φαίνονται πολλά αλλα η αλήθεια είναι πως οι ελληνικές εκδόσεις εκεί γύρω παίζουν- αν ήταν και σφραγισμένη λογικό. Το άλλο απωθημένο είναι η Σταυροφορία που την είχα αγοράσει και μέχρι πρότινος είχα στο σπίτι της γιαγιάς μου σε ΑΑ κατάσταση αλλα πλημμύρισε η αποθήκη κ δεν έμεινε τπτ

              Edit:
              Respect για το λιοντάρι με την ουρά σκορπιού από το Dragon Game System aka Dark world;)
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Thn Stavroforia den thn eixa pote egw, alla thn eixe enas filos, den kserw se ti katastash vrisketai twra.
                Exw kai ton pyrgo tou Kellar se expansion, makarei na eixa kykloforisei perissotera edw sthn Ellada, alla den peirazei.
                Twra pou paizw Dungeons and dragons xrhsimopoiw tis figoures, tis portes kai ta epipla ksana.
                Ena Hero Quest panta tha einai xrhsimo

                Eixa kanei kai apopeira na vapsw merikes figoures.




                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Hero Quest, πριαπισμός κανονικός... Ήταν το δώρο του άγιου βασίλη (lol) για την πρωτοχρονιά 92 ή 93 (μπορεί και 94). Ήμουν από 4 έως 6 το πολύ δηλαδή και φυσικά δεν είχα καμία επαφή με την ουσία του παιχνιδιού αλλά αυτό δεν είχε καμία απολύτως σημασία

                  Comment


                  • Kai gia mena etsi htan.
                    To prwto mou RPG, poio prin kai apo to FF7, h to Mystic Quest!
                    Mou to ekane dwro h giagia mou ena xristougenno.
                    Akomh thn sevomai giafto, alles giagiades tha evlepan tous satanades epanw kai tha ekanan 200 vhmata pisw kai euxelaio!!!


                    Ena apo ta comments sto commecial:
                    "eklapsa gamw to kentro ths Ghs..... na sai kala uploader!"
                    Xaxaxa

                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Σχετικά με το HeroQuest ήταν δώρο xmas απο το θείο μου και είχα αγοράσει εκει γυρω και το Dragon Game System. Αυτό που μου είχε κανει εντύπωση ήταν τα τεράστια κουτιά μιλάμε πρεπει να ήταν το μισό μου και βάλε τότε ύψος. Φυσικά μετα απο δυο τρία sessions to dragon game έφαγε σουτ, πολυ στρασακι και απο ουσία μηδέν. Το HeroQuest όμως αν και δεν το ειχα λιώσει- με συμμαθητές έπαιζα κυρίως και με ξαδέρφια και ήμουν πάντα βάρβαρος-ήταν και θα ειναι πάντα η αθώα τρόπος τινα interactive επαφή με το sword and sorcery- μέχρι τότε ειχα σαν σημειο αναφοράς τα Κόναν και το fire and ice. Αναμνήσεις...
                      Γενικά διανυω μια περίοδο που εχω ανακαλύψει ξανά επιτραπέζια που ειχα αγοράσει και πέφτουν αρκετά sessions με γυναίκα και αδερφο , φίλους και περνάω αρκετα καλα. Μπείτε όσοι πιστοί και στο boardgamegeek εχω ανακαλύψει αρκετα επιτραπέζια τα οποία ειναι σαν να παίζεις top video game πχ το Mage Knight.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Akomh thn sevomai giafto, alles giagiades tha evlepan tous satanades epanw kai tha ekanan 200 vhmata pisw kai euxelaio!!!
                        Μου φαίνεται τότε δεν ήταν τόσο ευαίσθητες.

                        Εμείς είχαμε Dragon Game System το οποίο δυστυχώς ήθελε καμιά ώρα να το στήσεις μόνο. Το είχαμε παίξει ελάχιστες φορές δυστυχώς. Πάντως οι φιγούρες, τα κάστρα κλπ ήταν φοβερά. Αγαπημένη μου φιγούρα το στοιχειό (wraith?).
                        Hero Quest νομίζω δεν είχα παίξει ποτέ, με είχαν μικρό και δε με παίζανε. Υπήρχε και ένα που μιλούσε. Τη διαφήμιση τη θυμάμαι πάντως.
                        Τα μόνα παιχνίδια που θυμάμαι να παίζαμε αρκετά πάντως ήταν η MONOPOLY, το Hotel και το Risk (με τα αστεράκια) αν και δεν είμαι σίγουρος πόσο συχνά τελειώναμε την παρτίδα...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Οι μινιατούρες του Dragon Game ήταν όντως εντυπωσιακές αλλα το ίδιο το παιχνίδι ήταν πολύ μέτριο. Η ίδια περιπέτεια κάθε φορά, δυο τρεις gimmickίες με τον καθρέφτη-μυστικό πέρασμα, το σκήπτρο-κουδούνιστρα που αποφάσιζε τη σειρά των ηρώων, οι βάσεις των ηρώων που δείχνουν τη ζημιά, και ένας Κακάς που απλά δεν νικούσε με τπτ...
                          Βέβαια ήταν αρκετά IMO πιο εύκολο και οπτικά εντυπωσιακό- εκ πρώτης- από το HeroQuest και σε γενέθλια επισκέψεις κτλ όλοι αυτό μου ζητούσαν να στήσω αλλα πραγματικά όταν παίζαμε και heroQuest η Space Crusade ήταν πολύ εμφανές το πόσο ανώτερα games ήταν.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Το Θρύλο του Ζαγκόρ λες Straier.Εγώ είχα μόνο το Dragon Game System και είμαι σίγουρος πως είναι σε σχετικά καλή κατάσταση ακόμα.Όντως δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο,αλλά μιας και δεν είχα τίποτε από τα υπόλοιπα μια χαρά το λιώναμε κι αυτό.Αυτό με το κουδουνάκι που λες δεν το θυμάμαι πάντως.Παίζει να το βγάλαμε εκτός κανόνων για να είναι πιο ευχάριστο.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Όχι δε μιλάω για το Θρύλο του Ζαγκορ. Δεν το είχα παίξει ποτέ αλλα θυμάμαι τη διαφήμιση. Αυτό είχε άλλη gimmickια με τον κακό να μιλάει πατώντας ένα κουμπί νομίζω.
                              Καλά δεν επηρέαζε τπτ το σκήπτρο απλώς τη σειρά που παίζανε οι καλοί. Ένα σκήπτρο ήταν με τέσσερις μπίλιες αντίστοιχες των χρωμάτων των χαρακτήρων και το κουνούσε ο Κακάς και η σειρά που καθόντουσαν ήταν αυτή που παίζανε οι χαρακτήρες- ανούσιο δλδ

                              Edit
                              Lol νόμιζα έγραψες Sinclair θα το αλλάξω πάλι σε Burai
                              Ορίστε και τα commercials και ένα extra με ήχους του Ζαγκορ
                              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                              Dwarf! You amuse me... Advert c.1993 for the Legend of Zagor boardgame. This would've been in the ad break during an episode of Knightmare on ITV.

                              O Θρύλος Του Ζαγκόρ,Free mp3 download : https://soundcloud.com/teknopankΜε Αυθεντικούς ήχους ηχογραφημένους κατευθείαν απο την Ελληνική έκδοση Σπάνιο Ηλεκτρο...

                              Και η ελληνική για το Ζαγκορ
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Και δάκρυα κυλούν στο πληκτρολόγιο...

                                Αν και δεν πολυκολλάει, να θυμίσω το Ghost Castle με τη φωσφοριζέ νεκροκεφαλή, το τσεκούρι παγίδα και τις θανατηφόρες σκάλες
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X