Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koinonikoi logoi einai koinonikes ypoxrewseis nomizw (khdeies, prostaths oikogenias ktl)
    Den eimai sigouros vevaia...
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Loggo View Post
      Είναι το βασικό κέντρο εκπαίδευσης για όσους καλούνται τεθωρακισμένα. Αλλά, όπως και να χει, δεν έχει σημασία το που μένεις.
      Αυλώνα πλέον πηγαίνουν οι πάντες, έχει ΤΘ πεζικό και ακόμα και ειδικοδυναμίτες.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Ναι έχει, τα περισσότερα κέντρα εκπαίδευσης φιλοξενούν τουλάχιστον δυο σώματα. Απλά είναι το μεγαλύτερο κέντρο εκπαίδευσης τεθωρακισμένων.

        Αν σε καλέσουν ΤΘ το πιθανότερο είναι να περάσεις από Αυλώνα. Όπως πχ, αν σε καλέσουν Πυροβολικό, το πιθανότερο είναι να περάσεις από Θήβα, Τεχνικό από Πάτρα, Εφοδιασμού Μεταφορών από Σπάρτη, Υλικού Πολέμου από Λαμία κοκ.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Originally posted by Ryu_gr View Post
          Νομίζω κοιτάνε που μένεις όσον αφορά εκεί που θα παρουσιαστείς.
          Εγώ παρουσιάστηκα 800 χιλιόμετρα μακρια απο εκει που μένω:troll:
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Ναι ειχαμε και εμεις κάποια άτομα από πολύ μακριά. Αδικία γιατί οι περισσότεροι ήμασταν από εκεί κοντά και αυτοί στην άδεια ορκωμοσίας, μέχρι να πάνε και να γυρίσουν είχε τελειώσει η άδεια!
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Σε αυτούς δίνανε οδοιπορικά.
              Carpe diem

              Comment


              • Οι κοινωνικοι λόγοι είναι προφανώς ευρεία έννοια, αλλά σίγουρα δεν έχει σχέση με πολιτικά φρονήματα. Κατά βάση δίνει την ευκαιρία σε κάποιον που κωλύεται να μπει στη συγκεκριμένη εσσο, να μπει στην επόμενη (δίνεται μόνο μια φορά). Μπορεί να δοθεί σχεδόν για το οτιδήποτε, από αυτά που είπε ο g0 μέχρι διπλωματικές, σπουδές, μπαμπά στο νοσοκομείο, οικονομική κρίση, πλειστηριασμό σπιτιού, χρεοκοπία επιχείρησης κ.α., αρκεί να συνοδεύεται από κάποιο σχετικό αποδεικτικό έγγραφο

                Comment


                • Μου ήρθε καινούριο φύλλο πορείας, διάβασα τις οδηγίες αλλά για να είμαι σίγουρος θα ρωτήσω εδώ για να επιβεβαιώσω . Στο μικρο φάκελο βάζω το παλιό φύλλο πορείας (ολόκληρο το πράσινο χαρτί όπως είναι) και την απόδειξή παραλαβής του νέου φύλλου πορείας, και όταν το δώσω στον υπάλληλο των ΕΛΤΑ πρεπει να υπογράψει την απόδειξη (η οποία είναι μαζί με το νέο φύλλο πορείας) .

                  Τον μικρο φάκελο που πως τον κλείνω ; δεν υπάρχει αυτοκόλλητο ή κάτι άλλο, να τον συρραψω ;

                  Comment


                  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                    Τον μικρο φάκελο που πως τον κλείνω ; δεν υπάρχει αυτοκόλλητο ή κάτι άλλο, να τον συρραψω ;
                    Πέρνα του κάνα σελοτέιπ, ξέρω γω;
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                      Τον μικρο φάκελο που πως τον κλείνω ; δεν υπάρχει αυτοκόλλητο ή κάτι άλλο, να τον συρραψω ;
                      και μένα μου ήρθε αρχες Ιανουαρίου.

                      οσο για τον μικρο φάκελο μου είχαν τελειώσει τα συρραπτικά και τον έκλεισα με χάρτινη κολλητική ταινία
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Εγώ τι να πω,που τα κωλόζωα δε μου είχαν μέσα μικρό φάκελο και έψαχνα σα μαλάκας να ακταλάβω τι πρέπει να κάνω.Τελικά το έβαλα σε ένα φάκελο και ξεμπέρδεψα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Οκ thanx, θα το συρραψω και είμαι οκ .

                          Comment


                          • Τρεις και σήμερα ψαράδες..!
                            Στο στρατό πέρασα υπέροχα. Μπορείς να πεις πως, εκτός από το μήνα στο κέντρο και έναν εφιαλτικό μήνα στην 109 ΛΜΕΘ στο απαίσιο νησί της Λέρου, δε ζορίστηκα ιδιαίτερα. Εκτός του ότι ήμουν σπίτι μου τους 7 μήνες από τους 9, γνώρισα καλά παλικάρια και κακά παλικάρια (ευγνώμων και για τα δύο), έμαθα να μαγειρεύω (καθώς έγινα μάγειρας του τάγματος) και τραβήχθηκα από την άσχημη καθημερινότητα στην οποία είχα βουλιάξει.
                            Απολύομαι Πέμπτη, 23 Αυγούστου από Κω.

                            Σε μια σχετική-άσχετη παρένθεση, τα παιχνίδια που τερμάτισα μέσα στη θητεία μου ήταν τα Chrono Trigger, Last Window, Layton: Specter's Flute ενώ προσπάθησα, αποτυχημένα, να τελειώσω το Dragon Quest IX.

                            Comment


                            • Kavlos poliths man
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by Raf View Post
                                Εκτός του ότι ήμουν σπίτι μου τους 7 μήνες από τους 9,


                                ε πως να μην πέρασες καλα;

                                καλος πολίτης
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X