Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βούκοι
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Originally posted by Strawhat Nikos View Post
      αυτο το καραγκιοζιλικι εγινε στη σχολή μου απο τους Δαπιτες, στα τετοια μου και το πασοκ και η ΝΔ αλλα οταν βλέπεις τόση ανεγκέφαλη πώρωση ειναι να απογοητευσαι απο το μελλον αυτης της χωρας.

      http://www.youtube.com/watch?v=PMPjb...layer_embedded
      Δόξα και τιμή στα ανεγκέφαλα παπαγαλάκια των παρατάξεων.

      Τελικά η ευρηματικότητα των κομματόσκυλων δεν έχει όριο όταν θέλουν να ταπεινώσουν τους πολιτικούς αντιπάλους.(τους ποιους;)Μακάρι να αφιέρωναν λίγη φαιά ουσία και για την αντιμετώπιση των πραγματικών προβλημάτων που βρίσουμε μπροστά μας καθημερινά.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • εχουν φαια ουσια κατα τη γνωμη μου απλως εχουν ξεπουλησει την αξιοπρεπεια τους για μια θεση στο δημοσιο.

        Comment


        • Δείξτε το σε όλους να δουν τι ψήφησαν οι ΠΡΟΔΟΤΕΣΜπορείτε να κατεβάσετε το βίντεο απο ΕΔΩ:http://www1.zippyshare.com/v/71132557/file.htmlήhttp://rapidshare.c...

          Comment


          • Originally posted by Strawhat Nikos View Post
            εχουν φαια ουσια κατα τη γνωμη μου απλως εχουν ξεπουλησει την αξιοπρεπεια τους για μια θεση στο δημοσιο.
            Ναι εχουν βαλει στο ματι τα πολλα λεφτα...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Originally posted by Ramparter View Post
              Ναι εχουν βαλει στο ματι τα πολλα λεφτα...
              To αραλικι ραμπιδη, διοτι σουλευουν μεχρι τις 2 το μεσημερακι, καθισιο τα σαββατοκυριακα διακοπες αβέρτα και εχει ο Θεος. Εγω ειμαι ο μαλακας που παω 10 μέρες διακοπές το χρόνο και κάθομαι μόνο κυριακές.

              τελοςπαντων σε κατι σοβαρό, σήμερα δολοφονήσανε το παλικάρι πουήταν πίσω απο το τροκτικο...

              "Βαρύ πλήγμα στην ανεξάρτητη δημοσιογραφία, στην ειλικρινή παρρησία και στην ελεύθερη κοινωνία η εν ψυχρώ εκτέλεση του δημοσιογράφου Σωκράτη...


              Ειχε δεν ειχε η κάθε αξία και ιδανικό αυτής της χωρας πέθανε και πλέον είμαστε ενα γαμημενο μπουρδελο με εβραιοαμερικάνους Νταβάκους.

              Comment


              • Kαμία αξία δεν πέθανε σήμερα

                Comment


                • Ναι εχουν πεθανει προ πολλου. Παντως οταν βλεπουμε εναν δημοσιογραφο να δολοφονειται καταλαβαινουμε οτι οι υπολοιποι ειναι ζωντανοι επειδη παιζουν καλα το παιχνιδι τους.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Originally posted by Strawhat Nikos View Post
                    Ειχε δεν ειχε η κάθε αξία και ιδανικό αυτής της χωρας πέθανε
                    καλά, κόψε κάτι.
                    these walls built to stand come-what-may
                    lie shattered in the ashes

                    Comment


                    • Originally posted by Strawhat Nikos View Post

                      τελοςπαντων σε κατι σοβαρό, σήμερα δολοφονήσανε το παλικάρι πουήταν πίσω απο το τροκτικο...
                      οι λέξεις [...]ισχυρίζονται[...]ούτε επιβεβαιώθηκε[...]ούτε και αποδείχθηκε[...] είναι άγνωστες να φανταστώ εεε;
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Tι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια;
                        Το εξοργιστικό είναι η μετά θάνατον αγιοποίηση των πάντων. θα μπορούσαν να γραφτούν πολλά αλλά νομίζω θα ήταν καλύτερα να την αφήναμε εδώ την κουβέντα.

                        Comment


                        • Ναι παιδια κι εμενα δε μ αρεσει το τρωκτικο οποτε καλως τον φαγανε, ελπιζω να φανε πολλους ακομη και να μεινουν μονο αυτοι που γραφουν καλα...

                          :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill:
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Originally posted by Ramparter View Post
                            ελπιζω να φανε πολλους ακομη
                            Θέμος, Μάκης, Τατιάνα, αρκούν.
                            these walls built to stand come-what-may
                            lie shattered in the ashes

                            Comment


                            • Αν οι δημοσιογράφοι είχαν την έξωθεν καλή μαρτυρία από την κοινωνία τέτοια φαίνόμενα ούτε αποδεκτά θα ήταν ούτε θα συνέβαιναν σε τόσο μεγάλη ένταση και συχνότητα. Το ότι ο μέσος πολίτης έχει κάνει σύνθημα (και δικαιολογημένα σε πολλές περιπτώσεις) το "αλήτες ρουφιάνοι δημοσιογράφοι" δεν είναι καθόλου τυχαίο. Από εκεί και πέρα, αυτή τη συμπάθεια προς το θύμα δυσκολεύομαι να τη συμμεριστώ πέρα από την καθαρά ανθρώπινη διάσταση (νέος άνθρωπος με μωρό παιδί κλπ). Μιλώντας αυστηρά για τη δημοσιογραφική του ιδιότητα, δε γνωρίζω ούτε την καριέρα του ούτε τις απόψεις του για να διαμορφώσω άποψη. Ποιός ήταν αυτός ο άνθρωπος, ποιές ήταν οι επαγγελματικές του πρακτικές και σε ποιό βαθμό είχε κάνει κάτι ώστε να αποτελέσει στόχο (και μάλιστα όχι τυφλό)?

                              Το μόνο σίγουρο είναι πως παρακολουθούμε για άλλη μια φορά τα ΜΜΕ σε ρόλο γραφείου της ΕΛ.ΑΣ με σπικάζ Πάνου Σόμπολου. Αν δε θέλετε να σας λένε ρουφιάνους να μη συμπεριφέρεστε σαν τέτοιοι κύριοι. Και προσυπογράφω το παρακάτω.

                              Originally posted by Somari View Post
                              οι λέξεις [...]ισχυρίζονται[...]ούτε επιβεβαιώθηκε[...]ούτε και αποδείχθηκε[...] είναι άγνωστες να φανταστώ εεε;
                              Ραμπ δεκτό αυτό που λες αλλά το ζήτημα δεν αφορά το Τρωκτικό ή το Mega ούτε και ένα ξεβοτάνισμα του κήπου της δημοσιογραφίας, αφορά τη γενικότερη λειτουργία του τοπίου.

                              EDIT - έριξα μια ματιά στο "Τρωκτικό" - που το διαβάζω αραιά και που - και έμαθα 5 πράγματα. Ήταν τόσο τρομοκρατικό χτύπημα όσο εξοστρακίστηκε η σφαίρα του Κορκονέα σε ιπτάμενο δίσκο και σκότωσε το Γρηγορόπουλο. Από εκεί και πέρα, με όλα αυτά που είχαν βγει στο Τρωκτικό, θα μπορούσε να είναι ο οποιοσδήποτε πίσω από αυτό. Για τις "δημοσιογραφικές" πρακτικές που ανέφερα παραπάνω, αναθεωρώ σε κάποιο βαθμό ειδικά αν κάποιος θεώρησε πως υπονοώ κάτι αρνητικό για το θύμα. Το "Τρωκτικό" κινούνταν, κατά τη γνώμη μου, στα όρια της μη δημοσιογραφίας (ειδικά από τη στιγμή που είδηση για απολυμένους έμπαινε μετά από είδηση για βυζιά) αλλά αναγνωρίζω πως έβγαλε πάρα πολλά μικρά και μεγάλα θέματα που αλλιώς θα πέρναγαν στο ντούκου.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Το τροκτικό έβγαλε ανακοίνωση ότι όντως αυτός ήταν πίσω από αυτό:
                                «Επίσημα σαν blog σας αναφέρουμε ότι το όραμα και η ιδέα του troktiko. blogspot. com ήταν του Σωκράτη Γκιόλια».

                                Τώρα ρε συ Titus αν δεν ήταν αυτό τρομοκρατικό χτύπημα, θα αρχίσω να πιστεύω σε εξοστρακίσεις πάνω σε ιπτάμενους δίσκους. Πέρα από τη βαλλιστική και το όλο στήσιμο της εκτέλεσης εκεί οδηγεί.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X