Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θα χει τιποτα τσαμπα;
    Do a barrel roll!

    Comment


    • δεν εχω ιδεα αλλα ψηλοψηνομαι, ελα και συ, τωρα που καταρεει το ΠΑΣΟΚ ο προεδρος μας θα ανοιξει την αγκαλια του να υποδεχθει ολους τους απογοητευμενους οπαδους της πρασινης παραταξης.

      Comment


      • Δεν ακουγεται ασχημα, το Πασοκ οντως δε παει καλα, ισως τελικα η δεξια μπορει να χτυπηθει μονο απ'τα δεξια. Παμε να μας γραψουν κιολας, ελπιζω να ερθει και κανενας αλλος απο'δω.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Αν κάποτε σταματήσει να μας διακρίνει αυτή η "κουλτουριαροσύνη" θα πάμε μπροστά σε αρκετά θέματα και ένα από αυτά είναι και αυτό των μεταναστών. Όσο αστείο είναι το έξω οι ξένοι άλλο τόσο είναι και η παιδική χαρά που είμαστε τώρα. Βέβαια στα λόγια όλα εύκολα είναι. Και για να είναι και πιο πειστικά τα λόγια, πάντα θα υπάρχει και ένας φασίστας από πίσω να μας φταίει. Καλά κρασά...

          Εγώ πάλι, αντιμετωπίζω με μεγάλο προβληματισμό άτομα που αναρριχώνται γρήγορα στην πολιτική σκηνή. Είναι τόσο διεφθαρμένος κύκλος, που θεωρώ τουλάχιστον ύποπτο να φτάσει κανείς τόσο νωρίς, τόσο ψηλά, όσο ο Τσίπρας.

          Και δεν νομίζω ο ΣΥΡΙΖΑ να αποτελεί την ελπίδα της διαφάνειας εν γένει. Δυστυχώς, μοιραία, όλο το πολιτικό σκηνικό "βρωμάει". Και ειδικά η αριστερή πλευρά στην Ελλάδα, κάνει εδώ και χρόνια αντιπολίτευση εκ του ασφαλούς, εφόσον ο δικομματισμός δεν καταπολεμείται στην ουσία. Βεβαίως, μέσα μου εύχομαι να σφάλω για το άτομο του Τσίπρα και του κάθε Τσίπρα, αλλά πολύ φοβάμαι πως όταν μιλάμε για πολιτικάντηδες... το παιχνίδι είναι χαμένο.[/b]
          Δεν νομίζω να κοιτάξουμε καν τον Τσίπρα, ο προηγούμενος μας είπε ήδη πολλά. Ο πρόεδρος αριστερής παράταξης με τραπεζικούς λογαριασμούς που οι περισσότεροι ούτε στον ύπνο τους δεν θα βλέπανε. Και δεν το λέω για το από που προήλθαν αυτά τα χρήματα, εγώ δέχομαι ότι είναι νόμιμα και τα έβγαλε με τον ιδρώτα του. Όμως για να δέσουμε με τα πάνω, το θεωρώ κοροϊδία να μιλάς για αριστερά, ανθρώπινα δικαιώματα κτλ την ώρα που έχει τα γκαφρα και αναπαύονται στην τράπεζα για πάρτι σου. Αφού πιστεύεις ότι χρειάζονται βοήθεια δώστην εσύ ο ίδιος (και αυτό ισχύει για όλους, το μόνο που διαφέρει είναι το μέγεθος της βοήθειας που μπορεί να δω΄σει ο καθένας) γιατί έχεις αυτή την απαίτηση από το κράτος;

          Comment


          • Την Πεμπτη γιορταζουμε 7 χρονια ΛΑΟΣ στο fix ψηνεται κανεις?
            [/b]
            Μεσα..

            B) B) B)

            Comment


            • Sub_Zero για να γίνεις απολύτως κατανοητός (άσχετα με το αν εγώ σε πιάνω ή όχι) θα ήθελες να εξηγήσεις προς τι η χρήση του quote; Και με πιο απλά λόγια, συμφωνείς ή διαφωνείς με τα λόγια μου, τα οποία έθεσες ως παράθεση;
              OniBocho Η Θέα μέσα από ένα Ζωντανό Κουτί

              Σ.Π.Ι.Χ. Productions Όραμα, Ιδέες, Αγάπη

              Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it... - Lord Lucifer Morningstar

              Comment


              • Δεν είνα θέμα διαφωνίας ή συμφωνίας. Από τα λόγια σου πήρα αφορμή για να πω κάποια πράγματα τα οποία σχετίζονταν και με όσα είχα γράψει πιο πάνω στο ποστ μου. Μάλλον για να το θέσω και πιο σωστά δεν το έκανα για να απαντήσω σε εσένα αλλά είναι προφανές ότι τα γραφόμενα μου κινούνται στο ίδιο μήκος κύματος με τα δικά σου στο συγκεκριμένο θέμα. Εσύ εξέφρασες κάποια αμφιβολίες για τον Τσίπρα, εγώ μίλησα για τον Αλαβάνο...

                Comment


                • Αυτή τη στιγμή, ο Τσίπρας είναι ίσως ο μοναδικός πολιτικός ο οποίος είναι από συμπαθής μέχρι, στη χειρότερη, αδιάφορος για τον μέσο Έλληνα πολίτη.

                  Μεγάλο κατόρθωμα για όσο κρατήσει.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Παρατηρηση: Ακομη δεν εχουν βγαλει τετραετια αλλο αν πηραν και δευτερες εκλογες.

                    Για τον Τσιπρα τωρα, λεγονται τοσα πραγματα απ'οταν βγηκε που νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο ποσο τον εχουν φοβηθει μερικοι. Ας κοιταξουν να διωξουν τη σαπιλα απ'τις δικες τους παραταξεις αντι να ασχολουνται με καποιον που ακομη δεν εχει προλαβει να δειξει τιποτα.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Simfono me ta legomena sas gia ton Tsipra..
                      Prosopika ton simpatho para ma para poli!!
                      Alla na ton voulonei tora o kakaounakis einai katantia...kai einai kai arxigos komatos? Ase pou stin erotisi oti an pistevei oti mporei na diekdikisei tin prothipourgia apantise oxi...
                      Ekei ta eida ola..

                      Comment


                      • Καλά είπε και απάντησε όχι...είναι καιρός να επιβραβευτεί η ειλικρίνεια, έστω και σαν μια στάση αναμονής....
                        Τώρα για το αν τον βούλωσε ο Κακαουνάκης, δεν είδα τη φάση, οπότε δεν μπορώ να κρίνω...
                        Αν και ο Κακαουνάκης, είναι από τους πιο αντιπαθείς λαικίζοντες και στην τελική αγενείς δημοσιογράφους/σχολιαστές....
                        Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                        Let's just all say the magic words and go back to reality.

                        THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                        Comment


                        • Kala eipe kai apantise oxi?
                          Ayto den mporo na to katalavo..
                          Otan eisai se ena koma den thes to kalitero gia to koma sou?
                          Kai to kalitero den einai h prothipourgia? h kano lathos?
                          Kai Scha simfono sto oti o kakaounakis einai ola ayta pou proaneferes...Alla tora na tou leei tou tsipra sou aresoun ta mila h ta portokalia kai aytos na epanalamvanei oloi tin ora oti tou aresoun ta axladia den einai stasi politikou igeti...Tha mou peis oti akoma den exei perasei kala kala mia vdomada kai arxisame na ton katakrinoume toso entona..
                          Tespa ego eyxome mono na ta paei oso kalitera mporei giati einai kai gamo ta atoma!!
                          Kai elpizo to oti h dimosiotita tou tha pesei se kana 2 xronia na einai mono ena kako oneiro..

                          Comment


                          • Μα συγνώμη ερώτηση ήταν αυτή...ακού μήλα ή πορτοκάλια?!χαχα..
                            Εμένα μου φαίνεται ειλικρινής η απάντηση, γιατί όσο και να ανέβει ο Συριζα, κυβέρνηση μόνος του δεν κάνει...
                            Και ο Τσίπρας το ξέρει καλά αυτό και για αυτό κατ εμέ κρατάει και χαμηλούς τόνους, στο συγκεκριμένο θέμα..

                            Πάντως, χαίρομαι που η εμφάνιση Τσίπρα απομυθοποιήσε και το POLO πουκαμισάκι..
                            Μην ακούσω τώρα από κανέναν ότι οι αριστεροί πρέπει να ντύνονται με αμπέχωνα, σανδάλια και ταγάρια...
                            Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                            Let's just all say the magic words and go back to reality.

                            THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                            Comment


                            • Ροζ εδώ, ροζ εκεί, ροζ και στα υπόγεια δικαστηρίων.
                              http://kojakdaily.blogspot.com/2008/...g-post_04.html

                              Δεν ξέρω τι γνώμη έχετε για τον Φικιώρη. Αλλά μετά από αυτό, τα καρχαρίνια δε παίζει να του ξαναδώσουν λόγο.
                              http://kojakdaily.blogspot.com/2008/...post_9993.html
                              sigpic

                              Comment


                              • Εγώ τον πάω με χίλια τον γιατρό.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X