Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • τα οπλα ΠΡΕΠΕΙ να ειναι δυνατα και να προκαλουν μακαβριους θανατους για να βλεπουνε ολοι ποσο φριακιστικος ειναι ο πολεμος
    Reason FAIL!
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Δεν γινεται σε ενα στρατοπεδο να μην κανουνε οι φανταροι δουλειες, δηλαδη ποιος θα τις κανει ? ο μονιμος που τοσα χρονια ετρωγε τεντωμα στην σχολη ? ο δοκιμος που 4 μηνες του πινανε το αιμα και τωρα εχει ενα σωρο ευθηνες στο κεφαλι του ? ο ΕΠΟΠ ? ( ΝΑΙ ! )
      Epi aftou, ta pragmata den einai apla, prwta prwta prepei na moirazontai oi efthynes swstotera kai kalytera:
      - Nai oi EPOP einai epagelmaties tou stratou kai prepei na asxolountai me tis perissoteres aggaries tou stratopaidou opws episkeves, vapsimata lantza ktl ktl.

      - Oi kanonikoi stratiwtes prepei kai aftoi na exoun mia anagastikh routina kathariothtas gia na mathoun vasikh ygeiinh (pou pistepste me ligoi kseroun oti ama den sou katharazei h mana sou ta pragmata einai dyskola) paradeigma: o thalamos kai h nohtos xwros tou loxou prepei na einai apokleistikos stous stratiwtes, thn toualeta (efoson yparxei apokleistikh gia ton loxo giati emeis eixame) prepei kai afthn na thn katharizoun oi stratiwtes giati aftoi thn lerwnoun.
      Sto thema kathariothtas den prepei na yparxei ypefthynos, oloi einai ypefthynoi kai prepei na katharizoun me vardies.

      - To goping to kanoun MONON aftoi pou kapnizoun.

      - Oi I-3 aoplo kai I-4 mporoun na vohthoun tous EPOP stis aggareies, den tha prepei na yparxoun parapona edw, ston polemo ta idia tha kanoun, efoson den mporoun na polemisoun.

      - Telos tha eprepe na dinetai sygekrimenos xronos gia na ginontai ola afta kai oxi se akyres stigmes h se xrono anapafshs.

      Afta PREPEI na isxyoun gia tis aggaries genika, apo ekei kai ystera olos o ypoloipos xronos prepei na afierwnetai se ekpaidefsh, eite swmatikh, eite pnevmatikh, h thewria einai eksisou shmantikh!!

      To giati ola ginontai lathos einai kathara thema anthrwpou kai oxi systhmatos, oloi oi goneis pou pernoun thlefwna kai lene: ligo poio malaka ton gio mou, ola ta vismata, oloi oi I-1 pou einai I-7 sto myalo, oloi oi slackers, oloi oi kavlwmenoi aksiwmatikoi kai telos oloi aftoi pou vrizoun ton strato logo anwterhs ideologias einai h panoukla tou Ellhnikou stratou (kai kathe stratou).

      To mono ftaiksimo tou kratous sthn olh idea einai h mh sigourh eksasfalish ths ergasias se kapoion pou douleve prin mpei ston strato (o xamenos xronos pou leme).
      Toulaxiston omws yparxoun polla elafryntika, syn thn meiwsh ths thyteias stous 9 mhnes to kako ginetai akoma poio mikro.

      Opote thn epomenh fora pou tha vrisei kapoios to systhma, as skeftei ligo ti ftaiei prwta.

      τα οπλα ΠΡΕΠΕΙ να ειναι δυνατα και να προκαλουν μακαβριους θανατους για να βλεπουνε ολοι ποσο φριακιστικος ειναι ο πολεμος
      Afth thn taktikh egw den thn kserw an kai den emfivalw pws yparxei se orismenes periptwseis (Hiroshima-Nagasaki???).
      Ayto pou eipe omws o Titus oti ta tyfekia einai sxediasmena gia na travmatizoun kai oxi gia na skotwnoun einai alhtheia, o Ellhnikos stratos protima tis zwntanes apoleies giati einai 3 stoxoi se enan:
      - Proksenei apwleia
      - Anagazei ton strato na mazevei travmaties kai oxi na polema
      - kapoios pou fwnazei apo pono rixnei to hthiko tou exthrou.

      Reason FAIL!
      Thewrhtika 100% mazi sou, alla afth einai h pragmatikothta distyxws kai zoume sthn xwra me tous perissoterous polemous sthn istoria tou anthrwpou.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Originally posted by straier View Post
        Reason FAIL!
        εχμ ναι οκ, για σκεψου ακριβως το αντιθετο, να γινονται πολεμικες συρραξεις και να χρησιμοποιουνται μονο EMP και παλμικα τυφεκια χαμηλης ισχυος με αποτελεσμα ελαχιστους σκοτωμους και αιματα, θα ειχε κανα προβλημα η κοινη γνωμη με αυτο ? Θα πηγαινε το καθε ανεπτυγμενο κρατος και θα εκανε πολεμο με την παραμικρη αφορη για να αποροφησει τα μικρα,ολα αυτα χωρις ιχνος στρατηγικης αφου την μαχη θα την κερδιζε ΠΑΝΤΑ αυτος με την μεγαλυτερη αριθμητικη υπεροχη.

        Comment


        • Προς Ground0: Δε λέω πως ο πόλεμος δεν είναι κάτι που πολύ συχνά συμβαίνει χωρίς να το περιμένεις, Διαφωνώ συγκεκριμένα με αυτό που είπε ο crpl. Ακόμα και Η Χιροσίμα και το Ναγκασάκι ήταν επίδειξη ισχύος από μεριάς της Αμερικής. Δεν ήθελαν να δείξουν πόσο φρικιαστικός είναι ο πόλεμος. Ήθελαν να δείξουν πως έχουν όπλα μαζικής καταστροφής. Αν μη τι άλλο οι μακροπρόθεσμες συνέπειες από τη ραδιενέργεια πήραν μερικά χρόνια μέχρι να φανούν. Το μόνο που βοήθησε είναι στη σημερινή εξαιρετικά αρνητική στάση των Ιαπώνων ενάντια στα πυρηνικά όπλα και γενικά τη στρατιωτική επέμβαση, γεγονός όμως που δεν οφείλεται αποκλειστικά στη ρίψη των πυρηνικών βομβών. Δεν είδα τους Αμερικάνους να επηρεάζονται...
          Προς crpl: Η ιδέα πως υπάρχει έστω και μικρή πιθανότητα να χρησιμοποιούνται τα φρικιαστικά όπλα προκειμένου να προκαλέσουν την κοινή γνώμη και να ζητήσουν παύση του πολέμου δε στέκει πουθενά...
          Σημείωση: Δεν έχω πάει ακόμα στρατό οπότε η γνώμη που έχω σχηματίσει μέχρι τώρα είναι από διηγήσεις. Παρόλα αυτά δε μπορώ να πιστέψω πως το 70% της ζωής ενός φαντάρου είναι δυνατόν αν απαρτίζεται από αγγαρείες. Δυο φορές την ημέρα να καθαρίζω το σπίτι μου και τον κήπο λιγότερο χρόνο θα μου έπαιρνε. Θεωρώ πως είναι θέμα κακού σχεδιασμού. Μπορείς να έχεις 20 άτομα να δουλεύουν σχετικά χαλαρά και να είναι όλα στην εντέλεια και μπορεί να έχεις 100 και να είναι όλα μπουρδέλο... Φυσικά οι διάφορες κατηγορίες ανθρώπων που υπάρχουν στο στρατό και τις οποίες ανέφερε ο Ground0 βοηθούν στη διατήρηση αυτής της κατάστασης, αν και προσωπικά πιστεύω είναι στο χέρι των ανωτέρων αν θέλουν να βάλουν τάξη. Θα προσθέσω όμως και το γεγονός πως αρκετές φορές κονδύλια εξαφανίζονται σε τσέπες αξιωματικών με ότι αυτό συνεπάγεται για την υγιή λειτουργία ενός στρατοπέδου...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Den einai thema kondyliwn, sthn sxolh pou phgaina eimastan ypefthynoi gia ta panta, alla me to pou pathsame ekei mas edwsan na katalavoume pws emeis ZOUME ekei kai pws prepei na peripoioumaste to spiti mas.

            Sta perissotera stratopaida epikratei h fash: Ti le re? Egw tha to vapsw - symazepsw - katharisw? Egw perastikos eimai apo edw, 12 mhnakia kai efyga (twra 9).
            Akou me pou sou lew, oi aksiwmatikoi einai ftiagmenoi gia na dinoun diatages kai oi fantaroi gia na tis agnooun, alla sthn telikh oute o enas oute o allos kanei tipote (giafto trexoume san tous trelous stis epithewriseis) den ftaiei kati sto systhma, kati me tous anthrwpous trexei.

            To ti eksafanizetai se poies tsepes den mporw na to kserw, alla akoma kai etsi na einai pali o klefths ftaiei, oxi to kondylio.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Όταν είσαι αρχηγός μιας ομάδας είσαι υπεύθυνος για να λειτουργεί σωστά. Όσο και να λείπει η όρεξη από τα μέλη της ομάδας οφείλεις να βρεις τα κουμπιά του καθενός και να δουλέψεις όσο καλύτερα γίνεται με το υλικό που έχεις. Ειδικά όταν έχεις απόλυτη εξουσία πάνω στους στρατιώτες... Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο αξιωματικός κάνει ότι μπορεί και φταίνε οι στρατιώτες (εκτός και αν πρόκειται για στρατόπεδο γεμάτο βυσματίες).
              Εννοείται πως φταίει ο κλέφτης και όχι το κονδύλιο (αλίμονο!). Ο αυστηρός έλεγχος όμως της χρήσης των κονδυλίων μπορεί να βελτιώσει την κατάσταση.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο αξιωματικός κάνει ότι μπορεί και φταίνε οι στρατιώτες
                Den eipa egw kati tetoio, oi aksiwmatikoi einai kai aftoi mh xeirotera, eksartatai se poion tha peseis eipame, tha yparksoun aftoi pou fenontai afsthroi alla vlepeis pws kanoun kalh douleia, yparxoun oi kavlwmenoi pou den kanoun katholou kalh douleia alla nomizoun pws einai oi kalyteroi (eideika sto na sou xalane th mera) kai telos yparxoun kai oi xeiroteroi apolous, oi "karieristes" pou apaitoun trela pragmata apo ton stratiwth, parolo pou einai swstos sta kanonika tou kathikonta.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Περπατώ προς την πύλη και πίνω fanta πουτάνα καβύλη σ'αφήνω για πάντα!

                  Αύριο παρουσιάζομαι Θεσσαλονίκη.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Αντε με το καλο κωλοβυσμα...lol
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Μεθαύριο,δηλαδή 17 έφυγα.
                      Λοιπον...λογικα αρχες του μηνος θα παρεις την αδεια ορκωμοσιας.2 πληροφοριες θελω απο σενα.Οταν δεις το ποστ απαντησε αν θες

                      1.Ποτε ακριβως θα φυγετε απο το κεντρο.
                      2.Ειναι μεγαλη(σε αριθμο ατομων) η σειρα σας?

                      Αντε να μας ερθετε σιγα σιγα,γιατι με παει 7 μεσα μια εξω...λολ

                      Comment


                      • 1)Κάτι λέγεται πως θα κάνουμε μια βδομάδα ακόμα εκεί,μετά 3 βδομάδες Λουτράκι για ειδικότητα και μετά άλλες 2 βδομάδες Ναύπλιο προτού φύγουμε για αλλού.
                        2)Είμαστε γύρω στα 700 άτομα,δηλαδή οι διπλάσιοι από όσους περίμεναν.Έτσι μας είπαν τουλάχιστον.
                        3)Σήμερα ορκίστηκα.
                        4)Θα γράψω αύριο περισσότερα γιατί σήμερα δεν την παλεύω και θέλω να πάω και για ταινία.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Επιτελους...πρωτη αδεια(12 μερες) μετα απο αυτην της ορκωμοσιας
                          Ειμαι εξω απο χθες

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            me den exw dei kai polous na xairontai otan erxetai h wra gia kanonikes askhseis, oi perissoteroi koitoun pws na tis apofygoun me 100 diaforetikous tropous.
                            Εδώ έχεις δίκιο. Κάνουμε αγγαρείες και λέμε όλη μέρα είμαστε αγγαρειομάχοι κάνουμε ασκήσεις και ωχ μας γαμούν κτλ....;) Τέλος πάντων εγώ προτιμώ τις ασκήσεις αλλά και τα υπόλοιπα είναι απαραίτητα και γίνονται σε όλους τους στρατούς απλά ίσως εδώ να γίνονται με μια υπερβολή.

                            Τέσπα αν σκοπός στον στρατό είναι να μάθεις να ζεις με άλλα 200 άτομα να τρως μαζί τους, να βαράς με όπλο και να εξοικειωθείς με αυτό, να έχεις πειθαρχεία, και αντέχεις με λίγες ώρες ύπνο εγώ κάτι έμαθα. Τώρα βέβαια εκεί που είμαι είναι τελείως λούφα. Έχω άλλους 4 μήνες και είμαι σε έναν λόxο με 16 άτομα όπου μας έχουν βάλει και TV 1080p με nova. Έχω πάρει και αγροτική άδεια 8 μέρες απο εκεί. Τώρα είμαι σε αυτήν την άδεια. Μέχρι στιγμής, (και με αυτήν την άδεια) έχω πάρει 39 μέρες άδεια και έχω άλλες 21 μέρες. Μια θα πάρω αρχές νοεμβρίου και μια άλλη,14 μέρες, λίγο πριν τα Χριστούγεννα.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Τέσπα αν σκοπός στον στρατό είναι να μάθεις να ζεις με άλλα 200 άτομα να τρως μαζί τους, να βαράς με όπλο και να εξοικειωθείς με αυτό, να έχεις πειθαρχεία, και αντέχεις με λίγες ώρες ύπνο εγώ κάτι έμαθα.
                              Lol gia thn wra den xreiazetai na ksereis tipote allo, eksalou se enan alhthino polemo outws h allws den tha koimasai kai poly
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Ήρθα με άδεια.Παρακάτω καταθέτω την άποψή μου για τον στρατό.
                                Κατ'εμέ είναι μια βλακεία.Χάσιμο χρόνου εντελώς.ΟΜΩΣ!Εφόσον δεν μπορείς να το αποφύγεις,προσπάθησε να πάρεις όσο το δυνατόν περισσότερα από την όλη εμπειρία.Έχει να σου δώσει εφόδια για μετέπειτα,αν και όχι άκρως απαραίτητα.Τουλάχιστον όχι όλα.
                                Έκανα και 2 βολές εώς τώρα.Σε καμία δεν μπορούσα να σημαδέψω αλλά ας παραθέσω τα σκορ μου έτσι για την ποζεριά του θέματος.
                                Βολή στα 100 μέτρα:4/12
                                Βολή στα 200 μέτρα:9/36
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X