Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rampidi εγώ απλά αναδημοσιεύω και δίνω και την πηγή (ο δημοσιογράφος που το έγραψε και το mail του -enet σημαίνει ελευθεροτυπία-)
    Τώρα αν είναι αλήθεια...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Η Γιαννάκου ?άδειασε? τον υπουργό Παιδείας</span>
      <span style="color:#3333FF">
      Δριμεία κριτική εναντίον της κυβέρνησης, που θέλει ?να καταρτίσει νόμους για ν&#39; αλλάξει όσα δεν επετεύχθησαν μέσω της συνταγματικής αναθεώρησης? εξαπέλυσε η πρώην υπουργός Παιδείας σε συνέντευξη που παραχώρησε, χθες το βράδυ, σε εκπομπή της ΝΕΤ.


      ?Είναι δυνατόν μια κυβέρνηση που επιθυμεί να αλλάξει το Σύνταγμα και δεν μπορεί, με ευθύνη της αντιπολίτευσης, να λέει ότι έχει και άλλο τρόπο; Οι νόμοι δεν μπορεί να είναι εκτός Συντάγματος, και, ας είμαστε ειλικρινείς, δεν μπορούν να επιτύχουν τις αλλαγές που θα μας επέτρετε η συνταγματική αλλαγή?, δήλωσε χαρακτηριστικά ρίχνοντας τα βέλη της και σε όλα τα υπουργικά στελέχη, και κυρίως στον υπουργό Παιδείας, που ?άνοιξε? το θέμα των μη κρατικών Πανεπιστημίων, αναφερόμενος σε παράκαμψη του 16.

      Οπως τόνισε: ?Λυπάμαι, αλλά δεν θα συμφωνήσω καθόλου με όσους υπουργούς υποστηρίζουν ότι θα καταρτίσουν νόμους για να αλλάξουν όσα δεν επετεύχθησαν μέσω της συνταγματικής αναθεώρησης?. Οσο για τις πραγματικές δυνατότητες ύπαρξης και λειτουργίας μη κρατικών ΑΕΙ από ΝΠΔΔ απάντησε: ?Εγώ δεν τα πιστεύω αυτά. Είναι πολύ δύσκολο να ιδρύσεις ένα Πανεπιστήμιο, πόσο μάλλον να το φτάσεις σ&#39; ένα επίπεδο?.



      http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=91316024

      Σχόλια;;;
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Eμενα με νοιαζει να μη πειραξουν τους αιωνιους φοιτητες, οσον αφορα τα ιδιωτικα πρεπει να γινουν, γιατι και γω θελω να κανω μεταπτυχιακο και πρεπει σα το μαλακα να πληρωσω τα αντερα μου να φυγω αγγλια, και ποσα αλλα παιδια που θελουν να σπουδασουν κατι και αναγκαζωνται να φυγουν εξω.

        Τωρα η κυβερνηση παει να τα περασει με τριπλα, αφου κανεις δε νιωθει τι να κανει? τα ιδια ειχαμε και με τον αρσενη ο οποιος στη τελικη περασε ενα πολυ καλητερο συστημα οπως αποδειχθηκε.

        Comment


        • Eμενα με νοιαζει να μη πειραξουν τους αιωνιους φοιτητες
          [/b]
          Αυτές οι απόψεις είναι ο λόγος για τον οποίο δεν πάμε μπροστά σαν χώρα. Πάντως με έκανες και γέλασα, πάντα ήθελα να γνωρίσω κάποιον από &#39;αυτούς&#39;.

          γιατι και γω θελω να κανω μεταπτυχιακο και πρεπει σα το μαλακα να πληρωσω τα αντερα μου να φυγω αγγλια
          [/b]
          Εγώ κάνω μεταπτυχιακό στην Ολλανδία και πληρώνω ?1500 τον χρόνο, τα οποία μου δίνει πίσω η (Ολλανδική) κυβέρνηση. Το πανεπιστήμιο είναι top ranked στην Ευρώπη και στον κόσμο και περνάω και πολύ καλά. Οπότε θα έλεγα πρόσεχε τι λες και ψάξτο λίγο το θέμα πριν κάνεις τέτοια σχόλια.



          Comment


          • Αν δεν κανω λαθος, ο νομος ελεγε για τους ηδη αιωνιους οτι θα εχουν περιθωριο αλλα 5 χρονια να ολοκληρωσουν τις σπουδες τους, δηλαδη ενταξει, αμα δε σου φτανουν ουτε 5 χρονια τοτε μαλλον δε θα τελειωσεις ποτε.

            Do a barrel roll!

            Comment


            • Μα καλα, 9-10 χρονια για να βγαλει καποιος μια σχολη; Ποτε θα προλαβουμε; Γιατι μας αγχωνουν ετσι; Ουυυυυ παλι φταιει το συστημα.

              Comment


              • Εγώ κάνω μεταπτυχιακό στην Ολλανδία και πληρώνω ?1500 τον χρόνο, τα οποία μου δίνει πίσω η (Ολλανδική) κυβέρνηση. Το πανεπιστήμιο είναι top ranked στην Ευρώπη και στον κόσμο και περνάω και πολύ καλά. Οπότε θα έλεγα πρόσεχε τι λες και ψάξτο λίγο το θέμα πριν κάνεις τέτοια σχόλια.
                [/b]
                Μιλας Ολλανδικα εκει;
                My blog:Doppel&#39;s Den

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; May 29 2008, 08&#58;32 AM) [snapback]25348[/snapback]</div>
                  Αυτές οι απόψεις είναι ο λόγος για τον οποίο δεν πάμε μπροστά σαν χώρα. Πάντως με έκανες και γέλασα, πάντα ήθελα να γνωρίσω κάποιον από &#39;αυτούς&#39;.
                  Εγώ κάνω μεταπτυχιακό στην Ολλανδία και πληρώνω ?1500 τον χρόνο, τα οποία μου δίνει πίσω η (Ολλανδική) κυβέρνηση. Το πανεπιστήμιο είναι top ranked στην Ευρώπη και στον κόσμο και περνάω και πολύ καλά. Οπότε θα έλεγα πρόσεχε τι λες και ψάξτο λίγο το θέμα πριν κάνεις τέτοια σχόλια.
                  [/b]

                  μην πάω ΤΩΡΑ Ολλανδία

                  τουλάχιστον προσφορές σε games βρίσκεις τίποτα καλό ή να δω αν μπορώ να πάω Αγγλία;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ρε Alexandros, τι τον καρφώνεις τον παράδεισο, θα γεμίσουμε με διάφορους και δεν έχει χώρο και δουλειές για μας.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • εγώ φίλε Όστιν δεν ανήκω στους διάφορους
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Lol Altair.Ta 5 xronia+ kala einai gia mena.Provlepw na tn vgazo tn rimada tn sxolh an tn paro sta sovara vevaia...
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • κι εγώ σε ένα εξάμηνο θέλω να πιστεύω πως θα την τελειώσω.3 μαθήματα ακόμα και Πτυχιακή.άντε ρε γμτ να τελειώνω,έχω και δουλειές
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Esu 3 ego 40 kala eimaste...
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Esu 3 ego 40 kala eimaste...
                              [/b]
                              :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Και γω χαλια τα χω κανει στη σχολη και για να ξεδωσω θα παω στρατο του χρονου, και μαλλον 6μηνο και Αθηνα, που να τρεχω τωρα επαρχιες κλπ.

                                Comment

                                Working...
                                X