Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raphael View Post
    Πραγματικά λυπάμαι τους ανθρώπους που ζουν σε πόλεις.

    +1.


    Δε θα μπορουσα να μεινω μονιμα σε μεγαλη πολη. Και μιλαω για Αθηνα και Θεσσαλονικη οχι σε τπτ τεραστιες του εξωτερικου, εκει ουτε κατα διανοια. Πολυ χαος.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • Παιδιά, τι καθόμαστε και λέμε; Στην Ελλάδα αυτό δεν θα γινόταν, ο πρώτος μπορεί να μην φώναζε βοήθεια αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να καταλήγαμε να περάσουν απαθή είκοσι άτομα. Ναι, ακόμα και στις μεγαλουπόλεις. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να αισθανόμαστε γαμάτοι και να λέμε ότι οι αμερικανοί δεν έχουν μυαλό, έχει και η ελληνική κοινωνία της δικές της παθογένειες.


      Συμφωνώ.

      Comment


      • Originally posted by Azrael View Post
        +1.


        Δε θα μπορουσα να μεινω μονιμα σε μεγαλη πολη. Και μιλαω για Αθηνα και Θεσσαλονικη οχι σε τπτ τεραστιες του εξωτερικου, εκει ουτε κατα διανοια. Πολυ χαος.
        Kι εγώ. Προτιμώ την ηρεμία, τον καθαρό, αέρα και την φύση.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Έχοντας δει πολλούς άστεγους, μεθυσμένους, πρεζάκια, ψυχολογικά ασθενείς να κοιμούνται, να έχουν γίνει λιώμα, να κυλιούνται στο δρόμο επειδή έτσι απλά τους τη βάρεσε, μάλλον θα έκανα το ίδιο. Έχω δει στη Θεσσαλονίκη τύπο να κοιμάται στη Ναυαρίνου δίπλα σ'ένα λάπτοπ (ανοιχτό) στις 4 τα ξημερώματα, σε ορισμένες κακόφημες γειτονιές του Λονδίνου πηδάς πάνω από τους αστέγους, οι οποίοι απλά κοιμούνται οι άνθρωποι και στο Παρίσι ένας τύπος είχε ξαπλώσει φαρδύς πλατύς έξω από ένα νεκροταφείο και χάζευε τα δενδρύλλια.
          Αν στον συγκεκριμένο κύριο στο βίντεο δε μπορούσα να εντοπίσω κάτι το διαφορετικό, προφανώς δε θα έπραττα και διαφορετικά αφού ο τι είχε κάνει αυτός ο άνθρωπος και το αν ήταν τραυματίας ή όχι δεν αλλάζει τα πράγματα, αν εγώ δεν το γνωρίζω. Αν είχε ταμπελάκι "I just saved someone's life and I am bleeding to death" θα τον βοηθούσα κουβαλώντας τον με τα χέρια αν χρειαζόταν στο νοσοκομείο. Δυστυχώς δεν είχε και ακόμη χειρότερα, ως άστεγος, το παρουσιαστικό του τον τοποθετούσε αυτομάτως σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες, στο μυαλό των περαστικών νοικοκυραίων.

          edit
          @Ramparter: Paramedic; Τι άλλο θα σκαρφιστείς για να καλύψεις το ίνδαλμα των παιδικών σου χρόνων; Παρ'το απόφαση, τον δίνει για να ζήσει. Να χαίρεσαι που δεν τον παίρνει.

          Comment


          • Πράγματι είναι έτσι τα πράγματα, ο άλλος όμως που τον τράβηξε φωτογραφία; Ή ο άλλος που τον περιεργάστηκε;
            Εκεί στέκομαι.

            Ο άλλος λέει τράβηξε φωτογραφία με το κινητό του. Θα νόμιζαν, μάλλον, οι περισσότεροι, πως είναι κάποιο πρεζάκι και τον προσπεράσαν. Αλλά αυτοί που είδαν το αίμα;

            Comment


            • Originally posted by Imrahil View Post
              edit
              @Ramparter: Paramedic; Τι άλλο θα σκαρφιστείς για να καλύψεις το ίνδαλμα των παιδικών σου χρόνων; Παρ'το απόφαση, τον δίνει για να ζήσει. Να χαίρεσαι που δεν τον παίρνει.
              Καταλαβα, εισαι κι εσυ fan του πρασινου Ranger. Ρε παρτε το χαμπαρι, ο Jason ηταν και θα ναι ο αρχηγος της ομαδας.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Συμφωνώ κι εγώ, ο πράσινος ranger ήταν ο καλύτερος γιατί είχε την ασπίδα!
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Με μενα συμφωνεις; Αφου εγω ειμαι με τον κοκκινο...
                  Επισης ηταν θωρακας οχι ασπιδα
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                    Red fans,do a barrel roll.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • LOL ναι ξέχασα οτι ο Jason ήταν ο κόκκινος.

                      - Δεν έχει σημασία, ασπίδα το λέγαμε τότε, άρα ασπίδα είναι και σήμερα.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment




                      • Τουλαχιστον δεινοσαυροι υπηρχαν καποτε, δρακοι οχι ουτε καν στο Καναδα ή στην Αυστραλια... μονο κατι φημες οτι εχουν δει δρακους στο βελγιο...
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Τι μαλακίες βλέπαμε παιδιά...

                            Comment


                            • ANT1 ftw τότε που έβαζε power rangers , έβαζε και Dragonballs , και τώρα σπαμάρει εδώ και μία δεκαετία Κωνσταντίνου και Ελλένης :@

                              Comment


                              • Προσωπικά ήμουν fan, είχα φιγούρες του κοκκινου, λευκού και της κίτρινης. Τώρα όλα αυτά μου φαίνονται τελείως κάφρικα και κιτς, απο άλλη εποχή.

                                Τις εκρήξεις με "δυναμιτάκια" τις έκαναν;
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X