Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scatman,για να παρουσιαστεις Νοεμβρη πρεπει να βιαστεις.Η διορια νομιζω ειναι μεχρι τελος Ιουλιου.Παρε στο Στρατολογικο να σου πουν για σιγουρια.Οσο για το θεμα του χαμενου χρονου που λετε,συμφωνω κι εγω οτι χανεις τον χρονο σου αλλα αυτο ισχυει οταν εισαι "ανθρωπος".Οπως μου εχουν πει τοσοι φιλοι και γνωστοι(εγω παρουσιαζομαι τον Αυγουστο),αν κανεις οτι σου λενε και εισαι ενταξει,θα περασεις μια χαρα και αυτο ηταν.Γνωριζω δυο-τρια αλανια οι οποιοι πριν μπουν ηταν σε φαση "δεν μασαω τα αρχιδια μου,ειμαι και γαμω" κλπ.Αυτοι λοιπον οταν απολυθηκαν δεν λεω οτι ειχαν γινει αλλοι ανθρωποι αλλα εβλεπες μια διαφορα τελος παντων προς το καλυτερο επειδη με το να το παιζουν μαγκες,ειχαν φαει τρεξιμο.

    Comment


    • Το μόνο σωστό πράγμα που έχει ειπωθεί για τον στρατό εδώ μέσα και οπουδήποτε γενικά το είχε πει ο Dj.Ότι και να σου πούμε μην μας ακούς γιατί όλα παίζουν ρόλο.Από το τι αξιωματικούς θα έχεις,τι συμπεριφορά έχει ο Διοικητής γενικά κλπ.Πχ αυτό που λέει ο Pritt@r@s έχει μια βάση.Στην μία μου μονάδα, ο Διοικητής τέτοιους τύπους όντως τους έτρεχε,στην άλλη όμως τους είχε μη βρέξει και μη στάξει για να μην του προκαλούν φασαρίες και του στερήσουν το βαθμό που προσπαθούσε τότε να πάρει.
      Γενικά δεν έχει και πολύ νόημα.Όταν πας θα δεις τι θα γίνει.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by straier View Post
        Κανονικά από όσο ξέρω μέχρι τα 30 παίρνεις αναβολή για διδακτορικό. Μέχρι τα 32 πώς το πας;

        Δεν εχω κοιταξει μονος μου το νομο οσον αφορα την αναβολη. Μου ειχανε πει ομως οτι εαν το διδακτορικο ειναι 5 ετων οπως ειναι πολλα τοτε παιρνεις εως 32 ετων. Στα 32 λεει ο νομος οτι πας ενα μηνα βασικη και μπορεις το αλλο να το εξαγορασεις. Παλια ημουν φανατικος του να πηγαινει ο καθενας 1 χρονο στρατο. Οταν αρχισαν να μπαινουν οι φιλοι μου και να μου λενε οτι καθονταν και βαρουσαν μυγες, οτι το μονο που το ελεγες "ασκηση" ηταν να κανεις γερμανικα νουμερα σε σκοπιες + το οτι σχεδον ολοι πηραν 10-15 κιλα και ξεκινησανε το καπνισμα, αλλαξα γνωμη.
        Οσον αφορα το καπνισμα εδω και 2 μηνες το σταματησα και σκεφτομαι μηπως εκανα λαλακια γιατι ακομα με βασανιζει!

        Comment


        • Στο νόμο που είχα διαβάσει (δε θυμάμαι που έχω το pdf τώρα) έλεγε μέχρι 30 χρονών ασχέτως πόσα χρόνια είναι (άλλωστε δεν είναι τόσο ακριβές πόσο θα σου πάρει). Εμένα μου έδωσαν μέχρι το τέλος του χρόνου στον οποίο κλείνω τα 30.
          Αν μάθεις κάτι πιο χειροπιαστό θα με υποχρέωνες να το γράψεις εδώ.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • βρηκα αυτο δεν ξερω ποσο ισχυει!

            Ο νομος 3421/05 λεει: Η αναβολη καταταξης διαρκει μεχρι τη 31η Δεκεμβριου του ετους που συμπληρωνουν τα παρακατω κατα περιπτωση ορια ηλικιας:
            α) 28ο για Α. Ε. Ι, Τ. Ε. Ι για κυριες σπουδες ή μεταπτυχιακό
            β) 31ο για διδακτορικο.

            Εαν καταλαβα καλα εως 30 για κανονικο διδακτορικο ενω ειναι εως 32 για διακεκριμενο διδακτορικο εαν εγκριθει η σχετικη αδεια.

            EDIT: απο τα 100 ατομα που εκαναν αιτημα αναβολης το 2009 για τα 32 χρονια σαν διακεκριμενοι επιστημονες εγκριθηκαν τα 70

            Comment


            • αχ-βαχ...

              Νοέμβρη παρουσιάζομαι, την έσπασα την αναβολή.

              Άντε να το περάσω κι αυτό..

              όταν έρθει ο καιρός θα σας πρίξω
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Έλα ρε συ δεν είναι τίποτα ο στρατός.Αφού το πέρασα εγώ,μπορεί να το περάσει ο καθένας.Απλά πράγματα.;)
                Carpe diem

                Comment


                • scat κοιτα να κρατησεις αρκετα jrpgs του ds και το psp μη τερματισμενα θα τα χρειαστεις απο τον νεομβριο;)

                  κουραγιο στρατος ειναι θα περασει

                  Comment


                  • Κάτσε να δει που θα πάει.Όχι τίποτε άλλο,αλλά κι εγώ που τα είχα κρατημένα δεν είχα σχεδόν καθόλου χρόνο.Όποτε είχα έξοδο,εννοείται πως έβγαινα,μη με χώσουνε πουθενά.Όταν δεν είχα κοιμόμουνα.Μόνο στα φυλάκια έπαιζα και όταν ήμουν ελεύθερος υπηρεσίας ή στο ΣΤΕΠ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Thanks για την εμψύχωση. Είμαι ήδη πολύ αγχωμένος
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        όταν ήμουν ελεύθερος υπηρεσίας ή στο ΣΤΕΠ.
                        γιατί γιωτά πήγες πολλές φορές ΣΤΕΠ;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Σκατμαν ο στρατός δεν είναι πραγματικά τίποτα.Αυτό στο λέει άτομο που ήταν πιο αγχωμένο από εσένα προτού μπει.

                          Στην αρχή είναι ένα ισχυρο σοκ λόγω της ξαφνικής αλλαγής περιβάλλοντος αλλά μετά ένα διάστημα θα συνηθίσεις και ο καιρός θα περάσει γρήγορα.

                          Α και που είσαι;Μην επηρεάζεσαι από τυχόν φίλους/γνωστούς που λένε ότι ο στρατός είναι εφιάλτης και ότι ο καιρός δεν περνάει με τίποτα κ.τ.λ...Η αλήθεια είναι ότι πολλοί φουσκώνουν αυτά που πέρασαν.

                          Χρυσός κανόνας:Αν κάνεις αυτό που σου λένε χωρίς να γκρινιάζεις και να προκαλείς δεν θα έχεις κ α ν έ ν α απολύτως πρόβλημα.Μην πιστεύεις (πιθανόν)έχεις ακούσει για τους αξιωματικούς,ακόμη και ο πιο μαλάκας από αυτούς δεν πειράζει όποιον είναι φιλότιμος και κάνει ότι του λένε χωρίς να προκαλεί.

                          Έχεις καιρό μέχρι τον Νοέμβριο εξάλλου,άραξε και πέρνα καλά ως τότε και ότι απορία έχεις εδώ είμαστε ε;;)


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS View Post
                            γιατί γιωτά πήγες πολλές φορές ΣΤΕΠ;

                            Φυσικά.Η καλύτερη καβάτζα ήταν.Δύο φορές μόνο πήγα κι έμεινα.Την πρώτη δεν ήθελα,αλλά μετά που συνήθισα γούσταρα.Έριξα κάτι ύπνους ξεγυρισμένους,και οι άλλοι βαράγανε σκοπιές μονόωρες φορώντας χλένες.:xp:

                            Εσύ ρε κομάντο δεν πήγες;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ti einai to STEP?
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Όσες φορές κι αν ρώτησα,ΚΑΝΕΙΣ δεν ήξερε να μου πει τι σημαίνουν τα αρχικά.Νομίζω όμως,πως σημαίνουν
                                Στρατιωτικό/ς Τμήμα/Τομέας Επειγόντων Περιστατικών
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X