Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το ειδα χθες το clasico και νταξει δεν ειχε καμια τυχη η ρεαλ.

    Δυστυχως (και λεω δυστυχως γιατι δεν ειμαι φαν των υπερομαδων) αυτην την μπαρτσα δεν μπορεις να την παιξεις στα ισα και η ρεαλ ποτε δεν ηταν ομαδα που θα κατσει στην αμυνα και ποσο μαλλον να μπορεσει να αμυνθει και καλα.

    Δεν ξερω αν ο μουρινιο να αλλαξει την νοοτροπια και τον τροπο παιχνιδιου της ρεαλ
    αλλα αν συνεχισει ετσι και στο μπερναμπεου αλλα και γενικα καθε φορα απο την μπαρτσα 4-5 μπαλακια θα τρωει.

    Comment


    • Εδώ καλά - καλά δεν ξέραμε όλες τις ομάδες της Bundesliga και ξαφνικά για κάποιον λόγο μας κατέβηκε να ασχοληθούμε με μια ομάδα δεύτερης εθνικής από το, κατά κοινή ομολογία, πιο σιχαμερό προάστιο μιας πόλης που έδωσε το όνομά της σε αμερικάνικο έδεσμα. Έλεος δηλαδή.
      Εδώ υπερβάλλεις, και θα διαφωνήσω (έστω και με ιδιοτέλεια ) με τα χίλια. Το St. Pauli είναι πολύ ιδιαίτερο μέρος και η ατμόσφαιρα που υπάρχει εκεί δεν υπάρχει αλλού στη Γερμανία. Σοβαρά θεωρώ πως το έχεις παρεξηγήσει εντελώς. Χωρίς να έχω ιδέα για τι μιλάτε, ένας από τους λόγους που μπορεί να έγινε δημοφιλής η ομάδα αυτή είναι και το σήμα της πόλης αφού όπως ξέρουμε σε όλους αρέσουν οι πειρατές.
      Και όσο κι αν φαίνεται περίεργο το Hamburger δεν είναι αμερικάνικο έδεσμα. Υπάρχει και στο Αμβούργο (και δεν εννοώ στα McDonalds). Όπως υπάρχει και Berliner στο Βερολίνο.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Originally posted by straier View Post
        Και όσο κι αν φαίνεται περίεργο το Hamburger δεν είναι αμερικάνικο έδεσμα. Υπάρχει και στο Αμβούργο (και δεν εννοώ στα McDonalds). Όπως υπάρχει και Berliner στο Βερολίνο.
        Εμ, έλεος, έκανα πλάκα. Έπαιζα τον κομπλεξικό που ψάχνει κάθε υπαρκτή αφορμή να τα χώσει στην ομάδα.

        Από εκεί και πέρα, περί του κατά πόσο είναι καλό σαν προάστιο το St. Pauli, περί ορέξεως. Πάντως μια περιοχή δεν χαρακτηρίζεται μόνο από την αρχιτεκτονική των κτιρίων σε αυτήν, αλλά και από πολλά άλλα πράγματα, ξεκινώντας από τους κατοίκους της και την καθημερινότητα σε αυτήν.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Originally posted by TheCursed View Post
          ΟΚ, σε όλα αυτά δηλώνω άγνοια. Εγώ, όμως, μίλησα με βάση αυτά που έχω δει κι έχω ακούσει. Δηλαδή, όσους έχω δει να ασχολούνται με αυτήν την ομάδα ήταν τον τελευταίο ενάμιση χρόνο (πριν ανέβει - το ότι ανέβηκε προφανώς δεν έχει σχέση) και όλοι το έθεταν πάνω - κάτω εκεί που εστίασα κι εγώ. Το αν παίζει κάτι άλλο δε μπορώ να το μαντέψω, ενδεχομένως και να έχεις δίκιο, απλά αυτά που είπες εσύ (με εξαίρεση το A.C.A.B. που ούτως ή άλλως πάει χέρι - χέρι με antifa / anti-Nazi κ.λ.π.) δεν τα έχω δει κάπου, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν υπάρχουν.
          To A.C.A.B., ειδικά όταν μιλάμε για οπαδούς, σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι πάνε μαζί. Η πλειοψηφία των οπαδών ανεξάρτητα από πολιτικές απόψεις δεν γουστάρουν την αστυνομία. Είναι τέτοιος ο ρόλος της αστυνομίας που δεν μπορεί να έχει καλές σχέσεις με οπαδούς. Σε περιπτώσεις που γίνεται κάτι τέτοιο μιλάμε για μπίζνα και άλλα πράγματα, πάντως σίγουρα όχι για ιδεολογίες.

          Comment


          • Originally posted by sub_zero View Post
            To A.C.A.B., ειδικά όταν μιλάμε για οπαδούς, σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι πάνε μαζί. Η πλειοψηφία των οπαδών ανεξάρτητα από πολιτικές απόψεις δεν γουστάρουν την αστυνομία. Είναι τέτοιος ο ρόλος της αστυνομίας που δεν μπορεί να έχει καλές σχέσεις με οπαδούς. Σε περιπτώσεις που γίνεται κάτι τέτοιο μιλάμε για μπίζνα και άλλα πράγματα, πάντως σίγουρα όχι για ιδεολογίες.
            Σωστός, το παίρνω πίσω. Ήταν άτσαλη σκέψη λόγω του ότι στην Ελλάδα σχεδόν πάντα γήπεδο + ιδεολογία = ψευτοαναρχία. Υπάρχουν και σύλλογοι, ωστόσο, κυρίως στο εξωτερικό, με εθνικιστικές ή / και φασιστικές θέσεις (ή και όχι ακραίες θέσεις), οι οποίοι επίσης πλακώνονται με την αστυνομία και την βρίζουν συνεχώς, έχεις δίκιο.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Kαλά και για την Ελλάδα ακόμη είναι μεγάλη κουβέντα το κατά ποσο ισχύει κάτι τέτοιο. Βασικα τουλάχιστον εγώ έτσι όπως τα βλέπω θα έλεγα ότι είναι μεγάλη κουβέντα και το κατά πόσο οι έννοιες αναρχικός και εθνικιστής είναι τελείως ξένες, γιατί πιστεύω ότι υπάρχουν ορισμένξα κοινά σημεία τα οποία ειδικά στην γηπεδική κουλτούρα εκδηλώνονται εύκολα. Γενικά αυτή τη στιγμή είναι λίγο αχταρμάς η όλη φάση για λόγους που ανέφερα και σε προηγούμε ποστ. Θα έλεγα πάντως ότι είναι λίγο ακραίο αυτό που λες ειδικά όταν κατά καιρούς έχουμε δει διάφορα τύπου Ν.Ο.Π.Ο, "orthodox brothers" κτλ.

              Comment


              • Πάντως μια περιοχή δεν χαρακτηρίζεται μόνο από την αρχιτεκτονική των κτιρίων σε αυτήν, αλλά και από πολλά άλλα πράγματα, ξεκινώντας από τους κατοίκους της και την καθημερινότητα σε αυτήν.
                Δεν αναφερόμουν στην αρχιτεκτονική πάντως αφού άλλωστε στο κέντρο του Αμβούργου έχει πολύ πιο ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική από το St. Pauli (και το Αμβούργο γενικά δεν έχει και τα φοβερά κτίρια αφού είχε καταστραφεί σε μεγάλο βαθμό στο 2ο Παγκόσμιο). Όπως είπες και συ περί ορέξεως αλλά νομίζω πως αν ξαναεπισκεφτείς με πιο ανοιχτό μυαλό θα δεις πως δεν είναι τόσο άσχημα όσο νομίζεις.
                Σόρρυ για το off-topic και πάλι.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Originally posted by straier View Post
                  νομίζω πως αν ξαναεπισκεφτείς με πιο ανοιχτό μυαλό θα δεις πως δεν είναι τόσο άσχημα όσο νομίζεις.
                  Ας το παίξω λίγο εξυπνάκιας...

                  "Το δώρο του "ανοιχτού μυαλού" είναι κάτι που το κατέχουν μόνο όσοι έχουν ίδιες απόψεις με εμάς..."



                  Πραγματικά, πάντως, μη με παίρνεις στα σοβαρά στο συγκεκριμένο θέμα. Το έγραψα και πριν ότι κάνω πλάκα. Το ότι πέταξα και δυο σοβαρές γραμμές στο άλλο post δεν το αναιρεί, απλώς μου έκανε εντύπωση που εσύ το πας στο άλλο άκρο.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment




                  • Θεικό από 0.25 μέχρι 0.40, η βοή, η έφοδος και η άτακτη υποχώρηση θυμίζουν φαράγγι του Χελμ

                    Comment


                    • Αυτοί που μπήκαν από δεξιά είναι οπαδοί του Παναθηναϊκού; Και αν ναι τι ακριβώς πάνε να κάνουν;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Originally posted by Imrahil View Post
                        Θεικό από 0.25 μέχρι 0.40, η βοή, η έφοδος και η άτακτη υποχώρηση θυμίζουν φαράγγι του Χελμ
                        Μια άψογη παρομοίωση για ένα άψογο video.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Originally posted by straier View Post
                          Αυτοί που μπήκαν από δεξιά είναι οπαδοί του Παναθηναϊκού; Και αν ναι τι ακριβώς πάνε να κάνουν;
                          Δε μπαίνουν από δεξιά μα από αριστερά. Είναι όντως εξαγριωμένοι βάζελοι γιατί η ομάδα τους έχασε εντός έδρας 0 - 1 από τον Ολυμπιακό Βόλου μετά από άθλια εμφάνιση και αρκετά παιχνίδια κάτω του μετρίου. Επειδή λοιπόν οι βάζελοι ως γνωστόν δεν ανέχονται ποτέ να χάνουν από τον Ολυμπιακό - ακόμα και του Βόλου - μπήκαν μέσα με άγριες διαθέσεις και την έπεσαν στους παίχτες και γενικά όποιο μέλος της ομάδας ΤΟΥΣ βρισκόταν εκεί. Προβλέπω να ακολουθήσουν λαϊκά δικαστήρια, γενικευμένο κράξιμο κλπ, γιατί η ομάδα τους από πρώτη και σε βολικό όμιλο στο Champions League κατέληξε να μη βλέπεται ούτε από τυφλούς, να αποκλειστεί από την Ευρώπη με την ουρά στα σκέλια και εν πάσει περιπτώσει να τους κάνει την ψυχή μαύρη.

                          Εδώ να χαιρετίσω τη ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ του Σισέ, ο οποίος (αν παρατηρήσετε πριν στρίψει η κάμερα στα αριστερά και ακριβώς τη στιγμή στο 0.30 που ένα μπουλούκι Βολιωτών τρέχει προς τη φυσούνα και ξεχωρίζει ανάμεσά τους) αντί να το βάλει στα πόδια περπατά ήρεμα ήρεμα προς τη φυσούνα και δεν τον ακουμπάει ΚΑΝΕΙΣ. Μπράβο του!

                          Σε άλλα νέα...ρε βαζέλια, τι πάθατε χτες?
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Ο Σισέ είναι χαλαρός γιατί είναι ο ΜΟΝΟΣ γαμημένος μας παίχτης που παίζει με λίγη ψυχή.

                            Κατά τα άλλα αν δω φέτος Παναθηναϊκό στα 5 λεπτά με πιάνουν τα νεύρα μου.Άλλες χρονίες άντεχα μέχρι μισάωρο και μέχρι το 2004 άντεχα 90 λεπτό.

                            Α ρε ομάδα,πως σε κατάντησαν έτσι?

                            ΥΓ:Ο φετινός Παναθηναϊκός θυμίζει περσινό Ολυμπιακό πάντως στο κάπως χειρότερο βέβαια.Και φέτος ο μονόφθαλμος θα πάρει πρωτάθλημα


                            Comment


                            • Originally posted by Titus View Post
                              Εδώ να χαιρετίσω τη ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ του Σισέ, ο οποίος (αν παρατηρήσετε πριν στρίψει η κάμερα στα αριστερά και ακριβώς τη στιγμή στο 0.30 που ένα μπουλούκι Βολιωτών τρέχει προς τη φυσούνα και ξεχωρίζει ανάμεσά τους) αντί να το βάλει στα πόδια περπατά ήρεμα ήρεμα προς τη φυσούνα και δεν τον ακουμπάει ΚΑΝΕΙΣ. Μπράβο του!
                              Ωπ, δεν το πρόσεξα αυτό πριν. Καλά, τι να πω... Τα λόγια περισσεύουν.

                              Και ποιος να τον ακουμπήσει άλλωστε, ούτε στον εαυτό του δε θα μπορούσε να δικαιολογηθεί. Μάλλον βαλτός από τους Γαύρους θα ήταν αν το έκανε. Μπράβο σ' αυτόν τον παίκτη και το video είναι η απόλυτη δικαίωση για το ποιόν του, εντός κι εκτός γηπέδου.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Για μένα αυτό το ντου θα έπρεπε να είχε γίνει πέρσι στο Καυτατζόγλειο. Φάγαν τον Τεν Κάτε γιατί ήταν καικός και τους έβριζε. Τους έγινε το χατήρι, την γλιτώσαν πέρσι αφού κουτσα στραβά το πήραν το νταμπλ αλλά ευτυχώς το ντάντεμα φαίνεται να τελειώνει. Αφού δεν μπορούν να τρέξουν με το καλό οι "πειρατές" μας, θα τρέχουν γιατί θα φοβούνται για τα πόδια και τα κεφάλια τους.
                                Ο Σισέ δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να αρχίσει να τρέχει όπως δεν υπήρχε περίπτωση να τον αγγίξει και κανείς. Ο κόσμος δεν μπήκε μέσα επειδή ήταν απλά νευριασμένος από μία ήττα.

                                *Μην ξανακούσω κανέναν να παραπονιέται για τους πολλούς ξένους που έχουν οι ομάδες...

                                Comment

                                Working...
                                X