Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kendo. Καλα ο αμα του κοψανε 1300€ του γυμναστη σου ποσα επαιρνε πριν;;;
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Originally posted by Ramparter View Post
      Kendo. Καλα ο αμα του κοψανε 1300€ του γυμναστη σου ποσα επαιρνε πριν;;;
      Πήρε σύνταξη στην Πολεμική Αεροπορία... Κοινώς ο προηγούμενος μισθός ήταν 1800€+.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Ramparter View Post
        Kendo.
        LOL, μ' αρέσει που απαντάς σοβαρά. :xp:
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Παραθέτω ένα video που αναφέρει γεγονότα που ούτε εγώ ήξερα.

          Διαθέσιμα σε .3gp format (για χρήση σε κινητό) στοhttps://spideroak.com/browse/share/castrer/castrer--------------------------------------------------ΟΣΑ ΔΕΝ...
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Originally posted by BigBOSS View Post
            Παραθέτω ένα video που αναφέρει γεγονότα που ούτε εγώ ήξερα.

            http://www.youtube.com/watch?v=jpw8f...eature=related
            Εγώ βλέπω, για άλλη μια φορά, ένα video χωρίς πηγές, το οποίο συνοδεύεται από σχόλια το λιγότερο ενοχλητικά. Πραγματικά, χρειαζόμαστε κι άλλα τέτοια;

            Αυτό BigBOSS, μην παρεξηγηθώ, δεν είναι μομφή προς εσένα. Το πρόβλημά μου είναι με την ύπαρξη αυτών των video. Αν πιστεύεις τα όσα λέει, δικαίωμά σου, αλλά εμένα δε με πείθει. Δεν λέω ότι το απορρίπτω αυτόματα, αλλά έχω κουραστεί με όλους αυτούς τους δήθεν Μεσσίες που μας ανοίγουν τα μάτια. Δε μας λέει και που τα έμαθε όλα αυτά, ο κύριος;
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Δεν είπα να πιστέψεις τίποτα. Πάντως πήραν τον μπούλο όλοι Τούρκοι κομμάντος (που συμμετείχαν στα γεγονότα των ιμίων) πέραν του αρχηγού τους, τον ίδιο χρόνο με το συμβάν. Τυχαίο;
              Υeah right.

              Γεγονός; ναι

              Αν το κάναν Έλληνες αλά Mossad style, το κάναν πολύ καλά, οπότε άδικα ψάχνεις πηγές.

              edit:

              μπορεί να τους καθάρισαν και οι ίδιοι οι Τούρκοι.

              Πάντως τυχαίο δεν είναι. Όπως και να χει, ωραίο το mix.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Το πρόβλημά μου είναι με την ύπαρξη αυτών των video. Αν πιστεύεις τα όσα λέει, δικαίωμά σου, αλλά εμένα δε με πείθει. Δεν λέω ότι το απορρίπτω αυτόματα, αλλά έχω κουραστεί με όλους αυτούς τους δήθεν Μεσσίες που μας ανοίγουν τα μάτια. Δε μας λέει και που τα έμαθε όλα αυτά, ο κύριος;


                Συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ.
                Οι άνθρωποι πολλές φορές λένε ανοησίες, από συμφέρον, από προκατάληψη, από πολλά πράγματα. Ο κόσμος μας είναι γεμάτος ψέματα που καθησυχάζουν και χαϊδεύουν αυτιά. Το θέμα είναι στο σωρό, μέσα από τη μελέτη και την αναζήτηση, κάποιος να βρει την αλήθεια ή αυτό που τέλος πάντων βρίσκεται πιο κοντά στην αλήθεια. Και φυσικά, στοιχειώδες μέσο γι' αυτή τη διαδικασία είναι η διασταύρωση, η επαλήθευση, και αυτό το "video" δε προσφέρει καμία τέτοια προοπτική.

                Comment


                • Τι σχέση έχει το γεγονός των Ιμίων με την κρίση ?
                  sigpic

                  Comment


                  • Ρε μάγκες εγώ είπα να τα πιστέψετε;

                    Το παρέθεσα επειδή μου φάνηκε πολύ εντυπωσιακό για να είναι αληθινό. Αμα ενδιαφέρεστε ψάξτε για το θέμα. Εγώ έδωσα το έναυσμα. Το ότι τους ξέκαναν τους ξέκαναν. Τώρα ποιος το έκανε; δεν είμαι σίγουρος.

                    Μην τα πέρνετε όλα στραβά και κάνετε κήρυγμα.

                    Τannosuke απλώς μου έκανε εντύπωση το video. Aς κλίσει το θέμα εδώ.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Δεν το πιστεύω πως αντιδράς έτσι.
                      Δημοσίευσες μία άποψη και εγώ επιχειρηματολογώ για τη μη εγκυρότητα της άποψής σου επειδή δε με έπεισε (και νομίζω το έκανα με το δέοντα τρόπο).
                      Δηλαδή έπρεπε ή να το βουλώσω ή να πω "δίκιο έχεις";

                      Comment


                      • Αυτο με τα πανό του ΚΚΕ στην ακροπολη το ειδατε ? μα καλα ποσο ΗΛΙΘΙΟΣ πρεπει να ειναι καποιος για να κανει τετοιο πραγμα ? Τι τον νοιαζει τον καταραμενο τουριστα αν το κρατος μας ειναι για τον μπετσο ? Δηλαδη εγω αμα παω στο παρισι θα με νοιαξει αν τα παιρνουν οι πολιτικοι και αν η οικονομια τους παει κατα διαολου ? για τον χαβαλε κανουμε τουρισμο ενιοτε και για να μαθουμε λιγη ιστορια, οχι για να γινουμε κουτσομποληδες, για το ονομα της φουτσας ......

                        Για τις απεργιες μην μιλησω, 2 μερες τωρα η εφορια δουλευει εμενα και τον πατερα μου ψιλογαζι και δεν μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας σωστα εξαιτιας τους, ουτε που θελω να σκεφτομαι τι ζημιες προκαλουνται σε οσους δυσκολευονται να τα βγαλουν περα.

                        Btw αυτες τις μερες νομιζω πως πρεπει να αναθεωρηθουν πληρως οι αποψεις μου, τοσο καιρο νομιζα πως σε αυτη τη χωρα στρατος και εκκλησια περνανε καλα, εως πολυ καλα σε καποιες περιπτωσεις, αμ δε .......





                        Αυτο με τα ημια φαινεται πολυ ενδιαφερον, θα το μελετησω σπιτι που θα εχω και ηχο.

                        Comment


                        • Ασχέτως με τα Ίμια, To video που παρέθεσε ο _Lloyd λέει πως ο όρος "Ελλάδα" και "Έλληνες" είναι κάτι άνευ ουσίας, που χρησιμοποιείται (ακόμη και τώρα) κατά κόρον για να παραπλανεί τον λαό απομακρύνοντάς τον από την συνειδητοποίηση των ταξικών διαφορών των εργαζομένων και των πλουτοκρατών, πράγμα που είναι η κύρια αιτία για την κατάντια του. (Και παρεπιπτόντως, βρίζει την Ελλάδα και χριστοπαναγίες και άλλα πολλά ως απάντηση σε ανεγκέφαλους εθνικιστές που εκτός των άλλων νομίζουν ότι φταίνε οι Αλβανοί και λοιποί μετανάστες επειδή αυτοί δεν βγάζουν αρκετό χρήμα)

                          Αυτό πάνω κάτω, συμβαίνει και τώρα, τώρα εκφράσεις όπως θα "πατάξουμε την φοροδιαφυγή", επίρρηψη ευθυνών από Ν.Δ. σε Π.Α.ΣΟ.Κ και αντίστροφα, κάλεσμα για "σφίξιμο των δοντιών και υπομονή από τους Έλληνες για την Ελλάδα" δεν είναι τίποτα άλλο από παιχνίδια εντυπωσιασμού και στάχτη στα μάτια. Ακόμη και το πως "κατάντησαν την Ελλάδα" το βρίσκω έκφραση γραφική και ανούσια , το θέμα είναι "πώς κατάντησαν τους εργαζόμενους (ή έστω όποιον στο διάολο παράγει πλούτο εδώ μέσα)", το χώμα, τα βουνά και ποτάμια, μην ανησυχείτε, καλά κρατούν.

                          Η απορία μου μέσα σε όλα αυτά είναι τί γνώμη έχει ο Κερστ. Μάλλον θα πει ότι φταίνει οι πολιτικοί, γιατί η οικονομία της Γερμανίας (τυχαίο παράδειγμα) καλά κρατεί, όμως επειδή ισως αυτή η απορία να είναι κοινή για πολλούς θα απαντήσω την εξής μυστηριώδη απάντηση: "οι πολιτικοί δεν είναι μαλάκες."

                          Υ.Γ: Ένα γενικότερο, άσχετο με το ό,τι έχει ειπωθεί (ίσως προφητεία για τα posts που θα ακολουθήσουν), σχόλιο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι το εξής: είναι εντυπωσιακό πως όταν κάποιος οραματίζεται ένα καλύτερο αύριο, ενώ θεωρεί ότι αυτό που σκέφτεται είναι εξωπραγματικό, αντί να το οραματιστεί όσο το δυνατόν καλύτερο μπορεί , θέτει κάποιους περιορισμούς. Ακόμη και στην φαντασία του. Εντυπωσιακό indeed.

                          Μάγε, μιλάω με γρίφους.

                          Edit:

                          Originally posted by crpl_shepherd
                          Αυτο με τα πανό του ΚΚΕ στην ακροπολη το ειδατε;
                          μα καλα ποσο ΗΛΙΘΙΟΣ πρεπει να ειναι καποιος για κανει τετοιο πραγμα ? Τι τον νοιαζει τον καταραμενο τουριστα αν το κρατος μας ειναι για τον μπετσο ?


                          Χαχαχααχαχαχ, πανό ΚΚΕ στην Ακρόπολη; Σοβαρά. ULTRA WIN. Ό,τι πιο WIΝ έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό.
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • Να βάλω ένα quiz?

                            Έστω ότι γίνονται εκλογές αύριο, ποιό κόμμα θα βγει στην εξουσία?

                            Απάντηση : Ν.Δ.

                            Δυστυχώς είμαστε ένα λαός που δεν έχει μάθει να δίνει ευκαιρίες κι έχουμε υιοθετήσει τη λογική άσπρο-μαύρο σε σημείο που όντως αρχίζω να αναρωτιέμαι εάν έχει δίκιο ο Max Keizer περί μαζοχισμού. Δεν καταλαβαίνω... κατεξοχήν συντηριτικοί λαοί π.χ. Άγγλοι έδωσαν διαφορετική πνοή στην πολιτική ζωή του τόπου τους.

                            Οπότε εν μέρει κι εμείς έχουμε ευθύνη αφού επαναλαμβανόμαστε.

                            Ωστόσο, η Ελλάδα αποτελείται κι από ένα σεβαστό ποσοστό νέων. Απ'τους μέχρι 25-26, πόσοι έχουν ψηφίσει πάνω από 2-3 φορές? Φέρουν κι αυτοί ευθύνη που θα επικωμιστούν τη συνολική κατάσταση?

                            ΥΣ - Τα νέα μέτρα είναι κείμενο παρωδίας. Πραγματικά τέτοια ξεφτίλα και πλουσιοχαϊδευτική πολιτική δεν υπάρχει.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Ν.Δ δεν το κοβω για αλλα 8 χρονια τουλαχιστον ( δεν λεω παραπανω γιατι ειμαι εγωιστης και δεν θελω να πεφτω εξω ) , εκτος αμα ειμαστε τοσο μαζοχες οσο λεει ο max ( που ειμαστε ) Με ξενερωνει και εμενα το μεγαλο ποσοστο αποχης ( ηλιθια σταση τελειως ) και αυτο του δικοματισμου, μην ξεχνας ομως οτι σταδιακα πεφτει αυτο το νουμερο, αμα δεις τα ποσοστα που ειχαν πασοκ - ΝΔ το 2004 - 2000 - κ.ο.κ θα το καταλαβεις.

                              Comment


                              • Originally posted by _Lloyd View Post
                                Η απορία μου μέσα σε όλα αυτά είναι τί γνώμη έχει ο Κερστ.
                                Προσπερνώ τις υπόλοιπες παπαριές που λες για 'μένα, οι οποίες προφανώς και έχουν σαν στόχο να με συκοφαντήσουν και ρωτώ: Τι γνώμη έχω εγώ μέσα σε όλα ποια; Αναφέρεσαι στην όλη κατάσταση οικονομικής κρίσης;
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X