Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στα Hawk είμαι με αμετάθετο Ι1 Solid οπότε δε με βλέπω να φεύγω από εδώ. Φτάσαμε στα μισά και ατυχώς η εμπλοκή συνεχίζεται, μόνο στη δική μας μονάδα. Γενικά πολύ ζόρικα τα πράγματα, 6.00 με 14.00 δουλειά στο γραφείο, υπηρεσία κανονικά και αδιάλειπτα λόγω εμπλοκής, πολύ λίγος ύπνος, ελάχιστοι έξοδοι. Πολλοί βαράνε αναβολη γιατί δεν την παλεύουνε, άλλοι το παίζουν άρρωστοι, (σχεδόν) όλοι προσπαθούν να φύγουνε με βύσμα και αρκετοί ψάχνονται να βγουν τώρα Ι3 ή πιο κάτω για να σπάσει το αμετάθετο και να πάνε σε καμιά normal μονάδα. Κατά τα άλλα μια χαρά

    Comment


    • Μπαίνω το Μάρτιο beaches!!!Πεζικό Β'ΕΣΣΟ είμαι!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Originally posted by paixtis View Post
        Μπαίνω το Μάρτιο beaches!!!Πεζικό Β'ΕΣΣΟ είμαι!
        που παρουσιάζεσαι παίχτη;

        Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
        Αλλά με της σπουδές κτλ που έχεις σε κάνα 1ο γραφείο σε κόβω οπότε μια χαρά θα την βγάλεις .
        καλά μη νομίζεις πως είναι τόσο καλό να είσαι και σε γραφείο να βγάζεις υπηρεσίες κτλ και να κάνεις και την σκοπιά σου, περίπολο κ.α. έχεις μια ζαλάδα παραπάνω.

        Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
        Καλός πολίτης phantom και καλό υπόλοιπο Imrahil , ο στρατός είναι θέατρο του παραλόγου αλλά το 9αμηνο τελειώνει γρήγορα, αν δεν πας σε καμιά μάχιμη μονάδα βέβαια
        όλως περιέργως τις καλύτερες αναμνήσεις/εμπειρίες καθώς και φιλίες που κρατούνε ως τώρα τις έχω απο τους πέντε μήνες που ήμουν σε μάχιμη μονάδα όπου εκεί βλέπεις κυριολεκτικά τι είναι στρατός και μαθαίνεις πράματα.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Έλα ρε παιχτούρα,γιατί νόμιζα ότι έχεις μπει;
          Καλή θητεία ρε.
          Κι εγώ,τις καλύτερες φιλίες τις έκανα στη μάχιμη μονάδα που ήμουν πάντως.
          Carpe diem

          Comment


          • Ακόμη δν ξέρουμε πού κ πότε ακριβώς.Αναμένουμε..Δν είχα μπει Altair.Μπαίνω τώρα γιατί κόβεται η αναβολή μου κ δν μπορώ να πάρω άλλη δυστυχώς!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Καλά εννοείται ότι στα δύσκολα και στις εμπλοκές δένεσαι, όχι όταν είσαι χυμείο και κάθε μέρα είσαι εξοδούχος με διανυκτέρευση.

              Imrahil, υπομονή ρε, μετά θα λες πως πέρασε έτσι ο καιρός

              Comment


              • Και στις 2 μονάδες,κάθε μέρα εξοδούχος ήμουν.Για την ακρίβεια μας πήγαινε 1 μέσα 2 έξω και μετά κάποια στιγμή που έγινε 1-1 μας κακοφάνηκε.
                Carpe diem

                Comment


                • Έχω κανει και 30-1. Το πιο σύνηθες είναι 10-1 ή 7-1. Για μια βδομάδα μας είχε παει 2-1 και δεν ξέραμε πως να το διαχειριστούμε.

                  Comment


                  • 30-1 είχα φάει κι εγώ μια περίοδο.

                    Θυμάμαι ότι η αντίληψη του χρόνου είχε αλλοιωθεί, ενώ οι μέρες είχαν απλά εξαφανιστεί. Δεν υπήρχε 24ωρο, δεν υπήρχε "χθες" και "αύριο" (lol), δεν υπήρχε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη κλπ, ήταν σαν μια, ενιαία, απέραντη μέρα που δεν έλεγε να τελειώσει.

                    Τι να πω, κουράγιο.

                    Τουλάχιστον παρέα καλή υπάρχει;
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Γενικά αυτός είναι ο στρατός. Κάποιοι που λένε όλη μέρα ύπνος, κατασκήνωση κτλ απλά δεν ισχύει, μπορεί να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις αλλα ο κανόνας είναι άλλος. Προσωπικά δεν μου έτυχε κάτι τόσο άρρωστο (30 μέσα) ούτε όταν έτρωγα τις κρατήσεις αβέρτα κάποια περίοδο, αλλά το πρόγραμμα ήταν τόσο εξουθενωτικό που ακόμα και στην έξοδο μερικές φορές έλεγες να κάτσεις μέσα να αράξεις (στο οποίο βέβαια υπήρχε κίνδυνος να σε χώσουν κι από πάνω!).
                      Και εννοείται όποιος έχει καθήκοντα γραφέα είναι διπλά φορτωμένος, πάντα μιλάμε για τον κανόνα.

                      Καλή συνέχεια!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Kouragio Imrahil, logika n emplokn 8a stamatnsei otav plakwsei n vea essw. To kalo eivai oti feugouv oi meres grngora, xwris va to katalabaiveis idiaitera.

                        To kolpo me to giwtoxarto eivai ligo polu gvwsto. Alla av plakwsouv oi misoi me I3 aoplo 8a eivai perissotera ta skopeta gia tous evoplous.

                        To kako stnv periptwsn pou eisai se stratopedo me ligo kosmo eivai oti exeis "onoma" kai se briskouv ava pasa stigmn.

                        Stn dikia mou tnv periptwsn, otav plakwve emplokn 30 nmerwv bgaivame me e3odoxarta gia kava 4wro kai meta pisw stn maurila. Episns bon8nse to gegovos oti programmatiza tnv adeia mou, dnladn ka8e 1,5 peripou mnva epairva eva 10-15nmero.

                        Kai pali kouragio loipov, n avoi3n 8a ferei ta leledovia!

                        P.s:Sorry gia ta greeklish, alla kanke to briki kai grafw apo 1 moufapad.

                        Comment


                        • Γενικά αυτός είναι ο στρατός. Κάποιοι που λένε όλη μέρα ύπνος, κατασκήνωση κτλ απλά δεν ισχύει, μπορεί να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις αλλα ο κανόνας είναι άλλος.
                          Καλά πολλά μπορεί να λέει ο καθένας για τον στρατό, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι τίποτα δεν είναι σταθερό, τα πάντα μπορούν να αλλάξουν και βυσματικες μονάδες μπορεί να γίνουν μαύρες από την μια σειρά στην άλλη.

                          Και για τα γραφεία που λέτε, ναι έχουν μια ευθύνη παραπάνω αλλά έχουν και τα καλά τους.
                          Εγώ θυμάμαι που ήμουν 310 σειρά στο 34 ΤΥΠ στην Σκύδρα, γραφιάδες έκαναν τα καλύτερα νούμερα, έχαναν πολλές αγγαρείες και την γλύτωσαν από πολλές δουλειές (χτισίματα, κουβαλήματα) σε μια μονάδα που είχαμε τότε ανέγερση υποδομών (κοντέινερς) για τη φιλοξενία εκστρατευτικού–μισθοφορικού στρατού για Αφγανιστάν και μεταστάθμευση ολόκληρης Ταξιαρχίας.

                          Με λίγα λόγια για ένα μηνά είχαμε από το πρωί ως το μεσημέρι "οικοδομή" συν υπηρεσίες-αγγαρείες και 6-1, ένα μήνα κουβάλημα (μεταστάθμευση από Σκύδρα σε Ασσηρο) από 7 το πρωί έως 8 το βραδύ με ξεκούραση μέσα στα Σταγιερ στα 3-4 δρομολόγια Σκύδρα-Ασσηρος. Και μετά καπάκι 30 μέρες μέσα φουλ εμπλοκή σε ένα στρατόπεδο χωρίς ΚΨΜ και μάγειρες, φαγητό που ερχόταν από άλλη μονάδα με 3 ώρες καθυστέρηση και χωρίς τρόπο να αγοράσουμε νερό μέσα στο στρατόπεδο Αύγουστο μήνα και ως μπόνους την καθημερινή επίσκεψη διαρκείας του Μέραρχου ως κράχτη πάνω από τα κεφάλια μας για να μην επισπευσθούν οι δουλειές. Με τους γραφιάδες στα γραφεία τους και στα aircodition, και στο τέλος να παίρνουν και περισσότερες τιμητικές

                          Και όλα αυτά σε μια θεωρητικά καλή μονάδα που απλά κάτι πήγε στραβά για 3-4 μήνες .

                          Με αυτά κι αυτά η 3μηνη απόσπαση μου σε Νατοϊκή άσκηση, με ύπνο σε σκηνή επί 3 μήνες και χωρίς εύκολο τρόπο να φορτίσεις κινητό ήταν με διαφορά η καλύτερη στιγμή της θητείας μου.

                          Comment


                          • Egw na sas pw 4 stratopaida allaksa kai gnwrisa arketa atoma apo alles monades (mexri kai stratonomia ekana gia merika feggaria) kai to sigouro einai oti oloi pistevoun pws ta xeirotera einai se aftous.

                            Apo ekei kai ystera entaksei kai dyskola tha exeis kai efkola tha exeis.
                            Egw proswpika meta thn SEAP opou eimastan 6 mesa 1 eksw (eite apo tis 12 kai meta an epefte Savatokyriako, eite apo tis 7 to apogevma mexri tis 9 to vrady an epefte kathimerinh) poio dyskola perasa sthn Mytilhnh opou eimoun 1 mhna fylakio (xwris eksodo), sta kapakia, 2 evdomades skhnakia kai sta kapakia 1 evdomada volwn, to spiti ekane na me dei 2 mhnes, tsampa to nikiasa

                            H Ksanthi me apozhmiwse me to parapanw omws, den hksera se ti stash na prwtokoimithw
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • to sigouro einai oti oloi pistevoun pws ta xeirotera einai se aftous.
                              Χαχα αυτό είναι τεράστια αλήθεια .

                              Edit: Απλά τα χειρότερο είναι όταν δεν είναι καλά στην μονάδα σου και σου λένε οι εκτός της μονάδας έλα μωρέ ζωαρα κάνετε εσείς :xp:.

                              Comment


                              • Mhn ksypnate enan mpatso pou koimatai.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X