Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  •  
    Κακό επεισόδειο κατ'εμέ
    Δύο μεγάλα foul έγιναν.Πρώτα στο Winterfell,500 με 20,ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΚΑΗΚΕ Η ΠΟΛΗ?Δεν δόθηκε καμία εξήγηση,ούτε καν είπε ναι οι 20 γάμησαν τα πάντα.

    2ο foul.Οκ οι "μεγάλοι" της Quarth πέθαναν,σφάχτηκαν από τον μαύρο.ΟΛΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΗΛΑΤΟΥΝ?Δηλαδή όλοι τάχτηκαν υπέρ της Καλήσι ή απλά φοβήθηκαν?

    Ναι το ξέρω ότι είναι λεπτομέρεις αλλά μου την δίνει όταν δίνεις τέτοια γεγονότα στο φλου.

    Επίσης ένα ακόμα κομμάτι της ιστορίας του Robb δεν στέκει καλά.Ο Ταϊγιούν πάει ΜΕΧΡΙ το Kings Landing και αυτός αντί να τον πάρει από πίσω γαμάει ότι του καθήσει?Ρε πάμε καλά?Ωραία τα ρομάντζα αλλά ο κύριος εχθρός οπισθοχώρησε και εσύ κάθεσαι? Ε θα πάρεις ένα παπάρι και καλά να πάθεις

    Γενικά το μόνο ενδιαφέρον πλέον για εμένα είναι ο Tyrion η Sansa και η Arya.Η σειρά στέκεται πλέον μόνο στις δολοπλοκίες. Στον πόλεμο δυστυχώς δεν τα πάει καλά(εκτός του episode 9)

    Περίμενα πάρα πολλά από αυτό το επεισόδιο,δυστυχώς τον ήπια


    Comment


    •  
      Τον ήπιες ακούω .

      Ο robb είναι κρίμα που εξελίσσεται σε τόσο fail χαρακτήρα. Το σενάριο του ήταν το αγαπημένο μου για κοντά 10 επεισόδια, πλέον όμως απλά θα φάει τα μούτρα του. Το Winterfell είναι χαμένο πέρα για πέρα. Δεν πειράζει, η Arya θα γίνει assassin, ο Bran θα γίνει ένα με το λύκο του, ο μπάσταρδος θα σπείρει στο Βορά Βορά και η Sansa... ξέρω ποιον θα παντρευτεί, αλλά θέλω να δω τι εξέλιξη θα υπάρξει με αυτό το θέμα .

      BTW δεν κατάλαβα γιατί η πρώτη μορφή του shapeshifter ήταν ένας γαμάτος ηθοποιός και η δεύτερη είναι αυτό το τέρας XD . Δεν μπορούσαν να τους βάλουν αντίθετους ρόλους;

      Eμένα το επεισόδιο μου άρεσε, ο Tyrion εξελίχθηκε σε τραγική μορφή και φάνηκε ότι έχει πολλά νεύρα, θα δείρει άπειρο κόσμο στα σίγουρα. Γουστάρω δολοπλοκίες .

      Comment


      •  
        Burntfell: Υπάρχει μία τάση μείωσης της καλύτερης οικογενείας. Θεωρώ ότι αρκετά από τα γεγονότα στο winterfell ήταν ανούσια και χωρίς ιδιαίτερη εξήγηση. Υποτίθεται ότι υπήρχαν 500 άντρες έξω που ήθελαν να το υπερασπιτούν από 20 εχθρούς. Αυτοί οι 20 κατάφεραν και να σκοτώσουν τους πάντες και να το κάψουν και να φύγουν. Did not approve .
        Δύο μεγάλα foul έγιναν.Πρώτα στο Winterfell,500 με 20,ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΚΑΗΚΕ Η ΠΟΛΗ?Δεν δόθηκε καμία εξήγηση,ούτε καν είπε ναι οι 20 γάμησαν τα πάντα.
        Μην προτρέχετε , θα ήθελα να σας εξηγήσω αλλά θα πρέπει να σας πετάξω το ένα spoiler μετά το άλλο, έχει πάρα πολύ μεγάλη σημασία ο λόγος που έγινε αυτό και θα αιτιολογηθεί πλήρως στην επόμενη σεζόν , μάλιστα είναι η αρχή κάποιων γεγονότων που οδηγούν σε ενα συμβάν που οταν το δείτε θα τρέχετε και δε θα φτάνετε

        Evans έχεις να φας μεγάλη ήττα με τον Robb στην επόμενη σεζόν, θα με θυμηθείς .

        Για τα υπόλοιπα που λέτε, έχετε πολλά ψωμιά ακομα :xp:

        Comment


        •  
          Οκ ακόμα και έτσι να είναι Solid όμως δεν αφήνεις Season Finalle με τόσο ηλίθιο τρόπο...

          Τέσπα χαίρομαι που θα δοθούν εξηγήσεις!

          Σε σχέση με τα βιβλία που βρίσκεται η σειρά?


          Comment


          • Ρε solid ήμασταν ξενερωμένοι και ξεχάσαμε τους 10 μήνες, τώρα βάζεις φωτιές .

            Comment


            • @Laharl:
              Σε σχέση με τα βιβλία η σειρά ως τώρα πήγε σεζόν και βιβλίο (1η σεζόν/A Game of thrones -2η σεζόν/A Clash of Kings) αλλά από ότι διάβασα η τρίτη σεζόν θα βασίζεται στο μισό 3ο βιβλιο/A Storm of Swords το οποίο ίσως είναι και το καλύτερο της σειράς.

              Comment


              •  
                Laharl, πάνω-κάτω όπως εσύ νιώθω... Πολλές προχειρότητες και ήρεμο κλείσιμο με κάνουν να έχω χάσει τον ενθουσιασμό για τη σειρά. Η πρώτη σεζόν έχτισε τρελό σασπένς γύρω από χαρακτήρες και τις ιστορίες τους και η δεύτερη δεν το στήριξε όσο θα ήθελα. The hype has been destroyed...

                GIGA-fail όμως το House of the Undying. Έχω φίλους που διαβάζουν τα βιβλία και παραπονέθηκα εκεί ότι έχτιζαν και τελικά δεν ήταν τίποτα σπουδαίο και μου εξήγησαν ότι στο επεισόδιο δεν έδειξαν ούτε το 1/10 αυτών που συμβαίνουν στο βιβλίο. Στο βιβλίο λοιπόν έχουμε δοκιμασίες και γρίφους που πρέπει να περάσει η Daenerys και προφητείες που της αποκαλύπτονται και είναι όλα έξυπνα και σημαντικά. Απαράδεκτοι που το ξεπέταξαν έτσι...

                sOLiD SNAKE, έλεγες να μην προτρέχουμε και με τον Theon που δήθεν έσφαξε/έκαψε τα παιδιά και τελικά όντως δεν το είχε κάνει... Τώρα που το ξαναδιαβάζω ίσως δεν εννοούσες αυτό συγκεκριμένα.


                Comment


                •  
                  @Chaoscrow:

                  Το μην προτρέχετε το λέω γενικά

                  Comment


                  • Εμένα πάντως μου άρεσε το επεισόδιο σε γενικές γραμμές, μπήκαν πολλά πράγματα σε μία σειρά.

                    Comment


                    • @sOLiD SNAKE: Δεκτό. Αλλά ειδικά μια τέτοια σειρά είναι που κάνει το κοινό να "προτρέχει" και να προσπαθήσει να προβλέψει τις εξελίξεις με βάση το τι έχει δει. Δεν είναι κακό. Έτσι κι αλλιώς ο Martin δίνει μαθήματα ως προς το (non) invincibility των μεγάλων χαρακτήρων! ;)

                      @Evans: Ναι, ισχύει ότι μπήκαν πολλά πράγματα σε σειρά. Εγώ απλά διασκεδάζω περισσότερο όταν έχει χάος!

                      Αυτό που έχει αποκτήσει ενδιαφέρον πλέον για μένα είναι
                       
                      η ιστορία του Jon. Στο επόμενο βιβλίο λογικά θα ανακαλύψει έναν νέο κόσμο, νέο πολιτισμό, εκτός από τη συνάντηση με τους white walkers...


                      Comment


                      • Originally posted by Chaoscrow View Post
                        Έτσι κι αλλιώς ο Martin δίνει μαθήματα ως προς το (non) invincibility των μεγάλων χαρακτήρων! ;)
                        Αν ακολουθήσουν πιστά το βιβλίο, που απ'ό,τι κατάλαβα δεν το κάνουν και πολύ, θα φτάσεις σε σημείο να λες "μα καλά αυτός δεν πέθανε πριν 5 επεισόδια?"
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Δεκτό. Αλλά ειδικά μια τέτοια σειρά είναι που κάνει το κοινό να "προτρέχει" και να προσπαθήσει να προβλέψει τις εξελίξεις με βάση το τι έχει δει. Δεν είναι κακό. Έτσι κι αλλιώς ο Martin δίνει μαθήματα ως προς το (non) invincibility των μεγάλων χαρακτήρων!
                          Χαχα ναι εχεις δικιο άλλωστε το να κάθεσαι να σκεφτείς και φτιάχνεις θεωρίες για το τι θα συμβεί δείχνει την επιτυχία και απήχηση της σειράς. Απλά είναι περίεργο να ξέρεις τι γίνεται και οι άλλοι να ψάχνονται, μπαίνω στο τριπακι να σας κάνω tease αλλά την ίδια στιγμή δεν θέλω να σας ρίξω spoiler

                          Edit:
                          Αν ακολουθήσουν πιστά το βιβλίο, που απ'ό,τι κατάλαβα δεν το κάνουν και πολύ, θα φτάσεις σε σημείο να λες "μα καλά αυτός δεν πέθανε πριν 5 επεισόδια?"
                          Μια χαρά ακολουθούν τα βιβλία (στα πλαίσια του δυνατού πάντα). Απλά κάποιοι χαρακτήρες χάνονται και γεγονότα μετακινούνται γιατί σίγουρα δεν θα μπορούσε να ακολουθηθεί η δομή και η αφήγηση των βιβλίων με τους διαφορετικούς POV χαρακτήρες ανά κεφαλαίο. Γενικά προτιμώ την ροή της σειράς ως τώρα γιατί είναι πιο στρωτή, τα βιβλία έχουν πιο περιπλέκουν (μπρος-πίσω χρονολογικά σε κάθε κεφάλαιο) το timeline με την δομή που έχουν.

                          Comment


                          • Επίσης αυτό που ξέχασα για το House of the Undying:
                             
                            Μάλλον είναι μια από τις προφητείες στα βιβλία όταν ανοίγει την πόρτα και περνάει μέσα από το παγωμένο throne room και δίνει νόημα στη φράση "winter is coming". Ενώνοντας το με το ψύχος που ακολουθεί τους white walkers καταλαβαίνουμε που το πάει..


                            Λέτε να το ενώσουν με το The Walking Dead τώρα που βγήκαν τα ζόμπια στη φόρα; Το βασίλειο του βορρά θα είναι η Atlanta, οι survivors θα ενωθούν με τους κάτω, θα μοιράζουν καραμπίνες και τουφέκια και η σειρά θα λέγεται πλέον "The White Walking Dead"!
                            :troll:


                            Comment


                            • Εντάξει γάμησε το φινάλε. Όλο το setup για τη τρίτη season αλλά ιδιαίτερα με τις δύο τελευταίες σκηνές με Καλίσι και Σαμ. Της ποτάνας θα γίνει μου φαίνεται στη τρίτη season.
                              sigpic

                              Comment


                              •  
                                Πιστεύω πως ο Σαμ θα εξελιχθεί σε αρκετά σημαντικό χαρακτήρα τις επόμενες χρονιές. Στην αρχή νόμιζα πως θα τον χαιρετούσαμε νωρίς (φαινόταν χαζούλης στην αρχή και είναι χοντρός, κλασικός συνδυασμός χαρακτήρα για να πεθάνει στο ίδιο επεισόδιο που πρωτοεμφανίζεται) αλλά στο δεύτερο κύκλο είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον από το Γιάννη το Χιονιά. Για το Χιονιά βέβαια λογικό. Ήθελε να μας τον δείξει μπερδεμένο για να εξηγήσει πως θα προσχωρήσει (πιστεύω) στο στρατόπεδο τον Αγρίων.
                                Πάντως δεν κατάλαβα γιατί ο Ασπροπερπατητής άφησε ήσυχο τον Σαμ αφού προφανώς τον είδε.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X