Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επιτέλους, μια πολύ καλή Ισπανία! Και guess what, ο Ra?l δεν θα έπιανε σε καμία απολύτως περίπτωση ούτε το ένα δέκατο της απόδοσης του Villa, ο οποίος συνδύαζε άψογα θέαμα με αποτελεσματικότητα. Ο πρώτος μου αρέσει σαν παίκτης, αλλά κατά τα ψέματα, στην εθνική Ισπανίας δεν απέδιδε τα αναμενόμενα, ειδικά τα τελευταία χρόνια. Σαν τον F?bregas ένα πράγμα, που στην Arsenal κάνει δουλειά, αλλά στην εθνική...

    Όσο για την Ιταλία... Αν σας την σπάει το ποδόσφαιρό της μια φορά, δέκα θα πρέπει να σας την σπάει αυτό που έπαιζε η εθνική Αγγλίας μέχρι πριν λίγα χρόνια, που ήταν μακράν πιο γλοιώδες (γκολ στο 5' και μετά 11 παίκτες άμυνα, ούτε καν 9 όπως η Ιταλία). Καλώς ή κακώς, το 2006 η Ιταλία πήρε αυτό που άξιζε για εμένα και περιμένω πως και πως να το ξαναπάρει το 2010 για να ισοφαρίσει την Βραζιλία σε κατακτήσεις.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Ιn before ethniki bashing
      *Παιρνει pop-corn και περιμενει*

      Παντως η Ισπανια με εντυπωσιασε, μακαρι να συνεχισουν ετσι και στα πιο δυσκολα παιχνιδια.
      Καιρο ειχα να ΧΑΡΩ βλεποντας ποδοσφαιρο.
      Το ιδιο και για την Ολλανδια χθες αν και σε μικροτερο βαθμο, αλλα οκ με τετοιο αντιπαλο δεν ειχαν την πολυτελεια να παιξουν και αλλιως φυσικα.

      Comment


      • Πω,πω μιλαμε δεν εχω δει πιο ΑΘΛΙΟ παιχνιδι στην ζωη μου,χωρις καμια δοση υπερβολης.

        Το ματς ηταν καταλληλο για βιντεοσκοπηση ωστε να χρησιμευσει στο μελλον ως νεα μεθοδος βασανισμου κρατουμενων.24 ωρες συνεχομενα προβολη του παιχνιδιου,μεχρι ο υποπτος να αποφασισει να τα ξερασει ολα ή να αυτοκτονησει.

        ΡΕΖΙΛΙ γιναμε παντου και αποδειξαμε περιτρανα ποσο κωλοφαρδοι και αναξιοι ειμασταν που 4 χρονια πριν στεφθηκαμε πρωταθλητες ευρωπης.Τρομαρα μας...

        Comment


        • Δίκαιο το αποτέλεσμα. Βασικά μπορούσαμε να κρατήσουμε το μηδέν, αλλά αυτό θα ήταν άδικο για την Σουηδία, γιατί άξιζε τη νίκη από κάθε άποψη.

          Αν θέλετε τη γνώμη μου, πάντως, την Σουηδία την φοβόμουν πιο πολύ απ' όλους. Η Ισπανία ναι μεν είναι μακράν η ποιοτικότερη με βάση τα όσα έχουμε δει ως τώρα, αλλά πρώτον αυτό δεν το ήξερα πριν μερικές ώρες και δεύτερον είναι μια ομάδα την οποία έχουμε αντιμετωπίσαμε επιτυχώς στο προηγούμενο Euro. Απέναντι στην Ρωσία περίμενα, περιμένω και θα περιμένω νίκη. Ποτέ δεν την είδα ως φαβορί και το παιχνίδι της είναι ό,τι πρέπει για να την ισοπεδώσουμε. Εάν πλακώσουν τα λάθη πάλι, βέβαια...

          ΡΕΖΙΛΙ γιναμε παντου και αποδειξαμε περιτρανα ποσο κωλοφαρδοι και αναξιοι ειμασταν που 4 χρονια πριν στεφθηκαμε πρωταθλητες ευρωπης.Τρομαρα μας...
          [/b]
          Διαφωνώ με κάθε τέτοιου είδους μηδενισμό. Και η Ιταλία στέφθηκε πρωταθλήτρια κόσμου, παρακαλώ, μάλιστα μόλις δυο χρόνια πριν, αλλά χτες έφαγε τριάρα. Οι επιδόσεις ανεβοκατεβαίνουν, ειδικά όταν μιλάμε για γερασμένες ομάδες σαν την δική μας, που μάλιστα βασιζόταν και στην (πλέον προβλέψιμη) τακτική κι όχι στην ποιότητα των παικτών της. Είχαμε και τύχη το 2004, ίσως περισσότερο τύχη παρά επίδοση, αλλά εσύ το πας στο άλλο άκρο...
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment



          • ΡΕΖΙΛΙ γιναμε παντου και αποδειξαμε περιτρανα ποσο κωλοφαρδοι και αναξιοι ειμασταν που 4 χρονια πριν στεφθηκαμε πρωταθλητες ευρωπης.Τρομαρα μας...
            [/b]

            Αν είναι δυνατόν...αμέσως βγήκαν στην επιφάνεια τα εθνικά μας συμπλέγματα?Ρεζίλι και μαλακίες...Ραγιαδισμός, ακόμα και μετά από τόσους αιώνες...
            Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

            Let's just all say the magic words and go back to reality.

            THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

            Comment


            • Δε λεω στο τελευταιο ισως να υπερβαλω,αλλα εχω αλλοθι τα νευρα.
              Ρε παιδια,δεν αντεχα αλλο με αυτο που εβλεπα δηλαδη,ελεος δεν μας λυπουνται?
              Κι αντε,εχω αδικο,οι παικτες με αυτο που εκαναν ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ, τις πασουλες στην αμυνα επι 1 ωρα,πρωτα ρεζιλευουν τους ιδιους και μετα εμας.
              Ακουγα τους Σουηδους να σφυριζουν -δικαιολογημενα- και ντρεπομουν....

              Απλα κακο στους εαυτους μας καναμε και δωσαμε δικαιωματα ωστε να επαληθεφτουν τα οσα ελεγαν οι Ισπανοι το 2004 οτι παιζουμε το χειροτερο ποδοσφαιρο που εχει παιχτει στη διοργανωση...
              Αυτους τοτε τους ετσουζε ασχημα,αλλα μονοι μας τους επιβεβαιωσαμε.

              Και δεν δεχομαι το "μαθανε την τακτικη μας".Στα προκριματικα μια χαρα παιξαμε και περασαμε παναξια χωρις αυτην την οπισθοδρομικη τακτικη.Αντε να παιζαμε ετσι με τους Ισπανους να παω πασο,αλλα την Σουηδια αμα ειμασταν σοβαροι την ειχαμε ανετα.

              Το χειροτερο σημερα,ηταν οτι απλα δεν ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ καν...Λεμε οτι η προσπαθεια μετραει κι ας χανουμε,αλλα οταν λειπει και η προσπαθεια...

              Ερωτηση: Οποιος μου εξηγησει γιατι δεν εβγαζε τον Καραγκουνη κερδιζει λολιποπ.

              Comment


              • Οι επιδόσεις ανεβοκατεβαίνουν, ειδικά όταν μιλάμε για γερασμένες ομάδες σαν την δική μας, που μάλιστα βασιζόταν και στην (πλέον προβλέψιμη) τακτική κι όχι στην ποιότητα των παικτών της.[/b]
                Έτσι είναι και καλύτερα νωρίς η προσγείωση γιατί οι Ισπανοί είναι ακόμη πιο δυνατοί... Περισσότερη επίθεση και ψυχραιμία.
                Προσωπικά χάρηκα, περισσότερο από πείσμα για προσωπικές κόντρες. Μακάρι να στρώσει η Ελλάδα να περάσουν κι οι δυο.

                Χαλαρώστε παιδιά, μπάλα είναι.

                (Όχι και άνετα ρε Sheik, από την υπερβολή στην υπερβολή πας)


                Comment


                • Γιατι σιγα την μπαλαρα που επαιξε η Σουηδια.Ακομα και με μια αθλια Ελλαδα,δυσκολευτηκαν ασχημα,αμα προσπαθουσαμε λιγακι το λιγοτερο θα ηταν η ισοπαλια.

                  Comment


                  • Sheik και εγώ είμαι λίγο στεναχωρημένος..απλώς δεν είναι σωστό να μιλάμε για ρεζίλια κτλ και να ακυρώνουμε τον άθλο του 2004..
                    Πιο πολύ με πείραξε εμένα, η έλλειψη πάθους από πολλούς παίχτες..περπατάγαν μες στο γήπεδο και στην μπάλα πηγαίναν χαλαρά..Aντζας. Γιουρκας, Κατσουράνης, Αντωνάκης Νικοπολίδης (και δεν μιλάω γι ατην φάση του γκολ/αλλά για τις εξόδους του)
                    Επίσης από το 70 και μετά, όλοι κλατάρανε...

                    Νομίζω πως η σοβαρότητα, η προσήλωση και το πάθος πήγαν περίπατο, μαζί με το θάρρος του Ρεχαγκελ...
                    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                    Let's just all say the magic words and go back to reality.

                    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                    Comment


                    • Απλα κακο στους εαυτους μας καναμε και δωσαμε δικαιωματα ωστε να επαληθεφτουν τα οσα ελεγαν οι Ισπανοι το 2004 οτι παιζουμε το χειροτερο ποδοσφαιρο που εχει παιχτει στη διοργανωση...
                      Αυτους τοτε τους ετσουζε ασχημα,αλλα μονοι μας τους επιβεβαιωσαμε.
                      [/b]
                      Πρέπει να αποφασίσουμε τι θέλουμε, τίτλους ή καλό ποδόσφαιρο; Προτιμάμε να είμαστε μια μικρή Ιταλία (ποδόσφαιρο που όλοι το μισούν, αλλά δίκαιες νίκες) ή μια μικρή Ολλανδία (ποδόσφαιρο που όλοι το σέβονται, αλλά αποτέλεσμα μηδέν - αναφέρομαι στην Ολλανδία των περασμένων είκοσι ετών, όχι την φετινή);

                      Και δεν δεχομαι το "μαθανε την τακτικη μας".Στα προκριματικα μια χαρα παιξαμε και περασαμε παναξια χωρις αυτην την οπισθοδρομικη τακτικη.Αντε να παιζαμε ετσι με τους Ισπανους να παω πασο,αλλα την Σουηδια αμα ειμασταν σοβαροι την ειχαμε ανετα.
                      [/b]
                      Οι δικοί μας στα προκριματικά δεν είχαν να αποδείξουν τίποτα (μετά το πατατράκ του Mundial) κι έπαιζαν ενάντια σε ομάδες "βολικότερες" απ' ότι η Σουηδία. Τώρα, τα δεδομένα άλλαξαν άρδην. Μην ξεχνάτε, όμως, ότι έχουμε δει μόνον έναν αγώνα έως τώρα και ότι κακούς αγώνες είχαμε και στα προκριματικά.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Αυτο το οποιο δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου ηταν η τακτικη με τις βαθιες μπαλιες. Λες και γυρισαμε παλι καπου στο 2000 οπου περιμεναμε μια φαση για να βαλουμε κανενα γκολ μπας και γινει τιποτα... Οχι, οχι και παλι οχι!

                        Το κακο σημερα ηταν ακριβως αυτο: το οτι δεν θελαμε να παιξουμε ποδοσφαιρο. Κατι παιζαμε, κατι με μια μπαλα στα ποδια, αλλα ποδοσφαιρο ΔΕΝ ηταν. Καμια κινητικοτητα, καμια προσπαθεια για δημιουργια και φυσικα ηρθε και το αναλογο αποτελεσμα.

                        Βεβαια η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα ματς ελληνικου πρωταθληματος ειναι πολυ χειροτερα απο αυτο το παιχνιδι, οποτε οι μηδενισμοι δεν εχουν θεση ακομα στην κουβεντα. Ουτε και τα νευρα φυσικα. ΟΚ, ηταν το πρωτο παιχνιδι. Παμε παρακατω.

                        Οσο για τους παικτες: δεν εχω δει ποτε μου χειροτερο Γιουρκα, ο Χαριστεας δεν ξερω τι ακριβως εκανε στο γηπεδο, οπως επισης και ο Τοροσιδης, οπου καποιος θα πρεπει να του μαθει του παιδιου να κανει σεντρες. Σαν αυτη του Δελλα, που παραλιγο να μπει αυτογκολ.

                        Απο την αλλη ο γνωστος Καραγκουναρος, ο οποιος παιζει μπαλα για την καυλα και την φανελα του ακομα και με 50 πυρετο, πολυ καλος ο Κυριακος ο οποιος εκανε μονο μια παπαρια και φαγαμε το γκολ απο τον ΚΩΛΟΠΑΙΔΑΡΑ ΤΗΣ ΙΝΤΕΡ και απο εκει και περα τιποτα. Μηδεν.

                        Ας μην μιλησω βεβαια για το δευτερο γκολ, το οποιο μου θυμισε κατι καταστασεις του Ολυμπιακου με Ροζεμποργκ, Ανατολακηδες και Νικοπολιδηδες...

                        Ας ξεχασουμε αυτο το παιχνιδι και ας παιξουμε μπαλα, γιατι εχουμε αποδειξει οτι μπορουμε να παιξουμε
                        μπαλα, και μαλιστα καλη μπαλα. Απλα ηρεμια...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Ακριβως...

                          Επισης αυτο που με νευριαζε ακομη περισσοτερο ηταν που ο Bερνικος ηρωα ανεβαζε,ηρωα κατεβαζε τον Καραγκουνη.Κουραστηκαν απιστευτα λεει οι παικτες ,δεν εχουν δυναμεις κλπ.Μα αφου δεν ετρεξαν στιγμη...

                          Comment


                          • ο Χαριστεας δεν ξερω τι ακριβως εκανε στο γηπεδο
                            [/b]
                            Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ πρώτη φορά βλέπω τον Χαριστέα να μην είναι η γλάστρα που θα βάλει μόνο το γκολ και τέλος. Πήρε τη μπάλα μπροστά, κινήθηκε όμορφα και όλο και κάτι θα μπορούσε να κάνει, πράγμα που το βλέπουμε σπάνια από αυτόν τον παίκτη και συγκεκριμένα για πρώτη φορά σε τελική φάση Euro.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Ρε Sheik δε σου είπα ότι οι Σουηδοί παίξαν μπαλάρα. Αλλά επειδή τους παρακολουθώ από μικρός αυτά μπορούν να κάνουν. Αντεπιθέσεις, πολύ τρέξιμο και κανά αστέρι μπροστά όταν χρειαστεί. Μην τα απαξιώνεις όλα. Και ναι δυσκολεύτηκαν αλλά ποιος παίρνει άνετε νίκες σήμερα. Δες και πόσες ευκαιρίες έγιναν από τις δυο πλευρές.

                              Ο Χαριστέας αν είχε δεχτεί κάποιες ασίστ σίγουρα θα έβαζε γκολ σήμερα. Έτσι μου φαινόταν τουλάχιστον.
                              Προτιμώ ποιοτικό ποδόσφαιρο κι ας μην ξαναπάρουμε τίτλο. Προτιμώ μια πορεία με αξιοπρεπείς εμφανίσεις και λίγες γκρίνιες.

                              Και ξαναλέω: "Χαλαρώστε παιδιά, μπάλα είναι".




                              Comment


                              • Καλα Χρησταρα θα μας τρελανεις τελειως!!!

                                Οποιος εχει δει Χαριστεα με τον Αρη ξερει πολυ καλα τι εννοω. Το παιδι απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ εκει που επαιζε σημερα. Και δεν μπορω ακριβως να καταλαβω γιατι καταφευγουμε σε τετοια ημιμετρα σαν ομαδα. Ενα 4-4-2 με εναν αμυντικο μεσο και εναν επιθετικο μεσο νομιζω οτι ειναι πολυ ταιριαστο σε αυτη την ομαδα, η οποια συνηθιζει να παιζει μονο απο τα πλαγια. Φορτωνεις τα δυο σου ακρα και εχεις και δυο καθαρους επιθετικους ή εναν εντελως επιθετικο περιοχης και εναν για λιγο πιο εξω για να κανεις την δουλεια.

                                Να πω επισης το εξης: ποσες αλλαγες εκανε ο Ρεχαγκελ σημερα; Μια στο ημιχρονο με τον Σαμαρα,και αλλη μια με τον Δελλα και τον Αμανατιδη. Σας φανηκαν καλες επιλογες; Γιατι προσωπικα δεν πιστευα αυτο που εβλεπα στην αρχη του δευτερου ημιχρονου. Κανονικα, ΓΙΑ ΜΕΝΑ, θα επρεπε να βγει ο Καραγκουνης και να μπει ο Αμανατιδης ή ο Γιαννακοπουλος και μετα να βγει ο Χαριστεας και να μπει ο Σαμαρας. Και αυτα στο ημιχρονο μαλιστα.

                                Α ρε, τσαμπα τα εχουμε τοσα χρονια τα γαλονια στο FM????????? lol
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X