Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τηλεοραση δε βλεπω οντως (κακες συνηθειες).
    Επισης δε διαβαζω αθλητικες εφημεριδες .

    Internet για ενημερωση και κατα τ' αλλα βλεπω τα περισσοτερα παιχνιδια.
    Παντως ουτε που μου περασε απ το μυαλο οτι αυτη η απροσωπη Γερμανια μπορει να φτασει ψηλα.

    Comment


    • Παντως ουτε που μου περασε απ το μυαλο οτι αυτη η απροσωπη Γερμανια μπορει να φτασει ψηλα.
      [/b]
      Κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω με ποια λογική την θεωρού(σα)ν φαβορί, αλλά δε βαριέσαι...
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω με ποια λογική την θεωρού(σα)ν φαβορί, αλλά δε βαριέσαι...
        [/b]
        Me ti logiki tou oti einai i Germania .. Mono i fanela se pernaei apo tous omilous, kai apo ekei kai pera poios kserei ??? Ego pantos eksakoloutho na vlepo tin Italia .. Fysika den eksartate apo autin, alla an i Ollandia tin perasei apo tous omilous, pisteuo oti exei ta fonta na ftasei mexri ton teliko .. Mexri stigmis kata tin gnomi mou ypirkse poli atixi ..



        Comment


        • Ενταξει καποιες ομαδες παντα θα θεωρουνται φαβορι
          αν και αυτη η γερμανια δεν βλεπεται <_<
          και αυτο οχι επειδη δεν παιζει θεαματικα και δεν κανει πολλες ευκαιριες αλλα επειδη δεν ειναι καν μια δεμενη ομαδα η οποια σε αυτο που κανει μπορει να σου εμνπεει εμπιστοσυνη και μια σιγουρια ρε παιδι μου οτι κουτσα στραβα στο τελος θα τα καταφερει

          Υ.Γ Ρε παιδια αυτος ο Γκομεζ τι κορμαδι ειναι ορε ;
          εκτος του οτι δεν βοηθαει καθολου την Γερμανια δεν μπορει να σπρωξει(φυσηξει) την μπαλα στα διχτυα σε κενο τερμα
          το εχει κανει και στα 3 παιχνιδια :blink:
          τουλαχιστον ο Κλοζε και μεσα στις φασεις ειναι και ασιστ ετοιμα γκολ μοιραζει(και δυστυχως προς τον Γκομεζ)

          απορω γιατι επιμενει ο Λεβ να τον βαζει
          καλα δεν του κοβει να το αφησει στον παγκο και να βαλει επιτελους διπλα στον Κλοζε τον Ποντολσκι

          απο εκει και περα Forza Italia (λεμε τωρα )

          Comment


          • απο εκει και περα Forza Italia (λεμε τωρα )
            [/b]


            FORZA &#33;&#33;&#33;



            Comment


            • Buona fortuna, Squadra Azzura&#33;
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Όταν λέω εγώ ότι παίζουν όταν πρέπει να παίξουν κάτι ξέρω.Αυτή η ομάδα μέχρι και το euro είναι ικανή να πάρει χωρίς καν να έχει ποιότητα της Ολλανδίας.
                Δεν είδα το παιχνίδι αλλά έμαθα πως το ένα γκολ μπήκε από πέναλτι και απογοητεύτηκα λίγο...Τέλος πάντων με Ισπανία παίζει νομίζω οπότε ή θα δούμε καλό ποδοσφαιρο ή θα δούμε τσουκου τσούκου μπολ μέχρι τα πέναλτι.<_<
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Τωρα παμε για Ισπανια-Ιταλια;
                  Ενδιαφερον θα εχει..
                  Θα ελεγα πως η Ιταλια θα φτασει μακρια αφου περασε, αλλα το επομενο παιχνιδι ειναι τελειως απροβλεπτο.
                  Φοβαμαι την ασταθεια της Ισπανιας, το πεισμα των Ιταλων, αλλα με προβληματιζει και η απουσια Gattuso (αν δεν κανω λαθος) κτλ κτλ...
                  Πολυ ενδιαφερον παιχνιδι, μακαρι να παιξουν παλι λιγο ανοιχτα οι Ιταλοι.

                  Υ.Γ.

                  Αυτος ο Τοni δεν ελεγε να σταυρωσει goal..

                  Comment


                  • Όταν λέω εγώ ότι παίζουν όταν πρέπει να παίξουν κάτι ξέρω.Αυτή η ομάδα μέχρι και το euro είναι ικανή να πάρει χωρίς καν να έχει ποιότητα της Ολλανδίας.[/b]
                    Einai gegonos omos oti i Italoi oso proxoroun stis diorganoseis toso kaliteroi ginonte .. Kai pragmatika nomizo oti auti i omada mporei na deiksei polla perissotera .. Mporei na min yparxei i poiotita tis Ollandias i tis Ispanias fetos, alla eksakolouthei na exei paiktes me terastia prosopikotita pou einai gennimenoi gi&#39;auta ta paignidia .. Krima pantos pou sto epomeno paignidi o Gattuso kai o Pirlo den tha mporoun na agonistoun ..

                    Δεν είδα το παιχνίδι αλλά έμαθα πως το ένα γκολ μπήκε από πέναλτι και απογοητεύτηκα λίγο...Τέλος πάντων με Ισπανία παίζει νομίζω οπότε ή θα δούμε καλό ποδοσφαιρο ή θα δούμε τσουκου τσούκου μπολ μέχρι τα πέναλτι.<_<
                    [/b]
                    Poli kalo paignidi ekane i Italia .. O arithmos ton klassikon eukairion pou exase o Toni monos tou isos na einai kai dipsifios Antithetos gia tin Gallia auto to paignidi simatodotei oristika to telos mias epoxis .. Se kanena simeio tou agona nomizo den edeikse oti mporei na parei tin prokrisi ... Fysika fanike atixi me ton traumatismo tou Ribery sto 8o lepto, kai ta pragmata eginan akoma pio diskola me tin apovoli tou Abidal ...
                    Oso gia to match me tin Ispania, nomizo oti o Donadonni exei allaksei arketa tin Italia sto fetino Euro .. Isos giati pleon stin amina den yparxei i poiotita ton prohgoumenon eton, me apotelesma i omada na stirizete perissotero sto kentro tis kai stin epithesi ... Nomizo oti mporei na paiksei tin Ispania sta isia kai na tin kerdisei .. Ftanei na valei kanena terma kai o Toni



                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; Jun 18 2008, 12&#58;27 AM) [snapback]29017[/snapback]</div>
                      Δεν είδα το παιχνίδι αλλά έμαθα πως το ένα γκολ μπήκε από πέναλτι και απογοητεύτηκα λίγο...
                      [/b]
                      Ενώ το 2ο..... <_<
                      Κωλόφαρδοι όσο δν πάει....
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Φοβαμαι την ασταθεια της Ισπανιας[/b]
                        Δεν πιστευω οτι το μειονεκτημα της Ισπανιας ειναι η ασταθεια και γενικα δεν νομιζω οτι ηταν ποτε ασταθς
                        το αντιθετο θα ελεγα
                        για μενα απλα τοσα χρονια αποτυγχανει συνεχεια η Ισπανια επειδη δεν εχει καταλαβει ακομα κατι
                        δεν γινετε πας να βγεις πρωτος ετσι απλα επειδη εχεις μπαλαδορους παιχτες
                        πρεπει να καταλαβουν καποτε οτι πρεπει να εχουν και καλη αμυντικη λειτουργια και να μην αναπαυονται με την πολυ καλη επιθετικη τους ικανοτητα
                        πραγμα που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καταλαβε η Ολλανδια
                        αντε να δουμε ποτε θα το παρουν χαμπαρι και οι Ισπανοι

                        Τεσπα εγω νομιζω οτι το θεμα προκριση ειναι θεμα το αν παιξει καλα η Ιταλια γιατι πιστευω οτι τα μεγαλα παιχνιδια τα παιρνουν οι μεγαλοι παικτες και οι καλες αμυνες
                        μεγαλους παικτες εχουν και οι δυο ενω απο αμυνα κατεχουν μονο οι Ιταλοι(αν και ως τωρα και αυτοι εχουν παρουσιασει προβληματα)

                        Υ.Γ.Να συμπληρωσω για το παιχνιδι Γαλλια-Ιταλια οτι ο Τονι εχασε 4-5 μεγαλες ευκαιριες οπως και αρκετες αλλες οι υπολοιποι
                        αλλα θα πρεπει να αναφερουμε οτι η Γαλλια εχασε τον Ριμπερι(ο καλυτερος της παιχτης) περιπου στο 15
                        + οτι επαιζε απο το 25(νομιζω) με 10 παικτες

                        Comment


                        • Ενώ το 2ο..... <_<
                          Κωλόφαρδοι όσο δν πάει....
                          [/b]
                          Έπαιξαν πολύ καλύτερα από τους Γάλλους όμως και σίγουρα άξιζαν την νίκη. Ο καημένος ο Τόνυ έχασε τα κέρατα του σήμερα..


                          Comment


                          • Τρομερή η αποψινή Ιταλία, με άφησε άφωνο. Άκρως επιθετική, προσέφερε μέχρι και θέαμα. Κρίμα που έχασε πολύ καλές ευκαιρίες όμως μπορώ να πω ότι αυτός ήταν ο πρώτος αγώνας του φετινού Euro που έκατσα να δω απ&#39;την αρχή μέχρι το τέλος, και ευτυχώς δεν το μετάνιωσα. Αν συνεχίσει έτσι, πιστεύω ίσως έχει ακόμη και πιθανότητες να το πάρει.
                            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                            Comment


                            • Η ΜΕΓΑΛΗ-GREEN ομαδα επανηλθε στον θρονο της μετα απο 22χρονια.Αξιζε το ξενυχτi για την μεγαλυτερη στιγμη του παγκοσμιου μπασκετ μετα το περσινο ευρωπαικο.Μολις ειδα τον ΚG να κλαει ανατριχιασα...

                              Comment


                              • Δε μπορω να πω πως χαιρομαι, αλλα οι Celtics αξιζαν τον τιτλο. Γενικα θελω λιγο παραπανω θεαμα, αλλα ακομα και η οργανωση τους και η αμυνα τους ηταν ιδιαιτερως θεαματικη.

                                Οι Lakers πληρωσαν την κουραση ολης της σεζον (ιδιως τα play-offs της δυσης ειναι πολυ πιο ζορικα), αλλα κυριως πληρωσαν την απουσια αναπληρωματικων.
                                Walton? Farmar? Turiaf??????
                                Sasha "THE MACHINE" Vujacic?
                                Gimme a break.

                                Ηθελα να το παρουν οι Lakers για την απιστευτη χρονια του Kobe και τις απιστευτες εμπνευσεις του. Επιτελους ωριμασε ιδιαιτερα και επαιξε γενικα απιστευτα ευφανταστα και δημιουργησε πολλες φασεις, αλλα στους τελικους εφτασε εξουθενωμενος.
                                Gasol και Odom ηταν οι μονες σιγουρες βοηθειες, με τον Radmanovic να βοηθαει ενιοτε.
                                Κριμα που ελειπε ο Bynum, αντε να παρουν και κανεναν καλο παιχτη τωρα σε μεταγραφες ή drafts.

                                Απ τους Celtics ξεχωρισα την πληροτητα του Pierce, την αμυνα του Rondo αποψε, τις πρωτοβουλιες του Garnett που του εκατσαν μια χαρα σημερα, αλλα και τη σταθεροτητα του Allen, που οσο με απογοητευσε εναντιον των Pistons, τοσο καλυτερα επαιξε τωρα.

                                Δεν τιθεται θεμα για το ποια ομαδα σταθηκε καλυτερα στους τελικους, εγω παντω ευελπιστω να σκαρφιστουν κανα τεχνασμα να κλεισει η ψαλιδα μεταξυ δυσης και ανατολης - ειναι ΑΔΙΚΟ να πηγαινουν στα δυτικα play-offs 8 πρωτοκλασατες ομαδες και στα ανατολικα τρεις το πολυ.

                                Comment

                                Working...
                                X